Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


4274. tundev
2017. okt. 2. 10:19

Sziasztok Lányok!


Először is nagyon szurkolok, hogy mindannyiótoknak sikerüljön!


BDorcsi, nagyon köszi a tanácsot!Lassan már félidőbe lépsz... :)


Szelliaaa! Szívből gratulálok!


Olyan kérdésem lenne, hogy mikor kellett nektek elkezdeni a szurik beadását? Tehát a ciklusnak hányadik napján?

4273. KittiKata
2017. okt. 2. 10:09

Sziasztok!

Jobb oldalon 5 nagy, bal oldalon 2 nagy és több kicsi. Szerdán reggel 8-ra megyünk leszívásra.


Conejo: vagy Menopur vagy másikat kapsz. Most 7 vagyunk 2 en régiek kaptunk csak Menopurt.


Drukkolok Nektek! Hiszen minden léppésel előrébb vagyunk a kis csodánkhoz, csodáinkhoz.

4272. Conejo
2017. okt. 2. 08:18

Sziasztok,


én csütörtökön megyek vissza, hogy megnézzük, mehet-e a Menopur. Már nagyon várom!


szelliaaa: de jó! Nagyon örülök. Nagyon drukkolok, vigyázz magatokra. Kevés izgulás, sok pihenés. Majd mesélj, ha már látszik is uh-on


S35Budapest: akkor Te is beindultál, már még egy lépéssel közelebb...


KittiKata: Nálad már a vége felé tart a dolog, ne izgulj, minden rendben lesz, lesz sok kis embriócska is. Drukkolok.

4271. acsa75
2017. okt. 2. 07:31

Sziasztok!

Eladó 4 db cetrotide

4000/ db

2017.12 haviak

4270. judite (válaszként erre: 4268. - Mara7)
2017. okt. 2. 07:19

Mara!


A menstruációd első napján kell(!) Telefonálnod, és ha a másnap péntekre esik, akkor a második napon kell menned a lombikkezelésre. Fogsz időpontot kapni, mert a ciklus második, harmadik napján kezdődik a rövid protokoll. Ne aggód! A szabival nekem is gondjaim voltak, 3 napos betegállományba ki tud írni a körzetis ha szólj az asszisztenseknek, hogy írjanak igazoló papírt. Én is ez tettem, ill. betelefonáltam előző este hogy nem vagyok jól, nem tudok bemenni, stb. vannak praktikák, előfordul egy hasmenés, bármi más. He elkezdődik a szurikúra akkor 2-3 naponta kell menned UH-ra és vérvételre mert ekkor nézik a tüszőnövekedést. De mindent elmondanak, kap ez kezelőlapot is hogy melyik nap kell megjelenned. Az első szurit kiváltod, visszamész, az asszisztens beadja, megmutatja hogy kell, utána már te adod be magadnak. A leszívás előtti szurit majd este szakorvos adja be a megadott időben, de az még odébb van.

Üdv.

4269. BDorcsi21
2017. okt. 1. 20:21
Lányok!Egy jó tanács:Beültetés után tartsátok be, azt amit az orvos kér:rengeteg vizet kell inni,én napi 5litert megittam.És majd mondani fogják, hogy rengeteg fehérjét kell bevinni.Én minden nap ettem túrót,mert azt olvastam, hogy ebben van a legtöbb!Ezek nagyon fontosak!!!Szorítok mindenkinek!!!!
4268. Mara7
2017. okt. 1. 19:40

Sziasztok!

Mi sajnos elég lassan haladunk.....egyelőre nem tudom mi lesz.

Februárban jelentkeztünk be, áprilisban voltunk 1. konzultáción és június végéig csak a hormon ill. andrológiai vizsgálaton voltunk túl, és a professzor úr azt mondta a lelet megbeszélésen, h ősszel majd vmelyik ciklusban kérjek időpontot Árokszállási doktornőhöz a 3. de legkésőbb az 5. napra vizsgálatra, és majd lehet, h kapok egy kis stimulációt.

Elvileg az eredményeink nem voltak rosszak (bár nem láttuk),és kért még egy HSG vizsgálatot (ezzel minden OK), amit a lakóhelyemen kellett elvégeztetnem.


Hogy működik az időpont kérés? Elég nehéz, hogy pont úgy jöjjön meg, hogy pl.a 3. napra tudjak is időpontot kérni és el is engedjenek a munkahelyről.

Ha pl.a 4. napon délután telefonálok (pénteken jött meg)adnak másnapra vajon időpontot? Vagy azt mondják, h próbáljuk a köv. ciklusban?

Ha kapok vmit (gyógyszer, vagy injekció?...), mikor kell menni legközelebb?


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat, segítséget, tapasztalatok megosztását!


(azért is jó lenne minél több mindent tudni, mert 1 hónapja kezdtem új munkahelyen (nem így volt tervezve),6 hónap a próbaidő és nem lenne szerencsés túl sűrűn most szabira/táppénzre menni, ugyanakkor elég idősek vagyunk és nagyon szeretnénk már családot...)

4267. szelliaaa (válaszként erre: 4257. - Conejo)
2017. okt. 1. 09:58
Szia az biztos, hogy az vagyok csak nagyon picike és várni kell míg meg lehet nézni, hogy minden rendben ezért olyan nehéz izgulok.
4266. KittiKata (válaszként erre: 4265. - S35Budapest)
2017. okt. 1. 08:01

Köszi szépen! 12 nap múlva mész vérvételre és uh ra? Izgalmasan gyorsan fognak menni a napok!


Lányok drukkolok Nektek!


Egy tanács merjetek kérdezni a dokiktól, úgy látom sokan kérdezik a folyosón most ezek után mi lesz és hogy is szúrok stb.

4265. S35Budapest (válaszként erre: 4264. - KittiKata)
2017. szept. 29. 19:40
Húha nagyon izgi:) akkor mar közel a baba:)
4264. KittiKata
2017. szept. 29. 17:51
Sziasztok! Én megkaptam minden receptet. Szerdán vagy csütörtökön leszívás. Kezdek izgulni!
4263. tundev
2017. szept. 29. 16:42
Hajrá lányok! :) Drukkolok Nektek!
4262. Conejo (válaszként erre: 4261. - S35Budapest)
2017. szept. 29. 15:03
na, örülök, haladsz Te is.
2017. szept. 29. 14:56
Sziasztok! Csak recepteket kaptam. Ezt a Gona micsodát😊Vasárnaptól indul a szurizas és 12 nap múlva kell visszamennem csekkolasra.:) ennyi volt illetve altatodokinal is voltam és minden ok volt.
4260. Conejo (válaszként erre: 4259. - S35Budapest)
2017. szept. 28. 16:30

akkor szorítok Neked, hogy minden rendben legyen és ne kelljen sokat várakoznod/várakoznotok.

Majd mesélj, ha szeretnél, hogy mi volt.

4259. S35Budapest (válaszként erre: 4258. - Conejo)
2017. szept. 28. 16:02

Conejo, szintén holnap van időpontom altatóorvoshoz.

Én is abban reménykedem, hogy mivel csak a férfi részről van gond akkor egyből sikerülni fog, hiszen csak összeteszik a kis dolgokat és kész:)

Én amúgy már 1 éve avivázom is, hogy saját magamat készenléti állapotba tegyem, ha bármikor sikerülne a dolog akkor ne legyen nálam semmi akadály.

Egyébként az intézetben a HIV-es vérvételes nénin kívül nekem is csak pozitív véleményem van. És a futószalagról annyit, hogy ez szerintem bármilyen intézetben hasonlóan megy. Akár magánban is. Szerintem az emberek egyre kedvesebbek az egészségügyben:)

4258. Conejo (válaszként erre: 4253. - S35Budapest)
2017. szept. 28. 14:52

Altatóorvosnál voltál már?

Én a pasihoz jutottam, nagyon jó fej volt, meg is nyugtatott.


Amúgy nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de az egész folyamat alatt, mindig csak kedves emberekkel találkoztam eddig. Persze, a prof rohan és futószalag van, ezt el kell itt fogadni, de azonkívül, komolyan, még a gyógyszertáros hölgy is egy tündér volt, ott a közeli patikában.

Persze, egyszer telefonáltam a rubeola ellenanyag eredmény miatt, akkor lecsesztek, hogy ha baj lenne vele, ők keresnének, és nincs idejük ilyen telefonokat fogadni, de akkor is nagyon szépen megköszöntem a tájékoztatást, elnézést kértem a zavarásért, és egyből megenyhült a hölgy a telefonban. Persze azt nem mondták el, hogy majd ők hívnak, ha neadjisten valami nem stimmel...

4257. Conejo (válaszként erre: 4249. - Szelliaaa)
2017. szept. 28. 14:47

szelliaaa

Már nagyon várom az infókat, remélem, jól vagy.

4256. Conejo
2017. szept. 28. 14:46

Sziasztok,

a másik vetülete a dolognak a férfi önbecsülés...

Mivel nálunk is apácskával van a gond (a mennyiség kevés szintén), elég nagy volt a bánkódás, és az önmarcangolás.

Nem tudom, hogy ha nálam lett volna a gond, akkor azt hogy éltem volna meg, sajnos, nekem is van egy enyhe IR-em, amit diétával igyekszem kordában tartani, az eredmények alapján egész jól, de elég dühítő, hogy a fiúknál nincs kezelés, vagy valami kúra, hogy javuljon a helyzet.

Illetve az sem épp szerencsés, hogy egyik orvos azt mondja, a másik meg ezt, Te meg döntsd el, hogy akkor most mi van.

Csajok, a mi esetünkben tényleg egyetlen egy ügyes kisfickó kell a sikerhez, én is ebben bízom.

4255. tundev (válaszként erre: 4254. - KittiKata)
2017. szept. 28. 10:23

Szia KittiKata!


Én is úgy tudom, hogy lombiknál elég 1 sperma is. :) Köszönjük a tudománynak! :)


A természetes teherbeesésnél van nagy hangsúly a mennyiségen. Nekem anno azt mondta a nőgyógyászom, hogy mivel kevesebb a "darabszám", így sajnos szinte nincs esélye, hogy túlélje akár egy darab is a hosszú utat. Ha több lenne, akkor lenne esély rá, hogy nem adja fel mindegyik félúton és célba ér legalább 1 :)


Mindenkinek nagyon szorítok!


S35Budapest, majd mindenképp írj!

4254. KittiKata (válaszként erre: 4251. - Tundev)
2017. szept. 28. 08:56
Hát nagy dillemmát okoztal bár mi már nem várhatunk. Férjemnél is ugyan ez a helyzet, bár én úgy gondolom hogy 1 sperma is elég a lombiknál. Nálam is vannak gondok fogytam is 15 kg. De tudom hogy kellene még de most stagnált a súlyom. Nem megy. Drukkolok hogy rendben menjen minden!
4253. S35Budapest (válaszként erre: 4250. - Tundev)
2017. szept. 28. 08:36

Neünk is hasonló, szinte ugyanaz a történet, de nekünk nem javasoltak herevisszér műtétet pedig ugyanolyan eredményei voltak, mint a Te férjednél. Mindenesetre jó, hogy leírtad, hogy nem is biztos, hogy annyival megnöveli, legalább megnyugodtam, hogy túl sok mindenről nem maradtunk le.


Honap írok, hogy nálam mi volt:) De gondolom csak szurira kapok receptet.

4252. S35Budapest (válaszként erre: 4249. - Szelliaaa)
2017. szept. 28. 08:30

Szorítunk, hogy minden rendben legyen:) tényleg nagy szuper, hogy sikerült:)

Majd írj, hogy mi volt ma.

4251. tundev
2017. szept. 27. 17:28
És még annyit, hogy van olyan is, akinek a visszérműtét után megtízszereződik a mennyiség...de erre nincs garancia. Viszont aki még fiatal és van idő próbálkozni, az mindenképp csináltassa meg a műtétet, hátha nem kell lombikra mennie :)
4250. tundev
2017. szept. 27. 17:23

Nálunk úgy derült ki, hogy próbálkoztunk peteérésteszttel babát összehozni, de nem jött össze. Elmentem magán úton vérvizsgálatokra (nőgyógyászom mondta) és kiderült, hogy rendben vagyok. De közben a férjem is elment szintén magán úton andrológushoz és ott derült ki, hogy nála van a bibi. Először asthenozoospermia (30 %-nál kevesebb volt a mozgó, de már a mennyiséggel is baj volt), illetve nála herevisszért is diagnosztizáltak. Majd az andrológus javaslatára szedte 3 hónapig a vitaminokat (profertil, Omega3, Koeznim Q10, C-vitamin, D-vitamin). Ezután visszament kontrollra. Ahol kiderült, hogy a minőség javult, de oligozoospermia maradt (kevés spermamennyiség/ml - 5millió körül). Javasolták a herevisszér műtétet, de mondták, hogy folytassa a vitaminokat. Ekkor jelentkeztünk be a SOTE1-re, mert az volt a papíron, hogy asszisztált reprodukciós eljárás javasolt. Amikor beszéltünk a doktornővel, ő azt javasolta, hogy a herevisszér műtéttel várjunk, mert nem garantálja azt, hogy annyival javulnak az eredmények, hogy természetes úton teherbe essek. Viszont, ha megcsináltatja férjem a műtétet, akkor a műtéttől számítva 4 hónap a spermiumok regenerálódása. És akkor itt jön a csavar a történetben: Ha javulnak az eredmények: értsd, hogy a jelenlegi 5 millió/ml-ről mondjuk felmegy 18 millióra a szám, ez még mindig nem elég a természetes teherbeeséshez, viszont lombikhoz és inszemhez elvileg meg "túl sok". Na meg ilyenkor megint el kell telnie bizonyos időnek, hogy lombikra lehessen menni. (talán 1 év próbálkozás)

Szóval azt javasolták, hogy akkor az első gyerek "segítség útján" termékenyüljön meg és a másodikkal már úgymond lesz időnk kísérletezni. Mivel kettőt szeretnénk és már nem vagyok "fiatal", ezért mi úgy döntöttünk, hogy a visszérműtétet az első gyerek után végezzük el.


A történetben még annyi a bosszantó, hogy amikor először volt a férjem andrológusnál és látták, hogy van herevisszér (ez márciusban volt), miért nem javasolták egyből a műtétet? Hiszen én is ki tudtam deríteni különböző orvosi szaklapokból, hogy a felírt vitaminok a minőségen tudnak javítani, de mennyiségen nem. Így hát megint 3 hónap után visszarendelték kontrollra, ahol ugyanazt állapították meg. ERgo, herevisszér miatti kevés spermaszám (ez amúgy júliusban volt). De ha akkor, a legelső vizsgálatkor elküldik műtétre....ki tudja mi lenne most. És persze tudom, hogy miért volt ez így....minden egyes vizsgálat 30eFt. Hát naná, hogy visszarendelik több kontrollra. És még a vitaminok áráról nem is beszélek. Ne értsetek félre, nem a pénz miatt vagyok bosszús, mert ha azt mondják, hogy fizess most ki előre xxx ezer forintot és nem kell ennyi időt elpazarolni, hát boldogan tettem volna meg.

Bárcsak már akkor olvastam volna az orvosi cikkeket és nem csak augusztusban, amikor a SOTE1-hez bejelentkeztünk. :(


Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de ha valaki aki most kerül ebbe a helyzetbe olvassa ezt a topikot, már legalább egy embernek tudok segíteni a történetemmel :)

4249. szelliaaa (válaszként erre: 4247. - Conejo)
2017. szept. 27. 17:20

Annyira izgulok remélem megvizsgál akkor holnap.

Ez a várakozás is rossz.

Már most annyira imádom a kis szívemet.

Csak azért hihetetlen mert azt mondták ezzel a számmal a lombik segíthet.

Mivel 40millióból kB 200-300jut el a petesejt ig amiből 1 legfeljebb 2sperma jut be a petébe.

Nos nekünk 48ezer volt csak amiből 5juthat oda de szinte az lehetetlen hogy bejussanak mikor ugye 300ből jut be egy.

Ha sikerült ő a legnagyobb csodás, a legerősebb nagyon szeretem.

Kívánom mindenkinek sikerüljön és, hogy velünk is minden rendbe legyen.

4248. szelliaaa (válaszként erre: 4247. - Conejo)
2017. szept. 27. 17:18

Annyira izgulok remélem megvizsgált akkor holnap.

Ez a várakozás is rossz.

Már most annyira imádom a kis szívemet.

Csak azért hihetetlen mert azt mondták ezzel a számmal a lombik segíthet.

Mivel 40millióból kB 200-300jut el a petesejt ig amiből 1 legfeljebb 2sperma jut be a petébe.

Nos nekünk 4-5ezer volt csak amiből 5juthat oda de szinte az lehetetlen hogy bejussanak mikor ugye 300ből jut be egy.

Ha sikerült ő a legnagyobb csodás, a legerősebb nagyon szeretem.

Kívánom mindenkinek sikerüljön és, hogy velünk is minden rendbe legyen.

4247. Conejo (válaszként erre: 4246. - S35Budapest)
2017. szept. 27. 16:36

Igen!

Hogy utáltam pár éve hasba szúrkálni magam, amikor el volt törve a lábam és a trombózis veszély miatt kellett, két hétig.

Most meg várom, hogy mikor adhatom már be magamnak, mert az is egy kis lépés.

4246. S35Budapest (válaszként erre: 4245. - Conejo)
2017. szept. 27. 16:30
abszolút:)....ha kell egész nap szúrom magam 20 szor is:) pedig félek a tűktől, de kit érdekel, ha így sikerül kicsalogatni a babát:)
4245. Conejo (válaszként erre: 4244. - S35Budapest)
2017. szept. 27. 16:27

Hát sajnos így van. Mi is már, mire idáig eljutottunk, eltelt pár sikertelen év... így az ember, szerintem, már "megváltást" lát a lombik programban. Legalábbis én így vagyok vele.

Igen, kifejezetten megterheli a nőt, mégis dalolva csináljuk végig. Milyen furcsa az élet...?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook