Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pelus elhagyása fórum

A pelus elhagyása (beszélgetős fórum)


1 2
30. dee7182d35 (válaszként erre: 29. - Eve20)
2008. jan. 31. 09:00
Nem is kell mindent agyonizgulni!Attól nem fejlődik jobban az biztos,erőltetni meg semmit nem lehet.
29. Eve20 (válaszként erre: 25. - Dee7182d35)
2008. jan. 29. 14:10
Mintha magamat hallanám:)) Engem sem izgat különösebben, pedig mindenki kérdezgeti, hogy szobatiszta-e már, mikor meg mondom, hogy nem, lesnek nagyokat. Most 2.5 éves a fiam, de semmilyen hajlandóságot nem mutat arra, hogy ideje lenne bilizni. Én meg nem erőltetem, amilyen makacs, úgyis csak ellenkező hatást érnék el. Úgy vagyok vele, hogy szeptemberben megy oviba, szóval még itt a tavasz, nyár, majd addig megtanulja. Pláne, hogy mindenhol azt olvasom, nem szabad erőltetni, meg hogy minden gyerek máskor ér el arra a fejlettségi szintre, mikor ez lehetővé válik..
28. 244ed1c739 (válaszként erre: 27. - Séll Viki)
2008. jan. 29. 13:52

Milyen az a leszoktatós pelenka?Mi a neve,márkája?

Hol lehet kapni?

27. Séll Viki (válaszként erre: 26. - 14775640c4)
2008. jan. 29. 12:48

Szia Szancsesz!

Először is ne izgasd magad! Az egyik szakirodalom azt mondja, hogy ha dackorszak előtt nem szokik le, hutánna nehezebben megy. Nyilván ez a titka (sok egyéb mellett), hogy a nagy előbb leszokott, ő meg nem.

Milyen bugyipelust adsz rá? Mert ha eldobhatót, az nem igazán ér semmit, mert azon kívöl, hogy maga le tudja venni, másban nem különbözik. Ajánlom a mosható leszoktató pelusokat, mert konkrétan tudom, hogy az a márka, amit mi használunk olyan hogy érzi, amikor pisil, mert ne abban a másodpercben vezeti el a pisit, hanem egy kicsit később. Szóval ebben az esetben össze tudja kötni az ingert a pisilés tényével. Azonfelül ha kényelmes neki a pelenka, mért bajlódna a bilizéssel? Valahol mi felnőtttek is így működünk, hiszen sokan még a szomszéd utcába is autóval járnak, csupán kényelemből.

Szóval szerintem érdemes olyan pelenkára cserélni, ami nem anyira kényelmes neki.

2008. jan. 25. 10:52

sziasztok.ha tudtok okosságot jó lenne.

egy kérdés:

közel 3 éves fiam lusta bilizni,és a wc sem érdekli.

elücsörög a bilin de csak játékból,de igazán kényelmesebb neki ha a pelust használja.van hogy fel-le huzogatja a nadrágját és a pelust(leszoktató bugypelust használunk)ráül-feláll és ujra. de ennyi.nagy ritkán belepisil.

a nagy tesó hamar szobatiszta lett. még 2 éves sem volt de már nem akarta a pelenkát.

a kicsivel mi lehet a probléma?bevetettünk mindent pl.betettük a kedvenc meséjét, de ott is csak végignézi a bilin és utána feláll.

játszottunk sokat azzal hogy megmutattam hogy pisilnek a plüssmacik de csak azt értem el hogy beledobálta a bilibe és ennyi.

a motiváció sem érdekli,mikor nagy nehezen belepisil a bilibe és megdicsérem különösebben nem hatja meg.

ő olyan hogy mindent csak akkor csinál ha kedve van hozzá.ha nincs kedve akkor dicsérgethetem napestig akkor csak legyint.

bölcsis és ott is látja a többit hogy nem pelusba pisilnek, de ez sem hatja meg. egyszerűen nem érdeklik mások. szerinte mindenki azt csinál amit akar és nem muszály mást utánozni.csak akkor ha ő is akarja.

március elején betölti a 3 évet. addigra jó lenne ha nem lenne pelus.

mit tegyek?ha várok még sosem szokik le.nem ültethetem nap estig bilin.

25. dee7182d35 (válaszként erre: 23. - RLindi)
2008. jan. 18. 12:24

Köszi,de én inkább nemtörődöm voltam,mint türelmes.Egyszerűen engem hidegen hagyott ez a szobatisztaság kérdése.Így voltam a szoptatással,az üléssel,a járással.Mindent a maga idejében.Hiába 3 éves egy gyerek,ha az agy fejlettsége még nem engedi,akkor nem lesz szobatiszta.

Egyébként az nem is kifejezés,hogy pörgős!:)Azt szorozd meg 20-al.

Álmában gyönyörű képeket lehet róla csinálni,de csak álmában.

24. b59d693a46 (válaszként erre: 22. - RLindi)
2008. jan. 16. 23:26

Köszi szépen, a te kislányod is csodaszép :)


Ez már nagyon jó, hogy egyáltalán hajlandó bilibe pisilni, van olyan ismerősöm, akinek rá sem ül a gyerkőce, pedig akkora, mint az én kislányom. Ez már haladás, ne aggódj, egy-kettőre leszokik, de tényleg egyszerűbb nyáron. Még nem vagytok elkésve. :)

23. RLindi (válaszként erre: 19. - Dee7182d35)
2008. jan. 16. 22:56

Gratula Nektek is a picilánynak és Neked a türelemhez!

Ő is pörgős kis csaj ha jól látom! Az én lánykám szintén. Nagyon édike a "kiütött " képen! Mint egy csintalan angyalka!

22. RLindi
2008. jan. 16. 22:55

Olyan hihetelen,hogy egyik napról a másikra leszoknak a gyerkőcök! Bár igy lenne nálunk is! Megjegyzem ma 3x is pisilt abilibe,igaz nem ő szóllt csak próbaképp ráültttem,na de ennek is örülünk persze.

Ez a gond nálunk ugye téli baba ilyenkor nem lenne nagy ötlet pelus nélkül,ha addig nem nem jön össze nyáron mi is ráállunk 1000-el:-)

Nektek gratula,ügyes volt a kicsilány! S nagyon édeske egyébként!:-)

21. b59d693a46 (válaszként erre: 18. - RLindi)
2008. jan. 16. 22:46

Sziasztok!

Mi is túlvagyunk már rajta szerencsére, most 28 hónapos a kislányom. Amikor 2 éves lett, utána pár nappal leszokott a pelusról. Nyár volt, bugyiban volt itthon és eleinte persze bepisilt. Nem volt sikerélménye, kérte, hogy adjam rá vissza a pelenkát. Azt mondtam neki, hogy nem lehet kapni a boltban, csak annyi maradt, ami éjszakára kell. Rájött, hogy a bugyi nem szívja fela pisit és egyre ügyesebben szólt, amikor kellett neki és sikerült a bilibe pisilni, kakilni. Alváshoz még utána egy ideig adtam rá pelust, majd azt is elhagytuk, mert kérte, hogy ne adjak rá, mert ő már okos nagylány. :) Egyszer történt baleset nem sokkal utána egy délutáni alvásnál, azóta sem szerencsére. Nekünk bevált ez a "csel".

20. 61e5310fec (válaszként erre: 19. - Dee7182d35)
2008. jan. 16. 22:23
Tényleg ügyes akkor a kislányod:)Remélem kisfiam is ilyen ügyeske lesz majd:)A ciciről is egyik napról a másikra leszokott pedig nagy függő volt:)Talán ilyen könnyű lesz a pelussal is:)Persze tudom az nem fog menni egyik napról a másikra:)
2008. jan. 16. 11:56

Sziasztok!Én túl vagyok rajta.Áprilisban lesz 3 éves a lányom.Kb egy éves koráig nem is látott bilit.Eleinte peluval ült rá,és azt játszotta,hogy belepisil.Mivel itthon ő meztelen szeretett lenni,azzal fenyegettem,hogy csak akkor lehet,ha a bilibe pisil.Aztán jött a nyár,amikor még úgy vittem játszótérre,hogy pelu volt rajta.Aztán egyszer csak nem adtam rá,és 5 percenként kérdeztem kell-e.A biztonság kedvéért volt nálam váltó ruha,meg egy papír bili.Kb 3 baleset történt,de ez egy hónap alatt lezajlott,nem volt még másfél éves,amikor teljesen szobatiszta lett.

Viszont az ágytisztaságot csak most érte el.Eszti sajna éjjel is sokat iszik,így nem is gondoltam,hogy ilyen gyorsan megy.Egyre ritkábban pisilt be,ha pelu volt rajta,akkor is gyakran arra ébredtem,hogy csurog a bilibe.Olyan érzésem volt,mintha arra kelne fel,hogy pisilnie kell.Pár hete este mondtam neki,hogy ugy vigyázzon,hogy nincs rajta pelu,jusson eszébe mi a dolga,és nem volt még baleset.De ha lenne,már szerintem akkor sem adnám rá.Szóval én az ég világon semmit nem erőltettem,nem ébreztgettem éjjel,nem vontam meg este a teát,és mégis túl vagyunk rajta.Csak türelem kérdése.

18. RLindi (válaszként erre: 17. - 244ed1c739)
2008. jan. 16. 11:41
Szia! Hát igen a türelem. Én a picurkámhoz türelmes is vagyok,csak legbelül azért idegesit mert más dolgokban meg olyan okos mindent elmagyaráz...Én is a nyárban birom..Az nagyon jó lenne ha vki megosztaná itt az okos tapasztalatait,hátha okulnánk belőle:-)
2008. jan. 16. 11:17

Sziasztok!


Esetleg írhatnánok olyan szülők akik már túl vannak ezen,és biztos nagyon hasznos tanácsokat tudnának adni nekünk.


Nekem 2,5 évesek az ikreim és még csak ott tartok velük hogy néha ráültetem a bilire őket,van amikor belepisilnak van amikor nem.Én is a nyarat várom akkor könnyebb lesz majd biztos.

A doktornőnk azt mondta ne aggódjak mert mostanában egyre jobban kítolódik a pelus elhagyásának az ideje a piciknél.Türelmesnek kell elnni és nem szabad még csak próbálgatni sem ha ők nem akarják!

16. M_Marcsa (válaszként erre: 15. - 61e5310fec)
2008. jan. 16. 07:08

sebaj,a lányom sem barát a bilivel, 20 hósan, visít, ha közellítek feléje a bilivel.

Vettem neki kicsi bugyikat, nyáron nekikezdünk a leszoktatásnak. Majd, ha a bokájáig ér, csak szól...

2008. jan. 15. 20:12
Sziasztok!!Nekünk szerintem majd nehezen fog menni a dolog mert a kisfiam aki egyébként 21 hónapos még a bilire sem akar ráülni...nem is akarom erőltetni,majd nyáron visszatérünk rá ha lehet pelus nélkül futkosni az udvaron,szerintem úgy könnyebb lesz:)
14. M_Marcsa (válaszként erre: 13. - RLindi)
2008. jan. 15. 19:41

Ó, de igen, csak a cicivel. 20 hós úgy gondolja, éjjel neki jár a cici. Többször is.

Pedig 6 hetes kora után átaludta az éjszakát.

13. RLindi (válaszként erre: 12. - M_Marcsa)
2008. jan. 15. 15:31
Igen tudom,sajnos,h.ezt elrontottam,de ha csak vizet kap sir lehet azt kéne,h.hagyom kicsit sirni de félek akkor meg totál felébred. Más nem volt/van igy?
12. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - RLindi)
2008. jan. 15. 13:08
Mondjuk, azért kel teázni, mert megszokta. És, ha vizet adsz neki? Mert mi sem teázunk éjjel, meg a fogaknak sem jó...
11. RLindi
2008. jan. 15. 12:41

Az én kislányom 2 éves volt decemberben. Ha rárakom a ilire,wc-re akkor belepisil. Kaklni nem akar bele,elbújik...

Viszont nem szól pisinél sem csak utána. Pedig tényleg sokszor rákérdezek.

LoLiNa:éjszaka felkeltetted pisilni? Miért? Ivott éjszaka? Utána simán visszaaludt? Kislányom még igy is kel éjszaka teázni..

10. Laryan
2008. jan. 15. 12:33

A lányom 3 lesz(ápr.)és esze ágában sincs estére leszokni a pelusról,nem erőltetem majd leszokik,mert eddig mindent úgy csinált,hogy:egyik-pillanatról a másikra.Bilizni is 1 hétig bilizett,azóta csak wc.

Szia!

9. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Csillibilli112)
2008. jan. 7. 03:36
Kisfiú vagy kislány? bár a hideg miatt most olymindegy.. kizárt, hogy félrevonuljatok pisizni. ezértis jó a nyári leszoktatás. mert edződik mire itt a hideg és nem kell majd neki folyton az utcán pipilnie:)
2008. jan. 6. 23:07
Az én kislányom 30-án lesz 2 éves.A nyáron is próbáltam ,de kerek -perec megmondta hogy nem.Novemberben teljesen magától elkezdett bilibe pisilni.Pár nap múlva már a kaki is oda ment.Megint eltelt egy pár nap ,este azt mondta hogy nemveszi fel a pelust.Gondoltam mi lesz ebből?Éjszaka egy párszor megkérdeztem tölle,azt mondta hogy nem kell.Reggel pisil a 2. kakaó után jó sokat.Azóta egyáltalán nem használunk pelust.Én már nemszeretnék rá adni többet.A multkor hajnalban volt egy kis gond,felugrott és kétségbeesve kiáltott hogy Anya.Egy kicsit becsurgott a pizsibe,de a bilin folytatta és közben bocsánatot kért.Azt hidtem megzabálom!Egyáltalán nem számítottam rá úgyvoltam vele hogy majd a nyáron megpróbáljuk.Még a nadrágját is ő maga tolja le,nemengedi senkinek.Ő akar mindent csinálni.
2007. nov. 16. 17:34
Nagyon megilyesztetél ... Azzal hogy valami felsértette és én észre sem vettem. De akkor csak doki lesz a dologból és majd csak alakulunk.Nagyon remélem.Köszi a válaszodat
2007. nov. 13. 11:20

Lehet, hogy valamiért fáj neki az ülve kakilás, ezért akar a pelusba csinálni. Szerintem vidd el a dokihoz, és ő biztos segít.

Nekem a nagyfiamnál volt ilyen probléma, és kiderült, hogy valami olyat evett a gyerek, ami hegyesben jött ki, és felsértette a vébél végét, ami ugye szabad szemmel nem látszott.

Utána nem akart csak a pelusba nagydolgozni.

Nagyon nehezen szokott le erről. Én simán ráadtam a kisgatyát, és akkor muszáj volt a bilibe tenni, mert, különben gonosz voltam, és kidobtam a gatyót. Persze, miután megygógyult a popója.

5. csillibilli112 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2007. nov. 13. 10:59

A bili ott la a wcben. És ha otthon vagyunk nincs is gond. csak ha elmegyünk vlhova akkor, mert enm szól mindig és ha kérdezem akkor sem akar menni. 2.5 éves de elég erős akaratú :)

Tudja hogy mit akar.Másfél évesen én még korainak tartom a pelusról leszokást, de mivel írtad hogy nyáron az könnyebb lesz. Nekünk is így volt, csak utánna lett ez a baj, hogy visszaestünk...

4. csillibilli112 (válaszként erre: 2. - Macska1201)
2007. nov. 13. 10:56
köszönöm a válaszodat és megpróbálok türelmes lenni, csak olyan jól ment és olyan büszke voltam rá hogy nem kell neki pelus...:S De mindegy. Viszont a kakilási prpblémáival gondoltam hogy pszichológushoz kellene vinni ha nem javul. Vagy ez eröltetés?!Az apja viszont nem tolerálja hogy a gyerek még pelusos és sok a konfliktus, emiatt is. Szerintem ezt érezheti meg a gyerek.
2007. nov. 9. 05:08
ne engedj neki, nappal gyakran vidd bilire, ha sikereljár dicsérd meg. sokat biztasd és beszélgess vele erről! esetleg vidd a bilit be a wcbe, magatok mellé, hogy érezze, hogy ő is a nagyokhoz tartozik! éjjel meg keltsed fel, ha kell 2-3x is! ha baleset van, beszéld meg vele.. :) az a baj, hogy a szülők hagyják magukat.. nekem hamar szobatiszta lett a nagyfiam.. kisebbiket nyáron tervezem, másfél évesen leszoktatni! legalábbis nappalra biztosan. az éjszaka az még ráér 2-3 év között. még az ovoda elött
2. macska1201 (válaszként erre: 1. - Csillibilli112)
2007. nov. 8. 16:33
szia!Én azt tudom tanácsolni,hogy ne akard mindenáron leszoktatni a pelusról!!Az én picim 3 lesz februárban,és pont ebben a korban volt,hogy Ö is visszaszokott a pelusba kakálásra,ez nem tudom mitől lett,de én azt hiszem ,hogy valamikor rossz élménye lehetett a bilibe kakálásnál!Én nem erőltettem,hogy ne csinálja,és pár hét után visszatért a bilire!Én is hasznűálok még éjszakára pelust,én mindegyiknél úgy voltam,hogy eljön annak az ideje amikor már nem kell!A babám már hetek óta felébred pisilni hiába van rajta pelus!De én megvárom amikor Ő nem kéri már!
2007. nov. 8. 16:17
Itt szeretném kérni azok segítségét akinek van gyermekük, de a pelusról már leszoktak. Az én problámám : A kicsi 2 évesen már szobatiszta volt, de éjszakára még azért felvette a pelust és igényelte is. Bár általában reggel, egy két esettől eltekintve, száraz maradt. Most viszont olyan helyzet állt elő, hogy nagydolgát csak pelusba hajlandó elvégezni és egyre gyakrabban bepisil. Pit lehetne tenni? Mit ajánlotok? Szerintem lelki okai vannak, de a nagydologgal kicsi korától kezdve problémák voltak-hasmenés, szorulás sűrűn és most is. köszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook