Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutya megtanítható arra, hogy a kertben és az udvaron egy helyre végezze a dolgát? fórum

A kutya megtanítható arra, hogy a kertben és az udvaron egy helyre végezze a dolgát? (tudásbázis kérdés)


15. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Murva)
2011. dec. 12. 07:53
Szia! Nálunk a boxerek pici koruktól, ha kakiltak valahová, mindig összeszedtük, és ugyanarra a helyre hordtuk. Semmi mást nem tettünk. Megtanulták, hogy csak arra a helyre végezzék dolgukat.
14. Kanalasorvosság (válaszként erre: 13. - 9c8432d068)
2011. dec. 11. 11:45

Akkor nem olvastad el a hozzászólásokat.

Pláne az utolsót, az enyémet...

2011. dec. 10. 12:43
Ahogy látom,itt inkább csak lakásban tartott kutyákról van szó. De mit lehet tenni azzal,amelyik az udvaron lakik?
12. Kanalasorvosság (válaszként erre: 1. - Murva)
2011. dec. 9. 17:03

Meg lehet!

Mi már a 2. kutyánkat szoktatjuk így anyám virágoskertje miatt. Persze macerás de tényleg a vele kimászkálós-jutalomfalatos módszerrel lehet(meg persze hogy ki a falkavezér a házban).

De ha megnézel pár Csodálatos kutyadoki részt valamelyikben biztos ez is megvan.


Akinek meg összeszarják az udvarát azt egyszerűen csak nem zavarja ez a dolog annyira hogy foglalkozzon vele :)

A mienk játékos de nem rombol,tép szét semmit. Nincs rossz kutya csak lusta gazdi :P


Egyébként ha már rászánod magad érdemes tanítani ezt-azt a kutyának. Meghálálja ;)

Pár kutyás sorozat van amiből tanulhatsz pár trükköt.(akár az említettből is)

2011. dec. 9. 16:16
lehet
10. zsana83 (válaszként erre: 1. - Murva)
2011. dec. 9. 16:05
vannak helyreszoktató sprayk és kendők tehát elméletileg tudod.De gyakorlatban a terület jelölés miatt nem biztos.Az biztos hogy olyan van hogy hova ne pisiljon.Távoltartó sprayk van a Get Off ami nagyon jó.
2011. dec. 9. 15:54
PErsze h meg lehet. Volt is pont erről a témáról egy műsor a discoveryn.. El kell kerítened egy részt, mondjuk spanyol fallal. Reggel, az első pisilésnél oda kell vinned a kutyát, és csak ott pisilhet. Ha megtette, ezer jutalomfalat, és nagy örömujjongás. Ha ott végzi rögtön a nagydolgát is, újfent, megint.. Hát nem kevés idő, de a kutya meg tudja tanulni. A műsorban 3 kutya tanulta meg. Az én ebem is egy helyre pisil a kertben, úgy h nem trükk, nem ámítás:D
8. danina (válaszként erre: 6. - Nikletty)
2011. dec. 9. 15:42
Nálunk is csak a füves részen,járdára,járólapra soha.De nem tudom,hogyan lehet a területből ilyen célra lekeríteni,szabadon vannak,úgyis ott végzi el szerintem,ahol épp rájön.
7. timycat (válaszként erre: 1. - Murva)
2011. dec. 9. 15:38

szerintem nem; anyuéknak volt/van több kutyájuk, össze-visszajárnak

viszont régen volt egy shar-pei-ük ő csak egy helyen intézte; valahogy a kutyának volt erre igénye; hülyén hangzik, de rendmániásnak lehetne nevezni; játékait is mindig egy helyre gyűjtötte össze; virágos kerten sem caplatott át soha

6. nikletty (válaszként erre: 3. - Nikletty)
2011. dec. 9. 15:38
mi is azért nem tudjuk igazán erre a kutyunkat megtanítani mivel az egész udvar füves, kivéve a járdát ami beton, oda nem is kakil, de a fűre majdnem mindenhol ugye... na most füves területen belül hogy jelöljünk ki neki egy részt? - amit ő is megért, hogy miben más, mint a többi rész? -ez itt a kérdés
2011. dec. 9. 15:33
Nem,legjobb tudomásom szerint.De ha valakinek tuti tippje van,engem is érdekel!2 kutyám van,és mindenfelé taposóaknák...Nem győzöm takarítani.
4. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Murva)
2011. dec. 9. 15:33
Erre én is nagyon kíváncsi lennék. :)
3. nikletty (válaszként erre: 1. - Murva)
2011. dec. 9. 15:33

szia

elvileg bármire megtanítható egy kutyus kitartással

de ugye kell valami ami alapján úgy mond logikát visz bele a kutyus, tehát csak az a rész füves, vagy valamivel meg kell neki hogy jelöld, hogy legyen mit megtanulnia

2011. dec. 9. 15:31
nem
2011. dec. 9. 15:29
Lehet a kutyát arra megtanítani,hogy a kertben és az udvaron egy helyre végezze a dolgát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook