Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kiscicám támad a kezemre. Szeretném leszoktatni, de hogy? Nektek hogy sikerült? fórum

A kiscicám támad a kezemre. Szeretném leszoktatni, de hogy? Nektek hogy sikerült? (beszélgetős fórum)


2020. ápr. 26. 17:05
Én azért rászólok de egyébként plüssöt adok oda neki. Próbálom leszoktatni majd de az se nagy baj ha nem sikerül :)
16. l.luiselotte (válaszként erre: 15. - L.luiselotte)
2020. ápr. 26. 15:09
ja és nemcsak karmol,hanem harapdál is, főleg amióta röidujjúban vagyunk, a karunkat szemelte ki.
2020. ápr. 26. 14:58
A mi cicánk 5 éves és nagyon játékos. Mind a fiam, mind az én kezem tele van macskakarmolással, játékból mindig levadászik bennünket. Nem fogja kinőni.
14. Timmy0520 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. ápr. 26. 14:52

Jó ötlet a plüssjáték, csak nem biztos, hogy megszünteti a kézretámadást. Igaz, hogy a többi ötlet esetében sincs rá garancia.

Fórumindító beszámolhatna idővel, hogy beválni látszik-e valamelyik tanács:)

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Timmy0520)
2020. ápr. 25. 16:38

Ez rendben van, de ebben a korban a cica, látom a sajátjaimon, a testi kontaktus kedvéért is játszik. Az idő legnagyobb részében egymással birkóznak, kisebb részben játszanak a környezetben található dolgokkal.

Ezért is írtam a plüss játékot, de már én se tudom, itt-e vagy egy másik újabb macskásban.

2020. ápr. 25. 16:08

Egy fórumban is feltehetted volna az összes macskás kérdést :D Egyébként szégyenletes a téma, hogy anonim kell megkérdezni? :D


Új asszociációt kellene társítani a fejében a kézhez. Hogy ne ellenségként vagy játékként azonosítsa, hanem pozitív érzés társuljon hozzá. Például közelíts felé a kezedben egy finom falattal szép lassan,amikor elfogadja, akkor simíts rajta párat. Ismételd meg ezt a gyakorlatot többször naponta. Egy idő után összeköti majd, hogy ha a kezed közelít, akkor ő jutalmat kap és így egész jól kondícionálható.

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 25. 15:43

Az tök jó, főleg ha a flakonban van fél marék szög is, ami zörög.

Ritkán van az ember keze ügyében, de megoldható... :D

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. ápr. 25. 15:21
A kutyám mellett műanyag flakont ütöttem a földhöz, ha rosszat csinált, és a nem szabad szavakat mondtam neki. Nagyon gyorsan megtanulta, nit nem szabad.
9. Guruljka (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 25. 13:50

Rácsap, de nem ilyen kicsire, mert ezt a pici haranpást az anyamacska bőre simán bírja.

Már persze ha nekiesnek, nálam ez a két kicsi még nem kezdett ki a mamával.

Apró pici koppantás is elég, és erősebb hangon a NEM.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. ápr. 25. 13:49
A plüsst lefelejtettem. Pedig tényleg van amelyik igényli, viszi magával, mint a kutyus.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 25. 13:46

Üss neki vissza, még valaki azt mondaná szadista vagyok, nem vagyok az, az anyacica is rácsap, ha már nem bír magával a kölyök.

Vegyél neki pingpong labdát. Nagyon szeretnek a lézerpont után is futni.

Ha következetes vagy, akkor megszokja, hogy nem szabad karmolni és harapni.

2020. ápr. 25. 13:41

Szüksége van a testkontaktusra, és játszania is kell.

Ha a kezedre támad, húzd el előle, szólj rá, de adj is rögtön más játékot. Egy ilyen aprócskának lehet egy kis plüss játéka is, ami kicsit kisebb, mint ő maga. Mint valami pót-tesó. Ebben a korban egymást gyűrik még a kiscicák.

2020. ápr. 25. 11:23
8 hetes, nemrég került hozzánk.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 25. 11:18
Hány hetes?
2020. ápr. 25. 10:45
Madzagot húzgálj előtte :) egy bármilyen szalag jó, én pl ugrókötéllel "bolondítottam" meg. mókás, elszórakozik vele, és téged sem csikar össze. Jah meg a krumplis zsák, az a piros hálós izé fel volt neki kötve egy székre és arra ugrált, rángatta, elvolt vele.
2020. ápr. 25. 10:45
Mikor játékos simogatni se lehet.
2020. ápr. 25. 10:43
Még nagyon játékos persze, sokat játszunk vele de a kézre is rátámad néha erősen. Rá szoktam szólni de nem nagyon segít ez. Hogy szoktassam le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook