Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Kaáli intézet fórum

A Kaáli intézet (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
57715. tutu79 (válaszként erre: 57714. - Candyandy)
2022. febr. 11. 22:01

Szia,

Először telefonos konzira adnak időpontot. Nem tudom Dalmánál mennyien vannak most, de általában ezt eleve minimum 1 hónapra hanem 2-re szokták adni. Hívtad őket egyébként? Én nem hozzá járok, de itt azt olvastam hogy most valakinek februárban május végére adnának időpontot.

Én megvárnám az első telefonos konzit Dalmával megkérdezném miket fogad el.

Egyébként egy valamire való nőgyógyász hormon panelt, TSH-t, IR vizsgálatot 3 hónapnál régebbit nem fogad el.

A cytológia 1 évig érvényes, de együtt veszik le a Trichomonas vaginalis, Chlamydia, Neisseria, Aerob kórokozó, gomba-al, szóval nem sokkal vagy előrébb.


Ha valamit meg akarsz nézetni akkor én ezekkel kezdeném:

Leiden, Prothro II G20210A , MTHFR C667T és A1298C, PAI-1

Kardiolipin ell AT, Tireoidea perox AAT (Anti-TPO), Tireogl AAT, Colakia (ranszgl), Lupus anticoagulans, Protein C és S, Antitrombin III, Antinuklearis antitestek


A hiv és hepatitiszt MINDKETTŐTÖKNEK nézik, nem csak neked. Anélkül a párodnak nem vizsgálják be az SPG-jét...

Tehát a folyamat

1) telefonoskonzi

2) HIV hepatitisz MINDKETTŐTÖKNEK

3) Hormonpanel/SPG


Annyit még hozzátennék, hogy szeged nem azért van tele mert a vérvizsgálatokat nem végzik el, hanem egyszerűen nem tudnak annyi beteget fogadni, tele a műtő. Ezen a vérvizsgálatok csak annyit tudnak segíteni, hogy kizárják az esetleges betegségeket.

Szóval megkérném ezeket a beutalókat az állami nőgyógyásztól utána konzultálnék Dalmával és utána csináltatnám meg a vizsgálatokat. Mert ez így rengeteg vérvétel lenne.

Egyébként a TSH-d, hormonod rendben? Vagy találtak valamit?

57714. Candyandy (válaszként erre: 57712. - Tutu79)
2022. febr. 11. 20:17
Szia! Én eddig Békéscsabán nőgyógyász magánrendelésre jártam ovuláció indukcióra, két Clostylbegit kúrán vagyok túl, de mindkét stimuláció sikertelen volt. Ezért a dokinő továbbküldött Szegedre a Kaáli Intézetbe, hogy hívjam Dr. Szöllősi Dalmát, de ő is oda fog szólni telefonon, hogy jelentkezni fogok. Olvastam, hogy milyen sok hónap eltelik, az első telefonos konzultáció és a vizsgálat vagy kezelés között, illetve milyen sok vérvétel, vizsgálat kell előtte. Na mármost, mivel én nem nulláról kezdem a meddőségi kezelést, ezek a vizsgálatok,amiket írtál, nekem majdnem mind megvan, kivétel a Hepatitis, HIV teszt, és petevezeték átjárhatósági. Szerinted így hamarabb jutok A-B-be? Mondjuk a pajzsmirigy vérvétel 2020. márciusi, labor 2021. februári, Inzulinrezisztencia vizsg. 2021.márciusi, a hormonpanel 2021.augusztusi, cytológia 2021. Június. Szerinted, ha a 3. napi hormonpanelt, a TSH-t, nagy rutint újracsinálom, a Hiv tesztet is megcsináltatom az első telefonos konzultációig, akkor spórolhatok 2 hónapot? És a konzultáció után, már foglalhatok is időpontot petevezeték átjárhatóságira? Köszi a véleményt! Andi
57713. Rentsy (válaszként erre: 57712. - Tutu79)
2022. febr. 5. 14:44
Úristen! Nagyon szépen köszönöm hatalmas segítség amit most leírtál. Bízom benne, hogy sikerülni fog elsőre is a beültetés, de ha mégsem akkor nem várok ahogy te is mondtad. Köszönöm szépen még egyszer a hatalmas segítséget és időt amit szántál arra, hogy leírd. 😘
57712. tutu79 (válaszként erre: 57711. - Tutu79)
2022. febr. 5. 14:19

Szóval amit vizsgálnak a szegediben a lombik előtt

1) neked és párodnak egyszerre vérvétel a ciklus 3. napján: Rubeola (ez csak női); Treponema pallidum; Hepatitis B és C, HIV.

Vérzéshez kötik ezt a vértvételt, holott ez bármikor levehető lenne. De ha pl úgy van az első telefonos konzid, hogy épp menstruálsz, akkor a kövi vérzést meg kell várnod a HIV vizsgálatra, vesztesz 1 hónapot. Leveszik a vért, és azt mondják, hogy a kövi vérzéskor telefonálj az eredménnyel kapcsolatban, szóval már itt vesztesz még egy hónapot, más intézetekben nem kell várni a kövi vérzésig, hanem elég csak az eredményig. Az eredményt pedig meg tudod nézni az eeszt-n ha van ügyfélkapud, kb 10 nap. Mindenféleképpen regisztrálj, ha eddig még nem lenne, mert mindent oda töltetnek fel, még a Kaáliban is. Tehát ez szerencsétlen esetben már 2 hónap várakozás a semmire. Mert azért általában az emberek nem HIV és hepatitis pozitívan jelentkeznek ilyen kezelésekre....

2) Középidőben lesz a kövi UH neked, ahol is megnézik hogy van e peteérésed, közben leveszik a citológiát és a bakteriológiát, gombát. (Trichomonas vaginalis, Chlamydia, Neisseria, Aerob kórokozó, gomba). Ekkor kell párodnak is mintát adnia, ahol egy egyszerű SPG-t néznek és bakteriológiát, amit szintén az ő eeszt-je alá töltenek fel, neki is jó ha van ügyfélkapuja.

3) Kellene hogy egy legyen egy 3. napi hormonpanel. Na nekem ezt legutóbb nem vették le, elfelejtették.... Megkezdtük a kezelést a ciklus második napján, majd kérdi az orvos hol a hormonpanel... hát véleményem szerint nem nekem kellett volna ugrálnom hogy jöhessek vérvételre... Egyébként a telefonba meg mindig elhajtanak.... Volt hogy velem elég csúnyán beszéltek a telefonba....De hát nyilván nem azért jár az ember oda hogy bájcsevegjen, de azért a minimum szintet megüthetnék...


Még talán a petevezeték átjárhatóságit megcsinálják lombik előtt, nekem ez meg volt, ezért erre külön nem kellett várni. Ha nincs meg neked, akkor ezt is meg kell várnod hogy beütemezzenek, magánban ez kb 60 e ft.


4) Altatás előtt leveszik a vért, ami a nagy rutint és a vércsoport ellenanyagot tartalmazza.


És kb ennyi vizsgálat van első lombik előtt és közben. Nekem 3,6-os TSH val elindították a lombikot de barátnőmnek meg 6-os TSH-val is elindította Virág....


HIV, Hepatitis, Cytológia 1 évig érvényes, 3. napi hormonpanel, TSH, nagy rutin, 3 hónapig érvényes.


És amik hiányoznak vizsgálatok, de lazán meddőséget okozhatnak. Ha van lehetőséged vedd fel a kapcsolatot a körzeti nőgyógyásszal, hogy írja ki azokat a vizsgálatokat amiket ki tud tb-re. Egyébként ha minden-minden vizsgálatot meg akarsz csináltatni az több száz ezer ft.

1) TORCH panelből Toxoplasma, Cytomegalovírus, Herpes simplex.

2) Ureaplasma, Mycoplasma, Varicella.

3) Aflatoxin

4) Helicobakter pylori

5) Genetikai trombofilia: Leiden, Prothro II G20210A , MTHFR C667T és A1298C, PAI-1

6) Immunológia: Kardiolipin ell AT, Tireoidea perox AAT (Anti-TPO), Tireogl AAT, Colakia (ranszgl), Lupus anticoagulans, Protein C és S, Antitrombin III, Antinuklearis antitestek

7) NK sejt aktivitás és arány

8) Kromoszóma vizsgálat

9) PCT - postcoitalis teszt

10) 3 Pontos Inzulin rezisztencia

11) D vitamin szint


A pajzsmirigy alul működés általában együtt jár az Inzulin rezisztenciával és a glutén vagy tej érzékenységgel.

Ezért ha ilyen problémáid vannak ezeket is meg kellene vizsgálni hogy kizárják ennek lehetőségét, vagy kizárják a Hashimoto szindrómát. Pajzsmirigy esetén még az alábbi vizsgálatok javasoltak:

A pajzsmirigy hormonális alapfunkcióiról (TSH, fT3, fT4, anti-TPO)

A pajzsmirigy specifikus paramétereiről (TG, anti-TG, TRAK, reverz T3, jód)

Illetve a pajzsmirigy diétát is javasolnak, kerülni azokat az ételeket amik goitrogént tartalmaznak, pl karalábé, karfiol, káposzta, stb, de pl a maca is tartalmaz goitrogént.


[link]


És ez ugye eddig csak a te oldalad volt. A szegedi kaáliban SPG kívül semmit nem néznek férfi oldalon, még egy hormont sem :(

Ezt a honlapot ajánlom neked, hogy tanulmányozd át.


[link]


A rossz spermakép mögött lehet akár Inzulin rezisztencia, pl ezt is érdemes lenne a férfiaknak is megnézetni, sehol nem nézik. D vitamin szint ellenőrzés, neki is egy nagy rutin, hogy ha esetleg gyulladás van a szervezetében az kiderüljön. Erre ad beutalót a házi orvos.

A profertil szedését javasolják, havi kb 20 e ft. Mi is szedtük, páromnak asthenozoospermiát állapítottak meg ezt feltornáztuk normozoospermiára. Persze emögött van egy 36% DNS fragmentáció, ami elég gáz, dehát a kor...

No remélem tudtam segíteni :D

Sok sikert az úton :)

57711. tutu79 (válaszként erre: 57710. - Rentsy)
2022. febr. 5. 12:10

Hát ha elfogadod egy old-sport tanácsát, tapasztalatát, véleményét, az alábbiak lennének ebben a témában:


1) Szegedi Kaáli egy vidéki intézet a maga mindenféle bűbájával. Mindenki ismer mindenkit... Gyenge a biológia, a vezető biológusnak ez az első munkahelye, és 5 éve végzett az egyetemen. Ebből 2 éve COVID van.... ez tény. Más intézetekben mint BMC, Budapesti Kaáli a vezető biológusok évtizede vannak a szakmában és nem az első munkahelyük, még akár külföldi tapasztalattal is rendelkeznek. Ez ugye azért érdekes, mert a biológus dönti el a megtermékenyítést. Szegeden se fertil chip, se semmi, csak ICSI meg konvencionális megtermékenyítés van. ICS: amit látsz a filmekben, hogy injekciós tűvel befecskendezik a spermát, konvencionális pedig kiválogatás után rácsöppentik petesejtre a spermát.


2)Ha 2 IVF után nem sikerül a baba, akkor intézetet kell váltani mert nem fognak tudni segíteni neked. Nem hisznek az immunológiai meddőségben, és a pénz szűke miatt nem elég alapos a kivizsgálás. Ez alatt azt értem hogy átkerültek az egyetem alá, ami alapítványi lett. És van egy keretük, amit nem léphetnek túl. Nem dolgoznak össze más szakorvosokkal. Az egész intézményt úgy kell elképzelned, hogy a minimum vizsgálatokat elvégzik és utána hajrá indítják a lombikot. Én viszont azt gondolom hogy az ember alapvetően arra született hogy önmagát tudja reprodukálni. Nem a MEDDŐSÉG okát keresik meg, hanem egy kezelést ajánlanak, a kettő hatalmas különbség. Most hogy elmentem másik intézetbe is konzira, le voltam döbbenve hogy AZONNAL megcsinálták nekem a kariotipizálás vizsgálatot, amit Magyarországon csak az istenhegyibe csinálnak és kb 35 e Ft. Szegeden eszükbe se jutott volna ilyen....


3) Nagyon telt ház van, jobban mint a pesti intézetekben. Már november elején februárra adtak első telefonos konzira időpontot. Rettenetesen húzzák az időt, nekem tavaly az első telefonos konzitól a beültig 5 hónap telt el úgy hogy semmi, de semmi bajom sincsen, csak 42 vagyok. Ez alatt az 5 hónap alatt semmilyen vizsgálatra nem küldtek, arra vártam hogy megcsinálják a citológiát mert lejárt az 1 év.


4) Ha megteheted, akkor csak az IVF-eket finanszíroztasd a tb-vel. Az ET-k kb gyógyszerrel együtt kb 200 e Ftba kerülnek. Az IVF meg kb 1 milla.


Azt azért kiemelem hogy ismeretségi körömben, sok embernek tudtak elsőre segíteni, vagyis az első lombik sikerült, de ha az nem, akkor túl sok időt itt nem érdemes eltölteni....

Majd a vizsgálatokat is leírom...

57710. Rentsy (válaszként erre: 57707. - Tutu79)
2022. febr. 5. 11:11

Pajzsmirigy alulműködésem van voltam vele endokrinológusnál. A ciklus 2-4 napján elmentem vérvételre. Kaptam még 1 beutalót a ciklus 22-24.napjára is akkor nézi ismét a tsh-t. Igazából a nőgyógyász sehová sem küldött a leiden mutációt kivéve. De pl még petevezeték átfújást sem javasolta... 😒

Már 2.5 éve próbálkozunk nekem ultrahanggal mindent rendben talált kivéve a pajzsmirigy de az ugye most folyamatba van. A páromnak kevés a spermája sajnos ezt nézte pénteken a nőgyógyász is és mondta, hogy nincs mire várni hívjam a kaáli intézetet. Nem haboztam sokat fel is hívtam őket.

Leirod nekem kérlek, hogy milyen vizsgálatok kellenek? Vagy ezek amiket írtál? Kell még valami?

57709. Rentsy (válaszként erre: 57708. - Marlaa)
2022. febr. 5. 11:04

Jaj de jó 😊

Köszönöm a gyors választ 😘

Picit megnyugodtam, hogy jól döntöttem 😊

57708. marlaa (válaszként erre: 57706. - Rentsy)
2022. febr. 5. 09:47
Martin Virag a legjobb. Nagyon szerencses vagy, ha hozza kerulsz.
57707. tutu79 (válaszként erre: 57706. - Rentsy)
2022. febr. 5. 09:41

Szia, Ez szuper hír hogy Virág dolgozik ismét. Nekem ő szimpatikusabb mint Dalma. Van ám külön fórum is a szegedi kaálinak.

Nekem 3 stimu volt itt, futó szalag mint mindenhol. Milyen vizsgálataid vannak meg? Csomó időt megspórolsz magadnak ha úgy mész oda hogy már előtte kivizsgáltatod magad, pl Inzulin rezisztencia, pajzsmirigy, trombofília panel, immunológiai panel.

57706. Rentsy
2022. febr. 4. 18:38
Sziasztok! Tudtok nekem valamit mondani a Szegedi Kaálival kapcsolatban? Ma hívtam őket mert nekem is lombik lesz de nekem Szeged van a legközelebb. A nőgyógyászom Dr.Szőllősi Dalmát mondta, viszont hozzá csak május 4-re lett volna időpont konzultációra. Kértem a leghamarabb akinek van és Dr.Márton Virágot mondta a hölgy. Ő március 30.-ra tudott időpontot adni. Esetleg van valakinek valamilyen tapasztalata?
57705. tutu79 (válaszként erre: 57703. - Csimbi)
2022. febr. 4. 17:43

Na szóval meg volt az első telefonos konzim a Budapesti Kaálival, Bernárd dr-ral, én ugye a szegedibe jártam.

Az első kérdés az volt, hogy miért akarok intézetet váltani :D :D :D

A másik megnyilvánulás pedig, habár ők most már Dunamenti REK korábban amikor Kaáli voltak hozzáfértek egymás adatbázisához, vagyis mindent látott az orvos rólam :D :D

Te hol tartasz, kihez jártál/jársz pesten?

57704. tutu79 (válaszként erre: 57703. - Csimbi)
2022. jan. 6. 22:04
Szia nekem szegeden volt 3 stimu, de most megyek pestre. Győrt nem ismerem nekünk túl messze van, de konzit bármikor kérhetsz. Nem kell megvárnod a 3 hónapot és a konzi után is el tudod dönteni h szimpi e az orvos. Ha nem tetszik, ne habozz menj tovább
57703. Csimbi
2022. jan. 6. 16:04

Sziasztok!


3 sikertelen lombik után gondolkozunk az intézet váltáson. Eddig Budapestre jártunk, most Győrbe szeretnénk átmenni. Tudna valaki segíteni, hogy mi ennek a menete? Kellemetlennek érzem, mert a mostani dokival is megvagyok elégedve, de Győrről, annyi jót hallottunk már. Volt már valaki ilyen helyzetben?

57702. Andika1981
2022. jan. 5. 17:39
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni a hormon vizsgálatommal kapcsolatban? Ha belinkelem az eredményt?
57701. Otter (válaszként erre: 57700. - Kyara84)
2021. dec. 23. 18:20

Szia Kyara!


Igazabol nem tudnam megmondani... a gyogyszereken, adagokon mindig valtoztatott a doki.. probalkozott, hogy a legjobb. Annyi volt, h kertem h nezzunk prolaktint, mert az nem volt elotte egy ideig... picit magas volt.. kaptam ra fel bromocriptint. Meg nekem FET pl. sose indult el... Ennyi... Sajnos(?) en egyre inkabb ugy gondolom, hogy tul sok ebben a dologban a mazlifaktor...


Remelem jol vagy, neha majd azert benezek, hogy mi ujsag veletek :)

57700. Kyara84 (válaszként erre: 57699. - Otter)
2021. dec. 22. 08:04
Nahát Otter de jó hír ez gratulálok 🙂. Miben volt másabb a sikeres beültetésed? Nagyon Boldog Karácsonyt nektek!!! Köszi hogy jelentkeztél, voltál eszemben.
57699. Otter
2021. dec. 16. 13:58

Sziasztok!


Majdnem egy évig nem léptem be, de ideje, hogy életjelet adjak, talán néhányatoknak még ismerős vagyok :)


Februárban futottunk neki a 6. stimunak és a 7. beültetésnek (előtte az elsőből lett egy üres petezsák, aztán többet semmi). A dokim már lapart javasolt (merthogy nàlam semmi konkrétumot nem találtunk), de azt leginkább a covid miatt nem vállaltam.


A februári 3 db 3 napos embrióból az egyik immár 5 hetesen éppen rajtam alszik 😊


Szóval csak sikerült, bár már elégge fontolgattam, hogy erőltessük-e még... Abban próbáltam bízni, hogy "csak" pechünk volt matematikailag (apagond volt).


Így hát happy end a vége, tesót ennyi stimu után 41 évesen nem tervezünk, eszkimónk nincs...


Mindenkinek kitartást kívánok, nem akarok azzal dobálózni, hogy ne adjátok fel, de bármikor bejöhet, nekünk is most jött össze...

57698. manoka2010 (válaszként erre: 57680. - Hédi2021)
2021. dec. 15. 13:28

Sajnálom hogy nem sikerült a lombik.😔


Sikerült új időpontot kérned?


Mi februári ciklussal indulunk.

57697. Babu79
2021. dec. 10. 15:51
Mi a párommal a győribe járunk! Nagyon kedvesek,segítőkészek,orvosom normális! November végén volt az első konzultációnk,most várjuk a párom Acroszóma reakció eredményét és januárban indul a lombikunk!
57696. RosaGina (válaszként erre: 57695. - Kyara84)
2021. dec. 9. 08:13
Nem tudom. :-(. Valamit muszáj lesz kitalálniuk, mert ez így tarthatatlan. Véges az emberi kapacitás.
57695. Kyara84 (válaszként erre: 57693. - RosaGina)
2021. dec. 9. 06:31
Igen benne se egyszerű de kezdőként még nehezebb most. Nem tudom meddig lesz ez így tartható 😔 sajnos nagyon sokan vagyunk.
57694. Kyara84 (válaszként erre: 57692. - Panni_80)
2021. dec. 9. 06:30
Igaz bocsánat rosszul írtam. A páciensekre nem jut annyi idő hála a kedves államnak.
57693. RosaGina (válaszként erre: 57691. - Kyara84)
2021. dec. 9. 04:30

Ezzel egyetértek.

Figyelni kell, kérdezni és jegyzetekkel menni. És csekkolni, hogy a felhőbe felkerült-e minden, amiről szó van volt.


Hatalmas terhelés alatt vannak, amióta állami lett a Kaali, én nem is értem, hogy gondolják odafenn hogy ez hosszú távon tartható lesz a dolgozóknak.


Nem könnyű most 'kezdő' lombikosnak lenni szerintem.

57692. Panni_80 (válaszként erre: 57691. - Kyara84)
2021. dec. 8. 18:14

Páciensek vagytok, nem betegek!


<3

57691. Kyara84 (válaszként erre: 57686. - Andika1981)
2021. dec. 8. 15:49
Szia! Nem túl beszédes ha kérdezel válaszol. Mindig mosolyog. Azonban nagyon sok a betege emiatt sajnos nem minden betegre tud annyi figyelmet fordítani így sok esetben neked kell mondani vagy épp rákérdezni egy-egy vizsgálatra. Jó orvos de már nem olyan mint régen volt sajnos mióta állami lett a kaáli 😌.
57690. Jucc4111 (válaszként erre: 57681. - Szblanka)
2021. dec. 8. 13:52
Szia!Én Szmatona Gábort választottam hozzá volt a leghamarabb időpont!Nem bántam meg:)Eleinte nekem nem volt szimpatikus mert hiányoltam a beszédet..nem a szavak embere nem magyaráz semmit csak közli a teendőket!Másodszorra sikerült nála a lombik:)6hetes kismama vagyok
57689. Andika1981 (válaszként erre: 57687. - RosaGina)
2021. dec. 7. 21:28
Köszönöm válaszod! Nekem is szimpatikus volt elsőre! :-)
57688. furmi
2021. dec. 7. 21:06

Sziasztok!


Tudna valaki abban segîteni,hogy a debreceni kaàli intézetet hogy érem el? Bejelentkezni szeretnénk a férjemmel. Van egy telefonszám, de ők nem vették fel. Előre is köszönöm a segìtseget.

57687. RosaGina (válaszként erre: 57686. - Andika1981)
2021. dec. 7. 17:19

Nekem szimpatikus. Válaszol a kérdéseimre, partnerként kezel, és rugalmas a protokollt illetően.


Amióta állami lett a Kaali, hatalmas roham alatt vannak, rengeteg páciens jár oda. Nem irigylem őket, szegényeket.

57686. Andika1981
2021. dec. 7. 07:26
Sziasztok! Kinek milyen tapasztalata van Dr Leskó Róbertról? Én még most fogok menni elöszőr hozzá...köszönöm a válaszotokat...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook