Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Kaáli intézet fórum

A Kaáli intézet (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
52668. Szophi86
tegnapelőtt 17:44

Sziasztok!

Ma voltam uh-on. 7+4 naposan 3 embrió,0 szívhang. Elmentek a manóink.... Nem tudom hogy lesz vége,magától vagy műtét, de nem érzem, hogy ebből fel tudok állni egy könnyen. Zokogok, egyszerre gyűlölök és nem.... Nem tudok semmit, érteni meg még annyit sem. Írtam K. dokinak. Nem tudom mi a pontos menet ilyen esetben....

Lelkesíteni mostanság nem hiszem, hogy fogok tudni, DE mindenkinek ezerrel szurkolok, és remélem senki nem jár így mint mi!!! 😠😭😢😧

52667. Meridalány (válaszként erre: 52641. - VFanni01)
tegnapelőtt 17:40
Köszönöm. Ezek a vitaminok és ásványi anyagok megtalálhatóak egyben valamiben? Vagy külön szeded?? 😁
52666. Deary (válaszként erre: 52663. - jakee84)
tegnapelőtt 16:54

Ott a pont!

Többek között erről is akarok beszélni a dokival. Inkább legyen későbbi lombik, de vizsgáljuk már ki magunkat rendesen.

Sokan mondjátok ezt a kariotipizálást. Ez mit takar? Mennyibe kerül? És mi derül ki belőle?

52665. Kyara84 (válaszként erre: 52664. - csibe92)
tegnapelőtt 16:46
Szia csibe! Hajrá kapaszkodó is a kis bogyóka. Én felváltva pihentem mozgolódtam de a mozgást nem vittem túlzásba, meg én mindennap aludtam délután egy fél órát bár ez lehetett a sok progitól is. Azt tedd ami neked jól esik 😊
52664. csibe92
tegnapelőtt 16:40
Sziasztok lányok! Egy kis mazsolánk elfoglalta a pihepuha helyét :) Most már jöhet a pihi és a drukk, hogy kapaszkodjon jó erősen :) Ki mennyit és mennyire pihent?
52663. jakee84 (válaszként erre: 52660. - Deary)
tegnapelőtt 16:21

Én aztán tényleg tudom, mennyire nehéz várakozni, mégis azt javasolnám, kezdjetek el előbb vizsgálódni, minthogy megint feleslegesen hormonbombázásnak tedd ki a tested.

Azt gondolom ti is sejtitek, hogy valami nagyon nem oé, 15ből 2 megtermékenyűlő petesejt nem mutat jó irányt. Illetve az is árulkodó, hogy egyre kevesebb petesejted van, ne pazaroljátok egy felesleges körrel.

Én egy kariotipizálást mindenképp csináltatnék, meg még egy csomó más, alap vizsgálatot, mielőtt belefognék egy újabb kísérletbe. Elnézést, nem akarlak elriasztani, csak saját tapasztalatból beszélek.

52662. 1985Adri32 (válaszként erre: 52661. - Deary)
tegnapelőtt 15:21
Megkérdezhetem ,h kihez jársz?
52661. Deary (válaszként erre: 52659. - szilvácska81)
tegnapelőtt 13:47
Köszönöm szépen!
52660. Deary (válaszként erre: 52656. - jakee84)
tegnapelőtt 13:47

Köszönöm, akkor kicsit így megnyugodtam. Semmit nem nézettünk, nem kérnek semmit sem. Jövőhéten pénteken megyek be uhúzni egy jót, és beszélek a dokival. Egy lombikot végig csinálok még vele, ha nem lesz jó, akkor váltok dokit...

Köszönöm szépen a sok infót! 🤗

52659. szilvácska81 (válaszként erre: 52649. - Deary)
tegnapelőtt 13:23
Ha a 3 stimuból csak egyszer volt beülti,akkor csak 1 tb-és lehetőség ment el!Ez legalább jó hír!Drukkolok!
52658. jakee84 (válaszként erre: 52654. - Deary)
tegnapelőtt 13:20

Milyen vizsgálataitok vannak meg?

A stimulációhoz kérteken kívül...

52657. jakee84 (válaszként erre: 52650. - Ági'74)
tegnapelőtt 13:19
Nincs változás, ez ma is így van. Friss az infóm, a PGD miatt nekem sem számít bele, mert nincs a stimus ciklusban beültim.
52656. jakee84 (válaszként erre: 52649. - Deary)
tegnapelőtt 13:18

Ha nincs beültetés, akkor nem számít bele az 5 TB-s lehetőségbe, ez tuti.

Genetikát nézettetek már? Kariotipizálásra gondolok, mindkettőtöknél.

52655. Deary (válaszként erre: 52654. - Deary)
tegnapelőtt 12:47

13 hónap alatt ez lesz a 4. Gyorsnak gyors, csak éppen eredménytelen...

Otthon megnézem az utolsó hormonlaborom eredményeit.

52654. Deary (válaszként erre: 52653. - Panni_80)
tegnapelőtt 12:07

Megmondom őszintén, fogalmam sincs az értékekről. Úgy ment le 3 lombik, mint egy futószalag. Az altatás miatti vérvételen kívül semmilyen más vizsgálat nem történt. Endót kérdeztem Szmatitól, hogy kiszedessem e, de azt mondta, hogy ő nem javasolja,nehogy sérüljenek a fészkeim.

Pergoveris? Konkrétan kérdezzek rá? Lányok, hiába a 4. lombikra készülök, teljesen tudatlan vagyok még szinte mindig. Ez azért is van, mert nem jártam semminek utána, teljesen a dokikra bíztam magam.

52653. Panni_80 (válaszként erre: 52649. - Deary)
tegnapelőtt 10:56

Milyen a legutôbbi lh,fsh,ösztradiol,amh èrtèked?

Endót nem akarod kiszedetni?

Ha tb-re mèsz,próbàld meg sugallani Szmatinak,hogy pergoverissel nyomja meg a tüszőhelyzetet.

52652. VFanni01 (válaszként erre: 52648. - Ági'74)
tegnapelőtt 10:49
Hű a mindenségit :) Ez jó hír!
52651. Ági'74 (válaszként erre: 52649. - Deary)
tegnapelőtt 10:47
Írtam privát üzenetet is.
52650. Ági'74 (válaszként erre: 52649. - Deary)
tegnapelőtt 10:38
2011-ben, az 5. Tb-s lombikomnál csak punkció volt, transzfer nem, így még egy kör tb-s lehetőségünk lett. Ha azóta nem volt változás, akkor nem veszítettél tb-s alkalmat.
52649. Deary (válaszként erre: 52647. - benver)
tegnapelőtt 10:15
Igazából bármin, csak legyen változás. Másfajta stimu szuri pl, vagy ilyesmi. Mert ugye első lombik 15 petesejt, 2 termékenyült meg. Másodiknál 2 petesejt, beültiig el sem jutottunk. Harmadiknál 3 petesejt, itt sem történt beültetés. Az elsőhöz képest brutálisan kevés sejtjeim lettek. Erre csak annyit mondott a doki, hogy nehezen vagyok stimulálható. Na de miért? És az elsőnél miért volt jó minden? Sok sejtecske kellene, mert apánál nagy a baj, és sajnos már nálam is kezd rosszabbulni a helyzet. A stagnáló endometriózisom, most úgy gondolta vicceskedik, és beköltözik a másik fészkembe is. Egyenlőre még az sem tiszta számomra, hogy ha nincs beültetés, akkor is beszámítják e az 5 alkalomba.
52648. Ági'74 (válaszként erre: 52642. - VFanni01)
tegnapelőtt 09:56

[link]

Október 1-jétől hatályos az a kormányrendelet, amely az állami finanszírozásban elvégezhető lombikprogram kibővítéséről szól - derül ki a Magyar Közlöny legfrissebb számából.

A közzétett - a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető meddőségkezelési eljárásokról szóló - rendelet módosítása szerint ha öt teljes, az embrió beültetésével végződő beavatkozás eredményeként legalább egy gyermek élve születik, úgy a következő gyermek, gyermekek esetében is négy-négy teljes beavatkozás vehető igénybe az Egészségbiztosítási Alap (E-Alap) terhére.

A beavatkozásokat a kötelező egészségbiztosítás terhére a nő reprodukciós kora felső határának eléréséig, de legfeljebb 45. életéve betöltéséig lehet megkezdeni.

Az államilag támogatott lombikeljárásokhoz kapcsolódó gyógyszerek tb-támogatása a jelenlegi 70 százalékról 90 százalékra nő, a magánellátóknál igénybe vett beavatkozásnál a gyógyszert felíró orvosok egységesen 55 százalékos tb-támogatással írhatnak fel gyógyszert.

52647. benver (válaszként erre: 52644. - Deary)
tegnapelőtt 09:48
Min szeretnél változtatni?
52646. benver (válaszként erre: 52642. - VFanni01)
tegnapelőtt 09:47

Pedig de.

Újra indul a móka.

52645. Deary
tegnapelőtt 09:46
*jól kifaggatom 😊🤗
52644. Deary
tegnapelőtt 09:46

Sziasztok!

A nagy izgalmak után, végre megérkezett piroska. Július: 4. lombik indul. Jövőhéten meglátogatom Szmatona bácsit, öl kifaggatom, próbálok plusz vizsgálatok javaslatára kitérni, és esedezni a stimu változtatásáért. Meglátjuk mennyire fogok tudni kemény, akaratos nőként fellépni!🤨

52643. VFanni01 (válaszként erre: 52639. - Meridalány)
tegnapelőtt 09:41
Még eszembe jutott, hogy halolajat is érdemes szedni az omega 3 miatt.
52642. VFanni01 (válaszként erre: 52629. - jsanett)
tegnapelőtt 09:33

Én úgy tudom, hogy minden nőnek (akinek fizetik v aki fizeti a TB-t) 5 államilag támogatott lombik jár, ha van gyereke, ha nincs. A FET is beletartozik, csak arra nem érdemes ellőni egy lehetőséget.

Kizártnak tartom, hogy ha születik a 4. tb-s lombik után egy gyereked, akkor újra indul az 5 támogatott lombik. De ha rosszul tudom, akkor világosítsatok fel mindenképp!

52641. VFanni01 (válaszként erre: 52639. - Meridalány)
tegnapelőtt 09:28

Vitaminok, amiket érdemes szedni: vas, folsav, magnézium, terhesvitamin, d vitamin. Én C vitamint is szedek. Illetve ha tudod, hogy esetleg van valamiből hiányod, akkor azt is. Aspirin protect sem árthat. Nekem természetgyógyász javasolta még az E vitamint, és Flavan kapszulát is.

Igyál sok vizet, próbálj meg nem túl sok cukrot bevinni. A párod is étkezzen egészségesen, a kiskatonáknak nem tesz jót, ha dohányzik, vagy ha iszik, a forrófürdők sem egészségesek.

Így nagy általánosságban ennyit tudok javasolni :D

52640. VFanni01 (válaszként erre: 52632. - 1985Adri32)
tegnapelőtt 09:22
Nálam a fet minden alkalommal úgy zajlott, hogy clostit kellett szednem a ciklus elején, aztán UH-on megnézett a doki kb a 11.cn-on, és akkor megbeszéltük, hogy a tüszőrepit mikor kell beadni. Ovuláció után 3. vagy 5. napon ültetik be a fagyibabákat, attól függ hány naposak.
máj. 24. 21:36

Sziasztok.

Nemrég kezdtük a lombik programot. Novemberre van időpontunk. Tudnátok segíteni mire számítsak??? Vizsgálatok még vannak, de 90 százaléka már megvan. Milyen gyógyszerekkel fognak bombázni??? Nem mondott az orvos semmit, de tudok valamit tenni az egészségéért? Vitaminokat gondoltam. Köszönöm 😀

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook