Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Azoknak az anyukáknak a jelentkezését és tapasztalatát várom, akiknek szülés után kiújult a pajzsmirigy betegsége. fórum

Azoknak az anyukáknak a jelentkezését és tapasztalatát várom, akiknek szülés után kiújult a pajzsmirigy betegsége. (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 19. 10:39
Én a ritmuszavarra már évek óta szedek gyógyszert. Folyamatosan 7 éve. Most önhatalmúlag kezdtem elhagyni a gyógyszert. Nem könnyű. Már kb. 1 éve folyamatosan szoktatom le magamat. A napi 2Xfél tablettából mára már csak esetenként éjszakára egy negyed maradt, amikor úgy érzem, hogy kell. Erős vagyok és nem akarom szedni, le akarok szokni róla, képes leszek:) Mivel ezt nem lehet szedni terhesség alatt. Amúgy Lokren-t szedek. A pajzsmirigy-leleteim folyton jót mutatnak, negatív és határok között van minden. De biztos vagyok benne, hogy mégsem minden hepi, mivel a ritmuszavar itt van, főleg a menses körüli napokon. Tehát köze van a hormonokhoz tuti.
14. k.krisztina27 (válaszként erre: 13. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 19. 09:23

Szerencsére semmi gond nem volt a terhesség alatt. A ritmuszavarodat mivel kezelték? Kamaszkoromban nekem nagyon magas volt a pulzusszámom, béta blokkolót szedtem rá sokáig, helyre is billent szerencsére.

A gyógyszer nem árt a babának, ez nem. Azért félek, hogy túlműködésbe csap, mert annak a kezelése már hatna a szoptatásra, s emiatt nem akarom abbahagyni a szoptatást. Neked kitartást lelkiekben! Természetes, hogy egy gyerek kincs, de ha nincs szülő, aki felnevelje, az a legnagyobb bánat. Tehát vigyázz magadra nagyon!

13. NataliaWeiss (válaszként erre: 12. - K.krisztina27)
2010. ápr. 19. 08:23

Szia Kedves Kristzina!

Köszi a bíztatót szavakat. El fogok menni feltételnül orvoshoz mindenek előtt. De azért félek, mert az első terhesség után is majdnem alul kellett szagolnom az ibolyát:( félek, hogy valami közbejön. Ezek a ritmuszavarok is idegesítenek. Valahol azt olvastam, hogy ha az első terhességnél volt ez, akkor a másodiknál is 99%, hogy előjön. És azokat a gyógyszereket amiket írsz, hogy szoptatás alatt kell szedni, nem árt a babának? A terhességed alatt nem vot semmi probléma?

12. k.krisztina27 (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 18. 09:11

Szia!


Bocs, hogy én írok, holott mamijulihoz intézted az üzenetet, de csak megnyugtatni szeretnélek. Nekem 15 éves koromban diagnosztizáltak pajzsmirigytúlműködést, Basedow-kórt, évekig szedtem a Methotyrint, amitől beállt a hormonszint és 21 éves korom óta tünetmentes voltam. Most 30 vagyok. Tavaly novemberben szültem. A terhesség alatt minden rendben volt, de a dokim tanácsára szülés után 4 hónappal ellenőriztettem a hormonszintet és kiderült, hogy most alulműködik a pajzsmirigy. L-Thyroxint szedek. Ezzel szerencsére tudok szoptatni, de pár hét múlva újra ellenőrzésre kell mennem, mert a doki szerint gyakran átkúszik túlműködésbe. Ettől félek, mert nehezebben kezelhető, főleg szoptatáskor, de rendszeres ellenőrzéssel semmi gond nem lehet. És itt jön a képbe a nyugtatás. Ne aggódj! Ez az egy biztos nem tesz jót az egészségnek. Mielőtt belekezdtek a babaprojektbe, vizsgáltasd ki magad, keress egy nagyon jó endokrinológus szakembert, aki "vigyáz rád" a terhesség alatt. Az enyém azt mondta, hogy a terhes hormonok jótékonyan hatnak a pajzsmirigyre, szülés után meg gyógyszerrel karban lehet tartani a dolgokat! Tehát fel a fejjel és sok sikert a babához!

11. NataliaWeiss (válaszként erre: 10. - Mamijuli)
2010. ápr. 12. 11:59

Szia Kedves Mamijuli!


Olvastam egy fórumon a pajzsmirigybetegségedről. Sajnos én is beteg voltam. Az első terhességem 7 évvelezelőtt volt. Semmi bajom nem volt végig, tökéletes volt minden, a legjobban éreztem magamat.Talán annyi, hogy összesen 5 kilót híztam, ebből a gyerek+ a többi cucc kijövetele után nem maradt semmi. Majd szülés után kb. 3 hónap múlva túlműködésem lett. Két hét alatt 15 kilót lefogytam, szívritmuszavar (ami még most is van) és a szokásos tünetek. 1-1,5 évbe telt mire helyrejöttem. Szoptatást azonnal abbahagyni. Először nem kaptam gyógyszert, majd orvost váltottam és végül Methotyryn-t kaptam amitől helyre jöttem. Közben a terhesség előtt lévő 70 kilómról szülést követően a 3. hónapra 43 kilóra fogytam. Nagyon beteg voltam, majdnem elpatkoltam. Most eltelt 7 év, jól vagyok, nincs bajom, a szívritmuszavarok a menses idején jönnek. De most éjszakákat nem alszom. Szeretnénk egy második babát. De FÉLEK!!!!! Mi lesz ha újra megbetegszem és jönnek a gondolatok. Neked mi a véleményed? Most találtam Pesten egy orvost (elég messze tőlünk), de ha kell elmegyek hozzá. Nem merem vállalni a babát, pedig nagyon szeretném:(

Ha lesz időd írj majd magadról és, hogyan élted meg, milyen tapasztalataid vannak ezzel a betegséggel és a gyermekvállalással kapcsolatban.


Ne haragudj, hogy zavartalak!

üdvözlettel:

Nati

2010. ápr. 1. 23:10

Szia, nekem az első szülés után négy és fél hónappal szinte teljesen leállt a pajzsmirígyem. Közel egy évbe telt, mire stabil lett az állapotom (értsd gyógyszerszedés mellett állandóak lettek a hormonértékeim), közben szoptattam. KÉt és fél év múlva lettem ismét állapotos, a kilenc hónap alatt havonta ellenőrizték a hormonszintet, mert a baba szellemileg és testileg is elmaradott lehet, ha nem veszik észre időben a kismama hormonhiányát

A második szülés után a pajzsmirígyem ismét beindult, amit én nem tudtam azonnal és maradtam a régi hormonpótlón, ami persze még jobban megnövelete a hormonszintemet. Szülés után hat héttel ellenőriztem a hormonokat (önszántamból, csak úgy...)és volt ám mit látni. Igaz, akkor én nagyon jól éreztem magam, azt hittem éveket fiatalodtam, volt energiám, életkedvem...De az orvos figyelmeztetett, hogy a mellékhatások csak később jönnek. Úgy is lett. GYógyszer beszűntetve, a hormonszint viszont csak lassan csökkent. Alig tíz nap múlva már kezdődtek is a mellékhatások: szívzakatolás, állandó nyugtalanság,idegesség. Szóval nem leányálom. ÉS szép lassan csökkent a hormonszint, míg végülis egészen lecsökkent a régi szintre, vagyis ismét leállt a pajzsmirígy. Ez ismét kb egy évbe telt. Most ismét szedem a hormonpótlót.

9. Pici04 (válaszként erre: 1. - K.krisztina27)
2010. márc. 31. 09:43

Szia!

Nekem alulmüködesem van es mar az elözö terhessegemnel is szedtem vegig es szoptatas alatt is a gyogyszeremet.

Nem volt semmi gond a gyogyszerezessel,bealitottak,ellenörzik.

8. sword (válaszként erre: 6. - K.krisztina27)
2010. márc. 30. 08:02
nem, semmilyen változást nem okozott, igaz mint írtam sajna nem sokáig tudtam szoptatni, de a gyógyit muszáj volt szedni, és végül is a baba ugyan azt kapta mint mikor pociba volt, akkor sem okozott gondot, sőt az volt a jó, hogy szedtem így nem lett semmilyen fejlődési rendellenessége..mert ha egy pajzsmirigyes anyuka nem szedi a bogyót terhesség alatt..nagyon súlyos szövődmények alakulhatnak ki a babáknál.
7. sword (válaszként erre: 5. - 9bbc382386)
2010. márc. 30. 08:00
nem a terhesség hozta ki, hanem előtt a lombikos próbálkozás alatt kapott hormonok..amiket belém nyomtak..akkor lett alulműködésem..persze lombik meg nem is sikerült..majd természetes úton meg igen..de akkor már gyógyit szedtem..
2010. márc. 29. 22:11
Nem okozott változást a szoptatásban a gyógyszerszedés?
5. 9bbc382386 (válaszként erre: 4. - Sword)
2010. márc. 29. 13:59

Igen,olvastam hogy sokaknak a terhesség hozza ki és ilyenkor esély van a gyógyulásra.

Szerencsés vagy :)

4. sword (válaszként erre: 3. - 9bbc382386)
2010. márc. 29. 10:04
nekem kb a terhesség előtt kellett elkezdenem szedni..az volt 2000-be..majd 2001-be szültem és a gyógyit 2003-ba hagytam abba, már nem kell..teljesen helyrejöttem szerencsére.
3. 9bbc382386 (válaszként erre: 2. - Sword)
2010. márc. 29. 09:58

Azóta nem is kell szedned a hormont?


Persze hogy nem okoz problémát,hisz nem gyógyszerszedés ez,hanem ugyanaz,mint amit amúgy is előállítana a szervezetünk.

2. sword (válaszként erre: 1. - K.krisztina27)
2010. márc. 29. 09:56
Szia, igaz nem most volt ez, hanem tíz éve, de nekem pajzsmirigy alulműködésem volt, és végig gyógyszert kellett szednem terhesség alatt is, hogy ne legyen gond a babóval..nem is lett szerencsére, igaz csak pár hétig tudtam szoptatni..meg picit fejtem a tejet úgy kapta..és akkor is gyógyit szedtem , de azt mondták semmi baja nem lesz a babának, nem is lett!
2010. márc. 29. 09:18
Hello! Azoknak az anyukáknak a jelentkezését és tapasztalatát várom, akiknek szülés után kiújult a pajzsmirigy betegsége. Okozott-e gondot a gyógyszerszedés a szoptatásnál stb.?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook