Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kisgyermekkori megfázásról a tények tükrében fórum

A kisgyermekkori megfázásról a tények tükrében (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kisgyermekkori megfázásról a tények tükrében

1 2 3 4
37. Akvamarin (válaszként erre: 29. - Maja780208)
2010. dec. 2. 13:13

Nálunk is így kezdődött,végül asztmás hörghurut lett a diagnózis,egy jó féléves köhögés után.

Kívánom,hogy nektek ne az legyen.

2010. dec. 1. 00:21

A tej élet, erö, egészség.

A csecsemötapszerek, a harmadik világ egy részében halálos "mérgek". A szoptatás leállása nagy arányban hasmenéses kiszáradásos bélfertözéshez vezet, amibe belehalnak a rossz eü ellátás miatt.

A tejellenes összeesküvéselméletek néha egészen érdekesek, de nincs rájuk bizonyíték. Bizonyára eldugta a tejipar...;))) Az is igaz, hogy tejmentesen is lehet élni, de a jelenlegi élelmiszerkinálat mellet nehéz és kellemetlen is. Föleg , ha észérvek nélkül csak hiedelmek miatt tiltjuk a tejet. Kecske, ló és tevetej is fogyasztható, ha nem fertözöt az állatt.

35. szijjarto (válaszként erre: 19. - Akvamarin)
2010. dec. 1. 00:13

Igen az RSV tud ilyet okozni. Az is lehet, hogy arra hajlamosak egy részénél elinditja az asztmás betegséget, de ez csak feltételezés, nincs rá egyértelmü bizonyíték.6-7éves korig van remány, hogy a panaszok elmaradnak, kinövi a betegséget.

De ha asztmás, akkor sajna ez nem fog bekövetkezni. Ugyanakkor az asztma elég jól kordában tartható a jelenlegi kezelési lehetöségekkel, s talán 10-20 év múlva találunk rá gyógyszert is, ami megszünteti.

34. szijjarto (válaszként erre: 21. - Mitválasszak)
2010. dec. 1. 00:08

Valóban ellentmondásos kicsit amit ír gyermekéröl. a kruppos köhögés, ha nem tévedtek, gégegyulladástól van, nem asztmától, ezek összekeverése gyakori hiba. De gégegyulladáshoz társulhat asztmás hörghurut is, de az sipoló, nehezített kilégzéssel, zihálással szokott inkább járni.

Allergia teszttel nem lehet allergiát igazolni!!!! A kiwi allergia ritka. Kiwi gyakran okoz szájkörüli piros kiütést ,viszketést. Ez nem allergiától van, e miatt, ha más panaszt nem okoz nem érdemes diétázni. 7 éves kor elött asztmát nem lehet megbizhatóan diagnosztizálni. Gyakori asztmás hörghurut esetén lehet Singulairrel probálkozni, valamit segithet, de csak az esetek harmadában...A salbutamol spray(pumpa), ami enyhiti a fulladást és megelözheti a kórházi kezelést, ügyeletre rohangálást, ha megfelelöen használják. àltalában túl keveset és rosszul adnjak kicsiknek. Csak nehézlégzéskor kell adni.Ha nincs panasz akkor nem.Nem irja, hogymilyen gyakran és milyen panaszaivannak gyermekének, pedig ez ami leginkább meghatározza, hogy milyen kezelési stratégiát érdemes folytatni.

Agyermekek kb 50%-a 7 éves kor után már nem fullad többet megfáztásokkor, a többiek asztmások és életük végéig azok is mradnak. Igy gondoljuk most, de túl keveset tudunk még az asztmáról, se okát, se gyógyitását nem ismerjük.

33. szijjarto (válaszként erre: 23. - Correct)
2010. nov. 30. 23:56
dec.6-án jelenik meg az amerikai allergologiai társaság új ajánlása erröl. Kiderült, hogy hibás volt az eddigi tanács: tejet, tojást és gyakran allergiát okozó ételeket az arra hajlamosaknál minél késöbb adni.Nem hogy nem elözi meg az allergiás betegségek kialakulását, hanem éppen növeli az esélyt az asztma,ekcéma, ételallergia kialakulására. Ezt bizonyitották az elmúlt évek vizsgálatai.Jelenleg még mindenhol a hibás ajánlás vanérvényben, ne lepödjenek meg. Az immunrendszer fiatal csacsamö korbankb 4 hónapos kortól úgy tünk képes toleránssá válni, ha ebben a fontos idöszakban nem találkozik bizonyos ételekkel az anyatejes táplálás mellett, akkor az arra hajlamosaknál nagyobb az esély allergiás betegség kialakulására.Ez tünik természetesnek is ,ha belegondol, szoptatás mellett kóstolgatni amit anya eszik, fokozatosan amint képes a szájábavenni dolgokat....
32. szijjarto (válaszként erre: 27. - Correct)
2010. nov. 30. 23:47
Kedves correct, most nem volt korrekt. A megfázások nagy többségét vírusok okozzák. Ezeknek mindegy, hogy adunk e antibiotikumot.Az immunrendszernek mindenképpen egyedül kell legyöznie öket. A gyakori antibiotikumhasználatnak nem ismert, hogy immunkarosító hatása lenne. Nem ezért nem kell feleslegesen adni.
31. szijjarto (válaszként erre: 29. - Maja780208)
2010. nov. 30. 23:43

Véletlenül gyerektüdögyógyász is vagyok...;)))

Az elhúzódó köhögés leggyakoribb oka ártalmatlan légút tisztítás.Postinfectios köhögésként emlegetik a szakemberek. Egyszerüen a lezajlott csata után a keletkezett elhalt sejteket, nyákot el kell távolítani. ez köhögéssel történik és néha hetekig eltart. Majd egy újabb megfázás miatt folytatódik és úgy tünik, mintha sosem érne véget. Ismételt antibiotikum, köptetök adása értelmetlen, nem segít. Ha azonban más panaszok is társulnak a köhögéshez, mint höemelkedés, fulladás, nyirokcsomó megnagyobbodás, orrdugulás, folyás vagy bármi egyéb, akkor célszerü orvoshoz fordulni. Nem részletezem, mennyi egyéb de rendkivül ritka betegség, szövödmény is állhat a háttérben.Egy sima vizsgálat és egy alapos beszélgetés általában elgendö ezek kizárásához.Jobbulást!

30. mitválasszak (válaszként erre: 29. - Maja780208)
2010. nov. 29. 14:54
Szia Maja! Azelőtt soha nem köhögött ilyen sokáig? Nem bronhitiszes véletlenül? Szerintem mindegy melyikhez viszed, ők az ismerős orvost ajánlják...
2010. nov. 27. 20:09
Remélem jó helyen kopogtatok egy kis segítségkéréssel!4 éves lánykám 3 hete köhögött doktorunk Augmentin duót+Prospan szirupot írt.7 nap után elfogyott a gyogyi,de visszavittem mivel még mindig köhögött.Ujab antibiotikum 10 napig+köptető.1 hét gyógyszer mentesség után MÉG MINDIG köhögött(ez így már24 nap)Visszavittem újból,mellkasröntgen szerint teljesen tiszta a kicsi!???Sztetoszkóppal is tiszta tüdőt produkál,de kapott még 1 antibiotikumot(harmadik féle)és Fluimucil köptetőt.Ha nem marad abba a köhögés 5 nap kúra után ,tüdőgyógyászhoz kell mennünk.Szegény gyerek már csurig van antibiotikummal,és semmi eredmény!Ilyenkor kinek mi a véleménye?Én szívem szerint most vinném egyenesen tüdőgyógyászhoz,ki is néztem egy helyi orvost,bár a gyerekorvos 2 településsel odébb ajánlott egyett!Nem mindegy melyikhez viszem??
2010. nov. 23. 20:39
ÉN is úgy gondolom, hogy elkerülhetetlen a megbetegedés gyermekkorban, kinek erősebb az immunrendszere, kinek gyengébb. Az én fiam nem betegeskedik sokat, de most benyalta a vírust és egy hete kórházban vagyunk tüdőgyuszival, ez van. Szerintem sem lehet kiküszöbölni a legtöbb betegséget, hiába szedünk bármit, elkapjuk, meggyógyulunk és kész. Nekem is nagy tejciimádó volt a fiam és abban az időszakban tényleg nem volt különösebben beteg!
2010. nov. 18. 19:03
Bár megbetegednek...de azt kell mondani így IS erősödnek. Minden egyes betegséggel. Bár ha rögtön antibikára állítjuk őket akkor nem...
26. oalmao
2010. nov. 17. 23:58

Bár nehezen vallom be, lassan hajlok afelé, hogy igaza van a doktor úrnak mindenben, amit a cikkében leírt. 6 éve küszködök gyermekeim téli, különböző eredetű és lefolyású vírusos náthái ellen. Kipróbáltam szinte mindent: gyógyszert, homeopátiát, gyógyteát-házipraktikát, szándékos "vitamintúladagolást", van Salvuszvizes inhalátorunk és légpárásítónk. Persze minden segít egy kicsit, de inkább alig.

Talán ha egész télen nem járnának óvodába....vagy ki se mennénk az utcára, csak az erdőben tennénk napi sétákat....

Vajon igaz e, hogy így edződnek a kicsi immunrendszerek, így lesz belőlük erős szervezet?

Azért a Béres termékekből még nem ábrándultam ki, bár mostanában az sem nagyon óvta meg őket.

25. correct (válaszként erre: 24. - Siniki)
2010. nov. 15. 18:56

A kissé (ki)fejletlen, szebben: fejlődő szervezet, immunrendszer.

A másik oldal: a tejben lévő laktóz, és zsírtartalom.

6 hónapig minden további nélkül elél egy jól szopó csecsemő, jól termelő emlőkből csupán anyatejen. És így is a legegészségesebb, legtermészetesebb, legjobb, legideálisabb.

Saját pozitív katarzisélményünk miatt, hogy már milyen ügyesek vagyunk anya-baba is etetéssel/itatással, plusz azért, mert nem realizáljuk a valóságot, inkább kísérletezünk, és a múltra mutogatunk tehéntőgyből szinte egyből tejet ivó őseinkre (de ahhoz képest a mai világ már teljesen más, ezért az immunrendszer is; kész gyors evolúció a strapabírásban és életvitelben a szervek számára), még szüksége van a mai újszülötteknek-->csecsemőknek arra, hogy akár kisdedkorukig mellőzzük náluk a tejet.

Egyébként attól mert felhígitasz valamit, habár nem lesz az a sűrűségű (bár már az is valami), de ugyanúgy elfogyasztod ugyanazt.


Egyébként ameddig csak lehet, szopiznia kéne minden babának, akár évekig. A saját faja, és szülőanyja teje a legjobb egy kis testnek.

Colostrummal kezdve!

24. siniki
2010. nov. 14. 13:52

Sziasztok!

Van aki ellenzi, van aki kifezezetten javasolja.

Szerintetek mi lehet az igazság a tejfogyasztásról?

23. correct (válaszként erre: 22. - Marinci)
2010. nov. 12. 16:39

Tehéntejet 1 éves kor fölött, a biztonság kedvéért.

Kecsketejet pedig inkább később.

2010. nov. 9. 14:15
Sziasztok!Az én kislányom is sokat betegeskedett,régen de amióta kecsketejet iszik,nagyon megerősödött,nem beteg,hatalmas az étvágya.Mindenkinek csak ajánlani tudom.
2010. nov. 9. 11:04

Kedves Doktor úr! Nekem 2 kislányom van ,5 és 2és féfél évesek. A nagyobb 1,5 évig volt anyatejjel táplálva, míg a kisebb 2 év és 4 hónapig. Ennek ellenére a kisebbel vannak egészségügyi problémáink.Februárban volt 2, akkor kezdődött az egész egy tüdőgyulladással. Tavasszal költöztünk új, frissen meszelt házba, második éjjel a sürgősségire rohantunk vele, mert alig kapott levegőt. Kruppos köhögése volt utána 2 napig. Utána vizsgálatok sora következett, allergiája van a kivire, semmi egyéb. Asztmát diagnosztizáltak nála, singulair granulátumot kell szednie minden nap. Nyáron 10 napig Hvaron voltunk, miután visszajöttünk fokozatosan hagyjuk ki a singulairt, eleinte minden másnap kapott, mostmár több, mint 1 hete nem. Az orvos (pulmolog) a nyári ellenőrzéskor még pumpát is írt neki, pedig semmi tünete nem volt.Nagyon nagyon ritkán köhhent...Azt nem adtuk neki...A véleményére lennék kíváncsi, ön mit gondol az esetünkről? Tudom, hogy kevés, amit írtam...

Köszönettel és üdvözlettel Gy.

20. a305cbacd8 (válaszként erre: 18. - Szijjarto)
2010. nov. 9. 06:06

Köszönöm válaszát.


Dorak nagyon ritkán lázasodik, sőt náthás megbetegedésekkor szinte soha. Ezért is mertem hosszabb ideig hagyni a szervezetét, hogy harcoljon a a betegség ellen. Remélem csak ez az első év lesz ilyen nehéz a közösségben, mert nagyon gyógyszerellene vagyok, mert azt látom mindenkit csak azzal tömnek, a gyógyszeripar csak nő, a zsebünk ürül, a bacik erősödnek, mi meg lassan, fokozatosan leépítjük a szervezetünket.

19. Akvamarin (válaszként erre: 17. - Szijjarto)
2010. nov. 9. 00:03

Köszönöm. :))

Az én nagyobbiklányomnál másfél évesen jelentkezett asztmás fulladásos roham,amit megelőzött egy hónapokig tartó köhögéses állapot,ami hol rosszabbodott,hol javult.

A pulmonológusunk szerint egy vírus is okozhatta,mert szerinte nem az igazi asztma volt.

Lehetett az ön által említett RSV is?

Kinőheti?Köszönöm előre is a válaszát.

18. szijjarto (válaszként erre: 6. - A305cbacd8)
2010. nov. 8. 20:36

A C vitamin nem segit, mint alább írtam.Ez nem az én véleményem, hanem kutatási eredmény, ha érdekli a forrást is meg tudom adni.

A Bérescseppröl még nem láttam bizonyítóerejü vizsgálati eredményt. Az ,hogy sokan veszik, eszik és jónak tartják, nem bizonyit semmit. A kérdés, vizsgálták-e azt,hogy hatásos -e arra, amire használni szeretnék?

ha nem dohányoznak, s a gyermek normális vegyes táplálékot kap, betartják az alapvetö hygiéniás szabályokat, akkor mindent megtettek. A virusos léguti betegségek szövödményeit nem tudják másként megelözni. sajnos. Úgy tünik, hogy 4 napnál tovább tartó láz esetén érdemes mégis antibiotikumot adni bekteriális felülfertözödés nagyobb esélye miatt. Az orrcsepp, folyadékpótláson kivül nincs más kezelés, csak a szeretet teljes ápolás.

17. szijjarto (válaszként erre: 7. - Akvamarin)
2010. nov. 8. 20:29
Náthás betegnek enyhiti a panaszait, javitja az orr átjárhatóságát a sósvizes orrspray vagy orrcsepp. A nyálkahártyaduzzanatot csökkentö orrcspp/spray pár óráig javitja az orrdugulást és a középfül szellözését. DE nem szabad több mint 5 napig adni, mert ellenkezö hatáts fejthet ki. Túl nagy dózisban föleg csecsemöknél mérgezést is okozhat. A vitaminok és immunerösitök sajnos nem segitenek vagy oly keveset ,hogy nem érdemes használni öket. Egyébként a spontán gyógyuló betegségeknél mindig az utoljára adott kezelés látszik hatásosnak ;))))
16. szijjarto (válaszként erre: 14. - Dominós)
2010. nov. 8. 20:24
Köszönöm, segít illusztrálni a helyzetet. sajnos a C vitaminról is kiderült, hogy csak a sarkkörön túl és a kifejezett fizikai megterhelésnek kitetteknél ( élsportolók, katonák háborúban) segít a C vitamin a fertözések megelözésében. Normál lakosságnál nem segít semmit sem megelözni sem enyhíteni a léguti virusos infekciókat. vagyis sajna a C vitamin se segit minket, csak a forgalmazót, ha megvesszük...
2010. nov. 6. 21:32
Béres cseppel tapasztalat valakinek.Lehet-e adni két éves korban.
2010. nov. 6. 20:07

A lányomat tömtem én mindenféle csodacuccal, mégis szinte ősztől tavaszig egyfolytában beteg volt, és szinte az év 10 hónapjában náthás volt, emellett állandóan köhögött. Aztán eltelt pár év, közben belefáradtam az "immunrendszer-erősítésbe", és kb. 5 évesen kinőtte!

Most kb. évente 2-3x van valamilyen légúti problémája, ebből max. 1x kerül orvoshoz. Csak C-vitamint adok neki.

13. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 11. - Bettike2007)
2010. nov. 6. 20:01

Általában ezt tapasztalják az orvosok, nyilván vannak egyes esetek, amik ettől eltérnek.

A fiam betartotta. Az első szülinapjára produkálta első megfázásos betegségét.

12. dominós (válaszként erre: 9. - D0d8909694)
2010. nov. 6. 19:58
kicsit sejtettem :-)))
2010. nov. 6. 19:56
nem teljesen igaz az az állítás hogy az anyatejes csecsemők alig betegek,van olyan ismerősöm akinek a kisfia mindig megbetegszik,pedig 1.5évig szopott és az anya sem dohányzott,még a másik kislánya tápszeres pár hetes kora óta most 2éves múlt és alig volt beteg,az én lányom sem volt még beteg idén,remélem nem is fog,kap mindennap gyümölcsöt,mézet,és 5csepp cebiont.
2010. nov. 6. 18:08
vírusfertőzést nem lehet antibiotikummal kezelni.
9. d0d8909694 (válaszként erre: 4. - Dominós)
2010. nov. 6. 18:06
elárulom: a korom az fal.
2010. nov. 6. 15:48
egy csomó, vírusok ellen is hatékony gyógynövény van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook