Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A szegedi klinika diétája fórum

A szegedi klinika diétája (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szegedi klinika diétája

2009. jún. 25. 08:06

UI.: egy kis javítás: nem vékony csípőt, hanem vékony derekat akartam írni.

:)


Puszi!

2009. jún. 25. 08:02

Sziasztok!


Véget ért a diétám tegnap este. :D Nagyon boldog vagyok, hogy végig csináltam!:) Egyszer sem csaltam.:)

A végeredmény -4 kg, tehát 61 kg.:)

Én nagyon elégedett vagyok ezzel az eredménnyel, mert nagyon meglátszik, az összes testrészemen, és szerintem egy normál súlyú ember nem nagyon tud többet fogyni 2 hét alatt.

A diéta nehézségeiről:

Minden reggel pokol volt. Eleinte kihasználtam a 3 tojást mindig, mert éhes voltam, de a végén (kb. a felétől) már csak egy tojást tudtam legyűrni. Sokszor szédültem napközben (amúgy is alacsony vérnyomású vagyok, de normál étkezésnél ez csak igen ritkán fordult elő) és ezért nem tudtam semmit se tornázni. És persze rengeteg kísértésnek kellett ellenállni, meg néhány kaját (túrós vacsi, karfiolos ebéd) szintén nagyon nehezen gyűrtem le. Összességébe véve nehéz volt.

A diéta jó oldalairól:

Rengeteg önbizalmat ad, hogy végig tudtam csinálni miden "botlás" nélkül. A diéta közben fejlődött az akaraterőm és az önuralmam. Most már teljesen másképp állok az evéshez. Régebben ez volt az életem központja, hogy minél hamarabb legyen meg, minél finomabb legyen és mindig teli ettem magam, emiatt szinte rendszeresen fel voltam puffadva és rossz volt a közérzetem. Ez elmúlt. Minden emésztési problémám elmúlt. Az éhségem és a falánkságom is nagyon lecsökkent, már nem az evés életem központja, kevesebbel is jól lakok, leszoktam a nassolásról (nem is hiányzik) és jobb a közérzetem.:)

A végeredmény látszatra: keskeny csípő, majdnem teljesen lapos has (egy kis úszógumi megmaradt, de egyáltalán nem vészes), kisebb fenék, vékonyabb combok, karok, formásabb arc (nem vagyok már pufókafóka-fejű). Aminek nagyon örülök, hogy a mellemből egyáltalán nem ment le, és emellett plöttyedi sem plöttyentem, még a "karfiolok" nagy része is eltűnt a combomról.:)

Ez után:

Nyílván nem akarok yo-yo-effektussal azonnal visszahízni, ezért egy lazább diétával folytatom (amit magamnak szabok meg) és mivel már szédülés sem lesz, ezért fogok tudni tornázni, leginkább futni. A diétám sztenderdje nagyjából ez: reggelire sok gyümölcs, akármilyen, vacsorára csak saláta, és ebédre valami hús vagy sajt vagy tenger gyümölcsei vagy cukkíni vagy tök... és mellé olyan gyümölcs és zöldség köret, amit éppen kívánok. Egyhéten 2x megengedett lesz (mondjuk hétvégén) a barnakenyér (szigorúan feldolgozott felvágott nélkül és margarin nélkül) és egy héten egyszer megengedett lesz valami csoki vagy süti vagy fagyi. A reggelit lehet változtatni joghurtra, müzlire, turmixra, ami éppen jól esik. A salátárra lehet tenni joghurtot vagy kefírt. Az ételeket kedvem szerint fűszerezhetem és ihatok teát natúran, meg 100%-os gyümölcs és zöldség leveket, nem csak vizet. Szerintem ez igazán tartható lesz.:)

Minden jót nektek, jó diétázást és jó fogyást!:)


Sziasztok!

2009. jún. 19. 21:59

Arról az oldalról idézem, amit küldtél:


"Amennyiben nem viszünk be fehérjét, amit a szervezet nem tud elôállítani, az a saját fehérjéit kezdi lebontani."


Igen, ha NEM viszünk be fehérjét. DE ebben a tojásos diétában, pont hogy viszünk be és sokat ráadásul.


A másik dolog, hogy amit írtál, az ARRA a kezelésre igaz, és nem ERRE a tojásos diétára, és ott van az a HA is, tehát csak abban az esetben igaz, HA viszonylag alacsony testsúlynál alkalmazzák AZT a módszert, tehát nem lehet általánosítani.


Egyébként, meg nem kell mindent kézpénznek venni, amit neten olvasol, akármilyen nevek alatt futtatják azt.


Ja és én én sem azt mondtam, hogy CSAK a zsírt, hanem, hogy ELŐSZÖR a zsírt, tehát, amit küldtél, az is tulajdonképpen csak engem igazol.:)


Köszönöm!:)


Pá!

177. el_gapo (válaszként erre: 176. - Hulusicc)
2009. jún. 19. 21:09

[link]


Idézek róla :)


"A VLCD kezelésre elsősorban orvosi szempontból azok jönnek szóba, akiknek 40-100% testsúlyfeleslegük van, vagy testtömegindexük meghaladja a 32 kg/m2-t. Egyes ajánlások szerint 20-40%-os túlsúly esetén is alkalmazható, ha az elhízás szövődményei, a cukorbetegség, magasvérnyomás, magasvérzsírszint is fenn állnak. Ha ennél kisebb testsúlynál alkalmazzuk, akkor a fogyásnak már csak kevesebb, mint a fele származik a zsírszövetbôl, a többi izomzatból."


Úgyhogy ennyit a tényeidről, hogy csak a zsírt bontja a diétád :) Bár nyilván ők is tévednek és nem értenek hozzá... Vagy nem hallottak a vegyi reakcióról :)

2009. jún. 19. 20:49

Messziről jött ember azt mond, amit akar. Főleg az interneten.

Az az igazság, hogy egyik mondanivalómat sem tudtad megcáfolni, csak visszakérdezni tudsz.

Figyelj, nem fogok itt versenyezni veled a ki tud nagyobbat mondani versenyben (mert látom nálad erre megy ki a játék).

Nem én vagyok, a megfelelő szaktekintély, aki ezekre a kérdésekre részletes választ tudna adni, mert én még csak tanulom a biológiát és nem vagyok professzor vagy doktor.

De amiket leírtam neked, azok egyszerűen csak tények, nincs mit vitatni rajtuk.

Ha valóban ennyire utánajártál volna és valóban annyira részletesen elolvastad volna azokat a könyveket, amiket itt felhoztál, akkor tudnád, hogy nekem van igazam és nem beszélnél hülyeségeket.

Ha valóban érdekel a téma keresd fel interneten vagy bárhol Dr. Tóth Jenő Péter kardiológus, belgyógyász, lipidológust, ő tud részletes választ adni a kérdéseidre, és igazolni fogja az én állításaimat.

De igazából, ha ennyire szarnak tartod ezt a diétát, akkor nem értem, hogy miért kell feljönni ennek a diétának a fórumjára és fikázni?

Na mindegy...

Innentől kezdve nem vagyok hajlandó tovább vitatkozni veled, mert a nagyotmondásoddal nem tudom felvenni a versenyt, és amúgy is fölösleges tovább ragozni a dolgot, én tudok, amit tudok,amit leírtam azok kész tények.


175. el_gapo (válaszként erre: 174. - Hulusicc)
2009. jún. 19. 20:20

Ezt aztán keményen megmondtad hulusicc :)


Akkor ideje elővenni a tudásodat és nyisd fel légy szíves a szemem. Mindegyikre remélem adsz választ és nem fogsz kitérni előle :)


1. Hogy bont le az emberi szervezet 2 hét alatt 7,5-10 kg zsírt?


2. Miért a zsírt bontja a szervezet, ha megvonod tőle a szénhidrátot, és miért nem bontja a fehérjét? Légy szíves indokold meg az orvosok és táplálkozástudományi szakember által írt könyvek és publikációk nem erről szólnak.


3. Mit jelent az, hogy klinikailag tesztelt? :) Itt van egy fórum a szent imre lipid osztályáról és ott bizony nincs ilyen diéta :) De ha a szegedi kórházban sem használják akkor mi köze van ahhoz?


4. Áruld el légy szíves, hogy milyen vegyi reakció indul el a szervezetben, mert tudod én ehhez nem értek, de így egy kicsit story magazinosra sikerült a mondtad magyarázat nélkül :)


5. Szívesen olvasok könyveket, de ha elolvasom mondjuk Dr. Pados Gyula könyvét (aki elismert szaktekintély, és a szent imre lipid osztályát vezeti) és bizony azzal szembesülök, hogy teljesen más összetétel diétákat ajánl, akkor mit tegyek?


Látom nagyon komoly felkészültséggel rendelkezel a rendszergazdák munkáját, illetve a munka nehézségét illetően. Nyilván eljutottál tanulmányaidban és tapasztalataidban már arra a szintre, hogy könnyen diagnosztizálod az informatikai rendszerek hibáit és besorolod a könnyen kategorizálható megy ill. nem-megy kategóriákba :)


Szomorúan olvasom, hogy 9 kilót híztál az egyetem alatt és szeretnél lefogyni 56 kg-ra. Tudod azért egy picit cserélnék cserélnék veled, no nem azért, hogy neves professzoroktól biológiát tanuljak :) Pusztán kíváncsi lennék hogy viselné a súlyod a 3,5 hónap ágyban fekvést utána pedig a lelkes járni tanulást és azt, hogy hosszú hónapokig nem tudod még 100%-san használni a lábad. Tudom, hogy rosszul hangzik de azért egy próbát megér, nem? :))


Teljesen igazat adok neked, hogy egész nap meresztettem a seggem, csak tudod a 3,5 hónap után a járókerettel se voltam egy speedy gonzales, majd utána 2 hónapra rá a mankóval se volt az igazi, de úgy legalább cirka fél év után le tudtam menni egyedül a lépcsőn :) Azt nem mondtam, hogy van egy kis nehezítés a dologban, mert néhány évvel azelött műtötték a másik lábam is hasonló körülmények között, néhány fémdarab azért került bele, ami azóta is benne van. De ez már olyan régen volt, hogy én sem emlékszem rá :) Ellenben a másikról még van egy kép, amit feltöltöttem ide neked, hogy könnyebben meg tudd ítélni, hogy micsoda hanyag seggmeresztés zajlott itt feleslegesen.


A kérdésekre várom a szakmai válaszod :)


Gapo

174. hulusicc (válaszként erre: 173. - El_gapo)
2009. jún. 19. 18:53

el_gapo!


Na most már elegem van belőled! Nem értem, hogy mire föl nevezel engem butának! (ráadásul azok után, hogy én kedves voltam veled).

Jössz itt nekem az okoskodásaiddal, úgy állítod be őket, mintha tudományos alapra épülne, pedig csak összeharácsoltál valamit a netről innen-onnan, meg dietetikusokról, és vitatkozol velem, aki nem netről szedi a tudását, hanem neves professzoroktól az egyetemen. Nem mellesleg nem csak az elmélyült biológiai tudás hiányzik belőled, hanem a logikus gondolkodás is.

Fogalmad sincs arról, hogy mi a

kalória valójában, fogalmad sincs arról, milyen biokémiai folyamatok játszódnak le a szervezetben a diéta során, vagy akár egy sima emésztés során, fogalmad sincs, hogy mi a különbség a barna és a fehér zsírsejt szerkezete között, hogy miért a könnyen bontható zsírt bontja le a szervezeted és miért nem a sokkal bonyolultabb szerkezetű fehérjét, fogalmad sincs arról, hogy milyen enzimek szabályozzák ezeket a folyamatokat. Sőt abban is 100 százalékig biztos vagyok, hogy azt sem tudod, hogy mi az az enzim. Én tudom, mert tanultam. Nagyon alapos részletességgel, több féléven keresztül, és nagyon kemény zh-kat meg vizsgákat írtam belőle 90% feletti eredménnyel. Szerintem azt sem tudod, hogy hogy néz ki egy fehérje, hogy miből épül föl és hogyan, és milyen szerepe van a sejtek működésében, hogy hányféle szerepe van egyáltalán. Hosszan sorolhatnám még, hogy mi az amit nem tudsz velem ellentétben....

Elkezdtél diétázni, mert 29 évesen sikerült rájönnöd, hogy annyira túlsúlyos vagy, hogy, az már káros az egészségedre, mert rendszergazdaként egész nap csak mereszted a segged egy nagy számítógépteremben és még igazán komoly szellemi megerőltetésnek se vagy kitéve.. Pedig amúgy a szellemi munka is segít a fogyásban, tudtad? Igen, pl. ha nagyon intenzíven tanulsz ehetsz közben akár cukrot is, mert az agyad felhasználja azt.

Elkezdtél fogyózni, mert egész életedben egészségtelenül éltél és most utánaolvastál néhány dolognak és ezzel szereztél egy felületes nulla tudást, amivel villogsz, meg okoskodsz itt nekem. Nem ez a nagy szám, hogy amikor már óriási a baj akkor cselekszel, hanem, ha egész életedben tudatosan élsz (mellesleg okos is vagy) és soha nem hagyod elfajulni idáig a dolgokat. (persze gyerekkoron kívül, mert az más, arról a szülők tehetnek.)

Egyébként akkor már végleg pontosítsunk. Ez a szegedi klinika diétája, ami nem azt jelenti, hogy ez egy egészségjavító diéta, amit kórházban alkalmaznak, hanem, hogy klinikailag tesztelt.

Ez a diéta nem egy életre szól, és nem az a lényege, hogy ezzel a recepttel egy életmódváltásra tegyél szert és egészségesebb legyél, hanem ez a diéta egy kéthetes kúra, ami egy vegyi reakciót indít el a szervezetedben, amivel le tudsz fogyni rövid idő alatt néhány kilót. Na most ezalatt a két hét alatt akár vedelhetnél kávét egész nap és ehetnél csak tojást, ilyen rövid idő alatt, akkor sem lenne annyira káros a szervezetre, hogy az hosszútávon egészségügyi problémákat okozzon neked. És ki is kötik ráadásul, hogy 2 hétnél tovább NEM SZABAD csinálni.

És akkor jöhetsz itt nekem számokkal, meg a tojás összetételével, meg a kávé hatásaival, meg a kalóriával... hagyjad már!

Járjál egyetemre, mozogj sokat, olvass könyveket és ne csak a netet, meg a napi sajtót, és akkor talán okosabb leszel!

Ja amúgy meg a vízvesztés igenis fontos dolog egy diétában.:)

173. el_gapo (válaszként erre: 169. - Hulusicc)
2009. jún. 19. 16:27
Nagyon helyes :) Tanulj csak, nehogy ilyen kis butus maradj :) Ha letelt a két hét, akkor várlak az eredményekkel :)
172. el_gapo (válaszként erre: 170. - 96d1867028)
2009. jún. 19. 16:26
Nálam 3,5 év úgyhogy nem látok rá esélyt :)
171. hulusicc (válaszként erre: 170. - 96d1867028)
2009. jún. 19. 16:17

Kedves Eugénia!:)


Boldog párkapcsolatban élek már több, mint egy éve!:)

2009. jún. 19. 16:10
Kedves Hulusicc és Gapo! Remélem, összejöttök!
2009. jún. 19. 16:09

És most, ha megbocsátasz részemről befejeztem a veled való vitatkozást ( bár nagyon élveztem):), de még hátravan egy vizsgám és még rengeteget kell rá tanulnom, és ez a kis csevej:) túl sok időt vett el az életemből.

Majd, ha levizsgáztam, és a 2 héten is túl vagyok, majd még írok!


Pá!:)

2009. jún. 19. 15:52

Ui: megnéztem a képedet és igazán minden elismerésem a sikereidért!:)

Mi lenne, ha mondjuk nem ellenségeskednénk tovább?:)


Pá!:)

2009. jún. 19. 15:46

Hjajj drága Gapo!


Igazán kezd mostmár fárasztani ez a sok hülyeség, amit itt összehordasz. Bocsi.

Na szóval: a fehérje és a zsír százalékarányát tekintve nem tévedtem. He:) bocsmár, de elég vicces, hogy belekevered a kalóriát, mert a százalékot általában mennyiség alapján szokták meghatározni. Amit leírtál-te kis butus biológiához cseppet sem értő rendszergazda:)-az kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy 20 emberből 11 lány, 9 pedig fiú, de mivel a fiúk magasabbak, ezért az ő százalékos arányuk a nagyobb. Ez pedig elég röhejes, nemde?:D

Az pedig, hogy egyik nap sem viszek be elég fehérjét azt ki határozza meg? Mert erre van egy hajszálpontosan szakirodalomban meghatározott alapos kísérletekkel bizonyított érték?? Vagy mi?

Á gondolom a dietetikusod mondta, akinek mindent elhiszel.

Nos dietetikusok vs. orvosok: a dietetikusok valóban táplálkozástudományt tanulnak, de az emberi szervezet működéséről, (eltekintve az emésztést), biológiáról, kémiáról, biokémiáról nem tanulnak annyit, mert "nem kell". Pedig a valóban tudományos alapon vett étrend meghatározásához erre a tudásra is szükség lenne, amivel viszont az orvosok rendelkeznek, mert nekik kötelező az egész szervezet működését megtanulni biokémiai és molekuláris biológiai részletességgel.:)

Az én "logikám" és a te diétád összekapcsolása pedig egy elég erőltetett próbálkozás volt.

Egyrészt az én "logikám" nem logika, hanem egyszerű, csupasz tény: A SZÉNHIDRÁT MEGVONÁS KÖVETKEZMÉNYE AZ, HOGY A SZERVEZET ELŐSZÖR LEBONTJA A ZSÍRT ÉS UTÁNA A FEHÉRJÉT!

Ennyi. Ezen nincs mit magyarázni és félre meg belemagyarázni.

Én egy szóval se mondtam, hogy a te diétád az rossz, nem tudom, hogy jó-e vagy rossz, de ha te fogysz tőle, úgy, ahogy te akarsz, akkor biztosan jó.Egyébként szerintem valószínűbb, hogy azért fogysz, mert egész egyszerűen kevesebbet eszel, mint előtte, és arra is odafigyelsz, hogy mit, ez általában már önmagában is elég egy ilyen lassú, de folyamatos fogyáshoz, mint a tiéd.:)

Egyébként megint matematikai problémába ütköztem "én kis butus" :D, de nekem sehogy se jön össze 3 hónap alatt (ápr., máj., jún.) az említett 30 kg, havi 3-4 kilóval, de elég okos vagyok és továbbgondoltam a dolgot és arra a következtetésre jutottam, hogy biztosan előtte is fogyóztál már, csak ápr. óta csinálod ezt a módszert... na mindegy...

Nem kértem, hogy rakjál fel képet magadról, de te tudod. én nem rakok, mert nem akarom nyilvánosságra hozni a kilétemet, remélem megérted.:)

A mérlegelőmet nem vezetem, de a kedvedért ideírok néhány adatot: 174 cm vagyok, és 65 kilóról indultam, tehát nem vagyok túlsúlyos, sőt a BMI értékem pont a normál közepén van, de van rajtam azért felesleg (úgy 6-9 kiló), ami miatt rosszul érzem magam a bőrömben. Ezt a pár kilót az egyetem alatt szedtem föl, mert abbahagytam a mozgást. (régebben táncoltam tehát alapvetően izmos vagyok:)) Szóval most elkezdtem ezt a diétát, mert két fázisra osztottam az alakom visszanyeréséig tartó utat: ez az első fázis, a gyors fogyás egy nagyon szigorú diétával, amivel szeretném elérni a 60 kilót kb, de igazából bármennyi fogyásnak örülök, és ezután jön egy enyhébb kúra, amikor már lement egy kicsi és mellette a mozgás, főleg futás, hogy ne csak vékony legyek, de feszes is., és amikor elértem a kívánt súlyomat azt úgy nyár végére várom, akkor folytatom a táncot, mint mozgást, és odafigyelek az étkezésemre, így akarom hosszú távon megtartani a súlyomat.

Ebben a diétában, most ez a 9. napom, de a jelenlegi súlyomat nem tudom megmondani, mert mint mondtam, majd csak a végén mérek, de biztosíthatlak, hogy az eredmény már most szemmel látható.:)


Remélem kellőképpen kielégítettem a kíváncsiságodat drága Gapó!:)


Üdvözlettel: hulusicc

166. el_gapo (válaszként erre: 165. - Hulusicc)
2009. jún. 19. 14:04

Kedves hulusicc!


Hadd idézellek:


"Aztán ott van az amit sehogy sem értek

matematikailag, de javíts ki, ha tévedek!:) Tudod

mifelénk (buta egyetemistáknál:P) a 48, 6g fehérje és a 45 g zsírnál a zsír sehogy se éri el az 50%-ot, nemhogy meghaladja azt!:) "


Szívesen kijavítalak Te kis butus egyetemista hisz tévedtél :) Bár nem leszek biológus, de azt hittem köztudott, hogy 1 g fehérje energiatartalma 4 kalória, 1 g zsír energiatartalma pedig 9 kalória.


Most jöhetnek újra a bonyolult matematikai

műveletek: 48,6x4 < 45x9. Szerintem ebben az egyben egyetérthetünk.


Szerintem egyik nap sem éri el a fehérjebevitel a

70-80 grammot, de lévén nem volt a húshoz megadva

mennyiség, így vegyük úgy, hogy a vacsora egy

grillcsirke, és fedezi két napra is a fehérjét :)


Javíts ki ha tévedek, de az orvosoknak elég kevés

közük van a táplálkozástudományokhoz, ellenben a

dietetikusokkal, akik ezt tanulják... Azt írtam,

hogy az általad írt étrendben nem kapja meg a

minimálisan szükséges szénhidrátot a szervezet ezért nyúl az izomhoz.


Vegyük a Te logikád alapján az én példámat: ahogy

írtam 140-180g szénhidrátot eszek egy nap, mellé kb. 100-140g fehérjét. Miután szerinted sok szénhidrátot eszek így nem fogyhatok zsírt, de miután sokkal több fehérjét eszek mint Te így nem fogyhatok az izomból. Akkor most mi is van? :D Kicsit megijedtem a logikádtól így azt hiszem valahol meg kellene mérnem a magasságom, mert lehet, hogy az csökkent tőle? :) Eltűnt 30 kg, pedig tuti nem ettem antianyagot :)


Kedves hulusicc! Fiú vagyok, a kedvedért képet is

tettem fel az adatlapomra, a mérlegelőm eddig is

nyilvános volt, a foglalkozásom pedig rendszergazda.


A diétámmal kb. havi 3-4 kg-t fogyok április eleje óta csinálom a mostani módon. Számomra megfelelő eredménnyel. Kizártam az étrendemből a telített zsírokat, a feldolgozott ételeket, cukrokat. Amiket eszek: gyümölcsök, zöldségek, rizs, bab, lencse, köles, hajdina, zabpehely, halak, szárnyasok (csirke ill. pulykamell), lenmagolaj, tojásfehérje, néha fehérjeturmix. 2,5-3 óránként eszek napi energiabevitel 1200-1600 között mozog annak függvényében mikor kelek és mikor fekszek, hisz nagyjából ettől függ, hogy hányszor eszek :) Minimum 6 étkezés, általában minden étkezés tartalmaz fehérjét és lassan felszívódó szénhidrátot. Kivétel ugye a gyümölcs, de az egyfajta édesség nálam :)


Ha van egyéb kérdésed csak bátran :) Szívesen

válaszolok :) Kérlek Te is tegyél fel képet, és

néhány értéket a mérlegelődbe :) Köszönöm!


Pá!

Gapo

2009. jún. 19. 12:20

Kedves el_gapo!


Nagyon szépen levezetted ezt a 2 napot ( bár több helyen nem sikerült teljesen megfelelni a valóságnak így sem.) Látom nagyon szereted a sarkításokat és sikerült 2 napot kiemelned egy 7 napos receptből, ami így alig haladja meg a kúra 28,57%-át, pedig összesen ennyit szemlélve nem lehet reálisan bemutatni és kritizálni valamit.

Nos kezdjük az elején akkor. A 9 főtt tojás csak és kizárólag az 1. napra vonatkozik, mert a 8. napon, amikor ismétlődik az 1. nap receptje már nem kötelező 3X3-at enni, ehetsz 3-at, 4-et, 5-öt...stb. Tehát a 14 napból ez egy!... érzed az arányokat?:))

Aztán ott van az amit sehogy sem értek matematikailag, de javíts ki, ha tévedek!:) Tudod mifelénk (buta egyetemistáknál:P) a 48,6g fehérje és a 45 g zsírnál a zsír sehogy se éri el az 50%-ot, nemhogy meghaladja azt!:)

A koleszterinről meg csak annyit, hogy itt csak 2 hétről van szó, és nem arról, hogy egész életemben ezt fogom zabálni, és szerintem 2 hét alatt ebből semmi bajom nem lehet, úh nem lesz szükség ilyen szempontból az orvosi segítségre.:)

Egyébiránt..:) pedig a fehérjebevitel valóban ELÉG magas, mert ott van az a rengeteg értékes fehér hús, ami felett szintén sikerült átsiklanod.:)

Aztán szintén matematikailag hibás az a számítás, hogy a 4. napon vagy csak 2, vagy csak 6 tojást ehetek. Ez egész egyszerűen nem igaz. Először is 2 tojást semmiképp sem ehetek, mert reggelire 1-3, vacsorára pedig 2-3 főtt tojás van megszabva, így ehetek 3-at, 4-et, 5-öt vagy 6-ot. a 3-4 tojás naponta pedig se nem túl sok, se nem túl kevés szerintem.:)

Végezetül pedig sikerült megkérdezni a családban az egyik orvost ( csakhogy 110 %-ban biztos legyek benne) és ők is alátámasztották, hogy amit írtál a szénhidrátról és a fehérjéről az nem teljesen felel meg a valóságnak, mert, ha nem kap a szervezet elegendő szénhidrátot, akkor ELŐSZÖR a zsírt használja föl, és csak UTÁNA a fehérjét, tehát, amíg van rajtad zsír, szóval van mit leadnod, addig "nincsenek veszélyben az izmaid"!!!:):)


Kedves el_gapo most már nagyon szeretném tudni, hogy ki is vagy valójában, hogy fiú-e vagy lány, hogy hány kg, hogy milyen diétát csinálsz és hogy haladsz vele, illetve, hogy mi a foglalkozásod!:)


Üdvözlettel: hulusicc

:)

164. el_gapo (válaszként erre: 162. - Hulusicc)
2009. jún. 18. 21:57

Kedves hulusicc!


Akkor nézzünk két napot :)


1. fél citrom, 9 főtt tojás, 3 feketekávé

vegyes saláta, 1 szelet pirítós


Ha csak ismereteim nem csalnak, akkor a tojáson kívül nagyon fehérjeforrást nem találunk. Egy kevés szénhidrát van a citromban és a piritósban, de az valóban elhanyagolható mennyiség. Akkor nézzük is meg, hogy honnan származik a napi tápanyagbevitel nagy része :) 9 db tojás. Tekintsünk el a koleszterintől ami a tojásban van, hisz több orvos is van a családban, így időben tudnak segíteni rajtad :) 9 db tojás energiatartalma 612 kalória, ez pedig úgy jön össze, hogy van benne 48,6g fehérje és 45g zsír.

Egy diétában a zsírbevitelt a normál 30%-ról le szokták csökkenteni, itt pedig ha jól értem 50% fölé került...


Egyébiránt, ha a tested nem kapja meg a minimálisan szükséges szénhidrátot naponta (én olyan napi 140-180g szénhidráttal fogyok 3-4 kg-t havonta), akkor bizony hozzá fog nyúlni az izomzathoz hiába van szerinted "magas" fehérjebevitel... Ha a szervezetben kevés a szénhidrát, akkor a szervezet a fehérjét fogja átalakítani energiává.


4. nap Reggeli: fél citrom, 2-6 főtt tojás, feketekávé, vegyes saláta, túró, 1 szelet pirítós


2 lehetőség van: 1. megeszed a hat tojást, amit ugyancsak soknak tartok rossz összetétellel (tudom, privát szoc. problem) 2. csak 2 tojást eszel, de így egész napra nem lesz meg összesen 500 kalória amit elfogyasztasz. Nem is beszélve arról, hogy milyen alacsony a fehérjebevitel. A túróban valóban van fehérje, de sokkal rosszabb arányban, mint a sovány húsokban...


Még arra is kíváncsi lennék, hogy szerinted hogy ad energiát a kávé :D Maximum felpörget egy kicsit, de ilyen mennyiségű energiabevitel mellett még veszélyesebb is, mintha ennél is normálisan...


"kávét is csak reggel kell inni (amit amúgy is rengetegen megisznak)" fogalmazzunk úgy, hogy vannak benne olyan napok is, amikor csak reggel, de több olyan nap is van, ahol többször is van kávé. Ennyi erővel odatehetted volna azt is, hogy szívjon el 2 szál cigit, hisz azt is rengetegen elszívják, és kb. annyira egészséges mint a kávé...


Már alig várom, hogy meglegyen az államvizsgád az SZTE biológia szakán, majd a diplomával a zsebedben visszaolvasd, hogy itt miket írtál :)


Pá!

2009. jún. 18. 20:40

Folyt: Amúgy meg több orvos is van a családban, akik teljesen egyetértenek a kúra menetével, és nekik hajlandó vagyok hinni.

Ez a módszer még mindig jobb, mint koplalni, vagy tablettákkal fogyni, de még a zabálásnál is ezerszer egészségesebb.

:):)

162. hulusicc (válaszként erre: 161. - El_gapo)
2009. jún. 18. 20:35

Kedves el_gapo!


Nem is tudom, hogy hol kezdjem.. Először is nem értem, hogy miért nevezed divat és tucat diétának, amikor én nagyon soknak utána néztem és hasonlóval még nem találkoztam. Persze nekem is vannak kétségeim afelől, hogy valóban orvosok állították össze, de attól ez még az eredményességét nem befolyásolja.

A tojás meg nem olyan rengeteg, mindössze az első napon kötelező 3X3 tojást enni, a többi napon elég mindössze egyet, ami tök normális adag szerintem, és kávét is csak reggel kell inni (amit amúgy is rengetegen megisznak), de, ha jobban utánajártál volna tudnád.

Egyébként akár elvárod akár nem, elég nagy biológiai tudással rendelkezem, merthogy épp másodéves vagyok a SZTE biológia szakán (elég jó eredményekkel), úh ebben pont mellényúltál, és nem csupán "erősen hiszek benne".:))

Ami a vízhajtást illeti nem igaz, legalábbis én nem tapasztaltam, és nem is ezért van a kávé, hanem hogy energiát adjon.

Akkor elmagyarázom, hogy mi igazából ennek a diétának a lényege: nem a vízkihajtás, hanem a szénhidrát-megvonás, így szénhidrát bevitele nélkül az emésztés során a szervezet a zsírraktárhoz kénytelen "hozzányúlni" és abból épít le, a sok fehérje, amit meg beviszel megakadályozza, hogy izomból fogyj, mert ugyabár azt te is tudod, ha ilyen okos vagy, hogy mi építi fel az izmokat.:))

Az a kijelentés pedig, hogy lassítja az anyagcserét elég nevetséges, mivel a kávé köztudottan hajt egyrészt, másrészt pedig a diéták lényege pont az, hogy gyorsítsa az anyagcserét.

Ha még jobban utánaolvastál volna a dolgoknak azt is tudnád, hogy hány kilóval indultam, mert leírtam néhány hozzászólással lentebb, úh keresd meg légyszíves. A fogyás mennyiségéről, pedig majd csak a végén tudok beszámolni, mert csak akkor fogom megmérni magam, hogy ez ne gátoljon meg semmiben.


Pá!:)

161. el_gapo (válaszként erre: 159. - Hulusicc)
2009. jún. 18. 14:50

Kedves hulusicc!


Úgy látszik nem értetted meg a mondandóm lényegét. Nem az ellen van kifogásom, hogy kávét és tojást tömsz magadba, ez a Te dolgod teljesen :) Az zavar mindössze, hogy úgy van egy divatdiéta feltüntetve, mintha azt egy kórházban használnák és ajánlanák. Aki tájékozatlan azt egy ilyen megnevezés teljesen félrevezeti, és azt fogja gondolni egy egészségtelen tucatdiétáról, hogy az egészséges, mert "az orvosok is ezt ajánlják..."


Egy dologra jó ez a diéta, sok vizet kihajt a kávé miatt, és lassítja az anyagcserét de nem hiszem, hogy a legtöbb diétázó célja a vízhajtás lenne.


A tojásnak valóban nagyon magas a biológiai értéke, de ekkora mennyiséget fogyasztva már nem egészséges. Ha nem hiszed el elég annyi, hogy utána nézel a tojássárga összetételének...


Valóban kifogásom van az ilyen diéták ellene, de hidd el, hogy az én fogyásomat ez nem gátolja, hisz eszem ágában sincs követni egy ilyet :))


Egyébként tényleg nem várom el tőled, hogy alapvető táplálkozástudományi és biológiai ismeretekre tegyél szert. Elég ha hiszel benne erősen, hogy a tojásos kávé az jó :))


Kérlek számolj be az eredményről, arról is, hogy hány kilóról indultál és mennyit adtál le :)


"Pá!"

2009. jún. 18. 13:42

8. nap:


Hú túl a felén, ez igen, azt hiszem, most már napról napra könnyebb lesz, hogy mindjárt vége.

Már nagyon várom a végeredményt, most már napról napra vékonyabbank érzem magam...

Tegnap sajnos kihagytam a vacsorát, mert túl későn jutott időm ebédelni és még később tudtam volna vacsorázni, úh csak egy fél citromot ettem.

Hát igen, ez elég nagy módosítás, de azért folytatom úgy, mintha mi se történt volna, szerintem ez még mindig a kisebbik rossz, mintha éjjel 11-kor vacsoráztam volna...

Ugyan már kezd herótom lenni a tojástól, ráadásul ma ebédre is az van, de így nem eszem 3-at csak max kettőt, még jó, hogy van választási lehetőségem. Azt hiszem a mai menü a legpokolibb, a többit ki lehet bírni.

Még mindig erősnek érzem magam és nagyon boldog vagyok, hogy csinálom.

Az ízeket hiányolom nagyon, ma hatalmas kísértést érzek mindenféle gyümölcsre... de hát ez van. Ilyenkor bekapok egy cukormentes gyümölcsös rágót és iszom rá rengeteg vizet, az segít.

Na mára ennyi!

159. hulusicc (válaszként erre: 158. - El_gapo)
2009. jún. 18. 13:33

Kedves el_gapo!


Ez nem egy kórházi kezelés, hanem egy diéta, ami fogyaszt. Mellesleg a tojás egészséges ez köztudott. A kávé nem ugyan, de akkora bajt nem csinál, még 5millió dolgot feltudnék sorolni, ami egészségtelenebb a kávénál...

A szénhidrát minimális (2 szelet kenyér 1 hét alatt..), rengeteg vizet kell innod, és az összes többi kaja értékes táplálék és egészséges, főleg só nélkül.

Úh, ha kérhetem ne sarkítsunk le dolgokat ennyire!

Ha neked kifogásod van a diéta ellen, az a te bajod, gyűjtögesd még őket egy darabig, és soha nem fogsz lefogyni!

Pá!

158. el_gapo
2009. jún. 17. 18:40
Van aki még elhiszi, hogy egy kórházban tojást és kávét tömnek az emberbe? :D
2009. jún. 17. 12:34

Sziasztok!


7. nap, itt a fele. Ez nagyon jó érzés, ezután már csak kevesebb van hátra, mint amennyin túl vagyok eddig.

Mostmár határozottan kijelenthetem, hogy vékonyabb vagyok, tehát már látszik a fogyás, bár mérlegre nem álltam és az 56 kilótól is messze vagyok még, de haladok, és ez a lényeg.

Eddig nem tornáztam, de sztem ma azt is fogok.

Azt hiszem ezzel gyorsíthatok, javíthatok egy kicsit az eredményen, mert pl. a fenekem is kisebb már, de nem olyan feszes, amin csak tornával lehet javítani.már csak másfél hét van a nyaralásig, úh. csúcsformába akarok jönni.

A tegnap este nagyon nehéz volt. Átjött két barátnőm és elmentünk a közeli kocsmába egy kicsit. Ők jobbnál jobb italokat ittak, malibu, tequila, vodka, gin, míg én csak szódát ittam. Hát igen máskor sose tudtam volna elképzelni, hogy egyszer kibírjak egy ilyet, de kibírtam, sőt mi több nem is volt olyan nehéz, jót beszélgettünk és tudtam, h sokkal szomorúbb és csalódottabb lennék, ha egy ital kedvéért kárba veszne az egész eddigi mukám és nem is érném el a kívánt eredményt. Boldog voltam, jó érzés volt ilyen erősnek lenni.:)

Este amikor átjöttek hozzánk a csajok, készítettem nekik fincsi zsömlét és megkínáltam őket a kedvenc csokimból, aztán meg popcornt is készítettünk az esti horrorfilmhez. (tipikus csajos est.:))

És én csak ültem mellettük és szüpürtyültem a vizemet. Hát igen ez már nehezebb volt, de ezt is megtudtam állni, és nem szenvedtem igazán.

Mindenkinek csak azt tudom ajánlani, hogy vágjon bele ebbe a diétába, mert lehet, hogy egy kicsit nehéz ( jó néha pokolian) és, ha nem is éri el vele a -10 kilót, de valamennyit sikerül leadni már akkor is megéri, mert még így is hatásosabb bármelyik másik diétánál és az a legjobb benne, hogy ilyen szigorú.

Ez azért jó, mert mivel egy vegyi folyamat megy benned végbe ezért egy falatot sem csalhatsz, mert azzal felborítanád a vegyi folyamatot és elrontanád az egészet, míg ha egy másik diétát csinálsz ami nem ilyen vegyi folyamaton alapul, ott talán megengedsz magadnak egy kis nasit, mert azt gondolod, hogy ezzel nem rontod el, max 2 dekával kevesebbet fogysz, de abból még nem lesz nagy baj.

Szóval szerintem a szigorúsága teszi ezt ilyen eredményessé.:)

Ez a diéta nem csupán a fogyás miatt okoz nekem örömet, hanem mert sosem tapasztaltam magamról, hogy ilyen kitartó és eredményes lennék bármiben, szóval ez egy ilyen akaraterő próbának is tökéletes, amivel lelkileg is fejlődni tud az ember.

Na a mai nap nagyja még hátra van, majd még írok!

2009. jún. 16. 15:13

Sziasztok!


Tegnap du. felvettem egy régi felsőmet, ami már nagyon rég nem volt rajtam, mert nem állt jól, de most újra jól (jobban...) éreztem benne magam. A hasam kissebbnek tűnt, bár lehet, hogy csak pszichés alapon... minden esetre nagyon jól éreztem magam. A vacsoránál most csaltam egy kicsit, mert a hal köztudottan nagyon ízetlen, főleg pusztán salátalevéllel, úh csepegtettem rá egy kevés citromot, és szórtam rá egy kevés vegetát. Ez volt az első "csalásom" eddig.

Az is elég nehéz, ha pl. kaját készítek másnak és valami ráragad az ujjamra máskor eddig mindig lenyaltam, de most nem, egyszerűen letörlöm egy szalvétával.

A mai reggel szintén pokol volt, órási kísértést éreztem egy szendvicsre sok zöldséggel, de meg tudtam állni. Viszont reggeli után és ebéd előtt elég rosszul voltam. Nem volt hányingerem, de szédültem. Nagyon. Egyszer amikor felálltam, minden elsötétült. Rossz volt, bár nem 100%, hogy ez a diétának tudható be, mert amúgy is alacsony a vérnyomásom, máskor is előfordult már hasonló, de már régen. Gondolom ezért volt ma gyümisali az ebéd, mert abban rengeteg könnyen lebontható cukor van, ami gyorsan eljut az agyba, így elkerülhető a szédülés.

A vacsora nagyon jó lesz, már alig várom a teát. (bár ízesítetlenül kell inni:(..)

Viszont ma már pl. vékonyabbnak láttam a combjaimat és a derekamat is.

és nagyon jó, hogy az elmúlt napokban már egyszer sem voltam annyira felpuffadva, amitől még kövérebbnek érzem magam.

Nem hiszem, hogy a végére elérem az 56 kilót, de ha 5 kilót sikerül is leadni, már akkor is megérte, és boldog leszek.

Majd még írok!

Pá!

2009. jún. 15. 13:13

Sziasztok!


Elkezdtem a diétát múlt hét csütörtökön. Ez az 5. napom, és már nagyon várom a holnapot, amikor végre ihatok teát, és sok gyümölcsöt ehetek. Lassan a felénél járok!:) (viszont ahogy magamat kívülről szemlélem én úgy látom, hogy még egy dekát se fogytam:( eddig!)

Mindenképpen végigcsinálom!

Ez az első diétám, amit kipróbálok, bár már ezelőtt is voltak olyan időszakok, amikor tudatosan odafigyeltem arra, hogy mit eszem, de azt nem nevezném diétának.

65 kg vagyok (legalább is ennyivel indultam) és 56 kg az álomsúlyom, ami, ha minden igaz, elérhető ezzel a diétában.

Nos én bízom benne. Éppen ezért nagyon szigorúan betartok mindent szó szerint. Eddig egy cseppnyit sem változtattam, és nem is fogok, mert csak az lebeg a szemem előtt, hogy megint ugyanolyan jól fogok kinézni, mint 2-3 évvel ezelőtt.

Az első napom elég könnyű volt, az első reggelin nem a kaja mennyisége okozott problémát, mert egyáltalán nem voltam éhes utána, hanem legyűrni azt a 3 tojást és kávét olyan ízetlenül, só nélkül, cukor nélkül. A reggeli így minden nap kihívás. Viszont az első 2-3 napban nem éreztem semmilyen kísértést más kajákra, falatokra, kortyokra, pedig a barátom direkt húzott fagyival, cseresznyével. Viszont a 4. nap az már nehéz volt. Reggeli otthon, anyuval, bundáskenyér, ebédre sajtos tejfölös tészta. Hmmm.... na azt pokoli nehéz volt megállni, de sikerült.:) Nekem úgy könnyebb, ha valamit megkívánok, elképzelem, hogy megeszem, elképzelem az ízét a számban, a falatot és így elhitetem az agyammal, hogy valóban megettem, miközben egy falatot se nyeltem le, és a pillanatnyilag kínzó kísértés miután elmúlt nyoma sem marad, és örülök, hogy nem gyangültem el, mert így haladok az eredmény felé.

Ma az 5. nap reggele borzasztó nehéz volt. Reggel korán keltem és utaztam le pestről szegedre vizsgázni és ilyenkor az mebernak köztudottan jól esik (legalábbis nekem) egy forró bögre cukros tea egy jó szendviccsel, mert úgy érzem ez is erőt ad a vizsgához. De nem, jött a vonaton az előre megfőzött hideg, félig lágy tojás, az előre megfőzött hideg, fekete kávéval.

Szörnyű volt, de legyűrtem. Utána olyan rosszul lettem, hogy hihetetlen. Amúgy én dohányos vagyok, de még a cigi sem esett jól olyan keserű volt.

Amúgy a diéta óta először elkezdtem ízét érezni a víznek.:) édes:) (mert, h csak vizet lehet inni ugyebár.

Amúgy egyáltalán nem vészes ez a diéta, nekem a legnagyobb gondot nem is az éhség okozza (mert az nem nagyon van), hanem a tea hiánya (éjjel nappal teát iszom amúgy) és hogy ne kapjak be egy-egy szem gyü,ölcsöt, amikor kedvem szottyan.

Na ennyi, majd még írok, hogy hogy haladok, remélem tanulságos volt a kis anekdotám!

Sziasztok!

154. hinatah
2009. máj. 27. 19:52

szia rapszil! engem érdekel a kúra menete:)

én is elkezdtem, most vagyok túl a 3. napon. eddig elég jól visetem, nem voltam éhes napközben és még a tojást is bírom. te h állsz?

153. rapszil
2009. máj. 9. 11:24

jól megbeszélgetem magammal a dolgokat:)) de hátha valaki mást is érdekli a kúra menete:)

a 4. nap már nem olyan húzos, kezdek ráállni, szokom (én igazából eddig sokszor éreztem éhségérzetet, bár igaz nem szórólszóra követem), DE már 2 ember jegyezte meg: Te fogytál? :)

Have a nice day, my babygirlz!

152. rapszil
2009. máj. 7. 05:36
na este nem bírtam elaludni az éhségtől->pohár tej, reggelre meg dög éhes lettem :S csak megszokom:)
151. rapszil
2009. máj. 6. 19:20
Hm ...első napon túl, bár 6ra értem haza (este) so...reggel ittam 2 kávét és este ettem a tojást meg és csak kettőt, de hát, na mindegy nem szóról szóra, de nagyjából követni fogom két hétig kíváncsi vagyok az eredményre :) makroökonomiai eredmény-> Y :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook