Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A színek hatása az életünkre. fórum

A színek hatása az életünkre. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A színek hatása az életünkre.

13. c9155193c4 (válaszként erre: 10. - Sütikee)
2022. márc. 4. 01:23
Olyan vidám szín, nekem is ezért tetszik, megjegyzem én is nyáron születtem. A hajam is azért szőke.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Sütikee)
2022. márc. 3. 18:11
Én őszi vagyok. Imádom, amikor a fák zöld levelei átmennek sárgába, rozsdabarnába, ... itt sem igazán tudom megnevezni, azt látni kell! :)
11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Sütikee)
2022. márc. 3. 18:10
Valóban, az élénk sárga az nyári szín. Ha kezd halványodni, (pasztel) akkor az már az őszbe hajló, elsárguló... nehéz megfogalmazni. De egyetértek.
10. Sütikee (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2022. márc. 3. 17:33
Én nyáron születtem és a kedvenc színem a sárga, és szerintem a sárga az kifejezetten a nyár színe. Nekem legalábbis.
9. Sütikee (válaszként erre: 8. - C9155193c4)
2022. márc. 3. 17:32
Nekem is a sárga a színem 😊
2022. márc. 3. 12:21

Nekem a sárga a kedvencem.

Jó a cikked, grat.

7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Babyapocakban)
2022. márc. 3. 07:38

Gondolom tavasszal születtél, így a megújuló természet színeit kedveled. A kikelet színei: zöld, kék, sárga, hasonlók.

A nyáron született emberek kedvencei a harsány színek: piros, bordó, arany, a ragyogás színei.

Ősszel születetteknél az elmúlás színei dominálnak: aranysárga, rozsdabarna, barna

Aki téli hónapokban született: elsősorban kedvelt színeik a fehér, halványkék, halvány szürke

2022. márc. 3. 07:23
A zöld rám úgy hat, mint valami nyugtató. Ha fákat nézegetek, már attól lenyugszom. A legjobb ha el tudok messzire nézni és minden zöld. Az nekem a zen. 😊
2022. márc. 2. 19:27
Színesen szép a világ.
4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - ,zumba)
2022. márc. 2. 13:53
Eléggé irritáló még akkor is, ha pl. nappali. Aki pedig a hálószobáját festette pirosra, vörösre (ismerős lánya!) és az anyuka panaszkodik, hogy az utóbbi időben nem bír a lányával. Semmi sem jó neki, mindenbe beleköt, nem fogad szót, visszabeszél, és állandóan üvölt a szobájában a zene, ... kezelhetetlen lett a tini, és nem tudja mitől! Valóban, mitől is pörög túl???
2022. márc. 2. 11:59
Biztos ,hogy hatása van az emberekre a színeknek. Megyek az utcán, ugye még kabátos időszakban élünk, és szinte csak feketébe öltözött emberek jönnek velem szemben. Nekem elég lehangoló a látvány.Az emberek nem vágynak színekre? Csak sötét ruhákba burkolózva jó élni? Ezt már évek óta tapasztalom. A másik: a piros színre festett nappali szoba.
2022. márc. 2. 11:01

Tetszik a cikk. Érdemes odafigyelni rá, és a benne levő ismereteket a hétköznapi életünkben is figyelembe venni.


Talán a feketéről nem árt még néhány mondatot: ismereteim szerint a feketének elsősorban energia-elvonó hatása van. Nem véletlen, hogy a hangulatunk egy idő után lehangolt, bágyadt, szomorú lesz.


Az ősi kínai tanítás szerint (Feng Sui = tér-rendezés) éppen ezért kizárólag csak a bejárati ajtó, vagy ajtófélfa festhető feketére, hogy a kinti energiákat bevonzza a házba, lakásba.

És persze az sem véletlen, hogy a csillagászok "fekete lyuk"-nak nevezték el azt a jelenséget, amely minden csillagot, tárgyat, akármit beszippant, amely a közvetlen közelébe jut.

Ezért nagyon veszélyes dolog pl. a lakásban teljes falat, falakat feketére festeni, mert szinte észre sem vesszük, vagy csak nem "tudjuk" hogy mitől lettünk erőtlenek, depressziósak, lehangoltak.

2022. márc. 2. 09:35
A színek teszik teljessé az életet, és tagadhatatlan a hatásuk az életünkre, valamint érzelmeinkre egyaránt.

A színek hatása árnyalatoktól függően egyénenként eltérő lehet. Vannak egyéni érzelmeket kiváltó színek, melyek gyakran a múltunk emlékeiből táplálkoznak, és vannak globális asszociációk egy szín kapcsán.

Ugrás a teljes írásra: A színek hatása az életünkre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook