Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alice Sebold: Komfortos mennyország fórum

Alice Sebold: Komfortos mennyország (beszélgetős fórum)


2010. máj. 22. 16:41
Hát most már csak meg kell szerezni valahonnan!
2010. máj. 22. 14:37
Ő az anya...a filmben olyan semmilyen. Nem az jön át belőle, mint a könyvben. Nem bontják ki az anya figurát, tehát nem is kell nagyon játszani.Azért jó, de nem kap lehetőséget, szerintem...
2010. máj. 22. 14:31
R.W. milyen benne? Nekem még sajna nem volt alkalmam látni a filmet.
7. 9242a6388c (válaszként erre: 6. - 03b2072831)
2010. máj. 22. 14:03
Nagyon jó alakitás!
2010. máj. 22. 13:57
Am úgy bírtam, hogy a filmben S.T. gonoszt játszik! Láttam már más filmjét is, és ez fura volt.
5. Rencike24 (válaszként erre: 13. - IzadoraDanken)
2010. máj. 21. 09:24

Köszönöm, aranyos vagy! :)

De tényleg messze lakunk! :(

2010. febr. 16. 17:04
Senki más nem olvasta?
2010. febr. 13. 19:32

Hogyan?

Amúgy erről ne nagyon beszélj, HOXA nehogy megsértődjön. Nem tudom, hogy ezt szabad-e! Amúgy a mozikban nem tudod, mikor jelenik meg?

2. debby87 (válaszként erre: 1. - 03b2072831)
2010. febr. 13. 19:31

Hello itt is:D

Nem olvastam, de a filmet most szedtem le, holnap meg is nézem, mert "életem szerelme" Mark Wahlberg játszik benne:D:D:D

2010. febr. 13. 19:23

Olvasta valaki a könyvet?


A történet egy 14 éves „olyan voltam, mint a többi” lány szájából hangzik el, akit a zöld házban lakó szomszéd megerőszakolt és meggyilkolt. Susie a mennyből nézi családja, barátai, néhány ismerőse boldogulását; tulajdonképpen egy évvel fiatalabb húgán keresztül éli tovább a földi életet. Drukkol, hogy kiderüljön az igazság, amit a regény végére tulajdonképpen mindenki tud, de nem bizonyított.


Miközben olvastam a könyvet, végig vártam az izgalmat, drukkoltam, hogy történjen valami, hogy kiderüljön az igazság. Szerettem volna sajnálni a lányt, szomorkodni, ahogy ő, de ő nem szomorkodik, egész egyszerűen, tárgyilagosan visszautal életére. Fentről megfigyelve megismeri, megismerteti velünk a szereplőket, az eseményeket.

Az olvasás közben persze megértettem, hogy nem feltétlen a történet, az igazság a lényeg. Amikor ezt elfogadtam, és próbáltam háttérbe szorítani a drukkomat felfedeztem, hogy a történet tényleg egy 14 éves szájából hangzik el, az ő látásvilágával, problémamentességével, szóhasználatával. Fantasztikus előadásmódban tapasztalhatjuk az apa szétesését, aki félti a másik két gyermekét, de mégsem tud túllépni a tragédián. Részt veszünk a család felbomlásán, nézzük, hogy a kisfiúkkal nem foglalkoznak, végül megtapasztaljuk az anya „lelépését”. Végigkövetjük a húg felnövekedését, aki folyamatosan meghalt nővérére emlékezteti az embereket, sőt a gyilkos személyiségéről is próbálunk képet kapni. A történetben folyamatosan jelen vannak volt iskolástársak is, akik fontos karakterek a könyvben. Sajnos a végére sem derül ki a bizonyított igazság, a „volt-szomszéd” továbbra is gyilkolja a lányokat, mégis mindenki felülkerekedik a MÚLT-on, elfogadják a tényeket, próbálják a megbocsátást gyakorolni, és végre tovább élik az életüket. De ehhez kellett kb. 9 év!

A könyv akkora siker lett (főleg az Egyesült Államokban), hogy már filmet forgatnak belőle. Éppen ezekben a hetekben történik mindez, Peter Jackson rendezésében (igen a Gyűrük Ura-s Jackson), az édesapát számomra meglepő módon Mark Wahlberg játssza, a feleségét Abigailt pedig a Múmiából megismert Rachel Weiss. Susie szerepét Saoirse Ronan-ra oszották, akit a mostanában bemutatott Vágy és vezeklés című filmben láthatunk Briony szerepében.


Az írónő - Alice Sebold - egyébként valóban nemi erőszak áldozata volt, ezért foglalkozik ezzel a témával több könyvben is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook