Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A mennyország létező hely! De vajon a pokol is létező hely? Szerinted? fórum

A mennyország létező hely! De vajon a pokol is létező hely? Szerinted? (beszélgetős fórum)

110. 83e25137af (válaszként erre: 109. - 03feca27e2)
2011. febr. 28. 14:07

jóvanna :) csak viccelek. de értelek ám.


az a biztos ha a kezembe se veszem. nincs akkor ami megkavarna :)

109. 03feca27e2 (válaszként erre: 86. - 83e25137af)
2011. febr. 28. 14:01

Igen....erről beszéltem. Még a Bibliát forgatók sem értik mit beszélnek.... Mert úgy gondolják hogy Jézus egy Istennel, de mi már nem...pedig senki sem különálló tőle. :) Szóval jelen állás szerint Jézus "külön" működik Istentől, ahogy mi is, de nem függetlenül... :) Remélem világos? :D


Nem növesztett szakállat. :D Isten "világában" nem létezik idő. :) Az emberek állítottak ilyen korlátokat. :)

108. 06bfdda89d (válaszként erre: 107. - Nagual)
2011. febr. 28. 13:44
Szerintem nem egyről beszélünk.
107. Nagual (válaszként erre: 106. - 06bfdda89d)
2011. febr. 28. 12:51
Persze, hogy jó kibogózni, sokan tesznek is érte. Vannak a módjai, csak nem megfelelőek a felhasznált az eszközök. Ez a téma a tudatossággal áll kapcsolatban, amit külső megfigyelőként nem lehet igazán ellenőrizni. Bizonyíték csak egy pontos beszámoló lehet a tapasztaló részéről. :)
106. 06bfdda89d (válaszként erre: 105. - Nagual)
2011. febr. 28. 12:16
Nem felesleges.Ez is az ember része,rejtély,amit jó kibogozni.Meg vannak a hiteles bizonyításnak a maga módjai.Aki kételkedik jelenleg bármiben is,ezen módon bizonyított dolgokban nem szokott...
105. Nagual (válaszként erre: 104. - 06bfdda89d)
2011. febr. 28. 12:12
Hát igen. A "több mint érdekes" beszámolókra érdemes figyelni. Meg is teszik, de ez papíron már anekdotának minősül... Felesleges bizonyíttatni bármit is ezzel kapcsolatban. Aki átéli a fittyet hány bizonyítékokra.. :)
104. 06bfdda89d (válaszként erre: 102. - Nagual)
2011. febr. 28. 12:01
Azért érdekes,hogy mit jelent a mesterségesen generált esemény.A helyzet az,hogy az agy jelenleg egyetlen a külvilág aktuális eseményéről képet alkotó receptora a szem.Ha az csukva,max. csak korábbi információkból tud képet alkotni magának,ezt rá lehet húzni a pokol és menny élményekre,ha valakinek úgy tetszik.Nem lehet kikezdeni.Ezért ezeket sosem lehet bebizonyítani.De ha valaki leírja,hogy a halálakor kit hogyan hívtak,hogy nézett ki és pontosan mi történt,akkor az már több,mint érdekes.De hagyjuk meg ennek bizonyítását azoknak,akik ezt felvállalták,hogy kutatják.Ez amúgy is csak egy kitérő volt és még véletlen sem ad választ a topikra,aminek velős lényege:"szerinted?",így a "tényközlés" is kizárt.Na ez az egy:tény.:)
103. Nagual (válaszként erre: 98. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 28. 12:00
Mivel vizsgálható vizsgálják is ,de a bizonyítékok hol igazolják, hol cáfolják a témát. Nekem sok kérdésem van ezzel kapcsolatban, mert nem raktam le a voksot. Te úgy látszik igen. Biztos megvizsgáltad hogy is van ez... :)
102. Nagual (válaszként erre: 98. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 28. 11:54
Anekdotákra nem lehet ezzel egyetértek. Viszont a tudatnak eléggé bonyolult a működése, mesterségesen generálva valószínüleg nem ugyanaz történik. Skatujázol, de mire fel? :)
101. 83e25137af (válaszként erre: 94. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 28. 11:44
na de most nemazért a 20 fillérért de ami a fórum indító hsz videójában szerepel az szerinted bizonyítható tény? kötve hiszem. egy orvos max azt mondaná hogy csúnyán behellóztak...
100. 06bfdda89d (válaszként erre: 98. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 28. 11:43

"Anekdotákra nem lehet építeni. Mesterségesen is elő tudtak idézni testen kívüli élményt, ilyen esetben elég jól vizsgálható, ténylegesen látták-e, mi történik, és nem csak "elképzelték". Ez egy nagyon súlyos állítás, emiatt nagyon súlyos bizonyítékokat igényel az alátámasztása."


Igen,ez pontosan így van,nem is kérdés.

99. 06bfdda89d (válaszként erre: 94. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 28. 11:41

"Egyelőre azt kellene bizonyítani, hogy ténylegesen azt látják, ami ott történik."


Hát gondolom,hogy ez egy kötelező része a kutatásnak...;)

98. Várhegyi Márton (válaszként erre: 96. - Nagual)
2011. febr. 28. 11:27

Anekdotákra nem lehet építeni. Mesterségesen is elő tudtak idézni testen kívüli élményt, ilyen esetben elég jól vizsgálható, ténylegesen látták-e, mi történik, és nem csak "elképzelték". Ez egy nagyon súlyos állítás, emiatt nagyon súlyos bizonyítékokat igényel az alátámasztása. Az anekdotikus beszámolók itt végképp nem bizonyító erejűek.


Megértem, hogy az ezotériahívők az ilyen beszámolókra egyből rávetik magukat, de egy kicsit több kritikusság nem ártana.

97. 83e25137af (válaszként erre: 90. - 5758a48989)
2011. febr. 28. 11:15
nem tom elmondani hányszor láttam megvan dvd-n csak a kornyikálós részeket mindig átpörgetem :D jóféle klasszikus disney mese. :)
96. Nagual (válaszként erre: 94. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 28. 10:22
Számos esetben orvosok 'igazolták a beszámolót. Persze ehhez ott kell lenni, másodkézből vagy dokumentálva már nem igazán meggyőző, ezért is nehéz 'hiteles bizonyítékot felmutatni.. :)
2011. febr. 28. 07:14

Mennyország!!!

Pokol!!

Hmm...

H van pokol oda szeretnék kerülni ott biztosan meleg van !!:DDD

94. Várhegyi Márton (válaszként erre: 93. - 06bfdda89d)
2011. febr. 28. 07:00

"És nem azok,akik poklot,mennyet,nirvánát,anyámkínját akarnak bizonyítani,vagy belemagyarázni."


Igen, te teljesen másróp beszélsz. Ez vizsgáéható tudományos módszerekkel. A vallások szerinti túlvilág ellenben nem.


"a én=test,akkor miért látják emberek halott testük megmentésén fáradozó orvosok tevékenységét pontos tiszta képpel és használható emlékekkel?"


Egyelőre azt kellene bizonyítani, hogy ténylegesen azt látják, ami ott történik.

93. 06bfdda89d (válaszként erre: 38. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 28. 01:02

De.Kezelik úgy.Visszalépve ugyanis az eredeti hsz-re(34-ami nem a topik témája,csupán egy magyarázat egy lehetséges válaszra),ha én=test,akkor miért látják emberek halott testük megmentésén fáradozó orvosok tevékenységét pontos tiszta képpel és használható emlékekkel?(ez persze,ismét mondom, magához a topikhoz nem kapcsolódik,legfeljebb érinti)De az ominózus hsz-hez és a tiédhez mindenképpen: igen,kutatják és igen, tudományosan foglalkoznak vele.És nem azok,akik poklot,mennyet,nirvánát,anyámkínját akarnak bizonyítani,vagy belemagyarázni.Pusztán nem mennek el történések mellett...Ha egy születésétől fogva vak ember(megtörtént)holtában lát...Akkor az hogyis van?Stb...Vannak,akik mernek ilyet kérdezni és választ kutatni,pedig nem elvakult hívők semmilyen vallásban sem.Csak:mernek kérdezni...Ennyi.


Ez persze: akkor sem lesz soha válasz a topik témáját illetően,bármire jutnak is.Ha:jutnak egyáltalán.Úgyhogy azzal egyet értek,hogy senki a másiknak nem mondhatja meg,hogy téved.Ez lehetetlenség.Ahogy azzal is,hogy a topik témája soha nem lehet kutatás tárgya,egyáltalán tudományos kérdés.Abszurdum.És őrültség.No meg:nevetséges is.A két területnek (hit+tudomány) köze nincs egymáshoz.

92. mese
2011. febr. 28. 00:42
ahol van jó, ott van rossz is. én nem nevezném mennyországnak, sem pokolnak, mert szubjektív.
91. Nagual (válaszként erre: 1. - 5758a48989)
2011. febr. 28. 00:35

Minden komolyságomat összeszedve is nehezen tudnék komolyan hozzászólni. Belenéztem a videóba és ismerős ez a téma.. Az a legszomorúbb, hogy ilyenekkel hitegetik az embereket. Még az ördög képét is mutogatják. :D Gratula! Teljesen nyilvánvaló, hogy ezt a palit palira vette a saját képzelete. A mondanivalója értékét nagyon jól tükrözi ez a tanmese.. :)


"A bölcs Szókrátészhez rohanva érkezett egy ember, és megszólította:

- Hallgass meg, Szókrátész, feltétlenül el kell mesélnem neked valamit!

- Várj csak! - szakította félbe a bölcs. -

Megszűrted három szűrőn a mondanivalódat?

- Három szűrőn?

- Igen, kedves barátom vajon átjut a mondanivalód a három szűrőn?

Az első az igazság. Megvizsgáltad, hogy biztosan igaz-e, amit el akarsz mesélni ?

- Nem, ezt csak úgy hallottam másoktól és ...

- De a jóság szűrőjén bizonyára átszűrted. Jó az, amiről most szólni fogsz?

A kérdezett vonakodva válaszolta:

- Nem, ellenkezőleg.

- Hm - szakította félbe a bölcs -, akkor lássuk a harmadik szűrőt: szükséges, hogy mindezt a tudtomra add?

- Hát éppenséggel nem szükséges...

- Ha tehát a történet sem nem igaz, sem nem jó, de még csak nem is fontos, akkor felejtsük el, ne terheljen se téged, se engem!"

90. 5758a48989 (válaszként erre: 88. - 83e25137af)
2011. febr. 27. 23:21

Az Egyiptom Hercege című számomra is Kedves rajzfilmet Szeretettel ajánlom Feléd is Andicca!


A keresőbe írd be Kérlek, hogy Keresztény Filmek, és azon belül a Rajzfilmek gombnál - Egyiptom Hercege Mózes. Ezen az oldalon minden film Ingyenes és kinagyítható! Más filmek is vannak az oldalon, a tanításokból is sok mindent megtudhatsz a Zsidók és Mindannyink Királyáról, az Úr Jézus Krisztus Élő Szeretetéről! :)


[link]


:)))

89. 5758a48989 (válaszként erre: 87. - 5758a48989)
2011. febr. 27. 23:00

A Szent Biblia (A Könyvek Könyve) két részből áll.

Az első rész, amit az Igaz hitű Izrael Testvéreink is elfogadnak és vallanak a zsidó nép eredetét és Ábrahám családjától kezdve, Mózessel kivonulva Egyiptomból és annak körülményeit tárja elénk a tíz parancsolattal, amit maga a Teremtő Atya ad az ember részére, hogy így megtartsa az ember létezésének erkölcsi kritériumait.

A tíz parancsolatot az Úr Jézus Krisztus, aki az Atya egyszülött Fia eltörölte, és helyette EGYETLEN EGY PARANCSOLATOT állított fel az ember elé, aki Ő BENNE hisz, és ez pedig a SZERETET PARANCSOLATA! :)


* Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. * (János Ev. 13:34)


Ez a parancsolat csak addig parancsolat, amíg a szívedig nem ér! :) Mert utána már nem leszel a törvény kötésében, hiszen már magadtól is képes leszel önzetlenül SZERETNI! :) Ezt hívjuk Isteni fajta Szeretetnek! :)

88. 83e25137af (válaszként erre: 69. - 99c6cef036)
2011. febr. 27. 22:48

a biblia sokmindenről nem ír amit az emberek alkottak legyen az jó és rossz de mégis léteznek...


a piramisok már rég léteztek mikor Jézus még gondolatban sem volt meg... bár a tíz csapás Egyiptomban esett meg de ott Mózes volt a főszereplő (ha jól dereng :) ) a kedvenc sztorim. bár ők zsidók és nem keresztények voltak de sebaj :)

2011. febr. 27. 22:35
A Szent Biblia számomra egy szellemi tartalmú üzenet, amit nem mindenki ért meg. :)
86. 83e25137af (válaszként erre: 83. - 03feca27e2)
2011. febr. 27. 22:23

ja minig megkavarnak.. mert sokszor jézust emlegetik istennek.. akkor az szakállas.. no de az is megvan pár ezer éves akkor szakálla csak van :D hacsak nem.. NŐ :)



kb mint az idd ki a bilit vagy vidd ki a bilit :))) (próbáltam szolidat írni :))) )

85. 03feca27e2 (válaszként erre: 84. - 83e25137af)
2011. febr. 27. 22:12
Sajnos ez sem jó...
84. 83e25137af (válaszként erre: 79. - 03feca27e2)
2011. febr. 27. 22:10
mert ami most van jobb? :/
83. 03feca27e2 (válaszként erre: 81. - 83e25137af)
2011. febr. 27. 22:09

Jah, akkor Jézusra gondoltál... :))) Azt hittem Istenre. :)

Igen, egy szót is elég félrefordítani, és máris annak a résznek más értelme van. :D

82. 83e25137af (válaszként erre: 80. - 99c6cef036)
2011. febr. 27. 22:07
feléjük meg a bibliát nem ismerik és nem tartozik a kultúrájukhoz sem :))))
81. 83e25137af (válaszként erre: 78. - 03feca27e2)
2011. febr. 27. 22:06

igazából az eredeti történet ugye óhéberül íródott ami a hiba forrása is egyben. egy holt nyelvet fordítani kb olyan mint barkochbázni :)


ja a szakállas muki az a srác Názáretből.. sorry XD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook