Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az emberek többsége úgy nyilatkozik, hogy nagyon sajnálja,... fórum

Az emberek többsége úgy nyilatkozik, hogy nagyon sajnálja,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
41. krisztikrisz (válaszként erre: 40. - 6b4c154f13)
2023. szept. 1. 19:02
Nem kell mások "villogásával" foglalkozni és akkor nem fog fájni annyira. Engem hidegen hagynak ezek, azt se tudom hogy a világon vannak, nekem a saját életem és a közvetlen környezetem elég, akikért tudok tenni.
2023. szept. 1. 12:02
Szerintem a valóban gazdagok azok nem kérkednek a vagyonukkal. Tudják, milyük van de nem tárják ország-világ elé. Szerintem az újgazdag prolik sajátja inkább ez a kivagyiság.. Ha valaki dicsekszik, kérkedik, felvág a vagyonával/lakásával/kocsijaival stb.., az hiába gazdag, a szememben akkor is csak egy proli marad.. 🙂🙂
2023. szept. 1. 11:54
Ezek az emberek azért dicsekednek, flexelnek, mert megtehetik. Mert mér ne??? Nem olyan régi példa az a 2 úriember, aki 130-cal ment a közutakon és ezt videóra vették, 2 híresseggről beszélünk ugye. Akarom mondani hírességről... Ez a "csakazért megmutatom, ki a jani a házban mentalitás." Ők törvényeken felül állnak, sőt, ők hozzák a törvényeket..
38. ,zumba (válaszként erre: 35. - 6b4c154f13)
2023. szept. 1. 11:53

Köszönöm szépen.

Már a szavak használatával is "menőznek", de lehet a kifejezésük, szókincsük, a helyesírásuk fejlődésre szorulna.

37. ,zumba (válaszként erre: 19. - 6b4c154f13)
2023. szept. 1. 11:50
Ez jó!
36. 6b4c154f13 (válaszként erre: 34. - ,zumba)
2023. szept. 1. 11:50

"Tököm tele van Pistivel, állandóan flexel, most éppen a legújabb iPhonejával."

Kata most is az apja pénzével flexel.

"Nekem aztán nem kell flexelned, tudom, hogy honnan jöttél!"

35. 6b4c154f13 (válaszként erre: 34. - ,zumba)
2023. szept. 1. 11:49
Az angolból sok más kifejezést is átvettek a tinik, mint a flex, ami nem a sarokcsiszolót jelenti. – Igen, sokszor hallottam már a kifejezést, hogy mi a legnagyobb flexed vagy valaki flexel. Ez azt jelenti, hogy valaki menőzik, vagánykodik valamivel – válaszolta kérdésünkre a tizenhárom éves M. Dániel.
34. ,zumba (válaszként erre: 29. - 6b4c154f13)
2023. szept. 1. 11:47
Flexelés? Ha segítenél, hadd tanuljak ma is. Ez nálunk egy gépnek a neve a való világban.
33. ,zumba (válaszként erre: 22. - Pötibaba)
2023. szept. 1. 11:45
Kirakja a szépet, ami amúgy csak a látszat. Ilyen világban élnek sokan: kifelé mutatunk, a valóság meg rogyadozik... Nem raktam soha sehova semmit senkiről, nyilván nem is élek. De így a jó a való életben létezni.
32. globus (válaszként erre: 26. - Pötibaba)
2023. szept. 1. 11:24
Sajnos, már szinte elkerülhetetlen a talmi értékek, anyagiasság arcunkba tolulása. Falun elve, informatika nélkül, talán...rengeteg az önértékelési problémákkal küzdő ember, főleg fiatal, akik hatványozottan célzottak.
2023. szept. 1. 11:22
Van pár nagyon káros influencer is Magyarországon, akik ezt a torz képet mutatják. Nagyon rossz hatással vannak a fiatalokra. Ez, hogy költséé, költséé, költséé, posztolj, posztolj, Guccsi, Ármánni, Dolcse Gábbáná... Eddig terjed az intellektusuk..
2023. szept. 1. 11:18
A boldogság, a siker az egy önmagában vett érték. Sajnálni tudom azokat, akik folyamatosan posztolgatnak. Megfelelési kényszeres kisfiúk/kislányok, akik nem kaptak a szüleiktől elegendő szeretetet, elismerést és ezt az Instán, vagy a Tiktokon lájkok képében akarják bepótolni.
29. 6b4c154f13 (válaszként erre: 26. - Pötibaba)
2023. szept. 1. 11:00
De megmondom őszintén, ezért se nagyon vagyok fenn Instán, Tiktokom meg egyáltalán nincs (hálistennek..), mert nem érdekel a sok kamu élet, meg a flexelés.
28. 6b4c154f13 (válaszként erre: 26. - Pötibaba)
2023. szept. 1. 10:56
Vagy valaki elmegy nyaralni és nem tudja megállni, hogy ne kattogtassa folyton a fényképezőgépet. Az számít csak neki, hogy Instára modellképeket posztolhasson. Nyilván filterezve ugye.. Nem nagyon tudom ezt másképp értelmezni, mint dicsekvés. Vagy vannak a mai tipik rapperek is, akik azzal flexelnek, hogy a legújabb Lamboban, Merciben ülnek, a legfullosabb pics*kkal és a komplett szám erről szól, hogy mélyről jött, most meg ő a császár és ott isteníti magát a klipben. Kérem szépen, most ez rajta kívül mégis kire tartozik??
27. 6b4c154f13 (válaszként erre: 24. - Pötibaba)
2023. szept. 1. 10:51
Van Facem, Instán, de épp ezért egyiket se nagyon használom, posztolni meg sose szoktam. Szerintem tévúton jár az, aki így próbál megerősítést szerezni. Írjon naplót, fényképezzen sokat, hogy megmaradjanak az emlékek, de magának, ne a külvilágnak.
26. pötibaba (válaszként erre: 25. - 6b4c154f13)
2023. szept. 1. 10:50

Ez hülyeség. Miért kellene valakinek lelkifurkát érezni azért, mert neki van valamije? Mindenki kushadjon, mert vannak szegények, vannak boldogtalanok?


Random Gipsz Jakab minek nézegeti ismeretlen sikeres emberek képeit? Hm?

25. 6b4c154f13 (válaszként erre: 22. - Pötibaba)
2023. szept. 1. 10:47
Arról nem beszélve, hogy ezzel azokban keltenek rossz érzéseket, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy pl pálmafás szigeten nyaraljanak. Vagy vadiúj Lamboja sincs mindenkinek... Minek kell flexelni, ha sokan a rezsit, vagy a kaját se tudják kifizetni? A másik, ha már mindenképp posztol, tegye meg ezt a rokoni körében, de most miért fontos neki, hogy Random Gipsz Jakab lájkolja az ő profilképét?
24. pötibaba (válaszként erre: 23. - 6b4c154f13)
2023. szept. 1. 10:45
Vannak emberek, akiknek kell a külső megerősítés, mert a sajátjuk kevés. Nekem is időbe telt ezt megérteni, de ez van, az egyik barátnőm is ilyen, állandóan posztol. El kell fogadnom, bármennyire is nehéz józan ésszel felfogni, hogy valaki, akit szeretsz, ennyire másképp működik az interneten, mint a való világban.
23. 6b4c154f13 (válaszként erre: 22. - Pötibaba)
2023. szept. 1. 10:42
Az még oké lenne, hogy lefényképezi és elteszi magának a képeket. De minek kell ország-világnak kiposztolnia? Ezt sose értettem. Ez ilyen megfelelési kényszer a világnak, hogy bizonygassam, milyen boldog vagyok? Én a másik nyomorára se vagyok egyébként kiváncsi, de arra se, hogy juhéjj csilli-villi hiperszuper minden..
2023. szept. 1. 10:38

Én is így látom.


De ha belegondolunk... Mégis, mi lenne reális?

Az anyukák a hisztis gyereket posztolják ki, akinek épp folyik taknya-nyála? Vagy kupis konyhát, ahol halmokban áll a mosogatnivaló? Posztoljanak egy képet, hogy a KÖKI-n várják a metrót?

Nyilvánvaló, hogy a szépet rakják ki az emberek az ablakba, nem a csúnyát. Régen is így volt, most is.

21. Myra
2023. aug. 31. 19:54
Nekem nincsenek ilyen ismerőseim.
2023. aug. 31. 19:47
Dicsekedni a prolik szoktak..
2023. aug. 31. 19:47
De érdekes, hogy az ilyenek sose a diplomáikat posztolják ki, hanem hogy hány kocsikjuk van... :DD
18. Kacsahercegno (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2023. aug. 31. 19:42
Ja, nekem ennek a témának a kapcsán nem a BMW-vel csapató meg a (általában hamisítvány) gucci táskákkal feszítő tipikus prosztók ugrottak be, mert meg sem fordult a fejemben, hogy azokat irigyelné bárki is... :D
17. andi6020 (válaszként erre: 3. - Globus)
2023. aug. 31. 19:34
Féknyom :'(
16. Regin_a (válaszként erre: 15. - Kacsahercegno)
2023. aug. 31. 19:32

Mert ha nem tudják hogy boldog és menő vagyok, nem irigyelnek. Az meg olyan snassz!


Ki kell rakni hadd lássák hogy a BMW-vel 150-200km/h-t mentem mert én megengedhetem magamnak, vagy éppen Gucci táskával megyek melóba

Ha ilyet olvastok azonnal pár szinttel lejebb vagytok nálam és az jó nekem, a lelkemnek!

15. Kacsahercegno (válaszként erre: 14. - 6b4c154f13)
2023. aug. 31. 19:24
Miért érne kevesebbet? Nem mondta senki, hogy kötelező ezt csinálni, vagy egyáltalán a közösségi médiát használni. Olyan dolgok között keresel összefüggést, ami között nincs. Plusz a képmutatáshoz nem kell közösségi média, az sokkal régebbi találmány 🤷‍♀️
14. 6b4c154f13 (válaszként erre: 12. - Kacsahercegno)
2023. aug. 31. 18:29
Már csak az a kérdés, hogyha valaki boldog, azt miért kell bizonygatnia a külvilágnak? Miért nem elég az, ha elteszi magának a kispolcba? Úgy talán kevesebbet ér a boldogsága?
13. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 31. 18:27

A normalis emberek mindig is leultek kertyazni, a gyerek tarsasgba. Vagyis a gyerekek beultek, mint mi.

Atugtaltunk a kohyaablakon, es neha hideg volt a zuhany.


Amit "regi jeloltekrol" tudok, mar elfelejtve.

12. Kacsahercegno (válaszként erre: 7. - 6b4c154f13)
2023. aug. 31. 18:08
Szerintem ebben az eszmefuttatásban csak az nem stimmel, hogy valójában mind tudjuk, hogy a közösségi médiába a szépet meg a jót "szokás" kitenni, senki nem gondolja azt, hogy valakinek kizárólag a nyaralásból, meg az éttermezésből stb. áll az élete. Az influencereknek meg aztán végképp nem, nekik nyilvánvalóan az a munkájuk, hogy egy tökéletes életet színleljenek. Szerintem itt is a többségünk a jobb pillanatait örökíti meg, akkor készül kép amikor csinosnak érezzük magunkat. Ha nem is filterezem szét, az kerül ki instára, ami jól sikerült. És nyilván van egy ilyen szelekció, mert általában a jó dolgokra akarunk emlékezni, meg a szép helyeket fotózzuk le, stb...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook