Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan akinek pajzsmirigy betegsége van, és ennek ellenére sikerült lefogynia? fórum

Van itt olyan akinek pajzsmirigy betegsége van, és ennek ellenére sikerült lefogynia? (tudásbázis kérdés)


15. 62faf70631 (válaszként erre: 13. - Dpok)
2010. júl. 12. 12:45
:)köszi! és a candida diétát meddig csináltad és mennyi ment le? szóval akkor nálad is az "este már ne együnk" elv fontos :)
2010. jún. 17. 10:30

Sziasztok!

Én a Norbi módszerével, folyamatosan tudtam fogyni. Most viszont megállt a fogyás, igaz az utolsó kilók már sokkal nehezebben mennek le. Ezért most ekezdtem a Laura féle T. diétát. 2 éve azzal fogytam le 10 kilót:)

Igaz akkor 2x csináltam meg egymás után, és 1 kúrával fogytam 5 kilót!

Remélem, most is sikerül:)

Kitartás mindenkinek!!!!!

13. dpok (válaszként erre: 12. - 62faf70631)
2010. jún. 16. 21:04

Szia!

Lelkesíteni szeretnélek egy kicsit,:) bár én 40 kg-ot hízta, de biztos le fog menni a fölösleg (nálam is csak 2-3 kg ingadozás van, sajna) én próbálok pozitívan hozzá állni a dologhoz, teszem hozzá bitang nehéz, de nem akarom feladni:) egyszer csak sikerül:) remélem mihamarabb:)mostanában már nem nagyon diétázgatok, de nekem, úgy érzem a candida diéta volt a legjobb, de ott is figyelni kell arra, hogy este már ne nagyon egyen az ember, csak módjával, na meg a sok mozgás.:):)

2010. máj. 31. 13:55

Sziasztok!

Én továbbra is kiváncsi lennék sikertörténetekre, praktikákra!!!!

Én 44 kilót híztam, egyszer sikerült leadnom 17 kilót, de azóta 5-7 kiló már visszajött! :(

Kéne egy kis inspiráció, h lehetséges a maradék 32 kilót leadni!!!

2009. febr. 4. 09:00
Igen, majd el felejtettem. Kismanci jól tudod. A PM. gyógyszerek hatása kb. 6 hónap után indul be igazán. Addig csak kezdi a szervezet anyagcseréjének átalakítását. A gond ezekkel a gyógyszerekkel, hogy 6 hónap szedés kell a jótékony hatás eléréséhez, és ha még sem túl jó a hatás, akkor kb 5-6 év, hogy visszaálljon az eredetire. Én azt hittem, hogy igen fura szerzet vagyok a 6 éves periódusaimmal ( 6 év karcsúság, 6 év duciság), de most meg tudtam, hogy nem vagyok fura, hanem a gyógyszerre így reagál a szervezet. Tehát előre láthatólag nekem most jön egy 6 éves közép periódus, mivel a lefogyott kilóimból már visszaszedtem több, mint felét a túlműködő gyógyszer miatt. De kivették a PM-em, ami alul működést fog produkálni, tehát ha jól logikázok, akkor most 6 év 70 kg-al, ami az én esetemben úgy 63 kg-nak tűnik.
10. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 3. - 2577cdcc12)
2009. febr. 4. 08:53

Sziasztok! Csak annyira vagyok új itt, hogy egy másik oldalon szoktam hozzászólni, de általában belenézek minden oldalba, amely pajzsmirigyes fórum. Engem most műtöttek. Kivették szinte a teljes Pm-em, amely miatt előreláthatólag alul fogok működni. Még ugye nem tudni, hogy hat majd ez rám. Jellemzően ingadozó a súlyom. Normál-al kezdtem lánykoromban, aztán terhességem, alatt nagy súlygyarapodás, szülés után marad bőven. Aztán egyszer csak lefogytam, csak úgy. Senki nem tudta megmondani miért. Majd 6 év után elkezdtem gyors léptékben hízni (havi kb 2 kg.) Tehát mire leálltam a hízással kb. 20 kg rajtam volt. Nem sápadozok. Nagyon jó kis adottságokkal rendelkezem, így nekem plusz 20 kg. kb. 10-et jelent jelen. A talpamtól a fejem tetejéig hízok vagy fogyok. Aztán el telt ismét 6 év és megint csak úgy lement egy 20-as. Ekkor már tudtam, hogy PM beteg vagyok a túlműködős fajtából, csak az orvosom mondta azt, hogy olyan nincs, hogy egyszer túl egyszer alul működök. Hát nekem jobban kell tudnom, hogy létezik ilyen?

Na, rövidre fogva: Nem tudom milyen leszek így műtét után, de esetleg ha eltudnátok látni némi jó tanáccsal, hogyan nem hízok meg nagyon, vagy mit egyek, hogy mozogjak a súlyom megőrzésének érdekében megköszönném.

Villers szerencsés vagy, hogy alul működéssel nem hízol. Mióta tudsz betegségedről? Szedsz rá gyógyszert?

2009. jan. 23. 21:52
Én azt hittem, ha elkezdem szedni a gyógyszert, majd csak úgy eltűnnek a kilóim egy kis diétával,de ez sajnos nem ilyen egyszerű. Úgy tudom kb. fél év kell hozzá, hogy a gyógyszer megmozgassa a lelassult anyagcserét, de ez alkat és KORfüggő is. Nem úgy megy minden, mint 25 évesen. Nekem legalábbis nem. Azért diétázom, hogy ne hízzak. Kedden megyek a dokihoz,és kifaggatom mindenről! Nem fog most olyan könnyen lerázni. Nálam az is "probléma", hogy itthon vagyok gyesen, nem jövök megyek annyit mint egyébként. Tornázom is, már amikor tudok, de reménytelennek tartom a helyzetemet,és ez is gond! Elkezdtem Jodaqua á.vizet inni,nem tudom lesz-e eredménye. Arra gondoltam,hogy nekem nem is kellett volna gyogyi,mert szülés után lettem pm-es, és lehet elég lett volna a jód is /persze terhesség közben is/ mert én is átmentem túlműködőbe. A vérvételen már 1,.. valamennyi volt az érték 2 hónap után.
8. correct (válaszként erre: 3. - 2577cdcc12)
2009. jan. 23. 11:28
Szerintem is :)
2009. jan. 23. 11:00

Sziasztok, nekem is alulmüködésenm van. Tavaly áprilisban deűlt ki, és 1 hónap leforgása alatt híztam 8 kg-ot, amit azóta leadtam, de a tsh-m még mindig alacsony utoljára 7 körül volt. Legközelebb, jövő héten megyek kontrollra remélem már a normál értékek között leszek. Én az L Thiroxin 100-at szedem.

Viszont most hétfőtől elkezdtem megint diétázni, és azóta 1.5kg-ot híztam.

Remélem annyi csak a probléma, amit Villers írt erre nekem egy másik fórumban.

Hogy nagyon lecsökentettem a kcal bevitelt, és emiatt a szervezetem elkezdett tartalékolni.

6. NOA (válaszként erre: 5. - Juditkecskemet)
2009. jan. 23. 10:46

Nekem folyamatosan pusztula pm.-em.

Beállitják jól amitől igazán lehetne fogyni egy keveset 1,2 volt. Picit élveztem, hogy a dorbézolhatok ahelyett, hogy kihasználtam volna az alkalmat a fogyásra.

Most 4-es az értékem pont súrolja a felső határt és Euthyroxot szedek 1oo mg.ot naponta.

Életmódváltással tudok fogyni lassaan de csak akkor sikerül ha a ref. tartományon belül van az értékem.

Amit nem értek, hogy tegnap délelött ettem egy körtét,délben célkasalátát majonézzel,este egy fél üveg kefirt és lement 1o dkg.Fiatal koromban ilyenkor lement egy kg.azért kicsit többet vártam:)


Szívesen hallgatlak ha van ötleted mit egyen a pm. beteg vagy ilyesmit nem tanultok az oskolában?:)

2009. jan. 23. 10:37

Szia!

Nekem is alulműködésem van. Azt mondta a doki, hogyha kezelve van gyógyszerrel (tehát be van állítva a hormon) akkor nincs akadály a fogyásban. Tehát a túlsúly kialakulásában lehetett szerepe (amikor még ugye nem derült ki és nem kezelték), de a fogyásnak működnie kell. Én most 4 napja kezdtem a fogyókúrát és már 1,6 kg lement. Hozzáteszem nagyon alulműködik a pajzsmirigyem, nagy dózisra van szükségem az euthyrox tablettából. 1,25 naponta. Volt hogy 1,5, és még így is a határon vannak az értékeim - vagyis majdnem alulműködik még most is. Ha gondolod írd le az étrendedet megnézem van e benne hiba. Életmódtanácsadónak tanulok.

2009. jan. 23. 10:27
Sajnos amióta gyógyszert szedek strúmára,azóta egy dekát sem tudok lefogyni. Megválogattam az ételt,a mennyiséget,sőt mozogtam is ,de abszolut nem ment le egy kiló sem!! Doktor mondta hogy ebben a betegségben nagyon nehéz fogyni. Sikerült valakinek?
2009. jan. 23. 10:26
Nekem speciel pajzsmirigy alulműködésem van, és nem hízok tőle (kép a naplómban), tehát szerintem ez tök egyéni :o)
2009. jan. 23. 10:25
Nekem alulműködött, és semmi problémát nem jelentett sem a fogyásnál ha épp kevésbé ettem, sem a hízásnál ha épp sokatettem :)
2009. jan. 23. 10:23
Van itt olyan akinek pajzsmirigy betegsége van, és ennek ellenére sikerült lefogynia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook