Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaáli intézet lombik program lenne pár kérdésem fórum

Kaáli intézet lombik program lenne pár kérdésem (beszélgetős fórum)


2012. dec. 7. 10:34
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!
25. inta (válaszként erre: 24. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 7. 09:45
Én támogatott áron vettem (1600 körül) a 30 db-osat, felírták a Kaáli intézetben is és később a nőgyógyászom is. Sajnos nekem napi 3x2-t kellett használnom a 14-15. hétig, szóval így sem volt olcsó, de ha jól számolom, 35 ezer körül volt a vége, pedig az átlagnál tovább szedtem.
24. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 20. - 3f5c7e70e6)
2012. dec. 7. 00:06
Erre biztosan nem lehet közgyógyot kérni. Azt létfontosságú gyógyszerek kiváltására adják, és jövedelemfüggő, ha jól tudom.
23. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2012. dec. 7. 00:05

Az anyagi része tulajdonképpen attól függ, mennyire könnyen vagy stimulálható. Ha már kevés szuritól növekszenek a tüszők, akkor kevesebbet kell kiváltanod, de van, akinek "ló" adag hormon kell, hogy beinduljon a tüszőérés.

A hormonvizsgálatokat a kaáliban ingyen csinálják, a többi gyógyszer, amit még ki kell váltani, pedig nem drága.

22. kukucz
2012. dec. 6. 20:06
jav. Maga a kezelés...
21. kukucz (válaszként erre: 20. - 3f5c7e70e6)
2012. dec. 6. 20:06
Sajnos mi ilyennel nem találkoztunk.Nem hiszem,hogy jár a lombikra.aga a kezelés ingyenes csak,más nem.
2012. dec. 6. 19:57

Én nem értek hozzá, de ilyenkor nem lehet közgyógyót kérni pl. ???? És arra pl. az utrogestan megy, és az már akkor minusz pénz.


De mondom, nem értek hozzá!!! Csak kérdezem.

19. ffda657edd (válaszként erre: 18. - Kukucz)
2012. dec. 6. 19:48

Szia!

Köszönöm, hogy írtál! Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat is!

18. kukucz (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2012. dec. 6. 19:20

Szia!Nekem Szegeden csinálták a lombikot,és itt elfogadták a ,,külsős" eredményeket is.Azért nem kis pénzt lehet ám spórolni ezeken a vizsgálatokon!Elszomorítalak,nekem az első tizenkettő héten szednem kellett utrogestant(mindenkinek kell,változó mennyit),ez kb. 80.000 Ft. volt.Persze még a vitaminok is,omega-3,magnézium,femibion,c vitamin.Az is egy rahedli pénz volt.Szóval nem csak a szurik kerülnek sokba....

Sok sikert kívánok a kisbabához,és persze kitartást is!

17. ffda657edd (válaszként erre: 16. - Fdd7be0684)
2012. dec. 6. 13:11
Azt mondták, hogy ez nem lehet átfújni sem, mert annyira átjárhatatlan mind a kettő. Az orvos tájékoztatot, aki műtött. Ő a főorvos ott.
16. fdd7be0684 (válaszként erre: 14. - Ffda657edd)
2012. dec. 6. 11:50

Egyébként egy petevezeték átfújást máshol is megcsinálnak, nem?

És az nem kerül pénzbe!

Ki mondta, hogy csak lombikkal lehet gyerkőc?

Mert már egy konzultáció is ilyen helyeken elég borsos árú!

15. ffda657edd (válaszként erre: 13. - Inta)
2012. dec. 6. 08:37

Köszönöm szépen, de semmi baj.

El tudom képzelni, hogy milyen rossz lehet, az én soraimat olvasni úgy, hogy neki még egy sem jött össsze ennyi év alatt.

Igazságtalan az élet! És nem csak velünk!

14. ffda657edd (válaszként erre: 12. - Fdd7be0684)
2012. dec. 6. 08:34

Jaj, szegénykém! Remélem minél hamarabb megérkezik hozzátok is a babóca!

Hidd el, elhiszem, hogy annak akinek egy babája sincs, még rosszabb lehet. Csak nekem is rosszul esik, hogy magyarán, amiért nincs sok pénzünk nem lehet még egy.

13. inta (válaszként erre: 12. - Fdd7be0684)
2012. dec. 5. 20:46
Erről nem a fórumindító tehet. Szerintem attól, hogy neki még egy gyerek a leghőbb vágya a már meglévő mellé, még nem rá kellene haragudnod. Elnézést, nem akartam nyersen fogalmazni, kívánom neked, hogy neked is mielőbb legyen egy kisbabád, aki nagyon boldoggá tesz!
12. fdd7be0684 (válaszként erre: 11. - Ffda657edd)
2012. dec. 5. 17:52

Nem akarok fellengzős lenni, de én személy szerint 14 éve nem esem teherbe!

És még legalább 1 hónapot kell várjak, hogy kontrollra tudjak menni a dokimhoz!

Tudod, mit nem adnék, ha legalább 1 gyermekem lenne?

11. ffda657edd (válaszként erre: 10. - Fdd7be0684)
2012. dec. 5. 15:30

Szia!

Az a baj, hogy időben sincs túl sok. Már másfél éve nem tudok teherbe esni. Idáig húzódott a dolog. Jövő másjuban pedig mennem kell vissza dolgozni, mert lejár a 3 évem.

Ez tartja bennem is a lelket, ennek tudok csak örülni, hogy már van egy kisfiam.

10. fdd7be0684 (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2012. dec. 5. 14:28

Szia

nem csak a kaáli létezik, hanem tb-re is el tudsz járni orvosokhoz, bár több időbe telik. Pl.Sote I.

Emellett azért inkább örülj, hogy már van egy kisfiad, másoknak még ennyi sem adatik meg!

9. ffda657edd (válaszként erre: 8. - Inta)
2012. dec. 5. 14:15

Szia!

Köszönöm szépen, hogy írtál.

8. inta (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2012. dec. 5. 14:13

Szia, nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon korrektek voltak a korábbi vagy máshonnan hozott eredményekkel kapcsolatban: ha pontosan az volt a papíron, amire kíváncsiak voltak, nem kelltt újat csináltatnom.

Sőt, az kaális orvosom, mikor mondtam neki, hogy otthagynám a korábbi nőgyógyászomat, és inkább velük csináltatnám meg a vizsgálatokat, azt mondta, lehet róla szó persze, de ő inkább azt javasolja, hogy legyen egy "kinti" kollega is, lehetőleg SZTK-s, hogy az alapvizsgálatokat, amiket bárhol meg tudnak csinálni, azt azon az úton csináltassam,mert velük nagyon drága lenne.


A többi részhez nem tudok hozzászólni, mert végül pár kivizsgálás és változtatás után spontán teherbe estem, így nem jutottam el az inszeminációig sem.

7. ffda657edd (válaszként erre: 5. - Dallam'75)
2012. dec. 5. 14:13

Szia!

Neked is nagyon szépen köszönöm, hogy írtál!

6. ffda657edd (válaszként erre: 4. - 8f3c54052d)
2012. dec. 5. 14:12

Szia!

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál. Így már értem. :-(

2012. dec. 5. 14:01
Pont így van, a leszívásig vannak a nagyobb költségek. Én Kaális voltam, 2010-ben szültem kb. 200.000,- volt. De ebben benne van a HYCosy, a kromoszóma vizsgálat minden plusz is. Sok függ attól is, hogy a szervezetes hogy reagál, long vagy short protokoll-d lesz-e. Minden egyénre szabott.....Ha átlagot kéne mondanom 100-200000-be megáll a dolog azért.
4. 8f3c54052d (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2012. dec. 5. 13:56
Heni az a baj ezzel, amit írsz, hogy a leszívásig tulajdonképpen szinte az összes injekciót el kell használnod, szóval a beültetés után már alig van költség rajta, max. a progeszteron pótlás. Az injekciók vannak nagyon sokba, ami a leszívásig kell. Nem tudom, mennyire segít, nekem két lombikom volt, hosszú protokol és 2 évvel ezelőtt. Az első 140 ezerben volt, a második 130 ezerben. És én a BMC-be jártam, úgy tudom a Kaáli fizetős (vérvételek, uh-k), a BMC-ben ezek is ingyen vannak, az összes vizsgálat, beavatkozás. Csak a gyógyszereket kell fizetni.
3. ffda657edd (válaszként erre: 2. - 3f5c7e70e6)
2012. dec. 5. 13:48

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! Hát igen, sajnos nem állunk úgy anyagilag, így nincs sok remény a kistesóra. :-( Igazsgátalan az élet! Ahol meg nem várják, oda meg megy a gólya.

2012. dec. 5. 13:43

Nincs benne tapasztalatom, de nagyon sajnálom!! Elszomorodtam, ahogy elolvastam a kérdésedet. :(

Sok szerencsét kívánok és sok sikert!

2012. dec. 5. 13:38

Sziasztok!


Tudom, hogy van már fórum róla. Nem győzöm visszaolvasni az egészet.

Most voltam átjárhatóságin, ahol kiderült, hogy mind két petevezetőm el van záródva teljesen. Sajnos csak lombikkal lehet még egy kisbabám. Már van egy kisfiam (2010 májusában szültem). A Kaáli intézetet ajánlották nekünk Pesten (az van hozzánk a legközelebb). Akiknek mostanában vettek részt lombik programban tudnátok nekem segíteni? Árakkal kapcsolatban lenne kérdésem. A párommal minden rendben van. Én voltam vérvételeken (3. és 21. nap) és follikulometriás ultrahangokon is. A tsh-m emelkedett egy kicsit valamint a prolaktinom magasabb. Ilyenkor ezeket az eredményket elfogadják? Vagy sajátot csinálnak? Tudom, hogy van konzultáció mindenek előtt. Utána hogyan tovább? Sajnos anyagilag nem állunk úgy, hogy több 100ezret tudjunk fizetni érte. :-((( Csak kíváncsi lennék rá, hogy ilyenkor már felírhatják rögtön a szükséges gyógyszereket, szurikat? Nem tudom, hogy mi a menete pontosan. Meg mi mennyibe kerül. Egyáltalán érdemes-e belevágni úgy, hogy anyagilag olyan sokat nem tudnék rááldozni. :-(( Abban bíznék talán, hogy elsőre többet le tudnak szívni és később azokat visszaültetni. Így nem kéne annyi gyógyszert szednem. Meg hátha elsőre sikerülne. Vagy ilyenbe ne is reménykedjek? Ha esetleg tudnátok nekem segíteni nagyon megköszönném! Most nagyon el vagyok keseredve! :-(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook