Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyógyszertáros kontra doki fórum

A gyógyszertáros kontra doki (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2010. júl. 22. 21:14
ÚR Isten, az előző hozzászólásomban is volt helyesírási hiba!!!Azonnal függesszék fel a tanulói jogviszonyomat a doktori iskolában!:D
65. 46fa9c010b (válaszként erre: 62. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 21:12
Ja, vagy úgy, hogy itt már személyes sértegetésről van szó? :D Amúgy a Gyógyszerésztudományi Karon más tduományokat nem oktatnak kedves ani? Csak mert az irodalom nem egyenlő irodalomtörténésszel, és és én irodalomelméletből írom a doktorimat. Ja, a helyesírás, nos ebbe is bele lehet kötni, de nem veled fogom megbeszélni mit miért úgy írtam ahogy. Ja és nyelvész, irodalomztudós, irodalomtörténész nem ua.
64. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 61. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 21:11

Na, ez az, ami már túlzás.

Mondjuk nem értem, hogy a kakukkfű hogy jön a Formulae Normales-hez? :) Mondjuk egy háziasszony is simán ismerheti akár mindkettőt ugyebár, nem kell hozzá doktori.

63. 4c31632418 (válaszként erre: 60. - 46fa9c010b)
2010. júl. 22. 21:09

Csak úgy jövök hozzá, ahogy te jöttél ahhoz, hogy máson gúnyolódj. A fogalmazásmódodat pedig ne reklámozd, mert most szégyenteljesen elfordul az irodalomtörténész szakma.

Részemről jó éjszakát!

2010. júl. 22. 21:07
vagdalózkodni- hja én meg magam vagyok a pápa (ha ő irodalomtörténész)
2010. júl. 22. 21:06

Aki gyógyszertárosnak titulál, honnét ismerné a Formulae Normalest????? Hát még a kakukkfüvet. De azért meg meri ítélni a szakmai kompetenciát!!!!

Én a Syr. kalii-t jobban szeretem, ha már itt tartunk.:-))

60. 46fa9c010b (válaszként erre: 58. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 21:05
Ani70, adhatod is vissza a doktoridat, ha már itt tartunk, mert hogy jössz te ahhoz, hogy akárkit is leírj?Nem magasröptű a fogalmazásom?!-még szép, hiszen az egyetemen, a szemináriumi előadások alkalmával kell megcsillogtatni az elmét, nem pedig itt, ahol egyszerű emberek vannak! Előttem nem intelligens az az ember, akinek minden második szava idegen szó, vagy aki a szakmájától annyira el van ájulva, hogy azt bizonygatja mennyire okos. Na ez nem tanult emberre vall. Lehet te egy lelkiismeretes patikus vagy, de mint mindenhol, a te szakmádban is vannak kivételek, uh. ne beszélj minden gyógyszerész nevében!:)
59. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 58. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 21:02
ELIX.THYMI COMP. FONO VII NATURL :D fini :)
58. 4c31632418 (válaszként erre: 53. - 46fa9c010b)
2010. júl. 22. 20:56

Kedves Beatrix, ha te irodalomtudományból doktoráltál, akkor én visszaadom a doktorimat. Hogy miért oktattalak ki, azt is megmondom. Mert gusztustalan módon ráhúztatok egy sztereotípiát( remélem ezt a szót ismered,mert a fogalmazásmódod igencsak sarkallatos)egy szakmára, amiről fogalmatok nincs miből áll, miről szól. Ha tudnád, akkor nem lenne kínai neked az elix thymi kifejezés és a többi. És ezt emésztgettétek anyuka társaitokkal, nagy gúnyolódások közepette,

Remélem már érted miért lett mocskos a fehér kesztyűm. Rátok fért egy kis kiigazítás.

Nick név mögé bújva általánosítani az egész gyógyszerészszakmát, és bemocskolni. Azokat az embereket, akik azért tanultak, hogy a ti!!! igenis hangsúlyozom mindenki etgésuzségét szolgálják.

Mégegyszer kikérem az egész szakma nevében.

Nagyon érdekes, hogy nem tudod miért nem kap a mentőtiszt doktorátust. Egyszerűen csak azért, mert nem egyetemet végzett, és nem doktorált, hanem egészségügyi főiskolán 3 éves oktatásban vett részt,a fogorvos kart végzők az utolsó évben áthallgathatnak és elvégezhetik a mentőtisztit is, de még mielőtt ez alacsony szint lenne neked, a mentőtisztek csodálatos, jól képzett,az emberiség és egészség védelmét szolgálják, mint mi. És kijár nekik tiszteletbeli doktorátus... Meg a többi szakembernek is.

2010. júl. 22. 20:48
Bocsi, nem pont Beatrix 53. hozzászólására akart volna menni amit írtam, csak úgy általánosan mindenkinek, aki fikázza a patikai pult túlfelén állókat.
56. 099c0bed40 (válaszként erre: 53. - 46fa9c010b)
2010. júl. 22. 20:44

Bocsánat hogy beleszólok innen a partvonalról, nekem se gyógyszerészi sem pedig irodalomtörténeti diplomám nincs és nem is lesz, úgyhogy teljesen elfogulatlan vagyok e tekintetben.


Amiket azonban az ellentábor írogat a gyógyszertári asszisztensekkel illetve gyógyszerészekkel kapcsolatban, az egy csöppecskét túllő a célon, és nem kis, hanem nagy részben egész egyszerűen BUNKÓ megnyilvánulás.


Lehet hogy nekik úgy kéne árusítani a gyógyszereket mint a piacon a ruhát: kinek miből mennyi tetszik, annyit vegyen-vigyen.

A gyeden gyesen lévő kismamák nyilván mindenkinél tökéletesebb ismeretekkel rendelkeznek az összes kapható és adható szerrel és annak adagolásával kapcsolatban is, mit nekik doktor meg gyógyszerész, semmi szükség egyikre se.


Nem semmi önbizalom....

55. kriszpoz (válaszként erre: 39. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 20:40
Ott a pont!!!!!!
2010. júl. 22. 20:35
Vagy egy mentőtiszt miért kap dr. -i címet? JAVÍTVA: Miért nem kapnak?!
2010. júl. 22. 20:33
Tudjátok mi itt a baj? Nem a szakmával, nem a munkával van a baj, nem azzal, hogy ki mennyire okos, ki mennyire képzett, ki mennyit tanul....egyszerűen ez már vitafórum, ami elfajult addig, hogy ki mennyire képzett...ani70 ez micsoda?!" a fehér kesztyűm már kezd kissé elszíneződni. ." Miért kell ilyent írni, mi értelme van ennek, vagy annak, hogy irogatod a latin kifejezéseket, vagyis bocs, gyógyszerneveket?!Mi ebben laikusok vagyunk, természetes hogy a szakmai részhez nem értünk, de itt anyukák szóltak a témához, és volt kedves nm olyat leírni, hogy ügyeeletben éjjel 2-kor egy anyuka megkereste mert ráér.. miért kell ilyent írni, és nagyképűnek lenni??Én ezt nem értem. Hidd el, én is okoskodhatnék, mert irodalomtudományból csinálom a doktorimat, és tudnék én is olyan kifejezésekkel vagdalózkodni amit te nem értesz. Hihetetlen, hogy már másról szól ez a fórum. És dee, akkora badarságot, hogy többet tanul a gyógyszerész mint az orvos..pf, inkább beszéljünk arról kezdő gyógyszerész miért kap bruttóba 240 ezer forintot nagyobb városba, és pályakezdő orvos miért keres bruttóba 110 körül?! A haldokló beteget ki látja el, a koponyasérültet stb?! Vagy egy mentőtiszt miért kap dr.-i címet? Lehetne itt vitatkozni, de TI gyógyszerészek, akik igen tanultak vagytok, és ezt a fórumon is bizonyítjűtok, mert okoskodtok, nevetséges és szánalmas, mert biztos vagyok abban, hogy olyan anyukák is vannak itt, akiknek csak érettségijük van, és ez velük szemben nem tisztességes,mert általatok kevesebbnek érezhetik magukat,pontosabban ezektől a magasröptű szövegektől. Hihetetlen.
52. dee (válaszként erre: 39. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 19:05
Köszi kollega!:)
51. dee (válaszként erre: 31. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 19:02
Minden hozzászólásodból süt a kedvesség!
50. dee (válaszként erre: 25. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 19:00

Ezt bizonyára megköszönik neked!

Kedves vagy!

49. dee (válaszként erre: 20. - 46fa9c010b)
2010. júl. 22. 18:58
Nincs igazad!
48. dee (válaszként erre: 13. - A9986bef96)
2010. júl. 22. 18:56

:(


Ez kicsit durva megjegyzés!


A gyógyszerész sokkal többet tanul az egyetemen, mint az orvos!


Az orvos a betegségeket ismeri jobban, a gyógyszerész a gyógyszereket.


De azt tudnotok kell, hogy mindig a gyógyszerész felel a kiadott gyógyszerért. Az orvos írhat bármilyen hülyeséget, az nem szentírás.


pl. a rosszul adagolt gyógyszert is köteles a gyógyszerész módosítani.

2010. júl. 22. 18:29
hűűűű,ez az egész úgy kezdődött ,hogy nem értem miért mondja több patikus,hogy ne vegyek prospánt(amit az orvos tanácsol) erre én megkérdezem ,jó ,de akkor melyiket ajánlja? erre ők,hát anyuka teáztassa a kislányt,erre én de akkor köptetőt ne adjak? ne anyuka ,minek ? erre én :minek ? az orvos ezt javasolta, erre ők :anyuka ! a prospán nem megfelelő,JÓ DE AKKOR MIT ADJAK NEKI???? erre ők:semmit. én mégis megvettem a prospánt ,a gyerek meggyógyult , a patikusok ,meg rossz anyának gondolnak,
46. 4c31632418 (válaszként erre: 45. - A9986bef96)
2010. júl. 22. 18:22

Tévedsz, a szakorvos dönti el testreszabottan mennyi kell, de van egy limit, a vényt annak tudatában kell megírni, ami bizony mindenhol ugyanannyi, és azért mert neked az inzulinért nem kell fizetned, ingyenesen jár, attól annak még ára van, és az utolsóláncszem felel érte, nekünk dobják vissza, ha kiadjuk a nem megfelelő mennyiséget. És az anyagi vonzatát is nekünk kell állni.

De talán jobb lenne ha helyet cserélnénk, vagy tudod mit? tegyél panaszt a helyi főgyógyszerésznél, aki szakfelügyeli a patikákat, hogy sorozatos szakmai kihágásokat tapasztalsz (el is fogják ám hinni, hogy kompetens vagy rá), járjanak utána.

Ez korrekt lenne legalább, nem itt más szakmailag hozzánemértő anyukákkal csámcsognád ki a dolgot.

De ha elküldöd melyik patikákról van szó, nyugodtan tedd meg nyilvánosan, hisz ha mószerolni mersz, akkor vállald is, természetesen eljuttajuk szakmai fórumokra...

Többet nem kívánok hozzátenni, mert a fehér kesztyűm már kezd kissé elszíneződni...

45. a9986bef96 (válaszként erre: 44. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 18:13

Ez több város,több patika,több paciens.Igen:általános.Igen,vadászni kell a normális patikákat.Nem kis munka.

Hogy mennyi jár,azt a szakovos dönti el a paciens ismeretében.Ez nem matek.Pont ezért nem kell a patikának kifizetnie semmit ebben az esetben.Ha ismernétek csak ezt a betegséget (s lám:hiába a közös suli ezek szerint...)akkor tudnátok,hogy miért van ez így az inzulin kapcsán.

44. 4c31632418 (válaszként erre: 40. - A9986bef96)
2010. júl. 22. 18:09

Ez általánosítás.....annyi inzulint adhatunk ki, amennyi jár...semmivel sem többet, mert nem veled, nem az orvossal fizettetik ki, hanem a gyógyszertárral.

A konkrét esetet, helyet nem ismerem, de ez bagatell kellene hogy legyen a gyógyszerkiadás munkájában. Egyébként meg az orvosok aztán tényleg néha összevissza írják fel az adagokat, úgy szólunk rájuk, futkozunk utána,

Ha netán kis helyen laksz, ennek azért sem szabadna előfordulnia, mert jobb helyeke a háziorvosok és a patikus némán is érti egymástz. Nagyvárosban persze egész más a helyzet...

43. a9986bef96 (válaszként erre: 42. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 18:09
:D ;)
42. db8a6d08b8 (válaszként erre: 40. - A9986bef96)
2010. júl. 22. 18:08
TELJESEN EGYET ÉRTEK VELED!
41. a9986bef96 (válaszként erre: 38. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 18:06
Javítanám a "majdnem"-et "asziszire"...:SSSS
2010. júl. 22. 18:04

Én (így a hibákat felvetve)azt vettem észre (nálunk legalábbis rendre így van),hogy a patikai dolgozók nem túl naprakészek.Emiatt lettek például olyan pecsétek bevezetve,hogy "a vény 90napig érvényes".Nevetséges...


Meg:például abszolút alulképzettek diabetológiából...(és még miből???)És akkor jönnek és felülbírálják a szakorvost!!!Jönnek ahhoz,hogy ott helyben kiszámolják,hogy a napi inzulinszükséglet az illetőnek egyezik-e a receptre felírttal,vagy azon több szerepel-é.Halvány fingjuk nincs a következő kifejezésekről,mint: korrekciós adag,légtelenítési szükséglet.Csak pusztán képesek a napi szükségletet számolgatni és NEM KIADNI AZT AMI A SZAKORVOS SZERINT JÁR!!! (Hogy az ember ne kapjon hülyét)És akkor még jól vagyunk,mert ez csak egy szerencsétlen penes.De akkor vedd elő az inzulin-pumpát és próbáld neki elmagyarázni,hogy mennyi inzulin elmegy csak a szerelékcserekor.Még abban az esetben is,ha a maradékot tűvel átszívja az ember,hogy legalább azt átmentse,csak az infúziós szerelékkel hány egység kárbavész...Jó?Tehát ennyit a "kutya köteles felülbírálni" dologról...

(És igen,jól érződik: nagyon mérges vagyok...)

39. 4c31632418 (válaszként erre: 34. - 46fa9c010b)
2010. júl. 22. 17:50

Kedves Beatrix!

Én gyógyszerész vagyok! És hogy miért nem mentem orvosnak? Azért mert mindig is a patikai munka vonzott. A férjem viszont orvos, és soha nem volt köztünk probléma, hogy melyikünk ér többet, vagy tanult többet.

A gyógyszerésznek legalább annyit kell tudni (na jó, légy elégedett, diagnózist nem kell feállítania(egy hangnyafingnyi előnyöd van), mert neki kell felülbírálnia azt, amit kiadott, amit az orvos felírt. Ugyanez terheli gyógyszerkiadó szakasszisztens kollégákat is, akik erre a legjobban ki vannak képezve.

Most mesélhetnék neked korrupt orvosokról, korrupt gyógyszertátulajdonosokról, akiknek csak a forgalom számít, de engem még a jó átkosban képeztek, és biza akkor nem az volt a divat, hogy szerintem az elix thymi sokkal hatásosabb, de muszáj rhinatiolt adnom, mert azért "jutalom" jár a gyártótól.Most sem teszem.

Mit tanácsolok? Próbáld meg, próbáljátok meg azt az irányt,hogy...

Egy olyan patikát kiválasztani, vagy szakembert, akit megbízhatónak, felkészültnek tartatok, és oda menjetek. Ők meg fogják rendelni ami kell, ha netán nincs készleten, és becsülettel ellátnak tanácsokkal.

Beatrix, hogy tudod ennyire megvetni a gyógyszertári dolgozókat, mintha a család fekete bárányai lennénk, akik eltévesztették a helyes utat. Ha igazán tudnád, hogy mi a gyógyszertári dolgozók munkája és mi az orvosoké, akkor nem írnál ilyeneket.

A borostyánszirup 1 éves kortól adható, nem minden esetben hatásos, nyákolódó, ezáltal természetes, hogy köptetőként alkalmazzuk, száraz köhögésre nem igazán hatásos. Egyébként nem gyógyszerként van törzskönyvezve, hanem gyógyhatású szerként.

Kikérem magam, és a tisztességes gyógyszeéstársadalom nevében, hogy orvosnak képzelnénk magunkat, de ha mi vagyunk az utolsó láncszem, és kutyakötelességünk észrevenni a hibákat, és felszínre hozni azokat.

Szép napot mindenkinek!

2010. júl. 22. 17:39
PATIKA SZINDRÓMA = MAJDNEM ORVOS ,CSAK MÉGSEM
37. db8a6d08b8 (válaszként erre: 36. - A9986bef96)
2010. júl. 22. 17:38
:) ez aranyos.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook