Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 40 éves kor után nehezebb fogyni? fórum

40 éves kor után nehezebb fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
124. unom (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2018. szept. 4. 13:11
Ezt a hozzászólást megmutattam pár ismerősnek, jól szórakoztak rajta. Én, mint fegyelmezett...
123. fincsi5 (válaszként erre: 121. - Michelle.r)
2018. szept. 4. 10:56

Mert tudod, hogy nem? Az én házim 47 éves, nyelveket nem beszél /azt mondta, akkor már nem lenne itt/, naponta max. 3 órát rendel. Ha nem piros a torok és mégis panaszkodik a beteg, megkérdezi, hova írjon beutalót...


A régi ortopésesem naprakész mindenből, már csak heti 1x rendel, 75-ön felül volt, mikor már nem mertem vele beadatni 1 kalssz szurit gerincbe, és mire 80 lett, mégis "ő nyert", mert a többi gagyi hozzáképest.

122. globus (válaszként erre: 121. - Michelle.r)
2018. szept. 3. 19:54
Amikor gyatra angolomat szereztem saját költségen, járt velem orvos. Vajon mire jutott az alapfokával, nem tudni. Én a pénz miatt hagytam abba. Nem keresek annyit, hogy százezreket tudjak elkölteni kétes nyelvismeretre, aminek semmi hasznát nem vettem az elmúlt tizen-valahány év alatt. Maradékot már csak kibírom valahogy :)
121. michelle.r (válaszként erre: 120. - Globus)
2018. szept. 3. 19:47
Nem tudom, ezek a régi motoros dokik mennyire online olvasók egyébként is :S Kérdés, hogy a szakfolyóiratokat előfizetik-e? És ha igen, milyen nyelven? Mert a legtöbb szerintem magyarul nem elérhető. És konferenciákra járnak-e? - költőiek a kérdések.... ;)
120. globus (válaszként erre: 113. - Michelle.r)
2018. szept. 3. 19:00
Aki nem olvas, az lemarad. Aki haladni akar, annak szakirodalom az esti meséje :) Sajnos online kevés anyag elérhető, ezen folyóiratokat járatni kell. Szakdolgozók akkor kapnak 5 évenként működési engedélyt, ha megszerzik az érvényesítéshez szükséges megfelelő számú pontot, amit továbbképzéseken lehet gyűjteni. Ügyesebbek találhatnak online képzést. Lehet vállalni előadást, az többet ér.
119. Channa* (válaszként erre: 118. - Százas Evelin)
2018. szept. 3. 18:51

Nekünk meg elment nyugdíjba a dokink, aki 14 éves korom óta volt a dokim. És a mostanival még nem találkoztam, de valami nem stimmel nála. A receptek felét nem pecsételte le és nem írta alá....

Remélem az orvosláshoz jobban ért.

Nem túl jó egy jó doki után kapni egy rosszat.

Anyukám szívbeteg volt és járkált a dokihoz, hogy nem érzi jól magát, de mindig elhajtotta a doki, hogy szimulál. Szerencsére jött az új orvos, aki nem rég ment nyugdíjba, ő rögtön észrevette a problémát, így anyukám még élt 7 évet a szívműtét után. Ha ő nem jön, akkor már 33 évesen meghalt volna....

118. Százas Evelin (válaszként erre: 117. - Guruljka)
2018. szept. 3. 08:47

Nekünk lesz itt most egy ilyen jó kis szűk idős rendelés. Nyugdíjba megy az orvosom, hálistennek. 9 éve járok oda, de még mindig megkérdezi, hogy kinek a betege tetszik lenni.

Ha gyógyszert íratok, csak egyhavit kapok, reklamálnom kell hogy három havi kell. A nővérke is folyton azt hiszi, hogy valaki más betege vagyok aki szabin van, és a helyettes rendelésre mentem.

Na lesz most ott egy ideiglenes doki, aki naponta 13-15 óráig rendel. Pedig az egy nagy körzet.

Ráadásul jogsit kell intéznem, épp lejárt. Hát kíváncsi leszek.

117. Guruljka (válaszként erre: 114. - Guruljka)
2018. szept. 3. 03:26

Úgy értem, az egyol doktor minden délelőtt 3 órát.

A másik doktor heti 4 napon délelőtt, egy napon pedig kora délután 3 órát.

Tehát a nap jó részében üres a rendelő, mert a legtöbbször mindkét doktor egyidőben bent van, utána senki.

116. Guruljka (válaszként erre: 115. - Michelle.r)
2018. szept. 2. 21:37

Sokan átpártoltak már másik helységbe, a szomszéd falu egyik orvosához is akár.


Ott hasonló a lakosságszám, ott is két orvos rendel, de ők naponta 4 órában és egymást váltva. Tehát reggel 8-tól délután 4-ig mindig van orvos a rendelőben.

115. michelle.r (válaszként erre: 114. - Guruljka)
2018. szept. 2. 21:33
3 órát osszon be magának a város? Így persze nem csoda, ha nincs ideje alapos dolgokra, de ez borzasztó :S
114. Guruljka (válaszként erre: 113. - Michelle.r)
2018. szept. 2. 20:55

Azt bizony nem tudom.

Két helybeli háziorvos látja el a kb. 3500 fős községet. Az egyik csak délelőttönként rendel, amásik egy héten egyszer kora délután, a délelőtti helyett. Mindkettő naponta 8-11 között, a délutáni rendelés 12.30-15.30 között van.

De sürgős esetben elhívhatják, vagy jön az orvoslátogató...


A mi körzetünk háziorvosa a rendelőintézetben is dolgozik diabetológusként, a másikat nem tudom. Hogy mire van idejük, energiájuk, hajlandóságuk, azt sem tudom.

113. michelle.r (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2018. szept. 2. 20:37
Honnan veszik az új információkat, járnak konferenciákra, olvasnak orvosi szaklapokat, kutatási eredményeket? Vagy még mindig azokkal az elavult tudással sáfárkodnak, amit 10, 15 éve szereztek?
2018. szept. 2. 19:13
szerintem normál esetben az első 40 évben nem is kell fogyni, mert eleve csinos a nő.
111. Guruljka (válaszként erre: 110. - Globus)
2018. szept. 2. 18:46

Már tudom, kit kérdezek meg, beleférek-e még a pacientúrába.

A városban van ugyan, de (a buszt leszámítva) mégis közelebb, és hetente 3 napon este 6-ig is rendel. Véletlenül megismertem már, szimpatikus belgyógyász szakorvos doktornő.

Remélem, a hozzá kerülés alkalmával is lehet vele kicsit beszélgetni.


Helyben nemigen van választék.

110. globus (válaszként erre: 109. - Guruljka)
2018. szept. 2. 18:39

Nem lehetne háziorvost váltani, vagy nincs választék?

Csapj határozottan az asztalra, mondd meg, hogy szeretnéd ezeket a vizsgálatokat, mert panaszod van. Akkor is, ha nincs...

109. Guruljka (válaszként erre: 108. - Globus)
2018. szept. 2. 18:05

Nem, ez is határeset, de még nem beszéltem meg a jó dokival.

Amikor mentem, nem találta meg a leletet. Azóta én kihoztam papíron, de nem másztam vissza a háziorvosi rendelőbe.

Onnan tudom, hogy a diabetológiai rendelésére küldette a leletet, hogy megkérdeztem, miért nem kapta meg a háziorvos. Megkapta, de a másik rendelőben levő gépére küldette.

108. globus (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2018. szept. 2. 17:48
Milyen lett a terheléses vércukrod? El kellett menned a diabetológiára?
107. Guruljka (válaszként erre: 102. - Globus)
2018. szept. 2. 17:46

Ha odamegy a beteg valami bajjal.

itt arrról lenne szó, hogy egyetlen mérés alapján nem rávéseti az asszisztenssel a kartomomra a hipertóniát, hanem vagy elküld kardiológiára, vagy megbeszéljük a több mérés időpontját.


Két éve ezt már lejátszottuk egyébként, akkor vérnyomásnaplót kért, megcsináltam, törölte a gyógyszert.


Most megint nem kérdezte meg, mennyit mozgok, nem mérte a súlyomat. Holott látható az a túlsúly, ami visszajött. Viszont (azt is az én kérésemre) elküldött terheléses vércukorvizsgálatra, mert a normál laboron a cukorszint kicsivel volt a határérték alatt.

A leletnél kiderült, hogy eleve a diabetes-rendelésére küldette, azért nem találta a rendelőben a gépén. Kénytelen vagyok lassan feltételezni, hogy neki a cukorbeteg páciens kell. Ugyanis az évek alatt diabetológus szakorvos is lett a háziorvosi praxis mellett.

106. Százas Evelin (válaszként erre: 105. - Globus)
2018. szept. 2. 17:43
Na és melyik tart tovább? :-)
105. globus (válaszként erre: 104. - Százas Evelin)
2018. szept. 2. 17:42
Van, aki szeletenként eszi meg a kolbászát. Mások a végén, egyben.
104. Százas Evelin (válaszként erre: 97. - Channa*)
2018. szept. 2. 17:40

Ha mákunk van, nem kapunk strokot, infarktust, cukorbajt, szép az élet. :-) Jobb tudni azt hogy hajlamos vagy ezeket begyűjteni és valahogy megpróbálhatod kivédeni, mint nem.

Ja, vérhígítót is szedek, az is nagyon jópofa. Picit belémakad valamelyik kiscicám körme, csorog a vérem. :-) Na jó, nem patakokban. :-) Nem is érdekel.

Én is így töltöm a reggeleket, felkelek hajnalban, aztán visszafekszem. Bár ennek csak a cicák, meg a dominózás az oka.

A gyogyikat azt kényelmesen a reggeli után eszem, lenyelem azt a kis maroknyit egyszerre. :-)

103. globus (válaszként erre: 101. - Guruljka)
2018. szept. 2. 17:39
Ez nem szép tőle, pedig nem is kerül pénzébe. Csak egy darab papír, beutaló.
102. globus (válaszként erre: 100. - Guruljka)
2018. szept. 2. 17:38
Nálunk minden alkalommal van vérnyomásmérés, még torokfájásnál is. Asztal sarkán áll a mérő, melléje ül le a beteg, meg sem úszhatja :)
101. Guruljka (válaszként erre: 96. - Channa*)
2018. szept. 2. 17:36
és nála nem lehet "beutaltatni" magam. Egy caros Doppler-viszgálatot is sajnál tőlem, pedig hol érszűkületem van, hol nincs, de sem műszerrel nem mérték, sem a tüneteim nem jellemzőek, sőt nem is folyamatosak, és nem is azonosak.
100. Guruljka (válaszként erre: 99. - Globus)
2018. szept. 2. 17:35

Nem csak a háziorvosi, hanem minden más orvosi környezet is.

Éppen emiatt talán nem szakadna meg a doktorúr, ha ezzel hajlandó lenne részletesebben foglalkozni. Semmiképpen nem kisisten, hogy egy mérésre alapozhasson.

99. globus (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2018. szept. 2. 17:33
De az sem normális, hogy a háziorvosi rendelő meglátogatása valakiben magas vérnyomást okozzon, tehát valami van... :) Otthon jó lehet, de nem csak otthon éljük le az életünket, lehet hogy a bankban is magas, a postán is, mindenütt, ahol pici stressz ér bennünket. Sokkal rosszabb a néha 170-re ugrás, mint az állandó tabletta szedése. Anyu minden reggel megmérte a vérnyomását, és akkor döntötte el, hogy beveszi-e vagy nem. Amikor magas volt, bevette, persze hogy nem használt, hiszen 24 órás retard tablettája volt.
98. Százas Evelin (válaszként erre: 97. - Channa*)
2018. szept. 2. 17:32

Hát én is így vagyok ezzel. Inkább szedem, mert így tök jól vagyok, dehogyis rizikóznék én azzal, hogy bármit is abbahagyjak, lehetőleg egy szemet se hagyok ki.

Megdöbbenve értesültem viszont, hogy az a vízhajtó amit több mint tíz évig szedtem (az a magas vérnyomás miatt kialakuló nyirokrendszeri vizesedés miatt okvetlen kell) elősegíti a cukor anyagcsere felborulását. Nohát, fel is borult.

Lecseréltettem azt a gyógyszert, de NEKEM kellett szólnom miatta.

Most minden nagyon szép, minden nagyon jó, de ha nagyon meleg van, minden vízhajtó mellett is bedagad a bokám.

97. Channa* (válaszként erre: 94. - Százas Evelin)
2018. szept. 2. 17:27

Én is szedek rendszeresen gyógyszert.

Hajnalban pajzsmirigy gyógyszert, utána alszok még, mert 1 órán keresztül nem lehet enni és inni sem, és még fogat mosni sem. Rendes ébredéskor jön a vérnyomáscsökkentő, majd reggel 8 körül a cukor gyógyszer. Eset pedig vacsi után szintén cukor gyógyszer.

Ez van.

A pm. gyógyszert is nehezen fogadtam el, a vérnyomáscsökkentőt is és a cukorgyógyszert is, de inkább szedem, minthogy agyvérzés kapjak, inzulinos cukorbeteg legyek, stb.

96. Channa* (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2018. szept. 2. 17:21

Kardiológiára kell beutaltatni magad és ott tesznek rád 24 órás vérnyomásmérőt, ami alvás közben is méri és akkor olyan értéket ad, ami valós.


Nekem és a férjemnek is így csinálták.


Ha levitte nagyon a vérnyomásodat, akkor lehet, hogy nagy volt a dózis, és az sem mindegy, hogy milyen évszak van. Nyáron a meleg miatt alacsonyabb, mint télen, és tavasszal, valamint ősszel a frontok miatt nagyon ingadozik.

2018. szept. 2. 17:20
lassul az anyagcsere
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook