Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A köldökzsinór rendellenességek hogyan mutathatóak ki? fórum

A köldökzsinór rendellenességek hogyan mutathatóak ki? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 24. 08:30

Szia!

Nekem a kisfiammal a 18 hetes ultrahangon vette észre a dokim, hogy 3 helyett csak 2 ér van a köldökzsinórban. Utána havonta mindig ultrahang. És a kiírt időpont után 1 nappal meg is indították a szülést. A fiam teljesen egészséges, 3710 g-mal született. Szerencsére...

17. katie_rose (válaszként erre: 16. - Sane)
2013. szept. 22. 21:28

Sajnálom :( Azért az tényleg elgondolkodtató,hogy miért nem helyeztek alaposabb megfigyelés után. Rajtam végig volt ctg onnantól,hogy felvettek a szülészetre. Persze nem egyformák a kórházak ezt tudom.

Remélem sikerül ezt valahogy feldolgoznotok/túlélnetek és tovább tudtok lépni. :(

16. sane (válaszként erre: 14. - Katie_rose)
2013. szept. 22. 18:05

Úgy értettem, hogy azt mondta az orvos, hogy nem volt a ctg 100%-os. Azt mondta, hogy az ami a ctg-n van nem volt elég indok, hogy a műtóbe toljanak egyből, mert akkor a kismamák 70%-át egyből kellene műteni. És ezt még megértem, de azt kevésbé, hogy akkor egy nem 100%-os ctg és fekete magzatvíz után még 20 percig nem rakták rám a ctg-t újra, és orvost se hívtak...:'(

Ezt lehetetlen feldolgozni...

15. sane (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2013. szept. 22. 17:45

Köszi szépen. Azon vagyunk. Nem akarunk senkit hibáztatni, csak olyan hihetetlen, hogy minden teljesen rendben volt végig, soha egy eltérés, semmi (elvileg, ha alapos volt), és akkor így ez hirtelen bekövetkezik. Én 3 ujjnyira voltam tágulva, mikor burokrepesztésnél fekete víz jött, ami után még 20 perc eltelt, mire rám rakták a ctg-t, amin már nem volt szívhang. Addig csak elküldtek vajúdni. És ezt nem értem. Most már utolag tudom, hogy ez oxigénhiányt jelez a babánál, akkor miért nem tették rém egyből a gépet újra és figyelték. Ha nem is vittek azonnal császározni, ami ugye fel se merült. És az orvosnak se szólt a szülésznő... Csak mikor már nem talált szívhangot... :'(

Lehetetlen ezt feldolgozni. Hogy tudom, ha gyorsan kiveszik, még ma is itt lehetne velünk. MErt amúgy teljesen egészséges volt...

14. katie_rose (válaszként erre: 10. - Sane)
2013. szept. 20. 19:18

Nem volt 100? Nekem 120 alatt már sétálnom kellett,meg minden, hogy javuljon. :/

A doki,aki meg a lökdösődést írta...süllyedjen el. Hogy lehet ilyen érzéketlen,hogy ezt így odamondja :(

13. szafaripók (válaszként erre: 10. - Sane)
2013. szept. 20. 18:14

Hát ezt én se...:(

Tényleg azt gondolná az ember, hogy ha már egyszer választott dokija van, akihez magánrendelésre jár, akkor "jó kezekben van". Hát, nem...

Nekem rögtön felmerült a császár, de mivel már annyira ki voltam tágulva, és éreztem, hogy JÖN, nem volt idő rá. De az ügyeletes gyerekorvost is azonnal riasztották.

Tébolyító ez az egész... Nálunk is csak olyan kevésen múlt - szerencsére ezt csak utólag mondta el a dokim...

Ha tudjátok, nézessétek át a vizsgálati papírjaitokat, meg minden kórházi papírt másik orvossal is, hátha valahogy sikerül megnyugvást találni - legalább egy kicsit...:(

12. sane (válaszként erre: 9. - Katie_rose)
2013. szept. 20. 18:05
Hát mi sem akarjuk feltétlenül ráterhelni, de amilyen hanyag volt a vége felé... És olyan hihetetlen, hogy ilyeneket nem lehetne kiszűrni...
11. sane (válaszként erre: 8. - Katie_rose)
2013. szept. 20. 18:01
Persze éreztem, még előtte is hogy újra rám rakták a ctg-t. De erre utólag a doktornő csak annyit mondott 'kedvesen', hogy az nem rugdosás volt, hanem lökdösött, mert nem kapott oxigént...
10. sane (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. szept. 20. 18:00
Nekem egyik leletemen sincs rajta, hogy nézte volna... A kórházban utólag csak annyit mondtak, hogy jó volt a ctg-m nagyjából... Hoy nem volt 100, de hát sokaknak nem az. De melé ez a fekete víz... És a császár fel se merült. Nem értem...
9. katie_rose (válaszként erre: 6. - Sane)
2013. szept. 20. 17:42
A hosszú köldökzsinór eleve nem túl jó,mert szülésnél vagy még előtte könnyen rátekeredik a babára (még a normál méretű is , mint pl. az én esetemben). Emiatt éppen lehetett volna kissé alaposabb is a doki,de nem biztos,hogy köze van a tragédiához... :(
8. katie_rose (válaszként erre: 4. - Sane)
2013. szept. 20. 17:40

Olyat kellene látnod a leleten,hogy normál flow. Vagy norm. flo. vagy ilyesmit. Nekem legalábbis ezt írták minden alkalommal mikor uh-n voltam.

A baba mozgását érezted mikor szülni mentél?

2013. szept. 20. 17:25

Nem tudom, hogy a leleteken hol látszik.

Nekem annó a dokim minden "randinkon" csinált uh-t (magán, persze), és midnen alkalommal mért áramlást, mutatta is: piros meg kék színű volt olyankor a köldökzsinór, meg mutatta az értékeket, ami nekem akkor is kínai volt, elég volt a szava, hogy rendben vannak az értékek.

Nekem szombat délután mondta először, hogy kifehéredett a magzatvíz - levált a magzatmáz, bármikor szülhetünk (ekkor voltam 40+3), másnap meg is lett a gyerek. Akkor viszont már ő is belecsinált a vizébe, és a nyakán volt a köldökzsinór. Szombaton még nem...

6. sane (válaszként erre: 3. - Katie_rose)
2013. szept. 20. 17:00
Nem találjuk nyomát, hogy mérte volna, persze attól még lehet. Csak elég hanyag volt a vége felé másban is, és ezért is merült fel bennünk. Plusz mondták, hogy az átlagosnál jóval hosszabb is volt, és fura hogy ezt annyi uh-on nem vették észre... :'(
5. sane (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. szept. 20. 16:58
István Kórház
4. sane (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. szept. 20. 16:38

Amikor burkot repesztettek, akkor annyira fekete volt a magzatvizem, hogy a szülésznő behívta a vezető szülésznőt (orvos még nem volt ott), hogy megmutassa neki, hogy milyen csúnya, és azt mondta, hogy ő ilyet még nem látott. Egyből megijedtem és kérdeztem többször, hogy ez nem veszélyes-e a babára, mire ő azt mondta, hogy nem, ezt csak azt jelenti, hogy belekakilt a vízbe, és nyugodjak meg nincs gond. 3 centire voltam nyitva. 20p múlva rakták rám újra a ctg-t, akkor már nem volt szívhang...

A flowmetria eredményét hogy láthatom leleten? Mert eddig semmit nem találtunk róla. Egyszer emlékszünk rá, hogy röviden mérte, de nyomát nem találom. A 36.hetin sincs róla adat.

3. katie_rose (válaszként erre: 1. - Sane)
2013. szept. 20. 15:53

Sajnálom a történteket. :(

Sajnos nem minden látszik. :/ Ha a problémás szakaszt pl. begyűri a lába közé vagy ilyesmi mikor épp nézi az orvos,akkor nem láthatta. Az áramlást gondolom nézték, ha az rendben volt akkor az orvost szerintem nem terheli felelősség.

2013. szept. 20. 15:46

Te jó ég! Borzasztó...

Nekem "csak" világoszöldes volt a magzatvizem, de azonnal vittek is volna császárra, amint beértünk a kórházba. Szerencsére akkor már 8 centi voltam (1 órával a mvíz szivárgás után), így nem kellett a császár - másfél óra alatt megvoltunk...

UH-n mértek áramlást is? az nem mutatott semmit??

Melyik kórház volt ez egyébként?

1. sane
2013. szept. 20. 15:40

Drága kislányunk szíve születése közben váratlanul leállt. A patológiai vizsgálat szerint teljesen egészséges volt, viszont a köldökzsinór rendellenes volt, egyik szakaszon kisujj vékonyságú, másik szakaszon sokkal vastagabb 3 ujjnyi. Ezt szülés után mi is láttuk. Leírhatatlan a fájdalom, amit átéltünk, és hihetetlen, hogy pár órán múlt az élete...

És felmerült bennünk, hogy ezt az uh vizsgálaton nem lehetett volna látni? Végig magánorvosunk volt, minden vizsgálat alkalmával uh-zott, de a köldökzsinór paramétereiről soha nem beszélt. Van olyan hozzáértő, aki tudja, hogy lehet-e látni az ilyen eltéréseket az uh-on?

Talán ha tudjuk, akkor azt is komolyabban vették volna a szülőszobán, hogy fekete mekóniumos volt a magzatvizem, és idejében megcsászároznak.

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook