Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kisgyermekkori megfázásról a tények tükrében fórum

A kisgyermekkori megfázásról a tények tükrében (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kisgyermekkori megfázásról a tények tükrében

1 2 3 4
67. 06bfdda89d (válaszként erre: 66. - Csilla80)
2010. dec. 25. 00:51

Helyes.


Mindenkinek meg jó étvágyat a tejhez,amiről nyomatékosan megkérlek,ne terjesztgesd tovább a szennyhírt.Köszönöm.

66. csilla80 (válaszként erre: 62. - 06bfdda89d)
2010. dec. 24. 23:15

Az azert mar gonoszsag,amit itt velem muvelsz... igaz,hogy nem vagyok nagyon okos ember,de viszont a legbutabb sem,mint ahogy te probalsz beallitani... ezt kikerem magamnak.

En a figyelmedet,es nem csak a tiedet akartam felhivi a tej veszelyeire,nem tamadtalak es alaztalak.


Az alapjan amiket irsz,te sem vagy tisztaban sok dologgal,es egyenesen... mindegy,karacsony van,lezarom a temat!

65. 06bfdda89d (válaszként erre: 64. - Jozsi.38)
2010. dec. 24. 16:40
És akkor még csak a felszín lett megkapargatva...
2010. dec. 24. 15:50
az 59-es hozzászólás nálam is elvitte a díjnyertes hülyeség díjat... :)
2010. dec. 24. 14:33

Ja,azt számonkérni a tejen,hogy "kevés a C-vitamin tartalma"...


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2010. dec. 24. 14:32

Attól,hogy te azt híreszteled,hogy a tej életveszélyes toxin,attól még nem lesz az...


Figyelj.Nem megyek bele részletekbe,mert a lényegi baromság is bőven elég.Csak megjegyezném:


a) a tejivás nem kóroka az anaemia perniciosanak(nevetséges...),a vashiányosnak és egyébnek sem...Vagy: bizonyítsd!Úgy baromság,ahogy van.(továbbá a béllumenben nem csücsülnek a vasak felszívódás nélkül,azt várva,hogy mikor téved arra a gonosz tej,vagy nem egészen értem,amit ide belinkeskedtél.)


b)Nem a cink főforrása,hanem a Ca-nak,ez viszont nem ekvivalens azzal a kijelentéssel,hogy egyenesen Zn-hiányt okoz...Vagy:bizonyítsd!(továbbá a béllumenben nem csücsülnek a cinkek felszívódás nélkül,azt várva,hogy mikor téved arra a gonosz tej,vagy nem egészen értem,amit ide belinkeskedtél.)


Továbbá:Nem fogja kiszipkázni sem belőlünk egyiket sem...


Vaj' tudod-é,hogy minek mi a forrása...Erősen kétlem.És ennek fényében ugyan már mit jelent a vegyes táplálkozás fogalma...Erősen kétlem...Nem tudom,hogy milyen alulképzettség szükséges ahhoz,hogy valaki kimerje jelenteni,hogy a tej súlyos vas- és cinkhiányt okoz...:O


Vaj' hogy nem pusztult már ki az emberiség az alapján,amit te itt összehordtál...Jó ég,hogy lettünk 6md-an???Biokémiai lehetetlenség...:O


c) Döglött tejben,tejtermékben nincs élőflóra,a joghurttal kapcsolatos állítások elég meredekek.Csak egy próba: vedd meg a legolcsóbb élőflórás feliratút és nézd meg,hogy tudsz-e a felhasználásával te magad joghurtot készíteni...Ha igen,akkor valamit át kéne gondolnod,mielőtt mások hülyeségeit elkötelezett hívőként terjengeted...Továbbá a színes joghurtokban természetes színezék,ún. antocián ad szép pirosas/lilás színt.Na,még kicsit tanuljál...


Javasolnám azt is,hogy nézz utána annak is,hogy felszívódás után vaj' mi történik a tápanyagokkal...Egy kicsit az endokrinológiának is...Nem árt.Csak szólj,ha valami nem világos...:)


A csontritkulással kapcsolatos "statisztikád" meg kissé sántít...Vagy vonultasd fel az erről szóló bizonyítékokat,mondjuk: adj meg egy pár linket,hiszen képet nem lehet beilleszteni...Ja...amerikában elég sokan élnek egy ilyen adathoz.Ezért az egyes országok közti különbségek megmutatására kíválóan alkalmas eszköz a %-os kifejezés...


Calcium és foszFÁT...Te...ennyi erővel beszélgessünk a sav-bázisról,meg arról,hogy a világmegmentők szerint az a szerencsétlen szervezet nem ismeri a homeosztázis fogalmát...Jó?


A "Mg-hiányra" most nem írom le már harmadjára is...


A sajt rothadt tej...Hm...A sültcsirke meg döglött hús...Ne haragudj,nem kommentálom ezt az igen durva manipulatív szöveget...


Te a gabonák permetezéséről beszélsz?Helyes...holnaptól cereáliákat sem eszünk...Mit nekünk a kenyér és társai...


"A hurutképződés csupán védekezés a szervezet részéről, így próbál szabadulni a felesleges, emésztetlen tejfehérjéktől. "


Nem gondolod,hogy ez egy súlyosan ellentmondásos mondat?????Jól van...tanulj egy kis emésztéstant is a többi mellé,aztán utána próbálkozz megint...


Ne hari.Ez nem fair.Te minimális tudás hiányában belinkelgetsz ide ctrl c - ctrl v módján mindenféle hazugságot,én meg gépelgessek...Vannak megfelelő tankönyvek az emberi működéssel anatómia-élettan-biokémia,azokat olvasd el,aztán nem kapsz infarktust,hogy már csak toxint lehet az élelmiszerboltban kapni...

61. csilla80 (válaszként erre: 60. - 06bfdda89d)
2010. dec. 24. 13:23

1. Miert ne lenne az,hiszen errol beszeltetek.Nem?


2. Attol mert te azt hiszed,hogy a tej elet,ero,egeszseg,attol meg nem biztos,hogy ugy is van... orvosok mondanak egymasnak ellent,mert a nepet jol elhulyitettek.

60. 06bfdda89d (válaszként erre: 59. - Csilla80)
2010. dec. 23. 17:20

1.Ez nem az a topik


2.Jesszusatyaúristen...

59. csilla80 (válaszként erre: 57. - 06bfdda89d)
2010. dec. 23. 15:40

A tej igenis karos az emberi szervezetre,csakhogy ez senkit nem erdekel kulonosebben,mert olcso,es viszik mint a cukrot!


Tej, sajt, gyümölcsjoghurt hatása a szervezetünkre



Tudományos körökben ma már egyáltalán nem vitatják a fehérjék kalciumcsökkentő hatását. Az elmúlt ötven év kutatásai egyértelműen bebizonyították, hogy a szilárd csontokat biztosító pozitív kalciummérleg elérésének legegyszerűbb és leglátványosabb eredményeket hozó étrendi módja a napi fehérjefogyasztás visszafogása! A tejüzemeknek természetesen más a véleménye, de ez érthető.


– A tej vitamin- és ásványi anyag tartalma lényegesen eltér az ember számára ideálistól. Túl sok nátriumot tartalmaz, túl kevés C-vitamint és vasat. A tej bomlástermékei versengenek a vassal a felszívódásért. Így a más táplálékokból származó felszívódása elégtelen lesz. A keletkezett vashiány fejfájást, idegességet, hajhullást, körömrepedezést eredményez - figyelmeztet dr. D. H. Calloway.


Biztos feltűnt már, hogy a boltban kapható dobozos tejeket nemigen lehet megaltatni, sőt, nem is savanyodnak meg. Ez szintén a pasztörizálás miatt van, hiszen nem savanyodási, hanem rothadási folyamatok indulnak be, már jóval azelőtt, hogy megéreznénk a romlott szagot. A pasztörizált tejet az állatok nagy része sem fogyasztja szívesen, sőt, több állatfajnál tapasztalták, hogyha pasztörizált tejen nevelik fel az utódokat, akkor azok néhány hónap alatt elhullanak, esetleg néhány generáció után meddővé válnak.


A házilag készített aludttejjel, joghurttal szemben az ipari joghurt nem friss és nyers tejből készül, hanem a nagy hőmérsékletingadozásnak többszörösen kitett (pasztörizált és homogenizált) tejet utólag még egyszer annyira felfőzik (ca. 5 percig 90-96°C-on), hogy a savóprotein tönkre megy. Ezáltal jó vízmegkötő gél készül. Vagyis a magas hőmérsékleten a fehérjeburok felszakad, és ezáltal felveszi azt a savót, ami különben visszamaradna. Ennek a technológiának az az előnye, hogy az egyébként hulladékként való megsemmisítés helyett a savó a joghurtban megkötve eladásra kerül. A fogyasztók egészsége harmadrendű dolog. Az ipar a fogyasztók félrevezetésében tovább megy, és különböző gyümölcsös joghurtot is előállít. Például epres, vagy málnás joghurt kapható, jóllehet az egész világ eper és málna termése nem lenne elég előállításukra. Nincs is rá szükség, mert az ipari joghurt sohasem „látott” sem epret, sem málnát. Mesterséges aromával és színezéssel előállított joghurtot a fogyasztó abban a hiszemben fogyasztja, hogy valami természetes és egészséges élelmet vesz magához.


A tej a megköti a cinket, ezáltal csökkenti annak felhasználódását a szervezetben. Emellett tej nagyon alacsony cinktartalmú, következésképp nem pótolja, amit elvesz. Az okozott cinkhiány fáradékonyságban, bőr pigmentációban, sterilitásban és májmegnagyobbodásban nyilvánul meg. A csecsemőknél a hajhullás, a hasmenés, a súlyvesztés, a végtagokon, arcon, testnyílások körüli vörös bőrkiütéssel társítva cinkhiányra utal. Az anyatej tartalmazza a cink felszívódását segítő enzimet. A tehéntej magas kalciumtartalma - főként folsav jelenlétében - gátolja a cink felszívódását. Összefoglalva elmondható a teljesség igénye nélkül, hogy a tejfogyasztás növeli az A-vitamin és a B12- vitamin, a cink, a vas és a kalcium szükségletet - jegyzi meg dr. G. M. Briggs.


A rák


Ázsiában, ahol gyakorlatilag nem fogyasztanak tejet, a mellrák ötször ritkább, mint az USA-ban. Európában, a legtöbb tejet fogyasztó Skandináviában és Hollandiában a leggyakoribb a mellrák. Hasonló a helyzet a prosztatarákkal, ez is szoros kapcsolatot mutat a tejfogyasztással.


Miért okoz a tej mell- és prosztatarákot?


A tehéntejben egy sejtosztódást serkentő hormon van, hogy a boci gyorsan fejlődjön. Ez a hormon azonos az emberben termelődő hasonló hormonnal, és a rákos, elfajuló szövetek igen szeretik őt. Egy pohár tej megduplázhatja a szervezetben keringő, osztódást serkentő hormon szintjét. A pasztörizálás során ez a hormon nem károsodik, és az emésztés során egy része felszívódik. Ez a hormon tejtől függetlenül is kulcsszerepet játszik a prosztatarák és a mellrák kialakulásában. A 40-50 év közötti nők körében egy százalékra tehető a diagnosztizált mellrák, de kb. 40 %-ban vannak „ugrásra kész” elfajult sejtek. A mellszövet különösen hajlamos a kóros burjánzásra, és így a sok tejet fogyasztó nők fokozott mellrák kockázatnak vannak kitéve.


Csontritkulás


A csontritkulás a világ azon helyein a leggyakoribb, ahol a tej és tejtermékek fogyasztás a legmagasabb, például Nagy-Britanniában, Svédországban, Finnországban és az USA-ban. A csontritkulás mára korunk egyik népbetegségé vált. Nevezhetjük civilizációs betegségnek is, mivel a nyugati társadalmakban sokkal gyakoribb, mint azokban a fejlődő országokban, ahol mások a táplálkozási szokások, és a fehérje bevitel és a finomított élelmiszerek fogyasztása sokkal kevesebb. De nem újkori betegség, mert már az őskorból származó leltek között is találtak csontritkulásra utaló maradványokat. Mindkét nemet érinti, de a nőknél sokkal nagyobb számban fordul elő. Az amerikai, 35 év feletti nők csaknem egyharmadát érinti! Egyesült Államokból származó adatok szerint évente 1,2 millió csonttörést regisztráltak, amely közvetlenül osteoporosis következtében jött létre.


Az orvostudomány vívmányainak köszönhetően egyre többen érik meg azt a kort, amikor a csontritkulás fellép. Viszont az is igaz, hogy az élelmiszeriparnak köszönhetően mára foszforfogyasztásunk a korábbi sokszorosát érte el. Joggal kérdezhetik: a foszfor nem a csontok egyik építőeleme? De sajnos csak egy bizonyos mennyiségig hasznos. A fölött gátolja a kalcium felszívódását és beépülését a csontokba.


Készítése során tej kalciumtartalmának harmadát tartalmazó tejsavót lecsapolják majd az érlelés során a baktériumok hatására az alkotóelemek bomlásnak indulnak. A fermentálás (rothadás) során többek között ammónia (koncentrációs zavarok, fáradékonyság okozója) és aminok (pl. : tiramin, mely migrénes fejfáját okozhat, vagy más aminok, melyek a gyomorban lévő nitritekkel rákkeltő vegyületeket képeznek) keletkeznek. A sajtkészítés folyamán a C- és a B3-vitaminok több mint 90%-a, a B2-vitamin 75%-a és a B1-vitamin 85%-a vész el.


…és a sajt?


A sajt (mely tulajdonképpen „rothadt tej”), a belekben tovább rohad és ennek során toxinok szabadulnak fel. A tejben lévő kórokozók, nehézfémek, antibiotikum-maradványok szintén megtalálhatók a sajtban. A rendszeres sajtfogyasztás akár magas vérnyomáshoz, fejfájáshoz, szívpanaszokhoz is vezethet, de egyes kutatók szerint a gyomor- és bélhurut és a köszvények kialakulása is visszavezethető a sajtokra.


A tejben előfordulhatnak az emberre igen veszélyes rovarirtó szerek is (DDT, dioxin, atrazin) melyeket a mezőgazdaságban használnak. A tehén a szénával együtt elfogyasztja ezeket, és jó részét a tejzsírral választja ki. A tej elfogyasztása után ezek a zsírban oldódó, genetikai károsodást okozó, alig bomló mérgek az emberi zsírszövetekben, így pl. a mellben halmozódnak fel. Mellrákos nőkben a rovarirtó szerek maradványainak többszörösét mutatták ki mind a mellszövetben, mind a vérben. Ezek a mérgek nem csupán sejtelfajulást okoznak, hanem a mellszövet burjánzását serkentő női nemi hormonok hatását utánozzák. Mi több, egy 14 000 fős vizsgálatban azt is kimutatták, hogy a rovarirtók az anyatejjel a csecsemőkbe is átkerülnek.


Magnézium PMS, inkontinencia


Fontos megemlíteni a magnézium szerepét a kalciumfelszívódásban. Segítségével tudja a szervezet a kalciumot a csontokhoz szállítani. Viszont a magnézium felszívódását gátolja a nagymennyiségű kalcium, az ideális arány a kettő az egyhez, a kalcium javára. Kiderült, hogy a magnézium lényegesen jobban tudja végezni a feladatát kevesebb kalcium jelenlétében. A magnéziumhiány többek között gátolja a vese működését és a vizelet visszatartás zavarához vezet. Gyakori oka a premenstruációs szindrómának. Megállapították, hogy akár vetélést is eredményezhet!


Újabb kutatások szerint a tej és a tejtermékek, mint a magas fehérjetartalmú ételek általában lerövidítik a menstruációs ciklust huszonnyolc nap alá. Menstruációs görcsöket és túlzott vérzést okoznak. Dr. B. Amstrong és Dr. R. Doll kutatásaik során összefüggést találtak a fehérjefogyasztás és az endometrium rákja, továbbá a fehérje és gyümölcs együttes fogyasztása például: gyümölcsjoghurt és a méhnyakrák között. A tejtermékek nyákképző hatásúak. Megfázás esetén, petefészek, méhgyulladásban kerülendők.


A hurutképződés csupán védekezés a szervezet részéről, így próbál szabadulni a felesleges, emésztetlen tejfehérjéktől. Sajnos a hurut nem csupán a légutakra korlátozódik. A gyomor- és béltraktusban előforduló hurut is számos betegség forrása. A hurut bevonja a bélfal nyálkahártyáját, ezzel gátolva a felszívódást. A vitamin- és nyomelem-hiányok okai között nagyon sűrűn fordul elő a bélhurut. Hiába eszik az ember elegendő mennyiségű vitamint és nyomelemet, ha azokat - felszívódás hiányában - nem tudja hasznosítani. Ez esetben nem többet (!), hanem pont kevesebbet kellene fogyasztani a felszívódást gátló anyagokból, mint például a tejből!!!



(Forrás: zoldujsag.hu)

58. 06bfdda89d (válaszként erre: 55. - 06bfdda89d)
2010. dec. 21. 17:21
Korr:B6 :)
57. 06bfdda89d (válaszként erre: 36. - Szijjarto)
2010. dec. 21. 17:18
Ez így igaz.Sajnos nem sikerült még rájönnöm,hogy mivel és hogyan lehetne a kétkedőkkel megértetni,hogy a tej nélkülözése nagyobb veszéllyel(és bizonyítottan,még ha közvetve is) vonja maga után a csontritkulást,mint a tejjel kapcsolatos rémhírek állításait,annak nem-nélkülözése.
56. 06bfdda89d (válaszként erre: 18. - Szijjarto)
2010. dec. 21. 17:12
Engem érdekelne minden információ-forrás a C vitaminról és úgy általában is.Hálás lennék érte.
55. 06bfdda89d (válaszként erre: 17. - Szijjarto)
2010. dec. 21. 17:10
Itt a vitaminok kérdésénél elidőznék picit.Ha csak a lizozimet veszem például.Ha jól tudom,ő is felel a nyálkahártyák védelméért,antibakteriális.(ugyan a vírus,az vírus,de kaput nyithat baciknak)A fehérjék egyik legfontosabb aminosavja a cisztein,ami ugyan nem esszenciális,de előállításához B12 vitamin szükséges,ami vízben oldódó,tehát állandóan pótlandó.Csak a pontosítás kedvéért hoztam fel,hiszen úgy tűnhet,hogy a vitaminoknak nincs prevenciós szerepe és egy vírusos nátha esetén is elhanyagolható kérdés.Ugyan az ismereteim még etéren elég kevés,így biztos van több példa is,nekem elsőre ez ugrott be.
54. 06bfdda89d (válaszként erre: 16. - Szijjarto)
2010. dec. 21. 16:22
Nagyon sokat olvasgattam C-vitamin témában,de legtöbbje ugyanazokat a köröket rótta, és tanulni sem igen lehet róla sokat,mert hogy nem tanítják agyon.Szívesen venném,ha ebben is tudna segíteni.Elnézést az "anyag-kuncsorgás"-ért,de elég ötlettelen vagyok az ügyben,hogy hol és merre lenne érdemes még körülnéznem,kutakodnom.Az én utolsó információm az volt,hogy pont ezek a kérdések nem tisztázottak róla,illetve,ami érdekes volt: a tavalyi H1N1 járvány esetére kifejezetten ellenjavalt volt,mert hogy majd egy nagy és erős immunrendszer nem fog tudni mit kezdeni vele időben,ami károsabb,mint a fel nem erősített.Ez konkrétan egy H1N1-előadás keretein belül hangzott el.
53. 06bfdda89d (válaszként erre: 33. - Szijjarto)
2010. dec. 21. 15:35

Üdv!

Engem érdekelne az új ajánlás tanulmányi háttere.Szívesen venném egy elérhetőségét ennek.

52. correct (válaszként erre: 51. - Akvamarin)
2010. dec. 15. 21:59

Szia, Akvamarin! :)

Nem én állítottam ilyet.

A tavaly téli Naplóban volt a TV2-őn, ott nyilatkoztak neves orvosok.

Én őket ismételtem, de én is remélem, hogy valamiképp sikerül ezt kivédeni.

51. Akvamarin (válaszként erre: 50. - Correct)
2010. dec. 5. 22:40
Azért én remélem,hogy tévedsz,nem szertnék egy banális náthába belehalni.
50. correct (válaszként erre: 47. - Szijjarto)
2010. dec. 5. 21:23
Ön ellent mond az orvosi tényekkel. :))) De sebaj!:)
49. correct (válaszként erre: 46. - Szijjarto)
2010. dec. 5. 21:22

Ezek nem a saját meggyőződéseim, hanem a Föld bolygó többszázezer orvosának, gyógyítójának együttes véleménye. Amit az orvosi egyetemeket tanítanak.

Saját meggyőződésnek hitt véleménye és kijelentése Önnek van.

Nálam az orvos nem ott kezdődik, hogy valakinek dr. van a neve előtt.

Az orvos legyen alázatos mind a betegséggel mind a betegekkel és egészséges emberekkel szemben is.

Egyelőre nálam az orvos ott kezdődik, hogy prof.dr.Barzó Pál, és egyelőre itt is végződik. :)

Tiszteletem.

2010. dec. 3. 15:29
Én 14hónaposan kezdetem el a tejet a lányomnál nem boltit házi tejet kap!A dokink a 2évet mondta várjuk ki,de én későinek tartottam.
47. szijjarto (válaszként erre: 42. - Correct)
2010. dec. 3. 15:22

nem halunk bele a náthába. A tiz év már sokszor eltelt...;)))

A bélflórának nem tesz jót, szerencsére gyorsan helyreáll majdnem mindig magától. semmi nem utal arra, hogy ettöl az immunrendszer kárt szenvedne. ne riogassa magát meg másokat ezzel. van böven más veszély, ami komolyabb sokkal...:)

46. szijjarto (válaszként erre: 43. - Correct)
2010. dec. 3. 15:18

gondolkozott már azon, hogy a saját meggyözödései, tapasztalatai, tudása, milyen bizonyítékokon alapszanak? ön hajlamosnak látszik arra, hogya saját meggyözödését tényként, vagy bizonyitékként használja, amikor tanácsot ad másoknak, vagy értékeli az új információkat. Ez nagyon kockázatos. Nagy az esély arra, hogy téved.

Ha valóban korrektek akarunk lenni, akkor el kell ismerni sokszor, hogy nem tudjuk a választ, vagy csak sejtjük. Célszerü azt is közölni, hogy az általunk képviselt vélemény mennyire bizonyitott és mennyire csak a saját hiedelmünkön, vagy tapasztalatunkon alapszik.

A saját tapasztalat nagyon hasznos, de bizonyitó ereje a leggyengébb!

Pl.: a nap kering a földkörül embermilliárdok több ezer éves tapasztalata a mai napig. Akinek van szeme láthatja, hogy a nap felkel, elmozdul az égen és lenyugszik, tehát kering körölöttünk, a föld lapos,.... Nagyopn nehéz elfogadni, hogy a saját tapasztalatunkban nem lehet megbízni az esetek nagy részében, ha a természet jelenségeit próbáljuk megfejteni. Ezért alakultak ki a természettudományos módszerek, hogy megtaláljuk a helyes válaszokat a látszatok mögött. A mindennapi életben sajnos a tévhitek a mai napig sokkal nagyobb teret kapnak, melynek az élet minden területén súlyos következményei vannak.

45. Akvamarin (válaszként erre: 44. - Akvamarin)
2010. dec. 2. 22:09
"gyerekéről" akart lenni :)
44. Akvamarin (válaszként erre: 43. - Correct)
2010. dec. 2. 22:08
Ő azt is hozzátette,hogy "az arra hajlamosaknál" alakul ki.Nem mindenkinél.Lehet,hogy nálatok nincs hajlam.Ezt senki nem tudja magáról vagy a gyíerekéről csak ha van géntérképe.
43. correct (válaszként erre: 33. - Szijjarto)
2010. dec. 2. 19:30

"úgy tűnik képes"? 4 hónapos babánál ne csak tűnjön, nem? :)

És mi van, ha ez a legújabb kis felfedezés a téves?

Érdekes, én és a gyermekem nem lettünk allergiásak.

42. correct (válaszként erre: 32. - Szijjarto)
2010. dec. 2. 19:28
Ha van, ha nincs közvetlen károsító hatása, azért nem kéne kinyírnia a "jó" bacikat a szervezetben, pl. belekben. És itt a lényeg. Nem kéne gyengíteni az immunrendszert. Nem hiába mondják, hogy belehalunk a náthába 10 év múlva.
2010. dec. 2. 17:00

Nagyon köszönöm, hogy megtisztelt válaszával! A krupp sűrűsége: március ( fulladással), április ( köhögés), a nyáron szünet, nulla köhögés, november- krupp enyhe fulladással,miután elkezdtünk pulmicort + sós oldattal inhalálni, azonnal elmúlt, a köhögés is 12 órán belül hurutossá alakult. Ez nov.20-án volt, még köhög, de már sokkal ritkábban. Közben elutaztunk, van értelme annak, hogy a levegőváltozástól várok javulást (csodát)?

( Holnap "megbombázom" önt számomra nem érthető adatokkal, diagnózisokkal, amiket ugye latinul állítanak fel, aztán itt nálunk szerbül elmagyaráznak, és nem egészen értem a szerb orvosi nyelvet...)

40. dominós (válaszként erre: 29. - Maja780208)
2010. dec. 2. 13:34
Olvasom, és mintha magunkat látnám a 4 éves lányommal. Ő 4 hónapig fuldokolva köhögött és náthás volt szünet nélkül. Kaptunk mindenfélét: antibiotikumot, köptetőket, allergiaellenes gyógyszert, immunerősítőt stb... felsorolni sem tudnám, nem is emlékszem már. Voltunk tüdőröntgenen is, eredmény negatív. Meguntam, abbahagytam a gyógyszerezést. Jött a nyár, lassan kigyógyult. Következő ovikezdés, minden kezdődött elölről, most már kisebb-nagyobb tünetmentes időszakokkal. Orvoshoz csak lázasan vittem. Eltelt pár év, nehéz volt, de kinőtte. Ritkán beteg, csak szezonális allergiája van, asztmája nincs, tehát nem attól volt.
39. Akvamarin (válaszként erre: 35. - Szijjarto)
2010. dec. 2. 13:27

Köszönöm válaszát!

1,5 éves kora óta sokat javult,már kb 1,5-2 éve nem volt fulladás,igaz egy időre a Ventolin mellett szteroidos kezelést is kapott.Április óta azt is elhagytuk,és enélkül is jó állapotban van,nem is köhög egyáltalán.

Nagyon jó orvosunk van a Heim Pál kórházban,gondosan kezeli a kislányomat.

Köszönettel tartozunk neki,és annak is örülök,amiket ön írt nekünk,megerősített abban,amit eddig is tudtunk,gondoltunk a betegségről.Bízunk benne,hogy kinövi a kislányom.

Most 4,5 éves.

38. Akvamarin (válaszként erre: 33. - Szijjarto)
2010. dec. 2. 13:20

Erről beszélt nekem a védőnőnk,hogy a Védőnők szakmai lapjában megjelent egy cikk,miszerint 4 hónapos kortól el kell kezdeni a hozzátáplálást,és 7 hónapos korra már liszttel is lehet sűríteni a főzelékeket.A fent említett okok miatt.Én el is kezdtem az ajánlás szerint,és ezek alól a tejtermékek kivételek,főleg a nagyobb lányom asztmás betegsége miatt.

Ha esetleg tudna róla magyar nyelvű cikket mutatni,nagyon megköszönném,mert ismerős anyukák nem hiszik el nekem ezt,és a védőnőtől a cikket még nem kaptam meg sajnos.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook