Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Kaáli intézet fórum

A Kaáli intézet (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
tegnap 16:54

Sziasztok!

Szeretnék véleményt kérni..

Próbálom röviden leírni: túl vagyunk 3 sikertelen beültetésen.

Részemről: (pajzsmirigy gondok, elzárt petevezetők, leiden heterozygota és ma érkezett meg a kariotipizálás

eredményem: ( nem tudtuk sajnos a beültetések előtt hogy női részről is szükséges, így csak a férjemnek csináltattuk meg, nála is vannak eltérések, az orvosok ezzel mit sem foglalkozva csináltuk sorra a beültetéseket. Intézmény váltáson vagyunk túl.

Az orvosunk ajánlotta erre a problémára az IMSI eljárást.Én kaptam étrendkiegészítőket petesejt minőség javítására. Az előző beültetéseknél kb 13-14 petesejtem volt de a vége mindig az lett hogy 1db-ot sikerült vissza ültetni).

A kariotipizálás eredményem: "16-os kromoszóma hosszú karján fragilis helyet azonosítottunk. Terhesség esetén a magzat kariotipizálása minden esetben indokolt".

PGD elvégzését ajánlják.

Ezzel kapcsolatban érdeklődnék...

Ha pl lesz 2-3 db megtermékenyített petesejtem, abból szerintetek mennyi az esélye annak hogy akár 1db nem lesz "gén hibás"? Nem látom a fényt az alagút végén..:(

Nagyon le vagyok törve mert eddig akármilyen vizsgálatot megcsináltattam mindig kiderült egy újabb "hiba" bennem...:(

Tudna írni valaki véleményt aki esetleg hasonló cipőben jár?

Nagyon szépen Köszönöm előre is!

Szép Napot

55657. Kyara84
tegnapelőtt 18:17
Komolyan sírva fakadok már megint felment a TSH érték hogy csökkentettem a gyógyszer adagot így is a doki azt mondta hagyjam el de nem mertem teljesen abba hagyni mi lett volna ha abba is hagyom. Kiakadok ha megint azt mondja majd nézzük meg 6 hét múlva Újra az értéket. 😡😡😡😔😔😭😭
55656. Manyi87
tegnapelőtt 11:30
Sziasztok! Én ma jelentkeztem be a Bp-i Kaáliba és egy lemondás miatt kaptam jan.3o-ra Szmatona dokihoz idöpontot. Ismeri esetleg jár hozzá valaki?
55655. Kyara84 (válaszként erre: 55644. - Jakee84)
jan. 12. 17:47
Az inzulin értékem már jó, most épp a pajzsmirigy TSH eredményét várom hétfőn hogy végre rendeződött e. Nagyon örülök nektek hogy jól vagytok 😘😘 izgalmas időszak ez 😊. Köszönöm a szurkolást már nagyon várom hogy végre beálljak én is a sorba.
55654. Gubam0508
jan. 12. 15:56
Köszönöm lányok a sok választ. Ezek szerint jobb ha rákérdezek az orvosomnál hogy az eredményeim alapján javasolja e vagy nem. Mégegyszer köszönöm szép napot nektek. 🤗😙😚
55653. Bogika28 (válaszként erre: 55645. - Gubam0508)
jan. 12. 14:34

Szia!

Orvosi javaslatra én szedtem a legutolsó lombik alkalmával (bár a vércukorszintemmel nem volt sosem baj). Azt nem tudom, hogy emiatt sikerült-e, de én majd a kistesó projektnél is szedni fogom.

55652. Maba (válaszként erre: 55648. - TAndi86)
jan. 12. 12:00

Folandrolt, később Gynositolt.

Clostilt és tesztoszteront.

55651. tim80
jan. 12. 10:19
Az Inofolic-kal azért is kell vigyázni, mert szintetikus folsav van benne, ami többlet bevitel esetén elraktározódik, és nem mindenki tudja lebontani. Szóval ha valakinek mutációja van az MTHFR génen, akkor az Inofolic nem ajánlott.
55650. tim80 (válaszként erre: 55649. - Jakee84)
jan. 12. 10:15
Én is szedtem most pár hónapig inozitot, és rosszabb lett a terheléses inzulinom mint legutóbb. Persze nem tudom, hogy inozit szedés nélkül milyen lett volna most. De úgy döntöttem, hogy abbahagyom, és pár hónap múlva csináltatok újra egy terheléses vizsgálatot.
55649. jakee84 (válaszként erre: 55646. - Hanga05)
jan. 12. 10:12

Én az ellenpélda vagyok, kipróbáltam én is, nekem rontott az ir-emen, Naszódy le is állította.

Most várandósan is merckformint szedek, igaz csak 250 mg-t.

55648. TAndi86 (válaszként erre: 55647. - Maba)
jan. 12. 09:34
Az Inofolic férfi verzióját (Folandrol) vagy ő is az Inofolicot szedte? Milyen hormont kapott ezen felül?
55647. Maba (válaszként erre: 55645. - Gubam0508)
jan. 12. 09:25
Szia. Nagyon megosztó. Egyik orvosunk támogatta, másik azonnal letiltott róla. Mi szedtük, férj is, én is, neki jelentős spermakép javulása lett, de hormont is szedett, így nem tudni melyik hatott. Én szedtem is, meg nem is, de őszintén megmondom, nem tudom segített e valamit is.
55646. Hanga05 (válaszként erre: 55645. - Gubam0508)
jan. 12. 09:24
Nekünk a győri kaáliban javasolták, nem tudom konkrétan, mi segített, vagy mi lett volna, ha nem szedem. Nemcsak folsav van benne, hanem myoinozitol is, elvileg IR-re is jó. Én általában szedek valami myoinozitolt, majd ha lombik lesz megint, akkor veszek inofolicot.
55645. Gubam0508
jan. 12. 02:28
Sziasztok. Valakinek van valami tapasztalata az inofolical? Érdemes szedni? Ha valakinek jó a folsav értéke annak is javasoljátok? Igazából amiatt gondoltam rá mert azt olvastam hogy javítja a petesejt minőségét.köszi a válaszokat.
55644. jakee84 (válaszként erre: 55640. - Kyara84)
jan. 11. 17:02

Köszönjük az érdeklődést, mi is remekül vagyunk, éppen ma 18 hetesek. 😊 Mi június 14-re várjuk a picilányt, a héten voltunk magzati szív ultrahangon (rutin eljárás), minden tökéletes. Már egyre erősebben érzem a mocorgást is és elkezdtem gömbölyödni is. 😍

Milyen eredményekre vársz Kyara?

Izgatottan várjuk veletek együtt a márciust, fél szemmel én is követem a történéseket és nagyon nagyon drukkolok nektek!

55643. Kyara84 (válaszként erre: 55642. - Otter)
jan. 11. 16:50
De jó hír Otter 😊 én is márciusban indulnék ha eljutok végre odáig 😊
55642. Otter (válaszként erre: 55638. - LnéM)
jan. 11. 14:05
Mi február vége felé hazahozunk 2 kölköt a sítáborból :)
55641. RosaGina (válaszként erre: 55640. - Kyara84)
jan. 11. 09:56

Szia.

Itt minden rendben köszönöm. Vasárnap töltöm a 18. hetet, terminus június 16. Az első trimesztert végig hánytam meg aludtam, ez a második trimeszter viszont tünet mentes.

Jövő héten megyünk a 2. genetikai uh ra, remélem jól van a kicsi fiú.

Olvaslak titeket, és drukkolok nektek. Kitartás, és előre a cél a felé. Ne adjátok fel, nektek is sikerülni fog!!!

55640. Kyara84
jan. 11. 08:40
Sziasztok! Kivel mi újság? Ki hogy áll hol tart? 😊Én még várom az újabb eredményeimet hogy javultak e az értékek ha igen utána fogom csak meg tudni mikor indulunk neki a 3. körnek. Aki esetleg épp akcióban van annak megy a drukk és hajrá. Legyen ez mindenkinek babás év 😘😘😘. RosaGina, Jakee, Benver, Szophi remélem veletek is minden rendben és jól vagytok. Jakee, RosaGina szépen fejlődnek a picúrok mikor lesz a nagy nap amikor végre kezetekbe tartjátok majd a legszebb ajándékotokat?
55639. Gubam0508 (válaszként erre: 55638. - LnéM)
jan. 11. 04:42
Szia. Majd január 15.én megyek konzultációra márciusban tb-s lombik lesz.
55638. LnéM (válaszként erre: 55635. - Felícia17)
jan. 10. 13:42

Tegnap meg nekem sem, de ma már müködik.

Lányok ki hogy ál? Január-február kinél jön szóba, valamilyen programmal?

55637. felícia17 (válaszként erre: 55636. - RosaGina)
jan. 8. 19:08
Köszi!!
55636. RosaGina (válaszként erre: 55634. - Felícia17)
jan. 8. 18:39

Nem szerepel!!

Nézd meg, amiket belinkeltem, le van irva.

Az orvosi igazolást te teszed el magadnak, mert a nav kérheti. De a munkáltató felé csak a másik papírt adod le, amin kéred a kedvezményt.

55635. felícia17
jan. 8. 18:35
Sziasztok! Az normális hogy se telefonon, se asztali gépen semmilyen böngészővel nem tudkm megnyitni a Kaáli honlapját?? Egy-két mp-re felvillan aztán eltűnik, csak tölt-tölt de nem jelenkk meg semmi. Se főoldal, se aloldalak. Másnál is van probléma?
55634. felícia17 (válaszként erre: 55632. - RosaGina)
jan. 8. 18:33

Köszi, ez nagyon hasznos infó!

Azt tudja esetleg valakk, hogy a munkáltatónsk leadandó papíron szerepel konkrétan az endometriózis, minf ok, vagy annyi hogy jogosult vagyok az adókedvezményre? Munkahelyen azérg nem "reklámoznám" ag ilyen jellegű problémáimat...

55633. Maba (válaszként erre: 55632. - RosaGina)
jan. 8. 17:59
Nagyon köszi az infót! Holnap én is elintézem.
55632. RosaGina
jan. 8. 17:08

Sziasztok!

Lehet hogy már olvastatok róla, de ha nem, akkor hátha hasznos infó sokatoknak. Én Ursula fórumtárunknál olvastam róla először, és azóta utána is jártam az ügynek.

Azoknak szól, akinek igazolt endometriózisa van.

019.01.01-től az endometriózis is fogyatékosságnak számít, csökkenthető az összevont adóalap. A Kormányrendelet Mellékletben meghatározott betegségek között szerepel az endometriózis is.

Itt érhető el a rendelet szövege és a melléklete, 18. pontban szerepel az endometriózis:

[link]

NAV oldalán infó: [link]

A háziorvos a laparoszkópiás műtét zárójelentése és a szövettan alapján kiállít egy igazolást. ( megnézi, hogy a törvényben szereplő BNO kód és a zárón/szövettanon szereplő BNO kód egyezik) Ennek az igazolásnak az egyik példányát megtartja a másikat te tartod meg. Ha ez megvan, akkor a nav oldalán található formanyomit ki kell töltened és leadnod a munkáltatód felé.

A háziorvos által kitöltendő igazolás nyomtatvány itt van:

[link]

A kedvezmény a mindenkori minimálbér 5-%a.

A kedvezmény 2019.01.01 től érvényesíthető. Azzal kapcsolatban, hogy önellenőrzéssel visszamenőlegesen is lehet-e a kedvezményt igényeli, a Női Liga még várja a NAV állásfoglalását.

cikk:

[link]

Én tegnap el is intézem a dolgot a házidokinál, 10 perc volt az egész - (vittem neki a törvényt, a magyarázatot, és a formanyomit is kinyomtatva)

55631. anna_90
jan. 8. 11:47

Koszonom!

Immunologian belul mit erdemes megnezetni nalam illetve kulon a ferjemnel?

55630. TAndi86 (válaszként erre: 55628. - Anna_90)
jan. 8. 10:04

Szerintem az inzulinrezisztencia alapvizsgálat, már az első (beültetés?) előtt kellett volna...

Nem árt az immunológiai vizsgálat sem.

55629. anna_90
jan. 8. 10:02
Kell-e valamin elgondolkodnom vizsgalatok teren, vagy maradjak a fenekemen es legyek turelemmel?! :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook