Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyógyszertáros kontra doki fórum

A gyógyszertáros kontra doki (beszélgetős fórum)


156. Talian35 (válaszként erre: 153. - A9986bef96)
2010. júl. 27. 20:49

OFF


Két és fél hónap alatt sikerült annyi kommentet produkálnod, mint mondjuk nekem 2 év 2 hónap alatt. Szép teljesitmény amihez csak gratulálni tudok - 3 gyerek, férj, tanulás, házimunka mellett :-)))

155. Talian35 (válaszként erre: 147. - K_nm)
2010. júl. 27. 20:45
Jó lett, megérte :-))
154. 46fa9c010b (válaszként erre: 150. - K_nm)
2010. júl. 27. 20:27
Inkább maradtál volna csöndben!
153. a9986bef96 (válaszként erre: 147. - K_nm)
2010. júl. 27. 20:24

Na végre!:D


Magamról: az életben nem vagyok ilyen kemény,tudok mosolyogni és ha olvasgatnál más beszélgetéseket,amik mondjuk nem tudományos témakörben zajlanak...,akkor ez ki is derülne.

Mitől lennék ideges?Egész jó hsz szakmai tekintetben,pontosan ilyet vártam már a legelső probléma felvetésénél is,ha hihető,ha nem.

Az meg nekem elég kevés,hogy minek minősítik a hsz-eimet.Általában átlépek rajtuk,a lényegre összpontosítok,hogy a választ megkapjam.Most is megkaptam(végre!!!),reakcióm az első mondat rá,ez az első eset,hogy kiegészítem egy nyúlfarknyi "magamról" résszel.

2010. júl. 27. 18:33
értelme akart lenni:):):):)
151. db8a6d08b8 (válaszként erre: 150. - K_nm)
2010. júl. 27. 18:28

hát persze hogy nem,mert nincs is értelem!

BOCSÁNAT AZ IDEGRONCSÉRT!

150. k_nm (válaszként erre: 148. - Homokóra)
2010. júl. 27. 18:24
Köszönöm! Kellett...nem volt könnyü, durván egy hét volt, amíg összeszedtem a gondolataimat és megvártam, míg mindenki lenyugszik, hogy szólhassak...szerintem elértem, amit akartam, mert nem dobál vissza senki ;-)))
2010. júl. 27. 16:22
Jav:"korrektül"
2010. júl. 27. 15:54

Ez igen!

Nagyon korraktül és átfogóan fogalmaztad meg a mondandódat!:)És mennyire igaz!!!

Gratulálok!:)

147. k_nm
2010. júl. 27. 13:07

Sokat gondolkodtam, hogy megtörjem-e azt a békés csendet, ami egy napja már, hogy beállt itt végre...de azt gondolom, ha már visszaregeltem, megírom a véleményem erröl a sárdobálásról, nem utolsósorban megvédve ezzel a szavam, mert amint látom, az nem kicsit vagyon szidalmazva...nnnna szóval...elöször is, ez föként vitának szól, mert az ö nyála a legtöbb, de küldöm mindenkinek, aki szereti...kezdem azzal, hogy itt vitácska eléggé sérelmezte az "unatkozó kismama" megnyilvánulásomat. Azt egyrészt nem neked írtam, másrészt reagáltam az idegroncs jelzöre, amin én korántsem sértödtem meg, pedighát no...és most megmagyarázom, miért is gondoltam ezt: egy gyerek (vagy akárhány) 24 órás szolgálat, szokták volt a kismamák preferálni. Ezzel gond nincs, el is hiszem. Na de mikor a reagálásod a hozzászólásokra olyan gyors, hogy még az elötted szóló jóformán ki sem gondolta, mit akar írni, te máris megvétózod, akkor ahhoz a gép elött kell ücsörögni. Akkor nyilván unatkozhatsz, a gyerek végülis önjáró...etetési idöszakban eltünsz, amíg belerakod a kosztot, aztán meg elvan, amíg játszik (lehet, töletek számazik ez a mondás?). De most ezen nem hiszem, hogy meg kellene sértödni...Vagy esetleg az volt sértö, hogy feledékenynek tituláltam egyes kismamákat, akik éjjel kettökor sürgösségi esetnek tekintik, hogy nincs a gyereknek mit enni? Valóban, anatómiailag sürgösségi a csecsemötáplálás, mint a felnöttáplálás...de ha magatoknak nem felejtettél el kenyeret venni, akkor a gyereknek miért marad el a tápszer? Mikor kibontod az utolsó csomagot, cipöt húzol és elrongyolsz a patikába vagy a teszkóba, korába, akárhova...de mielött, ez nem a fixa-ideám, ez csak egy példa volt a sok közül...amúgy pedig például, ahol én laktam és dolgoztam, pont emiatt szüntették meg az éjszakai patikai ügyeletet. Akinek baja van, az elmegy a kórházba és kap a bajára minden jót...Ha meg a cumit ásta el a gyerek, vagy apukán a kangörcs van, szabad a teszkóba menni, nem kell ilyenekért a patikust felkelteni...félreértés ne essék, ha valóban sürgös, ott van a patikus, de akkor az orvos mondja azt, hogy sürgös, ne a beteg! Lássuk csak, mi van még...írtad (még mindig vita), hogy nem érted ezt a beszállítós dolgot...pedig egyszerü...egyik patikának x nagykerrel, másiknak y-al van szállítási szerzödése...a patikai programok is eltéröek...egyiken látszik, hogy megszünt a gyártása és kifutó készlete van z gyógyszernek, a másikon nem. Mivel mindezek nincsenek egységesítve, nincs két egyforma patika, ahol ugyanazt mondanák (vagyis van, de nyilván nem fogod ki)...és ez nem a szabályokon múlik, mert mindez szabályos és törvényes...hogy te ezzel szívsz? hát, így jártál...hogy nem tartják készleten a rendszeresen szedett gyógyszered? hüm..erröl késöbb...szóval azt gondolom, hogy kár korruptnak nevezni a patikákat, amiért "letagadják", hogy az a gyógyszer a világon van és mást ajánlanak helyette. Örülj neki, hogy van még a városotokban gyógyszerész, aki ajánl helyette mást, és nem szó nélkül küld el másik patikába! Ha ott is így viselkedsz, mint itt, azon se csodálkoznék, ha megszünt volna minden patikai dolgozóban a jóindulat irántad! Magyarázok: jóindulat nem kötelesség! Patikusnak kötelessége a gyógyszert neked kiadni, rádmosolyogni, kedvesnek lenni, tanáccsal ellátni. Amennyire szidod az összes patikát a városotokban, el tudom képzelni, hogy mindenhol leszartad a kalapács nyelét, és már sehol sem szavaznak neked bizalmat. Ami a kötelességük, megteszik, de tudod, amilyen az adjon isten...itt is nagyon szépen bemutattad, hogy ha a gyógyszerész megmagyarázott egy problémát, azt te nem fogadtad el, mert az úgy hülyeség. Gondolom, face-to-face is így jártál a patikussal, hogy nem azt mondta, amit hallani akartál, és már nem küzd veled, ö kiadja, amit kérsz, amíg törvényes keretek között van és nem valami ordenáré baromságot akarsz összelegelni, de a jótanácsokból már kifogyott, hisz látja, nincs kinek! Az aszkorbinsavval meg azért néznek rád érdekesen mert téped a szád, hogy mennyivel olcsóbb....nem sokkal...a hidrogén-peroxid pedig tényleg egy olyan készítmény, aminek csak bizonyos higítása vénynélküli. És addig, amíg HETENTE változnak a gyógyszerkiadással (és ez a magisztrális anyagokra is érvényes) kapcsolatos szabályok, ne várd már el senkitöl, hogy fújja az épp aktuálisat! Sérelmezted, hogy mindenhol ugyanazok a jogszabályok, úgyhogy bizonyára szakmai felkészültség hiánya,hogy amit x helyen megkapsz, y helyen elküldenek messzetájra vele. Ehhez ugyan semmi közöd, de elmesélem, hogy olyanra fröcsögj, amiröl már hallottál valamit: vannak olyan patikák, ahol betüröl-betüre szigorúan betartják a jogszabályokat, ha fene-fenét eszik is. Ott látszik, hogy az egészségügyi törvények nem minden esetben betegbarátok. És vannak azok a patikavezetök, akik merészek ahhoz, hogy a kiskapukat ügyesen lavírozzák végig. Hozzáteszem: legtöbbször a beteg érdekében! És vannak azok, akikröl te beszélsz, a korrupt patikusok, akik zsebre dolgoznak....de még ök vannak kevesebben, szóval nem kell annyira ráhúzni a vizeslepedöt a patikai dolgozókra! És ha már itt tartunk: a gyógyszerkiadást tényleg erös törvények kötik, az inzulinnak külön szabályozása van, amit valóban nem minden esetben tud az orvos (tudnád, hányszor voltam egy-egy beteg miatt az orvosnál, mert felül kellett bíráljam a döntését, és a receptet végül is ki kellett vele javíttatnom, hogy szabályos legyen a kiadás...és erröl a beteg nem is tudott...és a következö alkalommal megint vehettem a cipöm és csattoghattam a kórházba, mert nem képes azt a kibtt receptet rendesen felírni! Hozzáteszem: ez nem tartozik a munkakörömbe, kurvára nem! Vissza is adhattam volna a receptet, hogy ballagjon vissza...csak ö közremüködö beteg, nem akar okosabb lenni mindenkikél, így megtettem neki ezt a SZIVESSÉGET). És talán ezért is nem közeledik az álláspontunk, ahogy írtad, mert nem hallod meg, amit nem akarsz hallani. Ha nem a te csöppnyi agyadból pattant ki, máris hülyeség...ja, és ez már igazán csak szörszálhasogatás, de azért elmondom, te kis szakzseni, hogy a pult a kocsmában van, mifelént ezt tárának hívják. Ja igen, a villogásról. Amikor kifejtettem neked, hogy mit miért tanulunk, nem azért tettem, hogy villogjak vele, és nem jöttem rögtön a diplomámmal, még le is írtam, hogy nem gyógyszerész vagyok (tudom, nem te jöttél vele, de az elején írtam, hogy akinek nem inge...). És mint indok, szerintem elfogadható, hogy fingod nincs, mit tanulunk, mi az, ami feljogosít bennünket arra, hogy ott álljunk. Nem "gyógyszerbótos" a végzettségünk, hanem esetenként asszisztens, szakasszisztens és gyógyszerész. Söt van olyan is, hogy szakgyógyszerész, de igazán nem akarok a "pult" mögül csúnya szavakkal hajigálózni...ha villogni akartam volna, mondtam volna neked, hogy cseréljünk tanulnivalót...de nem teszem, mert semmi közöd ahhoz, mit tanulok, és hol! Ja igen...a magyarországi végzettségem gyógyszerellátási szakasszisztens, mielött még ebbe is beleköt valaki!

Még valami, egy utolsó szösszenet: valóban az elején elcsesztem, 3 évet írtam a Prospanra. Felejtek...mivel nem tartom jó gyógyszernek, (bocsánat, gyógyhatású készítménynek) nem is osztogattam annyira, inkább mást preferáltam. Ennek és annak, hogy lassan másfél éve nem dolgozom patikába, az oka, hogy egy-egy dolog már homályos....így mea culpa, szakmai tudásom kezd elgyengülni (mielött jön a nyál: mivel nem gyakorlom, teljesen mást csinálok, nem nehéz elfelejteni!). Hát ennyit akartam, kedves méregzsákok, és még annyi lenne a hozzáfüznivalóm, hogy utánam a vízözön...lehet fröcsögni kedvetekre, hiszen az ellenérvet, mint olyat az idegen szavak szótárában is cenzúracsíkkal fedtétek. És az, hogy megvédtem az igazam, valóban okott adott az újabb felháborodásra, és mocskolódásra, és sértödésre, és a többire. De mindenki a maga sírjának kovácsa, és "ízléstelenség fegyvertelennel szellemi párbajt vívni"...Csak annyi csengjen a fületekben, mikor próbáljátok a patikusnak megmagyarázni, hogy miért jött e világra, hogy azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem biztos, hogy a víz a hülye! Lehet hápogni ;-)))

146. Talian35 (válaszként erre: 143. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 26. 11:14
NEM irt ilyet, úgyhogy figyelmetlen nem én vagyok hanem TE :-)
145. Talian35 (válaszként erre: 143. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 26. 11:10
Hol irta? Mert én nem találtam ilyet tőle :-)
2010. júl. 26. 11:08
Hol írta?
143. db8a6d08b8 (válaszként erre: 142. - Talian35)
2010. júl. 26. 11:04

okostojás! öregnéne ... írta azt hogy egyesek ne jöjjenek ide....!!!! ezt neki kellett volna írnod.

én senkit sem küldtem el!!!!!

NA LÁTOD MILYEN FIGYELMETLEN VAGY:)

142. Talian35 (válaszként erre: 141. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 26. 11:01
Javaslom, legközelebb klubot nyiss, és akkor csak azokat engedd be, akik azt irják, amit hallani akarsz :-)
141. db8a6d08b8 (válaszként erre: 140. - 099c0bed40)
2010. júl. 26. 09:51

Te sokkal inkább "szétverted" a topikot ,mint Vita!

igazán nagy butaság volt ilyen ostoba kijelentést írnod!

2010. júl. 26. 08:15

Köszi hogy mire ezen érdeklődés-vesztésed bekövetkezett, totálisan szétverted az egész topikot, továbbá elvetted az addig ide járó "amatőr olvasók" ( akik nem leendő vagy valós doktorok, mindössze a téma után érdeklődők)--kedvét attól, hogy benézzenek.

Gratulálok, nyertél, most boldog és elégedett lehetsz Magadra T. Leendő Doktornő!

139. a9986bef96 (válaszként erre: 137. - Talian35)
2010. júl. 25. 22:07
Már mindegy.Érdeklődés-vesztésen mentem keresztül.:)
2010. júl. 25. 22:05

Ah,jó...Nem erőlködöm.Ha bárkit mégis megbántottam bocsika érte.Remélem,hogy egyszer majd a valóvilágban kibékülhetnek a pult mindkét felén állók,erre jelenleg nem sok esélyt látok.Sajnos.

Sok sikert,mihamarabbi gyógyulást és -gondolom ez nem gond:patika-mentes életet minden gyógyulni vágyónak!:D

137. Talian35 (válaszként erre: 134. - A9986bef96)
2010. júl. 25. 22:04

Képzavarban vagy. A patikus szerinted mit tehet róla hogy árul valamit ami SZERINTEM szar? A boltokban is egy csomó szemetet eladnak, de ezért nem a boltvezetőt fogom szidni??!!!

Úgyhogy légy oly kedves és ne rám kend!

136. Talian35 (válaszként erre: 133. - A9986bef96)
2010. júl. 25. 22:02
Patikában nemcsak gyógyszert lehet venni, nem? :-) Meg, attól még kérdezni lehet, nem?
2010. júl. 25. 21:21
Valóságos problémákra várok reflektálást.Senki többet harmadszor?
2010. júl. 25. 21:20

"Nem vagyunk egy súlycsoportban, és ezúton kérek minden patikust, hogy ezekre az ocsmánykodásokra ne reagáljanak."

A hús-vér esetek,ahogy viselkedtek emberekkel (igen velem is) ocsmánykodás???Téged nem zavar,hogy én viszont ezeket ugyanúgy és még inkább hallgatni fogom kliensektől/paciensektől,ahogy eddig is,amikor beszélgettem velük,pedig még nem is vagyunk (te+én) egy súlycsoport, és nem fogok tudni jót mondani nekik,semmi biztatót???Téged nem zavar,hogy nem foglak tudni megvédeni titeket???Téged nem zavar,hogy a korábban felsorolt dolgok hús-vér emberek panaszai???Ajvé!


ÉS NEM TUDOM,HOGY MIÉRT NEM TUDSZ OLVASNI:

"mert kiadják az oltóanyagot, mikor attól autista, cukorbeteg, meg a csuda tudja mi lehet az ember szerinted. . " Mit jelent a "szerinted"?Ezeket Talian szajkózza vég nélkül nem én,már bocsi...


Ez a hsz-d téged minősít.

133. a9986bef96 (válaszként erre: 131. - Talian35)
2010. júl. 25. 21:15

Hsz:125.kb középtájt...

Saját bevallásod szerint nem is szoktatok betegek lenni...Akkor most mi van?Vitaminok mindig vannak...

2010. júl. 25. 20:12

13. Vita1 2010-07-18 22:16

Én nem tudom, hogy egy patikus hogy jön ahhoz, hogy felülírja az orvos szavát. . . (lehet anno kivágták az orvosiról, aztán nem tette magát túl rajta, he-he)

Amúgy. . . Én legjobban a lándzsás útifüvet szeretem. De azt nem tudom hány éves kortól mehet. . . :( Már elég régóta azt használom a gyerekeknél is, de tényleg nem emlékszem mióta. . . sorry. :(

Válasz erre Privát üzenet

131. Talian35 (válaszként erre: 130. - A9986bef96)
2010. júl. 25. 16:02

1. Akkor Te tisztában vagy a patikai szabályokkal? Dicséretes :-) És mik a szabályok?

Nekem még nem volt gondom patikussal, sehol. Fura, nem?

130. a9986bef96 (válaszként erre: 129. - Talian35)
2010. júl. 25. 15:20

1.A törvény itt is az, ott is az.Nekem kell rohangálni,mert nem tudják,hogy mit lehet és mit nem.Csak általánosítani tudok,mert alig-alig akad ellen példa.Itt valaki azt írta,hogy 3-ból 2-vel gondjai vannak.Nálam az arány:5-ből 4...

2.Ö-ö-ö...Ez doki szidást jelent?Jó a körzetisem is? :DDD

129. Talian35 (válaszként erre: 128. - A9986bef96)
2010. júl. 25. 12:27

1. Akkor sem általánosithatsz. Egy patikában nem dolgozik 8 általánost végzett valaki, vagy végzett gyógyszerész, vagy asszisztens, de azért tanult. Én abban sem látok semmi problémát, hogy két patikus ugyanarról a cuccról másként vélekedik, mint ahogy 2 orvos sem biztos, hogy ugyanúgy kezelné a pácienst még akkor sem, ha a diagnózis ugyanaz. Orvos és orvos véleménye is gyökeresen eltérhet, a patikusé akkor miért nem?


2. várom az ellenpéldát

128. a9986bef96 (válaszként erre: 127. - Talian35)
2010. júl. 25. 12:08

1.Jó lenne,ha csak a mi városunk lenne ilyen "fertőzött." (rengeteg itt a patika)

2.Nem,dehogy...:)

127. Talian35 (válaszként erre: 125. - A9986bef96)
2010. júl. 25. 11:52

Az összes, általam eddig olvasott hozzászólásaiddal a következő bajom van:


1. Mindig általánositasz - jelen esetben úgy jön le, hogy egy patikus sem ért a dolgához és hülye, pedig ez nem igaz csak Te fogtál ki rosszat.


2. Az orvosok Nálad istenek (mindegyik kivétel nélkül) ami szintén nem igaz.


A többit már nem is emlitem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook