Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A szegedi klinika diétája fórum

A szegedi klinika diétája (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szegedi klinika diétája

2007. márc. 14. 15:29

Kedves HMG!


Tudom hogy most szétoffolom a tojásosok topikját, de le kell írnom.

Anno bő + 25-30 kg-val ezelőtt hivatalos beutalóval jártam hozzáértő orvosnál, minden szakképesítése meg volt + szép papírjai a falon. A hozzáértő orvos 1 vizsgálatot végzett el - megmérte a súlyomat. Majd közölte hogy ne egyek zsíros ételeket és a kezembe nyomott egy kalóriatáblázatot. Számomra eddig tartott amíg bíztam a "hozzáértőkben".

59. 0565efa6e6 (válaszként erre: 48. - Hoxa)
2007. márc. 14. 15:04

Kedves Hoxa! Elismerem, a "mocskos dolog" nem megfelelő szó, sokkal jobb a "felelőtlen" (a dolgokon persze mit sem változtat). Ezért elnézésedet kérem!


Azt nem tartom korrektnek, hogy az egészségre károsabbnál károsabb diétákkal rakod tele az oldalt.


Nem baj, ha nem értesz a témához, de akkor nem is kell úgy csinálni.

58. 0565efa6e6 (válaszként erre: 53. - Violet Fox)
2007. márc. 14. 14:58

Pontosan, álljon nézzen mindenki magába, és gondolkozzon el azon, hogy vajon miért ő legokosabb!

Nem kritizálok, de ezt már leírtam.

57. 0565efa6e6 (válaszként erre: 56. - Snatch74)
2007. márc. 14. 14:56

"Nem az a lényeg,hogy mit mondott hanem az ,hogy ki mondta!!! " - A tájékozatlan emberek ítélnek pofa alapján, mert a lényeget nem értik meg.

Élőben is megtenném, nyugodt lehetsz. Én ezt nem beszólásnak nevezném, beszólni és mocskolódni a primitív emberek szoktak, én legföljebb a kockázatokra hívom föl a figyelmet.

Pont akkora a mellényem, mint neked, csak én már egy kis időt eltöltöttem ezzel a témával, és veletek ellentétben nem újságokból és internetes magazinokból szerzem a tudásomat.

Tényleg ne idegesítsétek fel magatokat - én sem teszem -, nem arra megy ki a játék. Ha nem tűnt volna fel, értetek szólaltam föl.

2007. márc. 13. 21:54

Még egy arany igazság!!!

Nem az a lényeg,hogy mit mondott hanem az ,hogy ki mondta!!!

Én sosem idegesíteném fel magam azon,hogy valaki az interneten keresztül beszól,ha találkozna velem nem tenné!!!TAPASZTALAT.

A billentyűzet mögött az embereknek nagyobb amellénye.

Ne idegesítsd magad.

2007. márc. 13. 21:49
Hello azt szeretném kérdezni,hogy én nem iszom kávét ilyenkor mi a teendő??????
2007. márc. 13. 20:59

A napi fél citromot, hogyan kell fogyasztani?


Én nem tudom magában meginni. Ha valaki többet tud , segitsen. Valóban lefogyott 7,5kg-ot?

2007. márc. 13. 17:46

Miért kell az embereket kritizálni??!!

Elsőnek mindenki álljon a tükör elé és utána merjen bárkit is kikritizálni! =) szerintem igazam van! ha nem SORRY

2007. márc. 13. 07:45
Na ki is dühöngtem magam. Ajánlom a fogyósok figyelmébe a fogyókúra lélektana című oldalt (google) és a www.femina.hu oldalt.
51. 4b6a2525df (válaszként erre: 49. - 4c35511f0b)
2007. márc. 13. 07:42
Ez igaz. Szoktam olvasni az egymást piszkáló hozzászólásokat, néha mosolygok, néha meghökkenek, de soha nem szólta bele. Azonban eddig olyt nem olvastam, ahol a Hoxát gyalázták volna, ezért háborodtam fel. Ja és még azért is, mert a kritikán kívül mást nem tett.
50. 4b6a2525df (válaszként erre: 47. - 575e11e2d1)
2007. márc. 13. 07:39
Nem vitattam az igazát, de akkor is elképesztő a gyalázkodása. Nem vagyok egy vitatkozós tipus, nem is szoktam belefolyni ilyen dolgokba, nyugodtan utánna nézhetsz, de ezt már nem hagyhattam szó nélkül. Egyébként most megcsinálta a fesztivált és lapít. Ugyanis én pl kértem tőle segítséget, de a füle-botját sem mozgatja. az ilyen ne "ugasson" és főleg a Hoxát hagyja békén!!!
49. 4c35511f0b (válaszként erre: 46. - 4b6a2525df)
2007. márc. 12. 17:48
Nem mondtam jó, AHOGY mondja, értem mi a gond, csak ha stílusról van szó, akkor itt elég sok embert elő lehetne venni sajnos.
48. Hoxa
2007. márc. 12. 13:18
Én igenis figyelek a stílusra is, nekem ne írja senki, hogy mocskos dolog, amit csinálok! Elegem van, hogy lassan már bárki bármit megenged magának az internet arctalansága mögé bújva, a minimális tiszteletet megkövetelném, ha lehet! A kritikát is meg lehet úgy fogalmazni, hogy ne ez jöjjön le belőle.
47. 575e11e2d1 (válaszként erre: 46. - 4b6a2525df)
2007. márc. 12. 11:41

Nem a stílusra kell figyelni, hanem a tartalomra.

(Megjegyzem, szerintem semmi baj a stílusával, egyszerűen egy kritikát fogalmazott meg...)


Mellesleg tökéletesen igaza van.

Ez így veszélyes és értelmetlen. Több okból is, aminek a részletezésére most nem nagyon van időm

46. 4b6a2525df (válaszként erre: 45. - 4c35511f0b)
2007. márc. 12. 08:53
HMG-nek a stílusával van gond:(
2007. márc. 11. 22:08

HMG senkinek nem akar rosszat szerintem, csak leírja a véleményét. Amikor másik fórumban leírtam, hogy 13kg-t fogyni 2 hét alatt butaság, veszélyes, és (hosszú távon)semmit nem ér, is rámtámadt pár ember, holott JÓszándékkal írtam, mert

1., értek hozzá

2., nem szeretném, hogy másnak baja legyen tőle (pl. egy cukrosnak, vagy egy 14éves leányzónak, aki nincs tisztában azzal, ennek milyen veszélyei lehetnek , stb.)

s amúgy is, nem arról szól ez az egész, hogy mindenki elmondhatja a véleményét?

Ahogy itt olvasgattam a hozzászólásokat, mindben van igazság, de különbözőek vagyunk...ilyen egyszerű.

2007. márc. 11. 22:02

Sziasztok!

Amikor utoljára hozzászoltam ehhez a tojásos, kávés diétához nem gondoltam, hogy ilyen rövid idő alatt ilyen sok hozzászólást olvashatok újra. Szerintem itt nem akart senki sem rosszat. Hoxa sem és HMG sem, én úgy gondolom, hogy hoxa is segíteni akar a diéta lehetőségek ismertetésével és HMG is csak figyelmezetetni akart az esetleges következményekre. Szerintem ez így pont jó, sőt pont azt a célt szolgálja a fórum, hogy ezt megfitassuk. Mindenki saját belátása szerint diétázzon, igaza van HMG-nek mindenkinek más a testi adottsága, én például egy nap után olyan rosszul lennék, hogy elképzelni nem tudom mi lenne velem a nap végére. Tojás+kávé nem az epések kedvence, de mint olvastam van akinek tutira bevált.

Mindenkinek kíbvánom, hogy megtalálja a számára testhezálló diétát.

43. 4b6a2525df (válaszként erre: 40. - 0565efa6e6)
2007. márc. 11. 09:36
Mi is a szakmád?. Mert ha értesz az életmódváltoztatós, havi 2-3 kiló fogyást eredményező kúrához én szivesen kérnék segítséget tőled, persze ha segítesz. Természetesen megírom az összes paramétereket, betegségeket stb.
42. Bazsó
2007. márc. 10. 15:47

Még annyit szeretnék elmondani Neked Kedves HMG,nem tudom mi bajod a Hoxával...felrakja a cikkeket és kész.

Ennyi erővel minden olyan nőmagazint és egyéb lapot,amik diétával foglalkoznak,felhívhatsz és reklamálhatsz...amiért lehozzák!

Köszönöm,részemről téma lezárva!

41. Bazsó
2007. márc. 10. 15:22

Kedeves HMG!

Amikor egy orvos felír egy receptet,nem fogja neked elmondani,hogy kedves beteg:-menni fog a hasa,bőrkiütése lesz,szédülni fog,májkárosító hatása van,veseelégtelenséget okoz...stb.

Viszont ez lenne a természetes,hogy figyelmeztessen,mert gyógyszer.

Elkezded szedni és vagy jó,vagy nem jó!

A Hoxán aki akarja kipróbálja a diétákat,aki nem az nem.

Aki viszont beteg kikell hogy próbálja a gyógyszert akarja,nem akarja!

40. 0565efa6e6 (válaszként erre: 39. - Bazsó)
2007. márc. 10. 15:09

Sziasztok! Tudom, hogy nem Hoxa írta őket, a probléma azzal van, hogy felrakja őket.

Engem nem érdekel - és a szakembereket sem (szakember nem ír ilyen diétát) - ki írta, hogy mi a végzettsége. Ilyen diétákat én is tudnék írni, bárki - mint tapasztalható -, nem kell ehhez nagy tudás, de leginkább semmi sem. Nyilván szakmai-etikai okokból nem teszem.

Engem csak a tartalom érdekel, semmi más.

Tudod, miért nem írok egy jó diétát? Mert mindenkinek más az energia- és tápanyagszükséglete, ízlése, táplálkozási ritmusa, van-e betegsége, különös tekintettel a 2-es típusú diabétesz mellitus veseszövődményére.

Persze bárki össze tud magának állítani egy olyan étrendet, amiben meghatározott mennyiségben van szénhidrát, fehérje, zsír (vitamin- és ásványianyag-kiegészítés ajánlott, amennyiben nincs ellenjavallat). De a probléma az, hogy az ember nem lát tovább 2 hétnél, az alatt akar 10 kilókat fogyni. Az egészséges fogyási ütem havi 2-5 kiló. A visszahízás esélye és az egészségügyi kockázat sokkal kisebb így, és általában betarthatóbb is.

De gondolom, ti mindannyian kiváló szakértők vagytok, úgyhogy végül is mindez tárgytalan.

39. Bazsó (válaszként erre: 26. - 0565efa6e6)
2007. márc. 10. 08:45

Kedves HMG!

Bizonyára tanulmányoztad a honlapon lévő diétákat,azonban ha még egyszer figyelmesen végigolvasod!!!!...akkor rájöhetsz,hogy ezeket a módszereket nem Hoxa találta ki,hanem orvosok és az ezekhez tartozó szakemberek.

Mindenki maga dönti el saját felelőségére,hogy mi a jó!

Egyébként alapneveltetésből azt tanultam,nem szoktak ajtóstól rontani egy házba!

Te,itt úgy néz ki,falakat rombolsz a véleményeddel!

Adott a lehetőség,írj szakmailag szűrt diétát!:)...de felelőséggel!

2007. márc. 10. 07:52

Az egyetlen diéta ami nekem használt és végig is tudtam csinálni. Igazából az vált be nálam, hogy este lehetett többet enni és mivel azok közé tartozom, akik egész nap jól elvannak evés nélkül, de az esti evést nem bírják megállni, így remekül tudtam alkalmazni. Az első három napot kell kibírni, utána semmi problémám nem volt. Nem tartottam mereven magam az előíráshoz, pl. teát ittam kávé helyett, vagy tejjel ittam a kávét. Csak az első napon ettem az előírt tojásmennyiséget, aztán már csak egy-egyet. Ennek ellenére úgy ment le 7 kg két hét alatt, hogy egyáltalán nem szenvedtem, nem volt éhségérzetem.

Nem hagytam abba, két hónapig csináltam, összesen 14 kg ment le rólam. Számomra ez volt a legeredményesebb recept.

2007. márc. 9. 21:38

én lehet h kipróbálom

de ez a sok tojás lehet h inkább a pénztárcát fogyasztja inkább :D

36. 363d535da9 (válaszként erre: 32. - 0565efa6e6)
2007. márc. 9. 18:13

HMG!


Ahhoz, hogy ezt a hölgy társaságot valamiről meg tudd győzni, fel kellene magad fedni egy bizonyos mértékig. Így ismeretlenül mégis miért várod, hogy valaki is elhigyje, hogy neked van igazad?

Pl. Én könyvelő vagyok, de van egy egészségügyi érettségim, van három germekem (fiatal felnőtt, kamasz és kisóvodás korban), 20 év házasságom amik alapján esetleg tanácsot szoktam adni a tőlem fiatalabbaknak, vagy bizonyos témában tapasztalatlanabbaknak, viszont a személy bizonyos ismeretével ugyanilyen örömmel veszem mások tanácsait, ötleteit. Úgyhogy először mondj valamit magadról, amivel alátámasztod a kritikáidat!!!!!

35. Eve20 (válaszként erre: 34. - 0565efa6e6)
2007. márc. 9. 17:41
Ó már értem miért is irkálsz! Te ezek szerint szakember vagy! Akkor miért nem csinálsz egy saját honlapot, számodra is elfogadható diétákkal, ahelyett hogy Hoxát bántod? Részemről lezárva a téma, többet nem szólok.
34. 0565efa6e6 (válaszként erre: 33. - Eve20)
2007. márc. 9. 17:38
De, vannak. És maga a diéta is hiányállapotokhoz vezethet, ill. egyéb káros következményekkel is lehet számolni, a BMR (alapanyagcsere) is csökken is durva energiamegszorításoknál.
33. Eve20 (válaszként erre: 32. - 0565efa6e6)
2007. márc. 9. 17:30
Most ezt tényleg komolyan gondolod? Hogy valaki annyira fanatikus, hogy képes halálra diétázni magát? Olyan diéta nincs itt fennt, amelyiknél ezt el tudná érni! Szerintem!
32. 0565efa6e6 (válaszként erre: 28. - Droma)
2007. márc. 9. 17:26

Szia!

Igen, mindenki felelős saját magáért.

A hülye helyett szerintem jobb megfogalmazás a "laikus". Ti nem tudjátok fölmérni a veszélyeket.

Gondoljátok, hogy jókedvemben írom le nektek ezeket? Ha nem lenne valós a veszély, nem foglalkoznék ezzel.

31. Eve20
2007. márc. 9. 17:09
Ez szerintem is így van! Mindenki azt csinál amit akar! Ha meg valaki olyan hülye, hogy éhenhal egy rosszul sikerült diéta miatt, az már tényleg csak az ő hibája!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook