Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagyobb babákat tényleg nehezebb megszülni? fórum

A nagyobb babákat tényleg nehezebb megszülni? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 15. 18:39

Szia!


Az, hogy nehezebb megszülni nem feltétlenül igaz. Hogy milyen nehézségű a szülés sok tényezőtől függ, többek közt az anya testétől is.

Az viszont, hogy hogyan és mivel "hízlalod" a babát a pocakodban rajtad áll. Ha egészséges módon teszed: gyümölcs, zöldség töménytelen mennyiségben, nem pedig szintetikus módon: terhes vitaminok (amik feleslegesen puffasztják a babákat), akkor nem lesz "túlsúlyos"- tudom ez hülye szó- már születésekor.

Nade lehet a gének miatt lesz nagyobbacska az átlagnál...de ez sem jelent semmit.

36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - Beagita)
2010. aug. 15. 12:12

Kedves Beagita!


Asszem rosszul értelmezted a hsz.-emet!


Nálunk ugyanez a helyzet, nagyszülők dolgoznak, gyerekek a bölcsibe, oviba.

Viszont ott is már teszik a megjegyzést, merthogy állás nélkül vagyok!

Viszont azt nem értik meg, hogy ha mégis sikerülne egy interjú, akkor nem mondhatom azt, hogy bocsi, de még keresnem kell intézményt a gyereknek, mert most kirakták, míg nem volt állásom...

No ebben a remek helyzetben lettem terhes a harmadikkal.

Nem rohantam abortuszra, átértékeltem kicsit a dolgaimat, elkezdtem még jobban beosztogatni a filléreket, és most meg éppen arra várok, hogy induljon már meg a szülés. Aztán ahogy fel tudok kelni, bizony fog kelleni dolgozni. Ha mást nem szórólapot osztok, vagy elmegyek takarítani, ha az ember hazajön este.

(úgy egyébként okl. mérnök vagyok, tehát akár másban is reménykedhetek, de nagy illúzióim már nincsenek)


És nem hagyom, hogy elvegyék a boldogságomat, még így sem!! Nagyanyáimra gondolok, akik a pincében szülték meg a bombázások alatt a szüleimet, úgy, hogy a nagypapa a világ végén hadifogságban volt... (Meggyőződésem, hogy utána azért éltek meg mindannyian 80 év feletti kort, mert semmi különöset nem csináltak, csak tették a dolgukat, amit épp az Isten kiszabott, és valahogy mindig lett...)


Tisztában vagyok vele, hogy nem könnyű itt ma anyának lenni, de hidd el, hogy egymás erősítése, hogy "jól tetted, hogy gyereket vállaltál", és egy nagyadag humor igenis segít. Ezekből lehet egy jó kapcsolat, abból meg éppen lelki támasz, vagy éppen állás is...

Én ezt így látom.

És szurkolok Neked. Előre is, meg utólag is.

35. beagita (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2010. aug. 5. 23:14
A szülés miatt nem "fájna a fejem", de a gyermekeket fel is kell nevelni valamiből. Jelenleg azon vagyok, hogy mire a kisebbik fiam két éves lesz, és megszűnik a passzív gyedem, valami jó állást találjak, és el tudjam helyezni Bazsikámat valamelyik bölcsibe (ahol manapság kb. háromszoros a túljelentkezés), ugyanis a nagyszülők is dolgoznak. Ehhez aztán lehet szurkolni! Köszi, előre is! :-)
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - Beagita)
2010. aug. 4. 19:22

No hajrá!!

Úgyis mindig kevesebben leszünk állítólag!!

2010. aug. 4. 19:12

Egyébként annyit tennék még hozzá az előző hozzászólásomban leírtakhoz, hogy elég fiús, vékony alkat vagyok a csípőm sem túl széles, csak a terhességek idején szélesedett-tágult egy kicsit a medencém, amikor a nagyobb magzat már nyomta, csinálta magának a helyet. Terhesség alatt 13 kg-ot szedtem fel mindkét gyermekemmel, és 67 ill. 69 kg voltam szülés előtt. Nem sportoltam, nem tornáztam terhesség alatt, csak sokat sétáltam és végeztem a mindennapi tevékenységemet, nem hagytam el magam. Azt a feltevést sem mondanám helyesnek (a saját példám alapján), miszerint a vékony, fiús alkatú nők nehezebben szülnek.

A szülészorvos azt mondta az első szülésem végén, hogy ha ilyen könnyen-gyorsan szülök, bátran világra hozhatok még pár gyermeket.

2010. aug. 4. 19:08

Sziasztok!

Nekem az első 3600g volt, a második 2400g, szóval volt külömbség. A 2400-as magánál a "kijövésnél" sokkal könnyeben jött ki... Ez van.


Bár anyám azt mondja, hogy a nagy babák meg erősek, és azért jönnek ki könnyen. Én 3600 voltam, az öcsém viszont 4kg fölötti...

2010. aug. 4. 18:59

Az első fiamat 30 évesen szültem, 3460 g és 57 cm volt, a másodikat 33 évesen hoztam világra, 3600g és 56 cm volt születésekor. Nem voltak kicsik, mindkettő 38. hétre született.

Mindkét szülésem könnyűnek mondható, gyors lefolyású volt, már amennyire egy szülést könnyűnek lehet nevezni. Kicsi gátmetszésem volt, de hamar gyógyult. Semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaptam. Gátmetszés előtt nem adnak fájdalomcsillapítót, csak varrás előtt. Szükségtelen és nincs is rá idő. Mire az hatni kezdene a baba rég kint van, másrészt amikor végzik, a baba feje már annyira feszíti a gátat, hogy a metszést nem is lehet érezni. Egyébként a második fiamnál azt mondták, ha 1 cm-el kisebb a feje, gátmetszés sem kellett volna, de viszonylag nagy volt a fejkörfogata. Ha nagynak jósolják a babádat ne aggódj akkor sem, mert az ultrahang alapján mért értékek után jósolt születési méretek egyáltalán nem biztosak. Nekem is nagynak mondta a dokim (akihez a helyi Nővédelmi Központba jártam ingyen) a fiúkat, mégis szerintem teljesen optimális méretűek a mai világban, és nagyobbakat ill. kisebbeket is szülnek könnyen és nehezen is. Gondolkodj pozitívan a szülésről, nálam ez bevált. Ne görcsölj! Nekem egyik alkalommal sem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm, mégis maximálisan pozitív a tapasztalatom az ellátásról.

Arra kell gondolni, hogy minden egyes fájással és nyomással közelebb kerülsz a babádhoz. Egyébként amikor a tolófájások jönnek és nyomhatsz is már a doki engedélyévez, az már sokkal könnyebb, és szerintem kevésbé fáj mint a vajúdás/tágulás végső szakasza, amikor még nem nyomhatsz, mert nem vagy még eléggé kitágulva. Nekem a férjem bent volt mindkét szülésnél, és szerintem így még nyugodtabb voltam, szoríthattam a kezét a fájások ideje alatt. Neki is pozitív volt az élmény, hogy láthatta a két fiát megszületni.

30. Márti86 (válaszként erre: 29. - Márti86)
2010. aug. 4. 13:28
Ja az előttem szóló-ról jutott eszemben maga a kitolás 20 perc volt a sógornőmnek 40. A vajúdást én is megszenvedtem a bekötött oxitocin miatt.
2010. aug. 4. 13:26

Szabi 3750-el született, a magzatvíz elfolyástól számított 7,5 óra alatt a kezemben volt. Sógornőmnek reggel 5 kor folyt el a magzatvize este 8 kor született meg a fia 2600-al.

Azt mondják a nagyobb gyerek jobban tud segíteni a szülésben, ő is jobban tudja lökni magát.

Szerintem ember függő, nem babasúly. A barátnőm 3300-as fiát 2,5 óra alatt szülte meg, széles csípője van. Szóval sok mindentől függ, ha rendesen kitágulsz nem lesz semmi baj.

2010. júl. 30. 16:00

Sziasztok!

A lányomat 2450 g-al szültem és 2 óra leforgása alatt túl voltam az egészen. A fiam 2750 g volt, és 2 és fél óra. Épp hogy beértünk a kórházba. Igaz, hogy mindketten 8 hónapra születtek, ma sem tudom miért. Gondolom azért a genetikától is függ, mert az anyai nagymamám szintén ilyen könnyen szült, hogy szinte kicsúszott belőle a gyerek.

Ez alkati kérdés is lehet, mert a mi családunkban a nőcik körte alkatúak, azaz széles a csípőjük.

Érdekes, hogy a lányom is 8 hónapra szülte a babáját, de ő császárral, mert előző évben volt kétoldali lágyéksérv műtéte. Most várja a másodikat szeptember közepére. Még kb 6 hét van hátra. Már nagyon várjuk a pici Jázmin születését, de azért remélem nem fog úgy sietni, mint a bátyja, mert neki voltak légzési problémái a koraszülés miatt.

A lényeg, hogy ne pánikolj! Nem lesz semmi baj!

Hamarosan a karjaid között fogod tartani a babádat és ez a legfontosabb! Most csak erre gondolj!!!!

27. a1f813b884 (válaszként erre: 8. - 2e0264df59)
2010. júl. 29. 16:19
és ez tényleg így van, a nagyobb, súlyánál fogva is jobban tágítja a szülőcsatornát
2010. júl. 29. 16:01
Én az elsőt 12 óra alatt szültem 3650 g volt(horror szülés volt),a másikat 3 óra alatt 4300 g-mal ,szinte mosolyogva.
2010. júl. 29. 16:01
Sziasztok! Sztem nem a súly hanem a fejkerület a lényeg, meg hogy mennyire tudsz tágulni. Ezt nem lehet előre megjósolni esetleg intimtorna?
24. Csylla2386 (válaszként erre: 9. - Kitta73)
2010. júl. 29. 15:10
Sziasztok!Az 1.fiamat 3800-al szültem 20 évesen, annyira nem mondanám hogy nehéz volt, rosszabbra számítottam!A 2.fiamat 24 évesen "csak" 2550-nel és nehezebb volt sokkal mint a nagyfiamat..nem tudom miért, lehet hogy jobban odafigyeltem minden fájdalomra, mert az 1.-nél voltak kiesések emlékben, most nem akartam így járni!!De ne féljen senki sem a szüléstől, ha xy túlélte...:-)!!!!De nem??
23. ZiZi81 (válaszként erre: 5. - Vivinono)
2010. júl. 29. 13:54
Jesszusom!
22. álmodozó hölgy (válaszként erre: 1. - Bernizal)
2010. júl. 29. 13:38

Szia!

Nekem az első volt a nagyobb, de sokkal könnyebb volt, (mivel szerintem erősebb is) megszülni:)Igazából, mi tudjuk, hogy mi követketzik..mármint megszüljök, de inkább Nekik a nehezebb, ott kibújni. Ja! Szerintem a mandula műtétem sokkal fájdalmasabb volt, és sokkal nehezebben javult, mint a gátam:) Semmi fájdalom csillapítot nem kaptam, csak a gát vágás előtt, de így sem volt mégcsak kellemetlen sem...Sok erőt! Puszi

2010. júl. 29. 13:33
amúgy ha megnyugtat: terhesen 56 kg-os barátnőm elsőre 3800, másodikra 4050g-os babát szült természeresen
2010. júl. 29. 13:30

szerintem tényleg ne görcsölj rajta

2 alapelv van szerintem: 1. a fájdalom barát és nem ellenség, 2. "annyian kibírták (többször is) akkor én is"

19. 793a9334d7 (válaszként erre: 1. - Bernizal)
2010. júl. 29. 13:28
Hányadik gyerek?
18. 793a9334d7 (válaszként erre: 11. - 793a9334d7)
2010. júl. 29. 13:26
Ámbár ez nem igaz, hogy a nagyokat nehéz megszülni. Mindegyiket erősen kell nyomni és kész.
2010. júl. 29. 13:22

Nekem ilyen súlyokkal születtek sorban:

3600

4000

3500

3000

Tehát a 4 kilósnak is járt útja volt, de mégis meglepődtem az utolsónál: már kinn is van? Még csak most akartam egy nagyot nyomni.

16. nedi (válaszként erre: 1. - Bernizal)
2010. júl. 29. 13:13

Szia.

Minden szülés más és más.

Ne görcsölj rá mert az tényleg nem jó.

Én borzalmasan féltem.Nem volt jó,teljesen kimerültem a rettegésben.

Az első gyerkőcöm 3800g-mal született és még az utolsó ultrahangon(egy másik doki volt ott,nem az enyém)jól rám ijesztett a doki,hogy én ezt a hatalmas babát majd meg kell hogy szüljem,stb.Mikor már megvolt a gyerek a végén kiderült,hogy előttem pár nappal egyik csajszi gátmetszés nélkül 5kg-os gyereket szült első szülésre.

2010. júl. 29. 13:12

Szia


Én 4300 gr-al szültem a lányomat, nem volt könnyű szülés, úgy is voltam vele, hogy nem lesz több...ehhez képest tavaly megszületett a kicsi fiam 4140 gr-al:) őt se mondanám, hogy könnyű volt, talán csak gyorsabb....

de tényleg sok mindentől függ, alkat, stb...


de ne félj


mekkora babó várhat kb. azt is mondták?

2010. júl. 29. 13:10
Igen
2010. júl. 29. 13:10
de biztos azért mert második, már ki volt "taposva" az út
2010. júl. 29. 13:10
koszonom a válaszokat, egy picit meg is nyugodtam!! :)
2010. júl. 29. 13:10

Tényleg.

A kisebbeket meg könnyebb.

2010. júl. 29. 13:09
nekem csak 25dkg volt a kettő között, de a második sokkal könnyebb volt
2010. júl. 29. 13:09

szia!

Elsőt 3500grammal,másodikat 1 óra alatt 4300grammal és sima szüléssel.Nem a méret a lényeg a 2kg babát is ugyan úgy szülik és ugyan annyira fáj.

2010. júl. 29. 13:08
nekem azt mondták, hogy a nagyobb baba jobban tud segíteni ezért könnyebb
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook