Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hosimoto pajzsmirigy betegségben szenvedők fórum

Hosimoto pajzsmirigy betegségben szenvedők (beszélgetős fórum)


16. Delphilla (válaszként erre: 14. - T_marcsi)
2012. nov. 13. 10:50
Meg tudnád adni nekem az orvosod elérhetőségét? Előre is köszönöm!
15. Anny50 (válaszként erre: 12. - Carpediem*)
2011. máj. 16. 16:40

Sziasztok!

Bocs, hogy csak most tudok reagálni arra amit írtál. Köszönöm, hogy biztatsz és próbálsz segíteni. Amúgy nem foglalkozom ezzel mindig, nem is tehetném, annyi más gond van mindig, hogy elterelődik erről a betegségemről a figyelmem. Most is a lányaimnál voltam, úgy volt, hogy "csak" Ákos koncertre megyünk, de közbe jött a nagyobbik lányomnál egy komoly probléma. Sajnos elvetél kb. két hete, akkor nem csináltak semmit vele, mondván spontán vetélés. A teszt alapján egy hét múlva még erősebben mutatkozott a terhességi csík és Ő is úgy érezte magát. Szóval minden jel arra mutatott, hogy babás. Elment a nődokihoz, aki ultrahangot csinált és beküldte a kórházba. Ő se látott ott semmit és bent a kórházba se látott senki. Csináltak neki egy egészségügyit, majd délután hazamehetett. Másnap kapott egy táviratot a kórházból, hogy azonnal menjen be, mert a laboreredmények, méhen kívüli terhességre utalnak.Ez történt pénteken és sajnos még most is ott fekszik szegény:( Amiért nagyon mérges vagyok, hogy kb 8 orvos vizsgálta meg és nézte meg ultrahangon, hát nem tudom mi kellett volna még..És miért nem csináltak semmit amikor elvetélt? Ha akkor megnézik alaposabban ( tele volt alvadt vérdarabokkal) akkor most nem ott lenne. Nagyon szeretnének babát, nem igazán tudjuk miért történik mindez, már a második vetélése.A kisebbik lányommal elmentünk Ákos koncertre, nagyon jó volt, de ott lebegett mindig előttem, hogy a nagylányom meg kórházba fekszik. Szóval van elég ok arra, hogy ne legyek nyugodt, ezt érzem a pajzsmirigyemen is.

Szép napot mindenkinek, itt nagyon hideg van:(

14. t_marcsi (válaszként erre: 11. - Anny50)
2011. máj. 12. 21:54

Nekem egy rutin vérvételnél (kb. félévente teljes vérképet csináltatok) egyszer csak 8 volt a TSH. Bekönyörögtem magam dokihoz (bunkó volt és lekezelő, többet nem is megyek), aki nem adott rá semmit, mert a T3, T4 jó volt, az ATPO volt magas, és közölte hogy dobjak le 30 kilót... köszib..m.. Elmentem egy másik dokihoz, nála 3-4 hónapokat kellett várni egy vizsgálatra... kivártam, erre közölte hogy nem vállalja az esetemet, menjek vissza a kollégájához, mert ő az orvosom... erre már így totál kiakadtam, elmentem magánorvoshoz. 1 hetet kell várni max időpontra, 5000 ft egy vizsgálat. Egyből adott gyógyszert, 25, 50, 75 majd 100 mikrogrammot szedtem, de a 100 sok lett, és nagyon lenyomta a TSH-t (0,05-re), úgyhogy most emeli az adagomat, és havonta nézeti a vérképet. Telefonon konzultáljuk az új dozírozást a lelet alapján, és postán küldi a receptet. Rendesen kikérdez telefonban, mondja hogy miket szedjek. Félévente megyek hozzá méretni magam, és hosszabb elbeszélgetésre (ott sem kell hónapokat várnom, 3-4 nappal a bejelentkezés után kapok időpontot simán).


Szóvala kérdésedre válaszolva, igen, amíg nem szedtem gyógyszer, addig magas volt a TSH. Ha alacsony, az Basedow-ra utalhat, viszont ott fogynod kellene nagyon durván...


Javasolnám, hogy keresd fel az én orvosomat, szerintem 5000 ft-ot megér egy konzultáció (számlát is ad, egészségpénztári kártyára is elsámolható)...


Tudom, hogy közhely, de ha beállítaná egy jó és lelkiismeretes orvos a gyógyszeredet, megnyugodnál, és nem kellene a pajzsmirigygyógyszer mellett semmi mást szedned, és a közérzeted is jó lenne.

2011. máj. 12. 09:24

Sziasztok!

A Pajzsmirigy alulműködése Című fórumban erről van szó,a hasimoto thyreoiditis-ről.

Akinek másmilyen alulműködése van,az a szubklinikus(normál tartományban van az ATPO,T3,T4),és azok vannak kevesebben,sőt nagyon kevesen,olyannyira hogy én nem olvasok sajnos arról....

Az említett másik fórumon készítettünk egy felmérést,miszerint akinek magasabb az atpo-ja,azaz hasimotos,akkor van-e súlyfeleslege,küzd-e azzal.A válasz: valószínű közrejátszik,és igen,van súlyprobléma!

Nekem nem tér el az atpo és a t3 t4,csak a TSH,így nincs hízás sem.

12. Carpediem* (válaszként erre: 11. - Anny50)
2011. máj. 11. 18:06

Szia:)

Köszi:)

Nem nagyon értem a te helyzetedet.

Viszont ismerek valakit, aki már már a barátnőm, és ő tudod mit csinál???

Nah, ő igen dagi lány, szóval van rajta jócskán olyan 30-40kg.

Nem szed gyógyszereket, mert nem meri bevenni, mert fél tőlük, hiába mondtuk neki, hogy ez nem is gyógyszer amit a pajzsra kell szedni.

Az inzulinos gyógyiról pedig még csak hallani sem akart.

Hanem kő keményen belevágott a fogyásba.

A diétát hellyel-közzel betartja, de ő is inkább úgy csinálja, hogy este 6 után semmit nem eszik.

Rengeteget mozog, jár aqua fitneszre, biciklizik, otthon is tornázik, tehát a hét napból ő 6 tuti, hogy mozog.

Sőt még ping-pong-ra is eljár, mert az is sok mozgással jár ám, ha hiszed ha nem.

És képzeld el amióta folyamatosan fogy, nem rohamosan hanem lassan.

Minden értéke kezd beállni.

éS RÁADÁSUL ÚGY, HOGY EGY SZEM GYÓGYIT SEM SZED, PERSZE A DOKIJA NEM ÍGY TUDJA.

Jó mi??

Én azt tanácsolom, hogy vagy keress egy jó orvost a netten, akinek, ha kell fizetni kell, de inkább ne olyat!!!!!!!!

Biztos, hogy találsz.

Tutti, 1000%.

Vagy ami még a folytonos vérvételt is abbahagyva, állj a sarkadra és bizony fogyjál,

Tökéld el magadban.

Túl fiatal vagy még, hogy idegileg megrogyj.

Nem szabad túl spirálni ezt a betegséget.,

Simán lehet vele együtt élni.

Nem szabad, hogy egész nap ezen kattogj.

Érzem az irásaidon, hogy állandóan ez jár a fejedben.

Még egy segítség, kérd meg a körzeti dokidat, hogy ajánljon egy jó endóst.

11. Anny50
2011. máj. 11. 14:25

Sziasztok!

Marcsi érdekelne, hogy mindig magas volt a TSH? Mert nem értem, hogy nekem meg már évek óta alacsony! Olvastam ma megint a Hosimotoról és mindenhol azt írja, alul működéssel jár. A hízásom is azt mutatja, de a labor viszont nem. Ma megint voltam és pénteken lesz kész az eredmény, már várom! Szerintem nem jó gyógyszert szedek, azért nem változik évek óta. Egy jó endokrinológus? Voltam 3-nál is, és őszintén megmondom a pénzt várta mindegyik. Lehet, hogy megérte volna, de volt ott olyan aki már évek óta adta a pénzt mégse változott semmi, én úgy gondoltam fizetek eleget, hogy ingyen vizsgáljanak. Roppan feszült vagyok én is, szedem a dilibogyókat a pulzusomra meg olyan béta blokkolós vérnyomáscsökkentőt, meg még annyi gyógyszert kellene szednem, hogy inkább nem is írom le. Az a bajom a kajával, hogy délután 3-ig nem eszem, aztán meg nem tudom abba hagyni. De hiába is próbáltam reggelizni, nem tudok lenyelni egy falatot se:(

Carpediem! Ügyes vagy nagyon, az akaratommal van gond, pedig a cigit simán le tudtam tenni:( Nem értem magam, hogy az étellel miért vagyok ilyen. Bármilyen stressz ér, máris a frigóhoz rohanok:( Néha rám jön akkor tornázom, sajnos az úszást abba hagytam, de nagyon drága volt már.

Legyen szép napotok!!

2011. máj. 11. 08:35

Helló!


Nekem is Hashimotóm van :( 18-as TSH, normál T3,T4-gyel indult, ATPO az egekben. Kaptam rá Letroxot. Napi 100 mikrogramm volt a legutóbb, akkor lenyomta a TSH-t 0,05(!)-re, így most 75 mikrogrammot szedek, így már 0,2-n van (közelít a normális tartomány aljához). Bizonyítottan Hashimotom van, csak még nem sikerült beállítani a gyógyszert (1 éve derült ki). Ha beáll, akkor napi egy gyógyszerrel simán kezelhető és karban tartható, és akkor nem is kell havonta vizsgálatokra járni, csak félévente.


Fogyásra ne is gondolj, amíg nem áll be a gyógyszertől az érték a normál tartományba, csak utána fogsz tudni lefogyni, de sajnos meg kell érte küzdeni, magától nem fog lemenni a súlyod (tapasztalat sajnos, de meg lehet csinálni). Napi 1000-1200 kcal-os étrendet tanácsos tartani orvosi felügyelettel, de Nekem pl hatással volt a pulzusomra a betegség, úgyhogy maradt a séta :(


Jelenleg Magnéziumot szedek a szabálytalan pulzusra, homeós bogyót az idegrohamaimra. Remélem elmúlnak a tünetek, mert a legkisebb vacaktól is robbanok :(


Az a lényeg, hogy keresni kell egy jó, és megbízható endokrinológust. Rajta múlik gyakorlatilag mindan!

2011. máj. 11. 07:35

Sziasztok!

Több mint egy éve alul működök.:(

Nekem is előírtak diétát, 160 CH.

Nem tudtam sosem tartani.

Tavaly nem fogytam egy grammot sem.

Viszont januárban megváltozott valami.

Ugyanis január közepétől áprilisig lefogytam 15 kg.

Egyszer csak megelégeltem, hogy milyen alakom van.

Elkezdtem tornázni, figyelek a kajára, este hat után tényleg csak gyümit eszem.

Adimet-et szedek, és Euthiroxint(remélem olvasható, :))

A legőbb dolog, hogy akarni kell a változást.

Másképp nem fog menni sose....

A gyógyszertől nem fogsz lefogyni sose, csak ha rásegítesz.

8. garamond (válaszként erre: 1. - Anny50)
2011. máj. 11. 07:04
Én is Hashimotos vok, de még nem kell rá szednem semmit. 3 havonta kell kontrollra járnom. Vért vesznek, megkérdezik mi a panaszom és ennyi. Ezzel nem nagyon tudtam segíteni neked...
7. emi1206 (válaszként erre: 6. - Anny50)
2011. máj. 11. 00:30
Én is szedtem szteroidot (alacsony volt a trombochyta számom és nem alvadt a vérem), na én attól is hítam 20 kg-ot és a májamat is jól tönkrevágta. Nekem csak túlműködés volt. Nem járok már orvoshoz, csak három havonta vérvételre. Anno se igen jártam orvoshoz, csak kontrollra, mert a gyógyszerekkel nem gyógyítottak, csak kezelték a tüneteket. Sajnos a te betegséged jóval komolyabb és összetettebb. A gyógyfüveket szerintem mindenképp érdemes kipróbálni, én pl. a májamat a szteroid után azzal hoztam helyre. (Máriatövismag olajjal.) Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon remélem, hogy találsz valami jó módszert vagy segítséget, mert sajnos súlyos a betegséged. :(
6. Anny50 (válaszként erre: 4. - Emi1206)
2011. máj. 11. 00:22
Igazad van, mert a gyógyszereknek mind mellékhatása is van. Sajnos elég sok szteroidot szedtem régen, azt mondják az is kiválthatta ezt a betegséget, asztmás voltam ( vagyok, csak enyhült amióta letettem a cigit). Mindenképpen megpróbálom a galajteát, bár a gyulladásra nem tudom jó lesz-e. Azt írod neked is Hosimoto, jársz ultrahangra? Ott állapították meg? Endokrinológushoz jársz, vagy a háziorvosod nézi?
5. Anny50 (válaszként erre: 2. - Hekate22)
2011. máj. 11. 00:17

Szia!

Örülök, hogy ilyen gyorsan írtál ebben a témában. Én nagyon elvagyok keseredve! Próbáltam a Hoodia spray-t is, de nem vált be. A fura, hogy azt mondta a főorvosnő, hogy elsorvad majd idővel, kenegessem diclofenac krémmel, mert abban van egy kis szteroid, kívülről bemegy valamennyi.Én kezdetben 15 kg-ot adtam le, remegés, feszkó, minden volt. De hát már sok idő eltelt, minden vissza híztam és még plusz rá. Holnap megyek laborba, mert oda havonta járok, UH-ra 3 havonta, kíváncsi vagyok az eredményre, de megint rossz mert érzem. Nem tudom miért még mindig ezt a gyógyszert kell szednem, erre akiket tudok mást szednek, de már nem merek semmit mondani az orvosnak. Ittam én is céklalétől kezdve mindent, de megpróbálom amit Te írtál, meglesem a Gyuri bácsi félét.Jó éjt neked, bármit tudsz kérlek írj!

4. emi1206 (válaszként erre: 2. - Hekate22)
2011. máj. 11. 00:11

Szia! :)

Gyuri bácsi galajteája is jó lehet, elvileg az úgy működik, hogy beállítja a pajzsmirigy működést, attól függetlenül, hogy alul-vagy túlműködik a pajzsmirigy. Legalábbis nekem telefonon ezt mondta Gyuri bácsi, meg még az apróbojtorjánt ajánlotta. Mondjuk én ezeket nem próbáltam ki, de jó ötletnek tartom. Ráadásul a gyógyfüves gyógyítás abszolult megfizethető. :)

3. emi1206 (válaszként erre: 1. - Anny50)
2011. máj. 11. 00:08

Szia!

Sajnos ezt az esetet nem ismerem amit leírtál. :(

Nekem is túlműködésem volt (nem göbös, nem gyulladásos), én is methothyrint kaptam rá, 3*1-et. A gyógyszer mellett én is híztam (42 kg-ról felhíztam 3 hét alatt 60 kg-ra), de amikor abbahagytam, akkor jórészét lefogytam. A gyógyszert azért hagytam abba, mert elkezdett befelé is duzzadni a pajzsmirigyem (előtt csak kifelé terjedt, kb. tojás nagyságú volt) és a végén már inni se tudtam rendesen, fulladtam tőle. Nagyon sok mindent kipróbáltam rá, nekem ami bejött az a talpmasszázs, káposzta nyersen és VargaStem. A talpmasszázst nem fejtem ki bővebben. A káposzta csak nyersen használ, illetve úgy a legtöbbet, ugyanis a nyers káposzta elvonja a szervezetből a jódot. (Ezt prof. Török Szilveszter természetgyógyász ajánlotta.) A VargaStem-ről az MTV egészség abc c. műsorában hallottam, ez többféle növény és gomba kivonata. Varga Gábor hatóanyagkutató állította össze, nem pajzsmirigy betegek részére, de kiderült, hogy erre is jó. Ezenkívül nekem van egy olyan megközelítésem, hogy a szervi betegségeket lelki problémák okozzák. Így felkerestem pszichológust is, az is nagyon sokat segített nekem, többek között megértettem, hogy mit üzen a pajzsmirigyem, miért működik túl. Jaa, és ami még rengeteget javított az állapotomon az a Mazdaznan desztillált víz kúra. Ezek hatására kb. 4 hét múlva már tünetmentes voltam, de még nem gyógyult, kb. 1 évembe került, mire teljesen kigyógyultam. Nem kevés idő és pénz, de megérte. Végre normális a pulzusom, nem remeg a kezem, nincs állandó hasmenésem és nem kezdek el reszketni a stresszes helyzetekben. Nyugodtabb vagyok, aludni is jobban tudok.

Remélem, hogy tudtam segíteni, bár ezt a vállfaját a betegségnek tapasztalatból nem ismerem. :)

2. Hekate22 (válaszként erre: 1. - Anny50)
2011. máj. 11. 00:05

Szia!

Nekem most 3 hónapja diagnosztizálták a hasimotot.túlműködésem nem volt soha, alulműködés van csak. ami érdekes hogy nekem a tsh-m még bőven a normális tartományban van,cak az atpo volt baromi magas, meg rengeteg alulműködéses tünetet produkáltam. híztam kb 15 kg-ot 3 hónap alatt, változatlan kajálás, meg heti 4-5szöri sport mellett..bőrszáradás, vizesedés,fáradtság...stb...

nekem tiroxint adtak, és (lekopogom :-) de azóta megállt a hízás...mondjuk fogyni még nem kezdtem el, de már az is eredmény hogy megállt a súlyom...

azt mondta a doki, hogy kell pár hónap amíg beállnak a dolgok, és akkor majd beindulnak szépen...

megpróbálok diétázni, olyan napi max 1000-1200 kcal-át enni, meg hetente 4szer megyek sportolni...előbb-utóbb csak hat alapon.

gondoltam mindenféle pirulára is, hogy hátha meglökik a dolgot, pl az itt is fórumozott P57 hoodia kapszulát...de nem hat úgy mint a többieknél...tényleg full ellveszi az ember étvágyát, de nem "olvadnak" az emberről a kilók.

Nézelődtem sokfelé a neten, meg olvasgattam, asszem az a legfontosabb, hogy vmi beindítsa végre az anyagcseréjét, meg a szervezetét az embernek.

2 dolgot találtam.

van egy magyar füves ember (Gyuri bácsi) és nála lehet kapni közönséges galaj teát, ami pont a pajzsmirigyre hat, meg az amazon oldalán találtam néhány étrendkiegészítőt, amik határozottan a pajzsmirigyet stimulálják (gyógynövényekkel, meg vitaminokkal, és nincs bennük jód, amit a hasimotósok nem szedhetnek) majd ezeket akarom megrendelni, kipróbálni...

majd ha van már hatás akkor szívesen mesélek róla...:-)

és persze ha valaki "előrébb" van már ebben a cipőben, akkor én is nagyon szívesen olvasnék róla, hogy mitől kezdett javulni...

2011. máj. 10. 23:37

Sziasztok!

Már több fórumban szó van a pajzsmirigy betegségekről, de a Hosimotó (gyulladásos) autoimmunról keveset olvastam, sőt. Most azt szeretném, hogy akik ebben a betegségben szenvednek, írják meg javult-e az állapotuk és, mit kapnak rá.

Lassan 5 éve, hogy pajzsmirigy betegségben szenvedek, kezdődött túlműködéssel, megállapították, hogy Besov.( Remélem jól írom). A TSH. nem mérhetően alacsony, évek óta, majd kiderült az Ultrahangon, hogy teljesen gyulladt, akkor még csak az egyik oldala, ma már mind a két oldal. Gyógyszer nincs rá, szedem a Metothyrint, azt is hol 3x1, hol 2x1, attól függ mit mutat a labor. Ez mellett hízom , állandó éhségérzettel küzdök ( lehet a stressztől:( de nem értem, ha túl működök fogynom kellene, nem hízni. Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook