Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8. osztályos központi felvételit írt ma a gyermekem fórum

8. osztályos központi felvételit írt ma a gyermekem (beszélgetős fórum)


2014. jan. 20. 16:17
Szerintem a magyarban volt 1-2 feladat ami egy 10 évesnek mindenképpen nehéz lehetett,de alapjában nem volt nehéz.Matekból már azért tudnak cifra feladatokat adni,kellet a logika most nagyon.
19. vica66 (válaszként erre: 8. - Ubi pretium)
2014. jan. 20. 11:28
Milyen érdekes, akárhol keresgéltem, néhány kivételtől eltekintve a válaszadók nagy többsége állította, hogy a magyar könnyű volt, de a matek nehéz idén.
18. Petrus Kicsi (válaszként erre: 16. - Migerben)
2014. jan. 19. 19:51
A válaszom erre az lett volna amit pont elöttem írtak.Az osztály 65%-a tojik a tanulásra ,lehúzzák a többieket is.Stb.Ezért gondoltam,hogy megpróbáljuk.
17. voltam...leszek (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2014. jan. 19. 18:55

Nem 8.osztályos felvételi 10 évesen, hanem 4.osztályosoknak szóló felvételi, amivel 8 osztályos gimnáziumba juthatnak be.


A mi iskolánkban (és a környéken) olyan az általános iskola felső tagozata,, hogy ott egy jól tanuló gyerek csak szenved, mert a tanárok azokkal a gyerekekkel kénytelenek egész órán át foglalkozni, akiknek az olyan fogalmak, hogy házi feladat, tanulás, olvasás, semmit nem jelentenek.

Mi viszont ennél többet szeretnénk.

16. migerben (válaszként erre: 14. - Petrus Kicsi)
2014. jan. 19. 13:34

Az enyém egy "gyenge" suliban kiemelkedett, magasan. Hagytam, hogy gyerek lehessen, legyenek barátai. Ezért maradtunk a körzetes iskolában 8. osztály végéig. A középiskolát ő választotta, sikerült neki a környék legjobb középiskolájába bekerülni. Ott gond nélkül beilleszkedett, jól érezte magát a suliban, és a koliban is. Majd kiemelkedően érettségizett (6 tárgyól dicsérettel, a hetedikből pedig nyelvvizsgát érő eredménnyel. Igen, tudom, hogy csak öt tárgyból kell érettségizni.) Most boldog egyetemista, aki azt tanulja amit szeret, és úgy tűnik élvezi a tanulást.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy akkor is lehet kiemelkedően jó valaki, ha nem járt 8/6 éves gimnáziumba.

15. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Zuzuka73)
2014. jan. 19. 13:23

8. osztályos felvételit 10 évesen??


Vagy valamit félreértek?

14. Petrus Kicsi (válaszként erre: 13. - Ata06)
2014. jan. 19. 13:09
Sokban igazad lehet,de mi nem ott élünk,hanem itt.4-8 között sok alap dolgot tanulnak és ha most egy gyenge suliba jár ahol kiemelkedik,akkor én is vinném tovább.Én is ebben a cipőben járok,jó a gyerek,de most Ő is gyengén szerepelt sajnos.Ennél többet tud sokkal,de ez volt az első stressz helyzet idegenek elött.
13. Ata06 (válaszként erre: 11. - Zuzuka73)
2014. jan. 19. 12:08

Atya ég! :O Ha már most így megviseli, mi lesz vele később! :( Ne engedd, hogy ennyire elkeseredjen. Semmiről nem késtetek le!

Sajnos sok szülő abba a hibába esik, hogy hajtja gyereket. Megértem, hisz minden szülő jót akar, többet a gyerekének. De higgyétek el, ezzel nem tesztek jót! Én már végig csináltam. :(

A gyereket ezekben az iskolákban hajtják és komoly teljesítményt várnak el tőlük.

Hagyjátok ,hogy gyerekek legyenek!

Ha most nem sikerült annyi baj legyen, majd sikerül a hatosztályos, bár a mostani gondolkodásommal már oda se vinném. Elég lesz neki 14 éves korában, ha állandóan stresszelnie kell.Nem normális, hogy egy gyerektől annyit követeljenek, amennyit a mai világban követelnek.

Példának okáért a svédek, -de említhetnék más országot is-, hagyják a gyerekeket , hogy gyerekek legyenek, mégis jobban teljesítenek ,ha itt az ideje.

2014. jan. 18. 23:16
Nálunk is dettó ez a helyzet. A magyar az nagyon könnyű volt, de a matek. A Fiam a legjobb matekból az osztályban, erre... Az utolsó két feladat tuti nem lesz jó. :(
2014. jan. 18. 21:52
8 osztályosba menne.10 éves .A magyar 29+fogalmazás.Olyanokat rontott amit ezerszer átbeszéltünk.Matekból csak 5 minden dolgozat stb.Erre most kb 32 pont.Lehet be se hívják már szóbelire.Ráadásul nem lehet vele beszélni,csak sír.Reggel majdnem elájult annyira félt.
10. voltam...leszek (válaszként erre: 9. - Voltam...leszek)
2014. jan. 18. 21:41
Vagy 8.osztályos? Azért kérdem, mert a másik fórumon inkább azok szülei vannak.
9. voltam...leszek (válaszként erre: 8. - Ubi pretium)
2014. jan. 18. 21:40
Tavaly is felvételizett 8 osztályosba, és idén is?
2014. jan. 18. 21:39
Tavaly írta a fiam,sokkal nehezebb volt.Az ideit még én is simán megcsináltam :)
2014. jan. 18. 21:36
Na ezt benéztem,azt hittem,a 4 osztályos gimiset írta. De gondolom az sem könnyebb... :(
2014. jan. 18. 21:35
A lányom is kitűnő, és Ő is ezt mondta, el is van keseredve. Akivel beszéltem, mindenkinek ez volt a véleménye.
2014. jan. 18. 21:35
2014. jan. 18. 21:35
Könnyű volt,de van erről fórum,gyere oda :)
2014. jan. 18. 21:35

Húgom is ma írta,tudtuk,hogy nem lesz könnyű,tavaly is nagyon nehéz volt. A magyar jól ment,ahogy néztük a megoldást 4 hibája lesz,plusz ugye a fogalmazást nem tudjuk,reméljük abba max 1-2.

A matek... szerintem irreálisan nehéz egy 8.-os gyereknek,45 perc alatt,számológép nélkül.Nem is értem,mit gondolnak...

24 pontot számoltunk,úgy,hogy az utolsó 3 feladat nincs benne,mert ugye azoknál ha elszámolta,akkor is kap rá pontot,ha a megoldásmenet nehéz.30-35 körül remélem sikerült neki.

2014. jan. 18. 21:33
10 éves
2014. jan. 18. 21:32
Sziasztok!Szeretném tudni hogy sikerült másoknak megírni a feladatokat,mert a gyermekem 5-ös tanuló,mégis nehezen ment neki.Tényleg nehéz volt???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook