Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenre megtaníthatóak vagyunk? Vagy születésünkkor már ez is behatárolt? fórum

Mindenre megtaníthatóak vagyunk? Vagy születésünkkor már ez is behatárolt? (beszélgetős fórum)


25. alfoldi13 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2009. szept. 18. 22:47
erre ajánlóm az én naplomat is... fejlécében van lehetőség ott akár arccal is beköszönni...
2009. szept. 18. 22:44

A lényeg az, amit leírtam:)

Van, hogy kirakok fotót, stb. De csak és kizárólak zárt körbe, rövid ideig. Kedveljenek vagy utáljanak azért, amit itt írok:)))

2009. szept. 18. 22:41
általában meg szoktam nézni ki a másik kivel beszélgetek de nálad ez jol el van rejtve.. de mi már időseknél ez természtes hogy megnézünk mindent amit lehet...
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Alfoldi13)
2009. szept. 18. 22:39

Elnézést:)

Úgy gondolom, hogy a fórumozás nem abból áll, hogy nézegetem mindenkinek az adatlapját mielőtt beszélgetek vele:)

Szeretek úgy beszélgetni itt az emberekkel, hogy semmit nem tudok róluk. Majd beszélgetés közben kialakul a véleményem, meg kiderül, ami fontos:)

2009. szept. 18. 22:35
még az adatlapomon is fel van irva....3 császár és nyolc ajándék gyerekem van...
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Alfoldi13)
2009. szept. 18. 22:34

Na azért:)

Sajnos a napló olvasáshoz sok idő kell és sokat kell nézni a monitort. Egész nap nézem (munka), így nem hiányzik még a sok olvasás is:)


Akkor nem árulod el?

2009. szept. 18. 22:21
látom te nem olvasol a naplómból semmit se... vagy nem sokat... pedig érdekes lehet... de ez csak vicc volt
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Alfoldi13)
2009. szept. 18. 22:16

Igen sajnos az ilyen események rontják az esélyeket, de ha kiderült volna időben a baj, biztos nem lenne semmi bajuk.

A gyerekeid közül több örökbefogadott, ugye?

Gondolom nem narkóztál, ittál....

17. alfoldi13 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2009. szept. 18. 22:01
van egy kislányom ki minden pillanatban el tudott ugy ájulni mint egy igazi halott szóval rohantunk a hidegcsaphoz... és ennél bizony maradandó képesség vesztést látok, vagy egynek nem zárt jol a sziv bilentyüje keveredett a vér és ezt a kevertet vitte vissza fel a fejébe itt is látom a nyomát de lehet ez a szülők felelőtlen narkója vagy ivászata is...szóval nem rajtolunk egy vonalról.... de husz éve én is azt vallottam minden kiigazitható ...
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Alfoldi13)
2009. szept. 18. 21:57

Az, hogy elkönnyelműsködi, vagy, lusta nem azt jelenti, hogy nem képes.

Hátrébbről rajtol? Mindenkinek egyformán van lehetősége. Ki, hogy használja ki.

Természetesen vannak betegségek, amik valóban befolyásolják a tanulékonyságot, de szerintem manapság egyre ritkábban fordul elő.

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Skar)
2009. szept. 18. 21:55

Ha így állunk hozzá, akkor igen szűkösek a korlátaink, nem?

A marhaság az, hogy nem képes bárki bármire:)

Aki nem akar az nem is lesz képes semmire.

Lehet genetika, de én képes vagyok sok mindenre, és ezt adom tovább a gyerekemnek is:)

14. alfoldi13 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2009. szept. 18. 21:32
ugy gondolom egy egy elkönnyelmüsködi a jövőjét és egy egy pedig már születéskor hátrébbről rajtolt ha valaki fél lábu az látszik igy van ez a szelemiekkel is de nem látványos ...
13. Skar
2009. szept. 16. 22:26

Az életkorral egész biztosan csökken a tanulékonyság és taníthatóság, de a képességek sem egyformák, szóval nagy marhaság, hogy bárki bármit megtanulhat.

Az első kérdés, hogy szeretné vagy akarja, utána az összes többi. =)

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Alfoldi13)
2009. szept. 16. 21:41

Én a gyerekemmel kapcsolatban is így gondolom. Ezt neki is elmondom elég sokszor, hogy tudja nem kell semmi extra képesség hozzá csak akarat.

Gratulálok a gyermekeidhez:)) Ne aggódj miattuk, biztos megtesznek mindent, amit akarnak.

Úgy gondolod, hogy a még nem diplomás gyerekeid nem lesznek képesek erre?

2009. szept. 16. 21:38

hát tudod nem egészen erre gondolok nekem mikor elhatároztam hogy sok gyerekem lesz,ugy gondolkodtam mint te irod hisz az első három simán kapta a diplomáját..utána látszottak a lehetőségek mik menni látszanak most még... nem magamra gondoltam mikor kiirtam a cimet hanem a gyerekeimre..kiknél ezt éltem meg...

és én már nálad sokkalta öregebb vagyok.....és amiket irtál ahhoz azért valami kellett...

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Alfoldi13)
2009. szept. 16. 21:21
De így van! 20 éve? Én ezt mindig így gondoltam, és nem vagyok fiatal már:) Nálad fiatalabb vagyok, de sokaknál idősebb. Azt hiszen te a férjemmel egy idős lehetsz kb. Ő amióta ismerem azt mondja a tanulásra, hogy ő már öreg bohócnak. Hát én sosem érzem annak magam. Amíg férjhez mentem csak a szakközépiskolával végeztem, az összes többit gyerek, férj, munka mellett. nem könnyű, de megcsinálható minden, és hozzátartozik, hogy sosem görcsöltem semmin a tanulással kapcsolatban. Ahhoz, hogy valaki ugyanezt megcsinálja nincs szükség zsenialításra! Én a környezetemnek mindig elmondom, hogy egy teljesen átlagos képességű ember vagyok, nagy tanulási vággyal:))
2009. szept. 16. 21:14
tudod én is igy gondoltam valamikor jó husz éve de azóta én rájöhettem ,hogy ez nem igy van ahogy te irod...
2009. szept. 16. 21:13

Nem a gratuláció miatt írtam írtam, hanem azért, hogy lásd nem vagyunk korlátozva:)))

Azért köszönöm:)))

7. alfoldi13 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2009. szept. 16. 21:11
hát ezekhez nagyon gratulálok nekem ennek fele se jutott...beszélni magyarul is rosszul egyetemről kibuktam...nem is folytatom....
6. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Alfoldi13)
2009. szept. 16. 21:06

Hát.....

Annak idején, amikor kisiskolás voltam egy napközis tanár tenyérből jósólt. Nekem azt mondta, hogy nem vagyok túl okos, mert a a fej vagy milyen vonalam rövid, ami azt jelenti, hogy sok dologra nem vagyok képes.

Azóta egész sok mindent megtanultam:) Diplomám is van, nyelv vizsgám is, jogsim is, kreatív is vagyok, ez is vagyok az is vagyok, és nagyon jó kis munkahelyeim is vannak, ahol a tudásomat megbecsülik:)

Tehát, amit akarunk azt tanulunk meg! Határok nincsennek, hacsak nem állítottunk fel magunknak:))

2009. szept. 16. 19:31
hát szerintem egy bizonyos határig fejleszthető mindenkinél valami és a határok képességünk szerintiek mik már születésünknél eldöl..legalább is hogy mi és meddig fejleszthető egy egy emberben ...
2009. szept. 16. 17:42
Mindent meg lehet tanulni, csak valakinek van, ami hosszabb ideig tart és van, ami rövidebb.
2009. szept. 16. 17:30

Ha behatárolt is,szerintem mindenre képesek vagyunk,mi emberek.Talán aki nem született egy-egy feladatra,annak több idő,energia,mire megtanulja azt a bizonyos megtanulandót.

Egy példa:ha valaki keze nem áll rá a zongorázásra,attól még megtanulhat,csak legfeljebb több ideig tart,mint annak,aki rátermett szinte a zongorázásra.

2009. szept. 16. 17:01

Tudásunkat a végtelenségig lehet fejleszteni!

Akarni kell!

2009. szept. 16. 16:58
Hogy tapasztaljátok? Mit gondoltok róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook