Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellciszta, mióma, pajzsmirigybetegség között milyen összefüggések vannak? fórum

Mellciszta, mióma, pajzsmirigybetegség között milyen összefüggések vannak? (tudásbázis kérdés)


11. Dócy (válaszként erre: 10. - C9f9b53798)
2015. dec. 30. 11:45
Persze van más ok is, de aki erős lelkileg, nem stresszes, kiegyensúlyozott, az jobban ellenáll.épp tegnap derült ki egy ismerősömről, h szinte ugyanazok a betegségei mint nekem, pedig egészen más problémái vannak mint nekem, és más életet él.
2015. dec. 30. 11:39
Vegyszerek is kivalthatnak betegségeket, az nem lelki sik, vagy radioaktivitás. de a női problémák okai mind lelki eredetűek.
9. Dócy (válaszként erre: 8. - C9f9b53798)
2015. dec. 30. 09:57
Igen, de ez minden betegségre vonatkozik...mindennek lelki oka van.
2015. dec. 30. 09:54
Nem vagyok orvos, a kiváltó okot kell megtalálni, majdnem mindig lelki sikon van.
7. Dócy (válaszként erre: 5. - C9f9b53798)
2015. dec. 30. 09:50
Sovány vagyok, de a koleszterinszintem a felső határon, szval igaz lehet amit mondasz, h a zsír ösztrogént termel.
6. Dócy (válaszként erre: 5. - C9f9b53798)
2015. dec. 30. 09:47
Lehet lelki gondok okozzák a pajzsmirigyalulműködést, és ha ez a felborul, akkor a többi női hormonszintek is változnak? Nekem alulműködésvan, de sovány vagyok. Szerintem, vagy hormont, a pajzsmirigyre, vagy progeszteronkrémet kellen e használni, de gondolom a 2 együtt már nem jó.
2015. dec. 30. 09:43
Ösztrogén túlsúly okozza a miomat, cisztát, illetve a pm alulmukodes hizast eredmenyez, a zsir pedig termeli az osztrogent. Pm kellene kezelni, illetve ha van sulyfelesleg azt rendezni. Termeszetes dolgokban nem pl gyógynövények nem vagyok járatos. De azt latom, hogy lelki gondok okozzak a noi betegségeket mindig. Regi elfojtasok, kudarcok, rossz párkapcsolati energizaltsag, munkahelyi stressz, olyan szerepek amikkel nem tudunk azonosulni. Ezeket rendbe kell tenni.
2015. dec. 30. 09:33

Abból gondolom, hogy mástól is hallottam, h ez a 3 problémája van...nekem először csak egyhe alulműkdés volt, endokrinológus szerint nem igényel kezelést.

Sztem a hormonok működése nagyon összefügg. Miómám volt, megműtötték, de már megint van.Biztos vagyok benne, hogy a hormonok eltérése okozza, csak az a baj,h az orvosok nem nézik így együtt a 3-at.

Vagy pajzsmirigyre kellen szedni hormont, vagy progeszteront, denem tudom, melyik lenne a helyes.A pajzsmigyemnél attól félek, ha gyógyszert szedek átcsap túlműködésbe, mert hallotam m ár ilyet.

2015. dec. 30. 09:21

Miből gondolod, hogy összefügg?

Mindenesetre érdekes, mert nekem pajzsmirigy alulműködésem van egy ideje, és pár hónapja észrevettem a mellemben fura kis "puklikat", de csak februárban tudok orvoshoz menni...egyelőre még nem tudom mik azok....


Ha még nem voltál a pm betegséggel endokrinológusnál , akkor mindenképp keress meg egyet.

2015. dec. 30. 08:57
Azt vettem észre, ez a 3 összefügg, nem tudom, hogy kellene elkezdeni kezelni, de tudom, h egyik okoza amásikat.
2015. dec. 30. 08:56
Mellciszta, mióma, pajzsmirigybetegség

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook