Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A párom sajnálja kidobni a lyukas zoknijait, ezért én... fórum

A párom sajnálja kidobni a lyukas zoknijait, ezért én... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
41. Dodi44 (válaszként erre: 40. - ,zumba)
2023. jún. 5. 18:04

(Svejk, a derek katona:)

Alazatosan jelentem:

A megstoppolt zoknik, ujra felelosegteljesen folytatjak jelentos tevekenyseguket, es feladatukat.


(megboldogult katona koromban, a hatvanas evek vege fele, ott a csizmankhoz "negyszogletes zoknit" osztottak ki nekunk, amit a kozneven kapcanak titulaltunk!

Gyakorlatlanok voltunk e labbeli strumpli iranyaban, hogyan kell feltekerni, es biza megcsomosodot a labunkon a csizmakban. Az elso adott alkalom lehetosegeben vettunk magunknak zoknikat, de azzal az jart, hogy azt magunknak kellett mosnunk, mert fehernek kellett lennie, es ha nem feher volt akkor a szazadban, vagyis a dupla, emeletes agyas, a 75 szemelyes nagy kozos teremben, a szoba parancsnok osszeszedte es a szemetbe dobta valahol, mert eltuntek, [mind!Legalabb is nekunk kopaszoknak azt mondta])

40. ,zumba (válaszként erre: 39. - Dodi44)
2023. máj. 15. 10:40
A sikerélmény mellett édesanyád is felidéződött! A ma emberének ilyen emléke sem lesz, mert vesz, használ, el-(ki)dob...
39. Dodi44
2023. máj. 15. 04:27

Elarulom, van egy par kedvenc zoknim, ami a labom nagyuja kormenel kiszakadt, mint a ketton!

No mondok elvettem a regi kerdest! Emlekszem e meg hogyan kell megstopolni?

Elovettem egy tut, kivalasztottam egy megegyezo szinu cernat, a befuzovel, be fuztem a cerned, es vagy 55centis hosszu dupla cernaval nekikezdtem, egy villanykortet dugtam bele, hogy a formaja megmaradjon, es ugy milimeterenkent osszehuztam a cernaval, majd arra kilencven fokban ujra a tuben a cernaval szepen sakktabla mintara , egysor ala, masik sor folehuztam be duplan a cernat, igy szepen eltuntettem a likat.

A jol passzolo, nem szoritoszaru gumiju kedvenc zoknimat ujra tudom hasznalni. Annak ellenere, mogy van a fiokban meg egy par tucat uj zokni is, de meg emlekeztem az edesanyam szavaira, amikor meg o megmutatta a modjat, hogyan "modi" azt csinalni. Annak ellenere, hogy mar jo par dekeddel ezelott elkoltozott errol az arnyek vilagbol. Ujra velem volt! Szavai meg mindig edesen csongtek fulemben...

38. Dodi44
2023. márc. 18. 06:47
Haboru alatt szulettem, es biza annak idejen es meg joval utanna sem lehetett zoknit, harisnyat kapni, igy aztan megtanultam "stoppolni" a zoknikat. Nagymamamtol orokoltunk, olyan fabol levo gomba alaku, kicsabarhato nyelu "stoppolofat" amelyet a zokni lukas resze ala tettunk, De mar egy elromlott nem vilagito villanykorte is szepen beillett helyette) es a cernat a tube kettosen hasznalva fuztuk be es szepen a cernaval, turlmesen lehetett a tu segitsegevel "szoni/fonni", az az egy sor alatt, egy sor cerna folott huztuk ala/fole a cerna soroknak turelmesen, es a turelem megstoppolt zoknit terem. Ujra kimostuk a zoknit, es a sorok ugy jobban eligazodtak egymashoz, es mar ujra hasznalhato is volt a strumpfli vagy a zokni. Nem esett le az aranygyuru az ujjamrol, es meg most is emlekszem, hogy kellene csinalni, a kezugyessegunket fejlesztettuk, csak volt amikor szukseg volt a "hogyan kell azt csinalni?" Meg most is emlekszem ra, es manapsag, mar sokkal nagyobb a cernak valasztasi lehetosege hozza, ha nem kenyelmesedtunk volna el. Azutan mar egyforma zokni parokat vettem, ha az egyik zokni kilukadt, meg ossze lehetett rakni egy masikparbol maradottal. Kulonosen ha a mosasnal az egyik zokni eltunt. :-DDD
37. Dodi44 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 26. 05:10

Annak idejen Sokrates, gorog filozofus azt mondta, ha a

ferfi lelke valaszt maganak egy jo lelket, boldog elete fog lenni! Ha a test valaszt maganek feleseget, akkor filozofus fog lenni!

A ferjed lelke orulhet, hogy egy olyan lelku feleseget kapott, aki szereti, es kolcsonosen gondoskodnak egymasrol.

Egyes filozofusok azt tarjak, hogy nefeledjuk el egymasnak mondani, hogy szeretjuk parunkat.

Viszont a szekely ferjek azt mondtak, mar mondtam, hogy szeretlek, amikor meghazasodtunk. Ha valami valtozaslenne benne, akkor is majd mondom... :-)))

36. Dodi44 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 26. 04:50

"a mar ezer eves szeket hasznaljuk, ami az o nagymamajae volt, igy kb 70 eves."

Tudod, aki szuletett az meg is fog halni a teste. De amig gondolunk ra, addig velunk van, addig nem hal meg, mert az emlekeinkben el.

35. Dodi44 (válaszként erre: 34. - ,zumba)
2022. júl. 26. 04:42
A lekvart emlitetted. magam reszerol, meg mindig szoktam sargabarackot venni es lekvart csinalok belole, ami eltart nekem egy ket evig. Neha elore meg kell rendelni, es dobozokba hozzak, amit ugyan ok ladaknak hivnak, de nem fabol, hanem hullampapirbol csinaljak. Neha ugy jarok, mire a doboz hozza kerul az also sor a baracknak mar megvan peneszedve, ki kell dobnom. Igy aztan inkabb reckirozom a vetelet, ugy hogy lassam mitveszek, megha az ara duplaja is, de legalabb nem kellkidobnom. Tudod, nekem meg meg kellett birkoznom a nincsel, talan azert szorultam ra, hogy meg kellett becsulni ami van. Am igy aztan, belem nevelodott es mostani "dobd el" atmoszferaval osszeutkzo nezetunk. Annak idejen, mi nem panaszkodtunk allandoan, hogy jaj ez sincs meg az sincs a boltba, vagy nincsen ra penzunk, hanem megoldottuk, csinaltunk, alakitottunk, hogy ahhoz kozeli valami lehessen, de megteremtettuk, vagy megvoltunk nelkule is. Katona a hatvanas evekben voltam, ott meg a nagy felszabadulasban "negyszogletes zoknink" volt, az az kapca. Azt meg kellett tanulni, hogy hogya kell a labfejunkre ratekerni, mert ha meneteles kozben a talpunk ala gyurodve kerult, olyan nem volt, hogy levetjuk a csizmat es ujra ra tekerjuk! Katonasagnal a sorbol nem lephetunk ki, semmi okbol. a napot vegig kellett szenvedni. Legkozelebb mar biztos jobban csinaltuk. A mai ferfiak, talan mar azt sem tudjak, hogy a kapca, az meg micsoda... Nem hogy a lukas zoknit kidobtuk, olyan nem volt! Mert zokni az sem volt! Se nem lukas se lukas. Ezeket a mai emberkeket kellene, egy olyan korulmenyek koze betenni, ugy fel evre! Mennyire ertekelnek, jo dolgukban amijuk van manapsag ... Kulonosen, hogy haboru van a szomszed orszagban, es annak a hullamai, kovetkezmenyei ide is athatnak, egyesek allandoan a kormanyt hibaztatjak erte. De szerintem, azokat kellene vissza tessekelni azokban a kezdeti idokbe, ahol gondolkodva megkell oldani mindent, nem csak penzt dobni a problemakra... Sosem az en hibam, mindig a mas hibaja...
34. ,zumba (válaszként erre: 33. - Dodi44)
2022. júl. 25. 13:44
Dehogy léptél Dodi! Én szívesen elolvasom, meghallgatom az idősebbek tapasztalatait. Lám, a szükség mit kihozott az emberből! Szilvalekvár: mert édesanya főzött lekvárt, volt mihez nyúlni. De ma már nem divat lekvárt főzni még evésre sem. Velem még megtanították, hogy ne szálljak el, spóroljak, becsüljem meg amim van,(ruhára is értem) mert az élet kereke másként is fordulhat... (most itthon ugye számolgatnak sokan az áremelés miatt, hogy mi lesz). Félre tenni, megtakarítani kellene, mert jöhet szűkösebb év is. Azt a fajta "nincs"-et nem ismerjük,-remélem nem is fogjuk- de vidéken kisebb boltokban ma is előfordul, hogy nincs egy-egy alapvető élelmiszer napokon keresztül. A ma embere azért is megszabadul egy-egy még jó tárgytól, mert a reklámok mossák az agyakat, itt az újabb, modernebb, vedd meg.
33. Dodi44
2022. júl. 25. 07:11

Hala Istennek, az ujabb generacio ar nem ismeri, hogy mit is jelent az a szo hogy "Nincs"!

De bennem meg vilagosan ismert szo.

Emlekszem mikor a szobaban a kalyha hatamogott a lemezbol csinalt " konyek cso szet egett, akkora luk volt rajta, hogy az oklom bele fert volna! Edesapam suru szilvalekvart kent vastagon ujsagpapirra es azzal a bekent szilvalekvaros papirral foltozta be a konyekcsovon a lukat! lassu tuzzel kezdte a kiegeteset, es egy evig jo volt a konyek cso, mire ujjat lehetett kapni aranyarert!

Jo nektek, mert mar nem ismeritek azokat az idoket.

Hat igen, nemely zokni, alsogatyak, bizony nem erdemlik meg a faradtsagot, hogy megvarrna valaki. Tenyleg annyira ocskak, hogy kidobasra valok. Csak a jobb dolgok kidobasaert zsortolodok. Bocsass meg, ha a "butykodre" leptem szavaimmal...

32. ,zumba (válaszként erre: 23. - Dodi44)
2022. júl. 24. 07:56
A háború utáni helyzetről elmesélésből hallottam. A stoppolófámat nagymamámtól örököltem. A nagyszüleim, akik éltek abban a korban, átadták az utánuk jövő nemzedéknek (szüleim) hogy mit, hogyan lehet még megjavítani, helyrehozni, netán megvarrni. Ma már egy gombot nem tudnak, és nem is varrnak fel emberek. Régebben még a férfiing gallérját is megfordították, így nem látszott a kopás, és még használható volt. Ha kellene, ezt is megtudnám csinálni. Vedd, használd, dobd ki(bármi legyen az).Felénk van egy mondás: rosszabb ruhában keresik a jóra valót. Tudom, ez már elavult gondolat. Én mégis javítok, átalakítok amit lehet, egy pici lyuk miatt nem dobunk ki egy zoknit. Vagy egy pólón keletkezik kicsi szakadás, megvarrom, a kerti munkákhoz még tökéletes.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Dodi44)
2022. júl. 24. 07:31

Akkor jol megertened magad a parommal, mert o is extran ragaszkodik mindenhez. Nem erdekel hogy a mar ezer eves szeket hasznaljuk, ami az o nagymamajae volt, igy kb 70 eves. Vagy hogy a huto ami 40 eves zabalja az aramot. Ha o ehhez ragaszkodik am legyen. De egy 250 ft-os zokni osszehasonlithatatlan ertekben ezekkel a dolgokkal. Es nem vagyok hajlando varrogatni oket. Ahogy pl egy alsogatyat sem fogok. De minden tovabbi nelkul megjavitom a poloit, gombot varrok az agynemure, ingre, nadragban ha kell cipzart cserelek.de ezeket a pamut zoknikat biztos nem stoppolgatom. Amugy bevallom, stoppolni nem is tudok. Engem mar nem tanitott meg erre anyam. Ha jol sejtem o sem tud. Nem vagyok pazarlo, nagyon nem. De azert egy szintnel en mar huzok egy hatart. Es ez a szint a zokninal van. Valoszinuleg mazlim is van, mert a parom csak egyfajta pamut zoknit hajlando felvenni. Igy azokbol en bevasarolok mindig potlast. Ki tudja meddig lehet kapni oket, most is van partiz par bontatlanul a szekrenyben. 😁

Na, ennyi magyarazkodas eleg is talan sok is. Csak kicsit sziven utott hogy itt valami tolvajnak neveztel, meg csalardnak.

En ezt vicces dolognak tartom. Es hidd el a parom sem ma jott le a falvedorol. A lelke melyen sejti hogy miert van mindig jo zokni kikeszitve neki reggel a szekre.

30. Dodi44 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 22. 03:20
Hat igen, magam reszerol ragaszkodok amegszokott dolgaimhoz, kulonosen azokhoz amiket en vettem. Pl, hatedikes altalansban harminc kilometert bicikliztem a "kozeli" varosba, hogy egy kiszemelt kombinalt fogot vegyek magamnak, mert akkorra gyult ossze a nyolc fornt nyolcvan fillerem, a fogo ara. Meg most is meg van. Viszont a haztartaashoz vettem kulonbozo gepeket, tortaknak keverot, turmixot, stb. Egy nyaron a volt felesegem mndet kidobta, mert mar unta a fenyes fem szint, es mas szinueket akart, hogy vegyek. Ugyan akkor a WC kagylot is kisereltette, mert a szine mar nem tetszett neki. Egyiknek sem volt semmi baja... Folytassam? No ezert vagyok haklis... ( a zokniknal, talalta egyik fajtat, amelynek az orra es a sarka arany/sarga fonallal van beszove, azok nem mennek konnyen tonkre...)
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Dodi44)
2022. júl. 21. 07:11
Látom, nálad elgurult valami. 😁😁😁😁😁
28. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - Globus)
2022. júl. 21. 07:10
A már nem hordhatókkal így szoktam én is mindig jól jön egy rongydarab vmi ganajt eltüntetni:)
27. globus (válaszként erre: 10. - Tien)
2022. júl. 21. 06:24
Pólókat nem dobom ki, hanem felvágom takarítós rongynak. Általában a nyakuk, hónaljuk megy tönkre, test résznél jó marad az anyag. Portörlésre, lemosni ezt-azt megfelel. Második életet kapnak. Utána tényleg kuka.
26. Dodi44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 03:01
Megcsalod a ferjed!!!!
25. Dodi44 (válaszként erre: 22. - Ramcsika)
2022. júl. 21. 02:56
Nemely cipo, vagy ruhadarab, majd, hogy hozzam nol! Egye valik az enemmel, a testemmel, ugy az enyem lesz! Azok kiveteles darabok! Amik, akikke vallnak! Azoktol nagyon nehez am a megvallas!
24. Dodi44 (válaszként erre: 22. - Ramcsika)
2022. júl. 21. 02:51
Kidobni, azt mindenki megtudja csinalni, de megvarrni, kijavitani a lukat, azt nem!
23. Dodi44 (válaszként erre: 14. - ,zumba)
2022. júl. 21. 02:49

Gyerek koromban, a haboru utan sokaig nem lehetett zoknikat sem kapni, lattam edesanyam, hogyan stoppolja meg a zoknikat. Alltalaban a zokniok orra, vagy a sarkaik lukadnak ki leghamarabb. Volt olyan kicsavarhato szaru "fa gomba" alakul stoppolofa, amire ra kellett huzni, de nekem mar nem volt olyan stoppolo am, iy egy rosz szazas egot hasznaltam a likas zokniba, met lehetosegem nyilt regi emlekeim hasznalatara! A zoknit dupla, vagy negyszalasan befuzott cerneval, hogyan kell a stoppolast csinalni. Ellestem. Nekem is ment! Kesobb a zokni vasarlasoknal meg ugy valasztom, hogy egy adagban negy vagy hat par ugyan olyan mintajukat veszek, ha egy tonre ment, vagy mosasnal eltunik, van potlas.

Annak idejen, edesanyamnak volt egy kedvenc virag cserepe, ami kette tort, hosszaban, es egy arrajaro drotos tot drotbol font ra halot ami olyan hatszogekbol allt ossze! Nagyon szepen osszefogta a cserepet! Nekem is lett evtizedekre ra, egy aszparagusz cserep hasonloan feszitette szet a diszes cserepet> Vissza emlekeztem, hogyan fuzte a drotos tot edesanyam cserepet! Megcsinaltam en is. Jol is nezett ki nem csak funkcionalt jol!

2022. júl. 21. 02:35
Miért nem dobod ki te?
21. Dodi44
2022. júl. 21. 02:32

Ami a tied azt dobd ki! A ferjedet ne lopd el, mert az nem a tied! Azt kidobni neked nem lehet! Mit szolnal, ha a ferjed kezdene el olyanokat kidobalni, ami a tied, az o tetszese szerint?

Egy jol kitaposott tenisz cipo, ha templomba jarni nem is valo, de fuvet vagni, a kertben dolgozni, kivalo.

Legkozelebb ha veszel egy cipot magadnak, remelem a ferjed fogja es kicsereli egy szammal kissebbre, es nem mondja meg neked! Neked meg hasznalnod muszaly lenne, mert te vetted!!! Megerdemelned.

20. Shanalyl (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 10:44
Régen apum rozzant sportcipőit dobta ki úgy anya, h elásta a kukában a szemét alá, mert különben kiszedte, h de az még jó lesz dolgozni. Aztán ugyanúgy nem vette fel.XD Aztán mikor már az x-edik pár rozzant csuka foglalta a helyet szekrényben, elásta őket és mire észrevette, már elvitte a kukásautó. Már nem csinálja, de akkor ez vicces volt, h h lehetne kicselezni apát, h ne vegye észre, h a cipő repült a portáról. Férjem ugyanez a munkásgatyáival, mikor már a foltra varratta az anyukájával a foltot (anyuja varrónő), akkor már ő mondta neki, h fiam, ezt én kihajítom, ne szórakozz már.XD
19. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 08:42
Én ennél genyóbb vagyok! A szeme láttára dobom ki őket! 🥺😀
2022. máj. 3. 04:46
Mi koszosan dobjuk ki. Nem mosom amit utána kidobok.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Krisztikrisz)
2022. máj. 3. 04:21
Maradi vagyok. Az asszonyi feladatokat én viszem. Ebbe nálunk a tiszta, vállalható ruházat is beletartozik. Szeretem ha rendezett mindene. 🙂
2022. máj. 2. 22:59
Ez legyen az ő igénytelensége, de te miért szólsz bele az ő dolgába? Ha kell, majd vesz magának újat.
15. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 2. 21:34
Hogyan ?
14. ,zumba
2022. máj. 2. 17:19
Stoppolófára teszem és megvarrom.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - K-né Zsóka)
2022. máj. 2. 16:46

És amilyen komolytalan, olyan igaz is :D

Higgyétek el, én nagyon mosolygok ezen, ha kiderülne, tuti kimagyaráznám magam ebből a szorító helyzetből. :D

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2022. máj. 2. 16:43

Mivel a kukát ő rendezi, így nem akarom reszkírozni, hogy rátalál a kidobott zoknira. Koszosan meg csak nem tárolom a retikülömben :D :D



Amúgy nem csak a zoknikat selejtezem így, sajnos tényleg nagyon nehezen válik meg dolgoktól, így amit én már totálisan nem tudok tolerálni, attól muszáj így megszabadulni. A többi dologgal megbékélek. Na de egy lyukas zoknival mit kezdjek? Nem, nem vagyok hajlandó varrogatni, igazából stoppolni nem tudok, varrással meg szerintem már nem kényelmesek az ilyen zoknik. A varrat sokszor vaskos és töri a lábát az embernek.


Kérdezte itt valaki, hogy nagyobb gond esetén mit fogok tenni? Én ezt nem gondként élem meg. Apró átverés, amitől igazából egyikünk sem sérül :D

Viszont viccesnek is tartom, és vallomásnak meg szerintem elmegy :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook