Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A lélek terhei kihatnak életünkre fórum

A lélek terhei kihatnak életünkre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
16. 0e1de0a449 (válaszként erre: 15. - 22342e0151)
2011. ápr. 14. 11:39

Na, igen. Persze hogy mágiához fordul a tudatlan,a hiszékeny, a gyáva.Bebeszélnek neki valami hülyeséget - jó pénzért -, aztán a beteg még betegebb lesz agyilag,lelkileg.

A tökéletes parások magas helyeken vannak:NASA,FBI...s nem ilyen zagyvasággal foglalkoznak :D

15. 22342e0151 (válaszként erre: 14. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 14. 11:34
Számtalan emberkét ismerek, akit ilyennel tettek tönkre...családokat, férfiakat, nőket szakítottak el egymástól.....
14. 0e1de0a449 (válaszként erre: 11. - 22342e0151)
2011. ápr. 14. 11:31
Mágia :D Sületlen és jogtalan, s romboló, amellett ha működik is, kényelmessé teszi az embert.Szerintem mindenki küzdjön,szenvedje el hibáit, tegye jóvá, amit,ahogyan tud, s tanuljon belőle.Az ezo már nem ismer határokat :D
2011. ápr. 14. 11:26
+nőt is...akire szintén ilyet tetettek az ezo-ban jártas férfiak...
12. 22342e0151 (válaszként erre: 9. - B789d47c89)
2011. ápr. 14. 11:25

Van akinek évekbe tellik mire rájön, de addigra lelkileg "tönkre megy"...

Sok férfit ismertem, aki ilyen dolgokkal lett elszakítva a társától...és több év után derültek ki a dolgok..

11. 22342e0151 (válaszként erre: 9. - B789d47c89)
2011. ápr. 14. 11:24

Arra gondol az ember a legtöbbet, aki lélekben, érzésben, és mindenben a legközelebb állt hozzá.


a topikinditónak le kéne a szerelmi kötést és a szexualmagiát magáról vetetnie, egyből másképpen nézne a jelenlegi "társára"....


sok ilyet láttam, és az ő esete abszolút megegyezik a már ismert dolgokkal...

10. 0e1de0a449 (válaszként erre: 9. - B789d47c89)
2011. ápr. 14. 11:20
:) Igen.
9. b789d47c89 (válaszként erre: 7. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 14. 11:14

Az első nagy szerelemre mindenki másként gondol, mint a többire, akik utána következtek.


Valahogy az tényleg más.

8. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Cbdc213aab)
2011. ápr. 14. 09:00

Ezért jobb egyenes úton járni.Ha olyan jó ember az exed ahogy leírod,akkor hatalmasat csalódott benned érdemtelenül.Én Őt sajnálom jobban megmondom őszintén.Nem tudja mire vélni,hogy miért kapta ezt tőled,és joggal.Én komolyan nem értem az embereket,hogy hogyan viselkedhetnek párok egymással így,hogy becsapják,megcsalják,megalázzák azt akit egykor szerettek,akivel az életüket kötötték össze.Megváltozhat,kiürülhet egy kapcsolat,akarhat az egyik fél később mást is,de miért nincs annyi tisztesség tisztelet a párunk felé,hogy ez vele is közöljük?Hogy megmondjuk,mi már nem vagyunk boldogok mellette,máshogy szeretnénk élni.A szerelem elmúltával miért kell elmúlnia az emberségnek,a másik iránti tiszteletnek is?Ha először lezárod,és azután keresgélsz talán nem haragudna rád ennyire.

Ülj le elbeszélgetni vele,talán segít.

Habár nem csodálkoznék,ha most meg Ő mondaná azt,hogy kezdj a lelkiismereteddel amit akarsz.Megérdemelnéd azért amit tettél vele.

Bocsánat,de ez a véleményem,habár már előre látom a nemtetszést érte:D

2011. ápr. 14. 08:39

Háát, nem tom. Túl szép a fogalmazás:)Mondjuk, könyvnek kevéske.

Ha mégis igaz, akkor Elexiának jó a véleménye, ápolni kell, s jól helyben hagytad az exed...

Vagy talán olyan alkat vagy, aki nem képes egyedül a problémák megoldására. Erős, határozott, döntésre képes nővel kell élned, aki helyetted gondolkodik,cselekszik.Az az érdekes benne, hogy az ex lelkét ma is szereted:)Akkor csak különb a mostaninál:)

2011. ápr. 14. 08:20
Ja és még valami: a szerelem nem tart örökké egy kapcsolatot mindig ápolni kell és újdonságokat csinálni együtt, hogy fenntartsátok a tüzet. Sok nagy első szerelem veszte, hogy azt hiszik örökké tart és amikor átalakul nem tudják követni a változást, pedig KELL.
2011. ápr. 14. 08:18

Az első gondolatom az volt, hogy MEGÉRDEMLED, de aztán mégiscsak sajnállak, mert egy rossz döntéssel elindítottál egy lavinát. Ez már visszafordíthatatlan, valószínűleg az exed soha nem fog megbocsájtani neked, mert őt talán mg nálad is jobban megviselte a dolog, hiszen nem volt új párja akivel vigasztalódhatott volna.


Egyébként az exed megtalálta már a boldogságát vagy ő is csak "lóg a levegőben"?

4. 4ebcab610b (válaszként erre: 1. - Cbdc213aab)
2011. ápr. 13. 21:23

Nagyon szépen írtad le, átérzem a helyzeted. Nem kicsi a batyud, amit hordoznod kell.

Igen az ember néha rosszul dönt. Néha olyan jó lenne egy iránytű, ami mindig a helyes utat mutatja:)


Popper Pétertől hallottam ezt, valakitől idézte:

"Ne ítélj meg úgy, mint az ember, cselekedeteim szerint, ítélj meg úgy, mint az Isten, szívem rejtett szándéka szerint!"


Biztosan nem a rossz szándék vezetett ehhez a döntéshez. Mond, ha visszagondolsz, ma tudnál azok mellett az érzelmi töltések és körülmények mellett másként dönteni?


Nekem is volt sajnos olyan döntésem, amit ma másként látok. De ha abba a helyzetbe gondolom magam, azzal az eszemmel, azt hiszem nem hibáztatom magam....persze a tudatlanság azt mondják nem lehet mentség.


De hogy lehetsz így boldog? Valamit lépned kell. Beszélni az exeddel. Muszáj lesz, ezt nem hordozhatod egy életen át. Talán megbocsájtott már, és akkor könnyebb lesz. Talán....

talán ha ezekkel a szavakkal mondod el neki.


Mindenkinek kell hogy megbocsájsanak.

Én megbocsájtanék.

2011. ápr. 13. 20:44

Problémáink voltak de nem lett rá megoldás, egyre jobban nem kerestem a párom társaságát és ingerült voltam, ha a közelemben volt.


Nagyapám azt mondta, a férfit a küzdés teszi azzá.

Nem kellett volna elmenekülni a probléma jelentkezésekor.Rá haragudtál, a tehetetlenséged miatt.Sajnálom, mert jól indult a kapcsolat:(

2. 0e1de0a449 (válaszként erre: 1. - Cbdc213aab)
2011. ápr. 13. 20:32
Frenetikus fogalmazás! Teljesen átjött az érzelem, a gondolat. S, nem szégyenlem, bizony, könnyes lett a szemem.Szereted az elsőt, ez biztos. A lelkét szereted.
2011. ápr. 13. 20:23
Sok út járható az életünkben. Sokszor van, hogy olyan utat választunk a magunk számára mi sokkal bonyolultabb és görönygyösebb a megszokotnál. Döntéseink nagyobb részt érzelmi befolyásoltságból erednek és viszahatnak a múltbéli történésekre amik kihatnak az életünk egészére. Én hiszem és megtapasztaltam, hogy a lélek terheit cipelni éveken kerseztül nagyon nehéz feladat és kihatnak agész életünk történésére. Megmutatkozhat, viselkedésünkben, cselekedeteinkben és mind abban amit az élettől cserébe kapunk. Hiszem, hogy a gondolatainknak alkotó és teremtő ereje van és mindennek megvan a maga miértje amiért bekövetkezik és megtörténik velünk. Az egyik legnagyobb teher a lélek számára bűntudat a megbánás terhe, ami nap mint nap elkisér minket mert nem találjuk rá a kiutat. Én évekkel ezelőtt boldog kapcsolatban éltem egy nagyon kedves lánnyal. Megvolt mindenünk és nagyon jól megvoltunk. Az egész családja nagyon rendes volt velem csak az én családom valamiért nehezen fogadta el ami engem mindig is nagyon bántott. Lakást vettünk, szépen berendeztük és éltük a magunk kis életét. Aztán egy napon történt valami változás bennem valami elkezdett dolgozni. Problémáink voltak de nem lett rá megoldás, egyre jobban nem kerestem a párom társaságát és ingerült voltam, ha a közelemben volt. Elkezdtem külön utakon járni és egyre többet kimaradozni. Egy évre rá körülbelül megismerkedtem a munkám során egy hölggyel aki elsőre nagyon megfogott. Találkoztunk, beszélgettünk de semmi kmoly nem volt közöttünk. Egyre jobban kerestük egymás társaságát és a kölcsönös szimpátiából egyre erősebb vonzalom, a vonzalomból intimitás és kapcsolat alakult ki közöttünk. Egymásba habarodtunk és egyre jobban sodródtunk az árral. Neki nem volt veszteni valója vagy talán mégis hiszen második volt az életemben, nekem meg nem volt elég bátorságom, hogy az előző kapcsolatomból kilépjek és lezárjam. Kettős életet éltem, mindekettő nőnek szerettem volna megfeleni mert mindkettőjükhöz nagyon kötődtem. Egyiket sem tudtam egyes egyedül választani. Otthon már egy ideje nem volt sex mert érzelmileg elhidegültem a páromtól. Mindig valami hülye ürügyre hivatkozva bújtam ki az intim együttlét alól. Férfi létemre nekem is az érzelmek diktálnak és nem az élvezet ami egyes egyedül örömet nyújt a sexualitásban ezért is nem tudtam mind a kettő nővel egy időszakban szerelmeskedni. Otthon minden ment a maga útján, egyre kevesebbet beszélgettünk, én egyre többet csavarogtam és átsem gondoltam hova jutottam. Nap mint nap becsaptam azt aki egykor fontos volt a számomra és őszintén szeretett, tőrődött velem és számítottam a számára elsőként. Undorodtam magamtól és egy utolső szemétnek éreztem magamat de az érzelmeimnek nem tudtam gátat szabni. Emlékszem karácsony előtt egy héttel sokaltam be és egy sportáska ruhával elköltöztem otthonról. Össze voltam zavarodva.... Eltelt több hónap a kapcsolatunk egyre jobban kihült a volt párommal én már nem voltam képes hazaköltözni hozzá. Átsem gondoltam, éreztem akkor, hogy mit érezhetett egyedül magányos otthon. Eljött a vége kimondtuk, hogy köztünk vége mindennek és én a másik nőt választottam... Amikor megvettem a lakás felét tőle és kifizetés után átadta a kulcsokat búcsúzásul azt mondta. "elvetted a szerelmem, a barátom és az otthonom" soha nem felejtem el ezeket a szavakat. 2 éve kisért és cseng a fülemben, és nem tudok magamnak a történtekért megbocsátani ahogyan Ő sem fog nekem. Nagyon bánt, hogy megcsaltam, hogy elhagytam, hogy hazudtam neki és ilyen utat választottam. Az emberi méltóságát áthágtam. Annyira jő ember volt és most is az és amikor találkozom vele felemészt a bánat pedig a másik nőt szeretem. Sokat gondolok rá és egyre jobban marcangol a fájdalom ami tettem ellene. Nem tud a lelkem békét találni. Sokszor gondoltam arra is, hogy miért választottam ezt az utat és miért dobtam el magamtól egy ilyen értékes embert mint amilyen Ő volt és jelenleg is annak tartom. Egy élet kevés lenne ahhoz, hogy a megbánásom őszinteségével jóvá tegyem az ellen elkövetett hibáimat. Keresem az utam de nem találom, a bűntudat velem él és nem hagyja el a lelkemet....
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook