Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szingli lét előnyei, hátrányai fórum

A szingli lét előnyei, hátrányai (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
267. ilus77
2007. márc. 7. 09:24
Cosmopolita embereknek inkább azokat tekintik, akik a világ bármely pontján otthon érzik magukat, erős kíváncsiság és vágy él bennük, hogy megismerjenek más kultúrákat és nemzeteket. Egyszerűbben fogalmazva: világpolgár.
266. ilus77
2007. márc. 7. 09:16
Látom nagyon vágytok egy definícióra:) Íme egy: nemzetközi szociológiai irodalom szingli definícióját alapul véve: olyan nőtlen/hajadon, hivatalosan állandó párkapcsolat nélkül élő, az átlag házasságkötési kornál magasabb életkorú (nálunk harmincas), magasan képzett (nálunk diplomás), s ezáltal a munkaerőpiacon többnyire piacképes, kedvező jövedelme birtokában jó részt relatíve igényes fogyasztó. Ez hazánkban persze némileg árnyaltabb, de erről bővebben az Utasi könyvben olvashattok.
265. ilus77
2007. márc. 7. 09:10
Köszönöm a "felajánlásokat"!!Hogyan juttathatnám el nektek (budapesti egyedelüllálók) a kérdőívet? Ha elküldenétek privát üzenetben az e-mail címeteket, akkor oda továbbítanám. A teszt 9 kérdésből áll. Egyik sem kifejtős... Géppel pár perc alatt ki lehet tölteni. Figyelem, figyelem!! Én csak egy végzős művelődésszervező szakos hallgató vagyok, így ne várjatok tőlem eget rengető tudományos megállapításokat ::)Egyszerűen csak úgy gondolom, hogy megér a téma egy szakdolgozatnyi fáradozást...
264. kisgé (válaszként erre: 259. - Cskata)
2007. márc. 7. 09:01
Jaja! Igaz, ez el van nyesme, mert ugye a pestiek nem is szinglik, hanem cosmopolita-k!:)))
263. ilus77 (válaszként erre: 259. - Cskata)
2007. márc. 7. 09:00
Én kimondottan a budapesti egyedelálló harmincasok at vizsgálom :) Ha érdekel benneteket a téma "tudományos" megközelítése, akkor ajánlok nektek egy nagyon olvsmányos és érdekes könyvet: Utasi Ágnes: Feláldozott kapcsolatok - A magyar szingli. Ő és csapata (MTA)2004-ben végzett egy részletes vizsgálatot a témban.
262. mandella (válaszként erre: 232. - Cskata)
2007. márc. 6. 21:48
hát, döbbenet. ezt mintha csak én írtam volna... ;-), vagy inkább :-(
261. mandella (válaszként erre: 254. - Ilus77)
2007. márc. 6. 21:40
Én szívesen kitöltöm a tesztet! Kíváncsi vagyok az eredményre.
260. mandella (válaszként erre: 259. - Cskata)
2007. márc. 6. 21:39
:-DDDDDDDDD
259. cskata (válaszként erre: 256. - Ilus77)
2007. márc. 6. 21:33

ez lenne tehát a "szingli" definiálása...?


akkor aki nem Bp-n lakik nem is lehet az..;)))) éljenéljen..:DDD

258. kisgé (válaszként erre: 256. - Ilus77)
2007. márc. 6. 13:20
Na, így már beleillek!:)))))) Hosszú a teszt?
257. Librigabi (válaszként erre: 253. - Kisgé)
2007. márc. 6. 11:37
Ebben egyetértünk! :-)
256. ilus77 (válaszként erre: 255. - Kisgé)
2007. márc. 6. 10:48

Nem baj, ha nem vallod magad annak. A következő emberkék szokásaira vagyok kíváncsi:

budapesti, felsőfokú végzettségű, hivatalosan egyedülálló (nem házas), 30 és 40 év közötti férfiak és nők

Így sem? :)

255. kisgé (válaszként erre: 254. - Ilus77)
2007. márc. 6. 10:36

Szia!


Én nem vallom magam szinglinek, tehát én nem tudok segíteni.

254. ilus77
2007. márc. 6. 10:15

Kedves Fórumtagok!

Szakdolgozatot írok a szinglik szabadidő-eltöltési szokásairól. Én is voltam szingli, és ismerőseim között is van pár ember, aki jelenleg annak vallja magát, ám a kutatásomhoz minél több ember tapasztalatát szeretném megismerni. Ehhez készítettem egy kérdőívet. Nem tudom, hogy jó helyen kopogatok-e nálatok?! Nagyon hálás lennék, ha a kérdőív kitöltésével hozzájárulnátok egy mini-kutatás minél korrektebb elkészítéséhez.

Mi a véleményetek a dologról?

Üdvözlettel:

Ilus

253. kisgé (válaszként erre: 252. - Librigabi)
2007. márc. 6. 10:08
Na, erre voltam kíváncsi, hogy önként élsz-e így. Igen, egyre többen vagyunk, de nem divatból, szerintem, hanem ahogy megy az idő a fejünk felett, egyre jobban tudjuk mit akarunk,, igazából megállunk a lábunkon, így válogatunk. :)))) Legalábbis én!:))
252. Librigabi (válaszként erre: 251. - Kisgé)
2007. márc. 5. 16:46
Hát most is így élek már kb. 3 éve, de nem azért, mert így szeretnék. Manapság úgy érzem, hogy ebből a "szingli" életmódból már divatot csináltak. Úgy látom, egyre többen vagyunk. Persze azért jó lenne normális párkapcsolatban élni, de ahogy múlik az idő, egyre nehezebb találni valakit.
251. kisgé (válaszként erre: 250. - Librigabi)
2007. márc. 5. 16:32
Nem ilyen értelemben írtam. Szeretnél egyedül élni, amolyan szingli létformában? Hogy nincs senkid és nincs is szükséged tartós kapcsolatra?
250. Librigabi (válaszként erre: 249. - Kisgé)
2007. márc. 5. 16:09

Ebben igazad van, amit a bulizásról írtál.


Hogy szeretek-e egyedül lenni, az a hangulatomtól függ. Van mikor igen, van hogy nem.

249. kisgé (válaszként erre: 248. - Librigabi)
2007. márc. 5. 13:50

Nem mondta senki, hogy rosszabb vagy. A másik, hogy én legalábbis bulizás alatt soha nem találtam párt. Bulizás alatt szexpartnert lehet találni, nem párt (persze van kivétel).

Na és Te szeretsz egyedül lenni????

248. Librigabi (válaszként erre: 243. - Kisgé)
2007. márc. 5. 12:23

Sziasztok!


A szerelemmel kapcsolatban annyit, hogy olyan igazán szerelmes még én se voltam, pedig már megéltem 45 nyarat. De úgy érzem, erről én nem tehetek, valahogy még nem találkoztam olyannal. Igaz már nem járok bulizni, ahol ismerkedni lehetne. Rám is mondták már, hogy nem tudom kimutatni az érzelmeimet. Nem tehetek róla, ilyen vagyok. De azért nem érzem magamat rosszabbnak másoknál.


ui. Az előbb megtaláltam a nagy őt, ott van a P és az Ú között. ;-)))

2007. márc. 5. 12:03
Én ismertem olyan csajt, aki az ilyen pasikat szivatta rendesen, utána mesélte a sztorikat a barátnőknek, egymás között jókat nevettek raja. Persze, csak azokkal csinálta meg, akik megérdemelték.
246. kisgé (válaszként erre: 244. - Thehun27)
2007. márc. 5. 11:37
Hát én nem érzem jól magam azokkal, akiknek fogalmuk nincs mit akarnak, nem állnak be kapcsolatba sem és csak egy dologra kellenék.......
245. Castellina (válaszként erre: 244. - Thehun27)
2007. márc. 5. 11:16
Pontosan! Lehet, hogy valamelyik esélyesről kiderűl: Ő az!
2007. márc. 5. 11:12
Amig keresem a nagy Ő-t,jól érezhetem magam az esélyesekkel is:)))))
243. kisgé (válaszként erre: 231. - Regres)
2007. márc. 5. 10:45
Az ex pasim ilyen! Imád egyedül lenni, de azért szerintem, mert olyan érzelmi nyomoronc, mármint életében nem volt szerelmes (31 éves), nem is mutat ki érzéseket és szerintem úgy retteg a szerelemtől, mint a tűztől. A haverjai sem értik. Én nagyon le szoktam cseszni (több mint 1 éve szakítottunk, de jó viszonyban vagyunk), mikor buliról bulira jár és iszik és iszik. És még csak nem is szexel nőkkel:))) mert régimódi, nem az az egéjszakás típus. Tök üres életet él, nem tudom miért jó neki.......
242. kisgé (válaszként erre: 223. - E71af41436)
2007. márc. 5. 10:41
Hm....itt a varázs szó...
241. kisgé (válaszként erre: 215. - Regres)
2007. márc. 5. 10:40
De mi is erről beszéltünk végig!!!!! Hogy inkább egyedül, mint szar kapcsolatban! Meg én legalább is szeretem magam annyira, hogy egyedül se érezzem magam fél embernek, mert nem vagyok kapcsolatfüggő. Sőt, én élvezem saját társaságomat! Ettől függetlenül hinyzik a MEGFELELŐ társ, de ha megfeszülök, görcsölök és verem magam sem jön el hamarabb, addig meg élvezzem már azt, ami van!:)))
2007. márc. 5. 00:33
Szerintem aki egyedul nem erezne magat jol, az a tarsaval sem fogja. Vagy lehet tevedek.
239. regres (válaszként erre: 236. - Cskata)
2007. márc. 5. 00:31

tudod,a férfiak először a testiségre mennek,ezt el kell fogadni.

aztán közben megjelennek a más értékekre való igény is,hogy jó veled beszélgetni,bulizni,egyszerűen egy általános jó érzést kelt a közelséged-a testiség szenvedélyt.Ennek fenntartására irányuló törekvések közben keletkezett érzelmek,hogy minél többször érezhessük ezt a jó érzést-szenvedélyt,nevezhetjük talán szerelemnek.

Hűha,mibe fogtam és milyen módon,magamtól is megrémülök.

sztem ha van is egypár füllentés meg eltitkolás,a korrektség a legfontosabb,hogy ne alázzuk meg a másikat.kiemelni a jó tulajdonságokat a másikban,a rosszakat nem hangoztatni-érezze jól magát velem-így a leghazudósabb is megszelidülhet.

nem mindig jön be de fel kell vállalni még akkor is,ha kockázatos.olvastam egyszer egy mondást,nagy baromság de segít:ami nem öl meg az erősít.

bocs,őszinteségi roham volt...

2007. márc. 4. 22:27
Amikor szingli voltam, folyton csak a hátrányait éltem meg. Amióta párosával lélegzem, azóta tapasztalom azokat az előnyöket is, amiket a szingli léthez sorol a köztudat. hmm
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook