Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A mennyország létező hely! De vajon a pokol is létező hely? Szerinted? fórum

A mennyország létező hely! De vajon a pokol is létező hely? Szerinted? (beszélgetős fórum)

50. 83e25137af (válaszként erre: 47. - 5758a48989)
2011. febr. 27. 20:58

ha teszem azt aki igaz hitű zsidó akkor azzal mi a helyzet? ott a tanítás, ott a könyv! A zsinagógákba jár imádkozni azt teszi amit az istene jó szemmel néz


vagy egy muzulmánt aki naponta 5x!! mekka felé fordulva imádkozik Allahhoz. kívülről tudja a korán tanait. nekik is ott a könyv, ott vannak a próféták és a tanok!


akkor erre mit mondasz? :) csak érdekel komolyan a véleményed!!! le tudnál ülni egy arabbal beszélgetni a hitről?

49. 99c6cef036 (válaszként erre: 46. - 5758a48989)
2011. febr. 27. 20:53
ezeket tudom,de mit akartal mondani mert valamit nem ertek.
48. 03feca27e2 (válaszként erre: 46. - 5758a48989)
2011. febr. 27. 20:51
Na, ez durva ha jól értelmezem.... Nem is kerül ember a pokolra....SOHA!
47. 5758a48989 (válaszként erre: 45. - 83e25137af)
2011. febr. 27. 20:50

Drága Andicca!


Valóban mindenkinek SZABAD joga eldönteni, hogy melyik utat választja!

Két út van!

Ezt vagy elfogadjuk vagy sem!

Mert igazán a szívével lát jól az ember! És ez az emberi észnek FELFOGHATATLAN! :)

46. 5758a48989 (válaszként erre: 44. - 99c6cef036)
2011. febr. 27. 20:47

Kedves Józsi!


Igen! :) Az egyik példázata az Úr Jézus Krisztusnak mi felénk, akik éhezik és szomjúhozzak az igazságot! :)))


A gonosz szellemi lények valóságos létezéséről még így ír a Szent írás, a Biblia:


* És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.

És láték egy nagy fehér királyiszéket, és a rajta űlőt, a kinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.

És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték. *

(Jel. 20:10-15)


Legyél Áldott Az Utadon Kedves Józsi! :)

45. 83e25137af (válaszként erre: 44. - 99c6cef036)
2011. febr. 27. 20:24

ezt megcáfolandó Ildikó nekem küldött olyat aminek hiszek :)))


no nem vallással kapcsolatos

de miért kell elhinnem pont a biblia szavait ahhoz hogy kiegyensúlyozott és jó életet éljek??


És azok az emberek akik halomra ölik az embereket azok meg szintén élnek mint Marci hevesen.. ők nem bűnhődnek meg... de ez nem ide tartozik végül is


És ha valaki istenben nem hisz akkor a sátánban sem fog szerintem (a sátánistákat kivéve talán)... mármint ugyanazon valláson belül. a kettő összetartozik..

44. 99c6cef036 (válaszként erre: 37. - 5758a48989)
2011. febr. 27. 20:17
kedves Ildiko! egy iget szeretnek leirni a gazdag es Lazar pedazatabol,a Luk,16;31 vers O pedig monda neki:Ha Mozesre es a profetakra nem halgatnak az sem gyozi meg oket ha valaki a halottak kozul feltamad. Ezzel csak azt szeretnem mondani hogy ha nem hisznek a bibli szavaiban a te videoidban sem fognak hinni.
43. 5758a48989 (válaszként erre: 42. - Bb102acbcc)
2011. febr. 27. 19:57

Kedves Roxyx!


A kérdés minden embert izgat, csak valaki még hadakozik ellene és a tudományba kíván kapaszkodni.

Ebben nincs semmi rossz. Csak a végén - sajnos vagy nem sajnos, kinél hogy, - tudja meg a pontos választ. De mi van akkor, ha már túl késő! Hiszen akkor már a Lélek kiszáll az emberből, és nincs visszaút sem, mint sokunknál ez megesett. :)

42. bb102acbcc (válaszként erre: 40. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 27. 19:28
Nem neked mondtam, úgyhogy, ennyi!
41. 5758a48989 (válaszként erre: 38. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 27. 19:27

Kedves Várhegyi Márton!


A Szeretet és a gyűlölet ellentétei egymásnak!

A gyűlölet mellé még a KÖZÖMBÖSSÉGET is hozzá teszem.


Nem lehet mindent megmagyarázni a tudománnyal!


Elég csak Szeretni, illetve gyűlölni. Az embernek szabad akarata van ebben döntést hozni!


Sok Sikert Kívánok Hozzá!


:)))

40. Várhegyi Márton (válaszként erre: 39. - Bb102acbcc)
2011. febr. 27. 19:26
Nekem mindegy, vitatkozol-e vagy sem, de hitkérdésben nem eldönthető, kinek van igaza. Ettől hitkérdés. És éppen emiatt értelmetlen valakire azt mondani, hogy téved.
39. bb102acbcc (válaszként erre: 38. - Várhegyi Márton)
2011. febr. 27. 19:23
Mindenki kezelje ahogy akarja! Nem fogok vitatkozni!
38. Várhegyi Márton (válaszként erre: 37. - Roxyx)
2011. febr. 27. 18:32

Ebben a kérdésben nem bizonyítható, kinek van igaza - ezért semmiképp sem állapítható, ki téved.

Ez nem tudományos kérdés, ne is kezeljük úgy!

37. 5758a48989 (válaszként erre: 38. - Ang.)
2011. febr. 27. 18:07

Ezt hívják SZERETETNEK ! :)))


A következő dallal megfűszerezve lesz teljes az üzenet: :)


[link]


Ragyogja Be Életetek a Szeretet! :)

2011. febr. 20. 15:00

amúgy ha már pokol. aki ennyire hiszi hogy nem lehet a földön ilyen..

üljön le beszélgetni egy Afganisztánt, Irakot netán anno Boszniát megjárt katonával.. vagy egy olyannak aki kolumbiai esetleg nicaraguai gerillákkal "találkozott"

a pokol nekik ahhoz képest megváltás... emberi roncsok mára..

pl tetemekből építettek hidat és barikádot... csak hogy egyet említsek a szörnyűségekből...

35. 83e25137af (válaszként erre: 34. - Zikzik)
2011. febr. 20. 14:55
hozzám ez a megfogalmazás áll a legközelebb. köszönöm. én nem tudtam volna ilyen jól megfogalmazni!
34. zikzik (válaszként erre: 12. - Bb102acbcc)
2011. febr. 20. 14:21

Nem gondolom, hogy félrevezettek, s hazudni sem szokásom - bár a tévedés kockázatát fenntartom. Viszont úgy gondolom, hogy a halhatatlan (vagy annak hitt) lelkünk és a testünk egy egészet alkot. ("testednek légy mindig ura" - a nép bölcsességének mindig jobban hiszek, mint a papoknak) Márpedig ha elfogadjuk, hogy a test és lélek vagyunk mi, akkor ha rólunk van szó, az otthonunk a Föld. Gondolom a legnagyobb hit mellett sem vitatható, hogy a halállal az életfunkciók megszűnnek és a test oszlásnak indul. Magyarul mi (test+lélek) megszűnünk létezni, mert a test halandó, s csak a lélek (adja Isten, hogy igaz legyen) halhatatlan. Amennyiben a test fizikai jellegű, a léleknek pedig fizikai tulajdonságai nincsenek (vagy ha igen, akkor a test fizikai tulajdonságaihozképest jelentéktelenek)így a mennyország kellemes fizikai közérzetet adó-, a pokol fizikai kínzással járó leírása értelmezhetetlennek tűnik.

Tehát azt kell gondolnom, hogy jelen állapotunkban a poklot és a mennyországot is itt a Földön kell megélnünk.

33. bettike2007 (válaszként erre: 32. - 5758a48989)
2011. febr. 18. 07:55
Kedves Ildikó.Hát sajnos a mai rohanó világban nem veszem már sokszor észre a szépséget,a fennmaradás nagy teher,de mindig is a természet szerelmese voltam amiről már szinte el is feledkeztem a napi rutin mellett,igyekszem a gyerekemet kivinni amikor lehet és megértetni vele milyen szépek a fák,állatok ne bántsuk,írtsuk ki őket,mindig is ehhez volt elhivatottságom és érzékenyen érint bármi féle természet károsítás.Tudom nekem is kellene ellene tennem,bizony sok áramot fogyasztunk és szemetet.Valahol mindig is éreztem ez az utam csak nem tudom hogy tudnám járni,de ezentúl próbálok pozitívabb lenni!
32. 5758a48989 (válaszként erre: 30. - Bettike2007)
2011. febr. 17. 23:57

Kedves Bettike!


Amit most válaszoltam Feléd ...

... Csak most vettem észre, hogy egy "nem" szó kimaradt az egyik mondatból, és ez nagyon lényeges!

Tehát ... És ha Te mégis másként látod ezt, nyugtalan vagy magaddal szemben, akkor -NEM- érzed jól magad a világgal. ...

31. 5758a48989 (válaszként erre: 30. - Bettike2007)
2011. febr. 17. 23:50

Kedves Bettike!


Ne akarj más lenni, mint ami vagy! És azzal, ha megítélsz másokat magadat is elítéled. Pontosan azért, mert mi emberek nem vagyunk tökéletesek! Hibáinkkal együtt Szeret Bennünket a Mindenható Egyetlen Igaz Isten! :)

Szeretettel ajánlom Feléd Paul Young "A VISKÓ" című könyvet. Nekem dokumentumban is meg van. E-mailban bárki részére szívesen elküldöm. Érdemes elolvasni! Világszerte páratlan sikernek örvendő regény. Röviden a könyv tartalmából:

Egy, a telepesek által elhagyott rozoga, rossz emlékeket idéző viskó (A Viskó) egyszeriben döbbenetes titkok tárházává válik, ahol izgalmas találkozások során a megbocsátás gyógyító ereje és hatalma is felragyog a sebzett szív számára. Érdemes a könyves boltban is megvásárolni szeretteink számára. Akik eddig beszámoltak a könyvről, mindenki azt mondta egyöntetűen, hogy le sem lehet tenni a könyvet, mert annyira izgalmas, életszerű, és az Isten és én kérdéseikre adott választ.

Bettike! :) Úgy vagy csodálatos, ahogy vagy! És ha Te mégis másként látod ezt, nyugtalan vagy magaddal szemben, akkor érzed jól magad a világgal. Véleményem szerint bátorságot kell öntened magadban, hogy merj önmagad lenni végre, úgy hogy közben mások bántására továbbra se légy. Ez csak úgy lehetséges saját tapasztalatom alapján, aki szintén sokáig hasonlóan Te hozzád "jobb" akartam lenni a saját magam erejéből, hogy megértem mások élethelyzetét bármit is tegyen ellenem vagy mások ellen, mert nem tudhatom, hogy milyen szándékból teszi, és hogy mit hozott a kicsi korából. A legtöbb durvaság például a gyermekkor fájdalmából, szeretetlenségből fakad. Isten még a hajunk számát is pontosan tudja. Mi emberek viszont nem! Szükséges a felszínen túl látni, meglátva a nagy darab koszos kő mögött a színtiszta gyémántot ragyogni. Mert Isten így tekint rád! :)

30. bettike2007 (válaszként erre: 29. - 5758a48989)
2011. febr. 17. 22:59

Én sem vagyok tökéletes,és hiszek is szellemekben,pokolban,mennyben,Istenben,az angyalokban,bizonyosan vannak,tapasztaltam már ezt azt.Csak nem tudom hogy lehetnék még jobb??

Próbálok kevesebbet kiabálni vagy mérgelődni,nem irigykedni,hiszek az Úrban elítélem a gonoszt,de ez vajon elég???

2011. febr. 17. 22:47

:)))


Mindenki keresi a nyilvánvalót, csak az a fizikai szem előtt láthatatlan. Ezért általában, mert vannak kivételes esetek is, a fizikai halál következtében tudjuk meg, hogy amiben hittünk a fizikai világban, az hová vezetett bennünket! Csak az a baj, hogy onnan csak nagyon kevesen jönnek vissza elmondani nekünk, hogy jó úton járunk-e vagy pedig téves eszmékben hiszünk-e. Ezt szellemi megtapasztalásnak hívják.

Engem egy Ige hely a Bibliából, amely számomra a teljes igazságot tárja fel, meggyőzött arról, hogy Isten Szeret engem úgy ahogy vagyok!


Ez az Ige hely a következő:


* Mert úgy SZERETTE Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen ! *

(János Ap. 3:16)


Tehát ahhoz, hogy ne kerüljek a pokol nevű szörnyűséges helyre, ahhoz meg kell vallanom Uramnak és megváltómnak az Úr Jézus Krisztust!

A megtérésem után megváltozott körülöttem a világ.

Átadva magam az Úr Jézus Krisztusnak, lépésről lépésre vigyázott rám.

Jó magam már nem ugyan az az ember lettem. Nagy veszélyben lettem volna, ha önmagamban bíztam volna.

28. Huldra
2011. febr. 17. 16:37
Igen, és létezik a Valhöll és Fensalir, Elízium és Nirvána is.
27. 83e25137af (válaszként erre: 25. - 5758a48989)
2011. febr. 17. 16:32

A Biblia valós helyekről írhat de mint emberi kéz alkotta irodalmi mű (mert az) nem számít hivatalos forrásnak.


valaki vagy inkább valakik írtak néhány történetet,

ezt még vatikánban is elsmernék

ugyanaz az alapja kiindulása mint a másik két könyvnek, a Tórának és a Korán-nak. ezek picivel hamarabb íródtak. SŐT ilyen történetek megvannak az ősi maja, egyiptomi írásokban is.

sokszor neves emberek írták és olykor névtelenek.



Nem vagyok hitetlen csupán tágabb érdeklődési körrel rendelkezem. :)

Mindig is érdekeltek a vallások, hogy honnan erednek, ki találta ki, ki kezdeményezte vajon. Mert pár 10 ezer vagy 100 ezer évvel ezelőtt ugye még az ember kissé másként élt.

Akkor azért imádkoztak az istenekhez hogy legyen kegyes és levadászhassanak sikeresen egy mamutot pl.

vagy a maják akik az isteneik nevében hajlandók voltak a saját népüket kiirtani és a szívüket felajánlani.

Az iszlám, a dzsihád.. no az is.. Allah nevében.

A zsidó vallás ami ugye a legközelebbi "rokona" a kereszténynek. Mint ahogy Jézus is zsidó volt.. hogy kerekedett ki ez az egész?


Ez valószínűleg sosem fog kiderülni mindenesetre piszkálja a gondolataim.


ÉÉS van egy tippem hogy a régi gonosz sárkányos, pokoli szörnyes sztorik honnan jöttek és miért olyan hasonlóak a világ minden táján:


Dinoszaurusz csontvázak. rengeteg faj, rengeteg forma mégis hatalmas hasonlóság. nyilvánvaló magyarázat lenne. de ez csak a magam teóriája.

Ez a másik dolog ami kicsi korom óta érdekel. a sárkány legendák.

2011. febr. 17. 15:54

Kedves Mindenki!


Késő este újból vissza jövök erre a Fórumra!

Továbbra is Szeretettel Várom hozzászólásotokat!


:)))

25. 5758a48989 (válaszként erre: 24. - 83e25137af)
2011. febr. 17. 15:50

Kedves Andicca!


Örülök, hogy külön kérésemre elfogadtad a meghívásomat erre a fórumra! :)


Ahogy a Mennyország, úgy a pokol is valóságos hely!

Honnan tudom? Több helyen ír róla a Biblia! És személy szerint, még, ha nem is ennyire alaposan, de legyen annyi elég, hogy tudok a létezéséről! Valóban borzasztó hely, és nem kívánok arra a helyre senkit! Még a nevükön sem szólítják az embert!

Az adatlapomon elolvasható, hogy Isten szemében nincs jó és rossz ember! Ahogy a szülő sem tudja szétválasztani a két gyermek helyét a családban! Isten országába csak egy úton léphetünk be. A szívünkbe kell fogadni az Úr Jézus Krisztust, aki meghalt értünk a keresztfán! :)


Egy konkrét Ige hely a Bibliából a pokol létezéséről:


* És az ördög(a sátán), aki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.

És láték egy nagy fehér királyiszéket, és a rajta űlőt, a kinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.

És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték. *

(Jel. 20:10-15)


A látványos Videó címe:

Viszály a Mennyben!


[link]

2011. febr. 17. 12:24

eszembe jutott még valami. nem szükségszerűen ide vág.


szóval.. ami gonosz az alapvetően nem lehet ocsmány.. miért? mert különben nem csábulna el a halandó lélek. :)


a gonosz a leggyönyörűbb dolog a világon. még ha az embernek a fixa ideálja hogy a jó szép a gonosz meg ocsmány.


Lásd Lucifert a legszebb angyal volt nemde? :)

2011. febr. 17. 10:32
én hiszek a halál utáni életben hiszek egy másik létformában, különböző sikú idejü dimenziókban, olyan dolgokban ami szemmel nem látható de érzékelhető,hiszek a természetfellettiben de Istenben és mennyben -pokolban nem.
22. bettike2007 (válaszként erre: 18. - 9bbc382386)
2011. febr. 16. 22:25
ja csak lettél volna itt,nem így beszélnél!Jobb is hogy nem éltél ilyesmit át,bár más is szemtanúja vagy fültanúja volt nyilván őnekik is a fejükben volt
21. 83e25137af (válaszként erre: 20. - 9bbc382386)
2011. febr. 16. 22:22

én hidd el piszok szkeptikus vagyok de láttam tapasztaltam egy két ijesztő és érdekes dolgot ami igazolja hogy van egy másik léti sík.


nem tudom biztosan hogy van-e ilyen hogy menny és pokol de az hogy különböző léti síkok vannak ebben szinte teljesen biztos vagyok..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook