Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autoimmun pajzsmirigy betegség fórum

Autoimmun pajzsmirigy betegség (beszélgetős fórum)


nov. 21. 15:59
Sziasztok! Még új vagyok az oldalon, és szeretném megkérdezni tőletek, hogy van e olyan ember közületek akinek autoimmun NMO betegsége van, mint nekem és felépült belőle!? Jó lenne pár hasznos tanácsot hallanom. Köszönöm
11. mongi
2023. jan. 29. 18:30

Sziasztok!

Most diagnosztizáltak nálam autoimmun pm gyulladást túlműködéssel.

Van itt még valaki ilyen problémával?

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
2022. febr. 17. 01:00
Megvoltak a vizsgàlatok. A pajzsmirigynèl az anti tg a magas. Meg a prolaktin,ami ok lehet de azt gyogyszerrel korigàljuk. Neked volt autoimmun betegsèged? Kezelhető?
9. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 00:44

Sokan küzdenek azzal hogy a nő immun rendszere nem is engedi a fogantatást vagy hogy a baba megmaradjon mert az idegen DNS ellen elkezd dolgozni hogy elpusztítsa. Nk sejt stb amik erre utalhatnak. Neten találsz róla infót. Itt is van a kezeléséről fórum. De ez bonyolult dolog és immunologusra tartozik. Sajnos elég drága vizsgálat. Nekem jó 5-6 éve volt 60e Ft. De ez azért nem egy alap

Meddőségi kezelés. Nem tudom mennyire alaposan vagy kivizsgálás. Csomó vizsgálat van amit nem árt megcsinálni mert azok gyakoribb okok. Ilyen pl a pajzsmirigy is. Meg a cukor inzulin terhelés is alapnak kène hogy legyen.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2022. febr. 17. 00:33
Mire gondolsz? Milyen màs immun oka lehet?
7. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 09:52
Értem. Akkor hatha az inszem elég lesz. Reméljük nem egyéb immun oka van a sikertelenségnek mert az nehéz dió. A gluten mentességet próbáld meg esetleg ártani nem fog. Mindenféle autoimmun folyamatot gyulladásban, aktívan tud tartani sajnos.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2022. febr. 16. 09:01
Szia. Nem magyarorszàgon èlek. Èn is ezt olvastam a jòddal kapcsolatban ezert nem tydom mit csinàljak. Inzulin rendben van. Amugy minden rendben van.Peteères is mindig van. A prolaktin az ami magas, arra szedek gyogyszert. De ez màr több ève is magas volt, hiaba lemegy a gyogyszertol,mindig visszaugrik. A kovetkezo honapban megyek inszemilaciora. A pajzsmirigy ultrahang sem mutatott semmit, egy nagyon picit van megnagyobbodva. Valoszinuleg ez mèg kezdeti àllapot.
2022. febr. 16. 06:00
Egyébként a gluten mentes étrend sokaknak javít a hshimoton de nem mindenkinek.
4. Ágio8405 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 05:59
A jód pont tilos hashimoto esetén. Jobban be lobbantja a gyulladást. Keress fel tényleg hozzáértő orvost. Pl Dr Naszody Pétert vagy Bp-en endocare központot ajánlom. De Naszody utiköltséggel is kb annyi mint egy pesti orvos. Többi pm értek mennyi? Sajnos a ref határok elavultak. A tsh max 2,5-ig de termékeny koru nőnek inkább 1,5-ig ok. T3,t4 a maximumhoz közel jó. A jod lent tarthatja a tsh-t de közben a t3,t4 nem megfelelő aránya pusztítja a háttérben a pm állományát. Igen kell erre is pajzsmirigy hormon pótlás és igen befolyásolhatja a teherbeesést. Cukor és inzulin terhelesed volt? Sajnos kéz a kézben jár az ir és a pm gond. Az meg végképp okozhat teherbeesési nehézséget.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amalie)
2022. febr. 16. 01:09
Szia. Nem tudom miert kell jodot szednem. Amugy az anti TPO normalis az anti-tg a magas.Nem annyira tudom mi a kulonbseg a ketto kozott, hiszen mind a ketto autoimmun betegseg. Ez a meddōsegre hatassal lehet? Mert emiatt lett a vèrvètel.
2022. febr. 16. 00:56

Szia!


Szerintem azert nem irt fel gyogyszert, mert ez nem olyan "stadium".


A magasabb antitest azt jelzi, hogy autoimmun folyamat van nalad kis mertekben. Ha ugy tetszik, ez egy tendencia, kezest nem igenyel.


En annyit tennek, hogy eljarnek kontrollra (ultrahang, vervetel), hogy nyomonkovessem, van-e valami uj ez melle. Ha adodik ilyen, azt mar kezelni szoktak. De onmagaban a magas anti tpo-t nem.


Egyebkent eletmodbeli valtoztatasok szuksegesek, es ugy rendben leszel.


Jodot miert kell szedned?

2022. febr. 16. 00:44
Pajzsmirigy vèrvètelen minden eredmèny jo volt,kivève az Anti-tg volt magas, a duplaja mint kellene legyen. Nem annyira èrtem ezt a betegsèget, es sajnos az orvos se nagyon foglalkozott vele. Azt mondta ez egy ilyen àllapot. Volt valakinek ilyen betegsèg? Kezeltèk valahogy? Kell e erre gyogyszert szedni? Nekem csak jod es szelèn van kiirva

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook