Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


3914. valdor77 (válaszként erre: 3911. - RaCseszi)
2017. jan. 6. 07:01

Az első alkalommal én is a profhoz jártam.Egyszer sem hívott a magánrendelőjébe.Végig a klinikára jártam hozzá.

Persze az ember nem azt mondja,hogy nem akar egyáltalán pénzt adni.Ha sikerrel jár az ember akkor a végén természetesen megköszönni egy borítékkal az illetékeseknek.

2017. jan. 5. 23:02

Adryanna nagyon sajnalom. Nagyon sokminden ert benneteket, sok erot az egesz csaladnak.

En mar otodik eve nagyikamekhoz koltozve elek a kislanyunkkal es ferjjel, hogy gondozzuk oket. Nagyikamat negy evig az utolso napig gondoztam. O is volt korhazban, de halas vagyok a doktornonek, hogy hazaengedte es velunk lehetett. (Nem fogadott el penzt, igy az apoloknak adtam mindig) most nagypapamat segitjuk.

Sajnos en is sok penzehes orvossal talalkoztam, de azert szerencsere vannak (akadnak) meg olyanok, akikben meg van emberseg es nem a zsebuket akarjak tometni.


A lombikos helyeknel nem vizsgalnak ki alaposan, ezert is kell nekunk elore dolgoznunk, es akar maganuton megnezetni sokmindent.

3912. Adryanna
2017. jan. 5. 22:07

Lányok!

Az a nagy helyzet, hogy most lehet kicsit lehúzó vagyok, DE: sajnos kb 5 éve csak orvosról orvosig járunk, így tapasztalatból írom a következőket:

Az én problémám endometriózis: 2 műtét, egy hasi-0 eredmény, rengeteg szenvedés, elbaltázták na...(pedig direkt keresgéltünk, nem a lakóhelyen műttettem magam)

Egy laparoszkópos, bélkimetszéssel (15 cm+ sok-sok izgalom ), rengeteg szenvedéssel, de végre hozzáértő dokival: 2 millió forint. Kövezzetek meg, kifizettük, mert apósom akkoriban halt meg, és örököltünk pénzt, pont ennyit, hát erre költöttünk, mert az atyaúristennél voltunk a betegséget illetően, és nála ennyi volt a tarifa: vagy 3 év várakozás, mi pengettünk... Eddig úgy tűnik jól döntöttünk...

Édesanyámnak vastagbéldaganata lett, megműtötték, közben persze csengettünk, dokinak, nővérnek, főnővérnek, portásnak, de még a takarítónőnek is, csak azért hogy édesanyám megkapja, ami egyébként enélkül is járna. (jól tettük, ugyanis volt, hogy a rizst kitekert kézzel egy székről pakolta anya a szájába marokkal, mert nem adták neki oda, hiába mondta hogy nem tud mozdulni se: a nővérek bevitték neki tálcán lerakták mellé egy székre, majd visszamentek 20 perc múlva, és konstatálták, hogy jajj nem ette meg...) Sajnos komplikációk léptek fel, és nem vettek róla tudomást, anyukám majdnem meghalt (a béltartalom napokig a hasüregbe ürült, mert szakadt a varrat) életét csupán annak köszönheti, hogy balhét csaptunk az osztályon, telefonáltunk a dokinak, és a végén már fenyegetőztünk is, mert tudtuk baj van. Anyunál újabb műtét, sztóma, sok pénz a zsebbe, majd sztóma visszahelyezése, most épp a sérv műtétre vár, ugyanis annyira szétkaszabolták a hasát, hogy a belei kitüremkednek, műteni kell újra. De ugye mi ez ahhoz képest, hogy majdnem ottmaradt a felelőtlen egészségügyisek miatt.

Előtte édesapámmal voltak gondok, a májával. Igazából tudtuk, meg fog halni. Sajnos sem a nővérem (pici lakásban, kisbabával otthon), sem pedig én (anyukámmal éltem, édesapámmal ők elváltak és nem beszéltek egymással, bár anyu még ekkor is küldött be neki ételt a kórházba velem) , nem tudtuk hazavinni.. És lányok, itt jön a magyar egészségügy szégyene, ami sajnos a szomorú valóság!!! A dokitól tanácsot kértünk, hogy hová vihetnénk, akár anyagi juttatás ellenében. Olyan intézményt javasolt, aminek havi 800 ft-os díja volt. Hát mondanom se kell pedagógusként (én és nővérem is tanítunk) ketten még a felét sem kerestük meg, apukám ekkoriban rokkant nyugdíjat kapott. Mondtuk az orvosnak, hogy ezt nem tudjuk kifizetni, javasoljon olyat, ami nem kerül ennyibe. Erre az orvos kissé flegmán, kis mosollyal a szája szélén közölte a következőket:


HÖLGYEIM!!! AZ EMBERNEK VAGY IDEJE LEGYEN, VAGY PÉNZE!!!! Hátat fordított és elment. Lányok! Ez a magyar egészségügy egymondatos bemutatása!!! Ami sajnos ránk, "meddő" (utálom ezt a szót) nőkre is igaz! Akármennyire is szégyenletes!


Remélem nem haragszotok, hogy leírtam ezt!

Adry

3911. RaCseszi (válaszként erre: 3905. - Valdor77)
2017. jan. 5. 18:05
Saját tapasztalat, hogy a profnál is magánba kell menni a konzultációk nagy részén.... Ott is ezek az összegek mozognak.
3910. b91271da00 (válaszként erre: 3909. - Lucamami78)
2017. jan. 5. 15:19

Nem is olvasok róla semmit! :))))

Tudom, hogy sikerülni fog!!!

Köszönöm!

2017. jan. 5. 15:15
Kriszti a jóra gondolj, és ne vonzd be a rosszat! Mindenki más, függhet amh-tól, és sokminden mástól is. Majd eszel iszol sok fehérjét és vizet, és nagyon drukkolunk, hogy minden rendben legyen majd! A jóra gondolj, már itt van a küszöbön!!
2017. jan. 5. 14:39
Hallottatok már a túlstimulálásról valamit? Annyi rémes történetet olvastam még anno, most meg kicsit kattog rajta az agyam.
3907. v-erika85
2017. jan. 5. 11:53
Kutakodtam korábbi fórumokban és annyit találtam, hogy az átadás szakmai szempontok figyelembe vételével történik.
3906. valdor77 (válaszként erre: 3902. - B91271da00)
2017. jan. 5. 11:09

A legelső alkalommal nekem is csak 1x volt uh.Ott megnézték hogy van vagy nincs ciszta.Mert ha van akkor nem indítják el a stimulációt.

Most is azért kellett volna hogy rám nézzenek ciszta ügyben mert akkor nem indítanak.Ez náluk a protokoll.Mert ha van cisztád és rá stimulálnak akkor annak baj is lehet a vége.

Az a bosszantó ebben az egészben, hogy az endomezriózis miatt az ember versenyt fút az idővel.Félek hogy nehogy ki jöjjön megint amig megy ez a tologatás jobbra-balra.

3905. valdor77 (válaszként erre: 3900. - V-erika85)
2017. jan. 5. 11:04

Állitólag a prof dönti el,hogy ki az akit át ad a Murber doktornak-Hogy mi alapján dönt azt nem tudom.

Csak az a gáz, hogy az ember azt anyagilag nehezen tudja kigazdálkodni hogy stimuláció alatt majd végig a maszek rendelőbe kell majd járni.Ez igy kicsit sok lesz.

A SOTE-n az asszisztens azt mondta hogy kb.13-15 000 ft a maszek rendelésen a tarifa amikor rákérdeztem,mikor felhívtam a rendelőt az asszisztens kapásból mondta hogy 20 000 ft-al készüljek majd.

Kiváncsi leszek hogy mi lesz a vége mikor oda érek.

3904. valdor77 (válaszként erre: 3898. - Lucamami78)
2017. jan. 5. 10:59

Sajnos endometriozisom van.Az első stimulációnál csak 3 db petesejtet tudtak nyerni és azok is éretlenek voltak.Mire eljutottunk a beültetésig addig csak 1 db maradt amit ugy értékelt a biológus hogy beültetésre alkalmas.Hosszú protokollom volt akkor.

Most állítólag rövidet akar a Murber doktor.

2017. jan. 5. 09:00
nekem az első konzultáció alkalmával csinált a doktornő uh-t.
2017. jan. 5. 08:53
Nekem sem kellett uh. Sőt én már 2x voltam és még nem volt uh! Se vizsgálat.
3901. v-erika85
2017. jan. 5. 08:46
Én holnap megyek első vérvételre. Az első konzultáción elmaradt az uh mert a ciklus 5. napján tartottam. Kíváncsi vagyok, hogy nekem mit mondanak. A dr nő nem mondta, hogy kellene fog uh előtte. Vagy lehet ezt csak a Murber kéri pácienseitől? Minden esetre holnap kiderül.
3900. v-erika85 (válaszként erre: 3897. - Valdor77)
2017. jan. 5. 08:21
Hát én ezt nem is értem. Elvileg tb-s inszemre/lombikra megy az ember a SOTE-ra, az első tb-s a második pedig egy "kicsit fizetős". Azt lehet tudni, hogy a második lombiknál miért ad át a prof Murbernek?
3899. v-erika85 (válaszként erre: 3892. - B91271da00)
2017. jan. 5. 08:18
Ez nagyon jó hír. Szorítani fogunk. :)
2017. jan. 5. 07:51

Hat sajnos szerintem is gyorsitana, ha maganban keresned. (Akkor ugy latszik, tenyleg igaz, hogy az elso a profnal van, a masodik mar a masik dokinal)

Egyebkent azt tudod, hogy mi a sikertelenseg oka? Elindult a hcg? Milyen vizsgalataid voltak eddig? (Csak mert amit a korhaz alapbol nez, igen keves, es van par 'alap' vizsgalat, ami mindenkepp muszaj lenne)

3897. valdor77
2017. jan. 5. 07:11

Sziasztok!Mit tudtok avval kapcsolatban,hogy a Murber doktor tényleg heti egyszer fog csak előfordulni a SOTEN?

Tavalyi évben volt az első lombikom ami sajnos nem sikerült.Akkor az Urbancsek profhoz jártam.Most átkerültem a Murber doktorhoz.Azt mondták,hogy a ciklusom második legkésőbb harmadik napján menjek vérvételre,amit én meg is tettem.Na akkor jött a meglepi.Sorba álltam, hogy a beutalómra naplószámot kérjek.Majd mondták,hogy ezt nem tudom most megcsináltatni mivel kéne egy uh vizsg.is ilyenkor de jelenleg a mai napon nem lesz orvos az osztályon.Magyarul ugrott a januári kezdésem.Az asszisztens azt mondta hogy tudja hogy plusz anyagi költség de az lenne a legjobb ha kimennék a Murber doktor magánredelésére és ott megbeszélném vele a továbbiakat.Felhívtam a rendelőt ahol kaptam időpontot és mondta az asszisztens hogy készüljek 20.000 ft-al.

Megmondom nektek őszintén ,hogy én maszek rendelésre nem tudok járni mivel örülök ha a gyógyszeres költségemet ki tudom fizetni.Az elöző lombikom 230 000 ft-ban állt meg.

Szerintetek mit csináljak?

2017. jan. 5. 06:26
Köszi lányok a választ! Másnaptól lehet dolgozni, igen.
3895. peferni (válaszként erre: 3892. - B91271da00)
2017. jan. 4. 21:21

Köszi a tükrözéses infokat!! Örülök h rendben volt. Másnap mentél dolgozni?

Igen vszinűleg a 20. Napon már válthatjátok ki a szurit, ha nincs ciszta.

Én úgy tudom h általában alapból a hosszú protokolt preferálják, nekem is az volt kétszer.

Minden jó lesz meglátod! Megy a drukk:)

3894. Adelus (válaszként erre: 3892. - B91271da00)
2017. jan. 4. 20:23

Szia!

Bocsika,hogy belekotyogok.

A 20. nap az jó,mert ha a dokid a hosszú protokollt választja neked,akkor aznap indul a dolog :).Nekem 2x volt ilyen,tapasztalatból tudom.Elkezdtem szúrni egy Gonapeptyl nevű szurit,közben megjött a menzeszem,majd volt vérvétel és indult a stimu.

Sok sikert :)!

2017. jan. 4. 15:51
Kriszti izgulás jön, nagyon drukkolok, hogy minden jó legyen majd, szerintem lehet, hogy már a zöld út van, ezért kellett a 20.nap :)
2017. jan. 4. 14:26

Hoppá...félrenyomtam.


Szóval úgy néz ki, hogy 23-án 9.30-ra megyünk a profhoz. Ez lesz a ciklus 20. napja.

Tegnap is hívtam őket, de meg kellett várni a vérzést, hogy pontosan tudjuk mikor van a bűvös 20. nap.

Szerintetek ez azt jelenti, hogy kezdhetjük?

Minden eredményem jó!

Minden amit kért a prof megvan.

Régi lombikos lányok segítsetek légy szíves!

Mire számítsunk? Kell már szurit kiváltani? Innentől mi fog történni? Köszi!!!

Rubeolát ott néztek a vv.telek után a férjemmel együtt. Mármint neki csak hepa meg hív, nekem is ue. plusz a rubeola.

2017. jan. 4. 14:20
Úgy né
2017. jan. 4. 10:08
igen, persze az mindegy, hogy hol csináltatod a másikat, a lényeg h a leletet vigye majd magával.
3889. v-erika85 (válaszként erre: 3887. - Lucamami78)
2017. jan. 4. 09:00
nekünk a tavalyi SOTE-s andrológia+spermavizsgálatot elfogadták. Amikor megy párom mintát adni, akkor kell vinni azt is. Megfogadom a tanácsod, és akkor már pénteken kérek neki időpontot. köszönöm
2017. jan. 4. 08:57
ha 10-re van időpontunk a profhoz, akkor szerintetek sok csúszás várható (akár órák) vagy az már flottul megy? (az első konzultációnkkor káosz volt, órákat vártunk, és egy csapat külföldi diák is bement órára, amit pont a doktornő tartott)
2017. jan. 4. 08:54

én decemberben hívtam őket, mert akkor volt meg a MÁV-os andrológiánk, és az ünnepek előtt már nem volt időpont, így a jan.4 lett. Szerintem intézzetek gyorsan egy andrológiát+spermavizsgálatot és ha ez megvan, akkor kérj időpontot a minta leadásra a SOTE-n.


Kriszti rubeolát ott néztek neked helyben? vagy magánban kellett azt is? (én se tudom, hogy hogy állok vele)

3886. v-erika85
2017. jan. 4. 08:20

Sziasztok. Pénteken megyek az első vérvételre, tudnátok abban segíteni, hogy hányra lehet menni, mikortól vannak ott?

Lucamami, Férj vizsgálatára mennyi időre adnak időpontot?

Kedden megyek vérvételre magánba, megnézetem ezt a mumus rubeolát, utána meg valamikor a terheléses cukor és inzulint.

Kriszti, szurkolok hogy tudjatok kezdeni a hónapban. :)

2017. jan. 3. 19:51

11-en megyunk masodik konzultaciora! :) holnap ferj leadja a mintat es mar nagyon varjuk a konzultaciot!


Ma nezettem d vitamint:57,8nmol/l ez tizzel tobb, mint dec 9-en. Ugyhogy holnap kivaltom a 30.000NE tablettat es remelem dob meg rajta.


Csinaltattam egy trombozispanelt is, ennek jovo heten lesz eredmenye.


A terh cukor es inzulin is megjott. Ezeket elore dolgozva nezettem, a d vitaminnak 100nmol/l lenne a minimum jo ertek h a beagyazodas sikeret segitse.

Ha IR miatt gyogyszer kell, vagy a trombozishajlam kijon, mar igy alakithatna a doki is a kezdetektol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook