Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Pajzsmirigy betegség( tünetei&kezelése)! fórum

A Pajzsmirigy betegség( tünetei&kezelése)! (beszélgetős fórum)


1 2
38. Erika8
2010. márc. 25. 09:46
Gyere át - Pajzsmirigy-alulmukodés - forumra :)
37. szabot.88 (válaszként erre: 36. - Madlen01)
2010. márc. 25. 09:38
Keresd az alulműködős fórumot, ott többen vagyunk...
2010. márc. 25. 09:31

Mindenkinek jó napot!

Én új vagyok itt a fórumon 110-es TSH-val, alulműködöm. Már ha működésnek lehet ezt nevezni! :) Fél éve szoktam le a cigiről, úgyhogy sok tünetet először ennek tulajdonítottam. Orvoshoz akkor mentem el, mikor mondat közben elaludtam.

Érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a gyógyszerrel kapcsolatban. Én még csak három napja szedem, de nagyon bízok benne, hogy segít.

35. kingi7 (válaszként erre: 34. - D6eb042ec1)
2009. dec. 27. 23:42

Igen, én :( júliusban szültem és nem sok jóval bíztattak :(

Ha valaki tud valami okosat...

A TSH-picit magasabb 4,82, a koleszterinek baromi magasak, az anti TPO vagy micsoda pozitív 1:400 valami olyasmit mondtak, hogy a szervezetem megeszi a pajzsmirigyemet...nos 97-ben sem stimmelt valami, de nem tudták mi, a súlyom most 110 kiló, diétázom, egy grammot nem fogyok :( a hajam hullik... tud valaki valami okosat? Ja meg valami citoplazmatikus antigén is pozitiv...:(

2009. nov. 27. 16:40

Sziasztok!

Nekem most szülés után lettek fura fájdalmaim,az izmaim fájdogálnak testszerte,mikor-hol.Kivizsgálásokra jártam ahol kiderült hogy még nem,de az alsó érték határnál működik pajzsmirigyem.Érzett már valaki hasonlókat?

2009. nov. 27. 00:43

Szia ! Nekem is alulmukodo pajzsmirigyet allapitottak meg itt kint Londonban , mivel itt elek 2 eve .

Levothyroxint irt fel a haziorvosom 50 mg volt az elso kura utana egybol 100 ast irt fel .

A hajam hulldogal es hiztam kb 10 kg t .

Nagyon zavar de nemtudom mit csinaljak ,hogy lefogyjak ? Nemreg ota szedem ugy , hogy ehgyomorra hanem reggeli kave utan . Mostanaban szedem ehgyomorra mert itt olvastam , hogy ezt igy a leghatasosabb szedni.Megegy gondom van kb 3 napja viszket a borom es apro piros pontok vannak a testemen .Ez elott soha nemvolt ilyen erzesem.Szaraz lett a borom olajos tusfurdot fogok hasznalni szerinted az jo lesz ?

Azert irok neked mert itt kint nem tul beszedesek az orvosok a kulfoldiekkel.varom a velemenyed akar priviben akar itt az oldalon. Szia Olivia4

32. kryszy
2009. nov. 10. 11:46
Annyit elfelejtettem, hogy az 1 korty után várjak fél órát az evéssel.
31. kryszy
2009. nov. 10. 11:45

Sziasztok! Nekem 1 hónapja vették ki a teljes PM-et túlműködés miatt. Eddig csak a túlműködő oldalt ismertem.:) Most ismerkedem az alul működő oldallal. Műtét után elkezdték a Lerox 50-t, 3 hét múlva labor kontroll után 75-öt kell szednem belőle.4 hét múlva megyek ismét kontrollra akkor fognak újra emelni az orvos szerint 100-as lesz az adagom.

Nekem is azt mondta, hogy reggel nyeljem le egy kortyal a hormont és kész. Még annyi, hogy savcsökkentőket, vaskészítményt vagy felszívódást nehezítő szerekkel, ha biztosra akarok menni várjak 2 órát azzal nem ártok.

Eddig még nem híztam, haj hullásom jelentős nincs, mondhatni teljesen jól vagyok.


Én nem magán orvoshoz járok, de nagyon meg vagyok vele elégedve, nem mennék senki máshoz, nagyon jó orvos.

30. Erika8
2009. nov. 10. 11:14
Szia, jobb lesz ahogy beáll a hormonszinted, nekem is így volt, most már csak néhány szálat találok fudés után
29. 50b361cef1 (válaszként erre: 28. - 598903fd9a)
2009. nov. 10. 09:55

Szia!

Igen, kivették a pajzsmirigyemet, teljesen. Azt mondták,hogy a műtét után fog hullani, de ez borzalmas érzés, mintha egyre több hullana ki..De, lehet,hogy csak én túlzom el..

28. 598903fd9a (válaszként erre: 27. - Margin)
2009. nov. 9. 21:24

Szia

Megkérdezhetem, hogy milyen mütét volt?Kivették?

Nekem is nagyon hullik a hajam, de még igy is 3 paróka kijönne a hajamból, mert a terhesség alatt nagyon bedusult, hogy nem hullott 9 hónapig.

Nem tudom meddig tart, én azt hittem, hogy a szülés utáni hullás de nem állt még el.

27. margin
2009. nov. 9. 19:02
Sziasztok! Engem 2 hónapja műtöttek a pajzsmirigyemmel.Én is magándokihoz járok,aki Euthyrox-t írt fel nekem. Ő is úgy mondta nekem, reggel éhgyomorra és fél óra elteltével lehet inni v. enni.1 hónap múlva megyek vissza hozzá kontrollra. Ami egy kis zavar,hogy nagyon hullik a hajam. Ez borzasztó..Vannak hasonló tapasztalatok? Meddig fog ez tartani??::((
2009. nov. 4. 21:00
Én is azt hittem, hogy csak addig kell szednem amig helyre nem áll, de a háziorvosom múltkor felvilágosított, hogy életem végéig szednem kell, mivel egyszer már "elromolott" a pajzsmirigyem, igy nem lehet tudni mikor lesz megint gebasz!!!
25. lackó-zsanett (válaszként erre: 20. - Joffi)
2009. nov. 4. 18:48

Szia!


Én is Letrox 50-et kaptam!

Egyébként én is magándokihoz mentem, mert ez tényleg csak így megy!

Nekem mindent elmondott:

minden esetben reggel, éhgyomorra, kizárólag és csak is kevés vízzel vehetem be és után fél óráig se enni, sem inni nem szabad, még teát sem. Diétázni, vagy odafigyelni az étkezésre nem kell. Azt mondta éljem úgy az életem, ahogyan eddig tettem, csak szedjem a gyógyszert és ugye járjak el két havonta hozzá vérvételre és kiértékelésre. Az előzőekben már írtam, hogy egyelőre egy évig biztosan szednem kell és járnom kell kontrollra, hogy használ-e, javul-e az értékem.

24. szabot.88 (válaszként erre: 23. - Joffi)
2009. nov. 4. 12:11
Magánrendelésre járok, mert őt már csak így lehet elérni. Szerintem, nekem legalábbis megéri. Kb egy jó éve szedem a gyógyszert. Van súlyfeleslegem, de mivel én már kétszer szültem, szépen lassan rakódott rám. Nem tudom, h a pm okozta-e. Fogyni fogytam, de "tornázok", amikor nem vagyok rá lusta.
23. joffi
2009. nov. 4. 12:06
Közben belenéztem újra a konz.hu ra és találtam hasznos dolgokat.Te ehhez a dokihoz magánrendelésre jártál?érdemesebb maszekhoz járni?Már csak azért kérdezem mert még babát szeretnék,de így egyenlőre nem lehet,és jó lenne ha valaki komolyabban foglalkozna velem.Nehogy később valami baj legyen.
22. joffi
2009. nov. 4. 11:57
köszi.És mióta szeded?Híztál előtte?És amióta szeded a gyógyszert tudtál fogyni?
2009. nov. 4. 11:33

L-Thyroxint szedek

Az oldalt orvos szerkeszti, én is hozzá járok, azért másoltam be neked, h a gyógyszert reggel éhgyomorra kell bevenni....

20. joffi (válaszként erre: 19. - Szabot.88)
2009. nov. 4. 11:20
Letroxot.Akonzilum.hu-t én is olvasgattam de igazán érdemleges ott sem derül ki sajna.Te is szedsz ilyen gyógyszert?
19. szabot.88 (válaszként erre: 18. - Joffi)
2009. nov. 4. 11:16

Mit ad az orvos?


Többféle gyógyszer létezik, de mindegyiknek azonos a hatóanyaga, amit levo-tiroxinnak hívnak. Arra nézve, hogy bármelyik készítmény jobb lenne a másiknál, semmilyen bizonyíték nincs: különbség az árukban és a kiszerelésükben van csak. A gyógyszert reggel éhgyomorra, étkezés elõtt fél órával kell bevenni, mert így biztos a felszívódása

a konzilium.hu-ról másoltam!

18. joffi
2009. nov. 4. 10:48

Sziasztok!Nekem a szülés után derült ki hogy alultermel a pajzsmirigyem.A hízáson és a hajhulláson kívül semmi tünetem nem volt.Voltam dokinál,beállította a letroxot,és mehettem utamra.Semmit nem mondott el,hogy mi várható mi lesz,hogy szedjem a gyógyszert.Ezért is fordulok hozzátok kérdésekkel.Tényleg ha szedem a gyógyszert nem tudok akkor sem fogyni?Ha éhgyomorra szedem azért teát ihatok hozzá?A kávéról azt hallottam hogy azért nem jó bevenni mert a tej gátolja a felszívódást.De rá fél óra múlva lehet enni vagy egy óra múlva?Van erre valami speckó diéta?Kérlek írjatok még ötleteket,hogy mi várható,mit lehet még az ügy érdekében tenni.előre is köszi.

.

17. Erika8 (válaszként erre: 8. - Mkjudit)
2009. nov. 4. 09:38
Bocsi de hova kenik a krémet ?
16. Sziszmoly (válaszként erre: 1. - Bree81)
2009. nov. 3. 21:50

Szia!

Nekem 5 éve volt a műtétem,nem mondanám,hogy teljesen meggyógyultam...

15. 598903fd9a (válaszként erre: 7. - 433384b4bc)
2009. nov. 3. 21:39

Érdekes én soha nem éhgyomorra veszem be:)

Reggel kávé, és valamikor fél óra múlva!

Én nem vettem észre semmit ez miatt.

Te hogy érted azt, hogy nem hat?Meg hogy jól vagy töle?

Mert nekem azonkivül, hogy nem nagyon tudok fogyni, mást nem vettem "mostanába" észre!

2009. nov. 3. 21:06

Sziasztok!


Az én történetem kicsit hosszú, de röviden leírom...

Tavaly szeptemberben rosszul lettem az utcán... Mentő jött értem... Diagnózis: pajzsmirigytúlműködés... A tüneteim a következők voltak: szapora szívverés, 130-150 pulzus, magas vérnyomás, hasmenés, 3 hét alatt 10 kg fogyás, szédelgés, stb. Ezeket nem vettem komolyan ésmeg is lett az eredménye. Azonnal kórházba kerültem és azonnal szteroid kezelést kaptam vénásan. 1 hetet töltöttem a kórházban és nagyjából helyre hoztak... inkább úgy mondom, megmentették az életemet!!! A pajzsmirigy betegség nagyon komoly dolog, rengeteg dologra van hatással a szervezetedben és nagyon komolyan kell venni... Én októberben terhes lettem vele, ami azt mondják, kész csoda... :-) Most négy hónapos a kislányom, egészséges, gyönyörű... :-) A terhesség alatt a pajzsmirigyem beállt rendes működésre... A szülés után összeomlott, most próbálják gyógyszeresen beállítani és úgy néz ki, hogy sikeres lesz a dolog... Én azt mondom, hogy egy vérvételen nem múlik és megnyugtató is. Menj el orvoshoz, adjon neked beutalót egy laborvizsgálatra, és nézesse meg a pajzsmirgyedet... TSH vizsgálatot kell kérni a vérből... Mindenképpen minél előbb! Sok sikert kívánok és jó egészséget!

13. Bree81 (válaszként erre: 11. - Lackó-zsanett)
2009. nov. 3. 19:27

Köszönöm a tanácsot.

Elmegyek dokihoz,bár egyszer már utaltam neki a pajzsmirigyemre,bár azt monda csak a túlzott stressz,ami igaz is lehet,de egy vérvétel sosem árt!Abból szinte minden betegség kimutatható.

Utoljára 3éve voltam vérvételen.

12. mkjudit (válaszként erre: 9. - Pirosalma)
2009. nov. 3. 19:14
Igen olyan helyen hallottam,ahol komoly dolgokrol beszelnek.Szerintem igaz lehet
11. lackó-zsanett (válaszként erre: 10. - Bree81)
2009. nov. 3. 19:14

Szia!


Igen! A pajzsmirigy betegséget nem lehet félvállról venni!

Nálam két és fél hete derült ki,hogy alulműködik! Nekem különösebb panaszon nem volt. Hirtelen híztam egy éve 5-7kg-ot. Párom anyuja és apum többször mondták, hogy menjek el nézessem meg,mert ők nagynak látják. Hát 1,5 év noszogatás után elmentem.

Tapintásra nem érezte nagynak a doki így megvizsgálta ultrahanggal! A méret normális,nem nagy, nem nő befele sem, semmi. Vett vért! Na az már kimutatta az alulműködést. Kaptam gyógyszert, amit egyelőre egy évig biztosan napi szinten - reggel, éhgyomorra, után fél órát nem lehet sem inni, sem enni - kell szednem, két havi vérvétellel megfűszerezve!

Mindenképpen keress el egy orvost! Menj laborba! Még időben!!!

10. Bree81
2009. nov. 3. 19:01

Sziasztok!

Örülök,h írtatok.

Tanácsot szeretnék kérni,h bár orvosnál még nem jártam a tünetekkel,nehéz légzés,ugy tudnám leírni szapora,de mintha semmi sem menne le,a pulzusom nem mindig de az utobbi időben hirtelen felmegy 100-120 ra percenként,még nyugalomban is,de főleg ha hirtelen felállok.S nehezen nyelek,nincs étvágyam sem.

Azt még le kell írjam,h pánikbeteg vagyok ,de ezek nem azok a tipikus tünetek.Ezek napokig akár folyamatosan fenállnak.Félelmetes érzés.MEnnyire veszélyes betegség ez?

9. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Mkjudit)
2009. nov. 3. 18:58
Ó, jól hangzik...Kérdés: igaz-e?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook