Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyógyszertáros kontra doki fórum

A gyógyszertáros kontra doki (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
276. db4f1eff6b (válaszként erre: 275. - 5e055bda17)
2010. aug. 4. 15:03
Meg bizony!
275. 5e055bda17 (válaszként erre: 274. - 099c0bed40)
2010. aug. 4. 15:00

önő, ezért az istenes topikban meglincselnének:-D

komolyra, megkérdeztem, hogy hogyhogy itt van keret propofolra. azt mondta, hogy akkora különbség nincs árban (ezt már néztük is), de már nem is emlékszik arra, hogy mikor nem propofolt használtak. calypsol tényleg hallucinál, ingerültséget, akaratlan mogásokat okoz, meséli, hogy az ilyennel altatott beteggel nagyon óvatosan kell bánni ébredés után.


pussz.

274. 099c0bed40 (válaszként erre: 273. - 5e055bda17)
2010. aug. 3. 22:10

ISTEN VAGY ANIKÁM, KÖSZI, PUSSSSZ: E ♥♥♥♥


Minden szót megjegyeztem, vagyis rögzítettem is.


Húúúú, nagyon érdekes ez az egész altatósdi, komolyan mondom, ha hét életem lenne mint a macskánk, az anesztes tudományt biztos bevenném a tananyagomba. :)

Bámulatra méltó mi mindent tudnak ahhoz képest hogy az emberi agy még a mai pillanatig is mennyire kiismerhetetlen és jól ( már akinél) megalkotott szerkentyű.

KÖSZIIII!!!!!!!!!

2010. aug. 3. 12:06

Sziasztok!

Gyors megosztom a tudományt:


Itt propofolt használnak, calypsolt elvétve, szinte soha.


Intravénás kisműtéténél (pl. nőgyógyászati műtét): kábítófájdalomcsillapító(Fentanyl)-propofol-Dormicum

Van, hogy rásegítenek a légzésre oxygénnel, mert a Fentanylra érzékenyebbek légzésdeprimáltak lehetnek.


Laryngális maszk: spontán légzés megmaradhat, nincs izomrelaxanas, kb '/2 órás műtéteknél, nem hasiaknál, atroscopiánál is alkalmazzák: Fentanyl, Dormicum, plusz oxygén, Isofluran+Sevoran (inhalácuiós narkot.)


Intubálás: narkózis bevezetés ugyanaz, +hosszú hatású izomrelaxansok, fenntartáshoz káb. fájdcsillapít, capnográf jelek (CO2 kijelzés) figyelése, ha kell ismét izmorelax, sűrített levegő, oxygén, sevorán. hosszabb hasi műtétek, kiiaktatni az izmműködést, mellkasi, vese műtét, koponya műtét.


Etomidatot használnak szívbetegeknél, illetve Császárnál a propofol nem adható, Trapanállal helyettesítik, ugyanígy az epilepsziásoknál is.


A Protokoll a narkózis részeire állandó kell hogy legyen, a gyógyszerek megválaszthatók, természetesen az osztvezetőfőorvos, orvosok által, illetve, ha a páciensnél indokoltan nem alkalmazható. Van egy gyógyszerkeret minden hónapban ki kell hazárdírozni, hogy jusson is....Calypsolt ritkán alkalmaznak, itt legalábbis.

Az altatás során olyan sokféle és összetett anyagokat használnak, hogy nem biztos, hogy egy hatóanyag okozza az ébredés utáni problémákat. A Fentanyl+ Dormicum kombináció is eléggé be tud zavarni.


Ennyi, már itt sem vagyok, mert itt sem voltam..:_D

272. 5e055bda17 (válaszként erre: 271. - K_nm)
2010. aug. 2. 15:14
nem baj, mi is csak boncolgatunk, majd holnapra kikiristályosodik előttünk a magyar etikett.....
271. k_nm
2010. aug. 2. 12:25
na, ehhez én már hozzá sem tudok sajnos szólni...mivel én klinikai aneszteziológiával csak a vizsga elött találkoztam, tanultunk róla kb 15 mondatot...amin csodálkozok, hogy itt Németországban a tükrözéseket altatásban csinálják...itt minden olyan beavatkozást, ami kicsit is kellemetlenebb, mint a sztetoszkóp, altatásban kérheted, hogy végezzék...
2010. aug. 2. 12:18

"hozzáteszem, ehhez az egész anesztes témához nagyon mazsola vagyok, külön szakma, és nem kis tudomány, ebbe egyáltalán nem mélyedtem bele, mert úgy érzem sokkal magasabb szintű mint bármi más amit innen-onnan felcsippenthet az ember. Ezt nem lehet csak úgy csipegetni, itt kőkeményen tudni kell mikor mennyit miből és hogyan és merre és meddig, és ez az ahol nincs mese vagy párdon, ha valami nem úgy sül el ahogy tervezték. )."


stimmt so...

269. 099c0bed40 (válaszként erre: 268. - 5e055bda17)
2010. aug. 2. 11:51

:)))) Tudom hogy érted...... :)


A kikérdezést és a választ meg előre is köszi, egyébiránt magam is abszolúte altatóellenes vagyok, amíg és ameddig csak elkerülhető.( hozzáteszem, ehhez az egész anesztes témához nagyon mazsola vagyok, külön szakma, és nem kis tudomány, ebbe egyáltalán nem mélyedtem bele, mert úgy érzem sokkal magasabb szintű mint bármi más amit innen-onnan felcsippenthet az ember. Ezt nem lehet csak úgy csipegetni, itt kőkeményen tudni kell mikor mennyit miből és hogyan és merre és meddig, és ez az ahol nincs mese vagy párdon, ha valami nem úgy sül el ahogy tervezték.).

( nekem is halt meg altatásban ismerősöm, őt annyira túlaltatták hogy megállt a szíve, és nem tudták visszaütni, pedig csak huszonéves volt)

268. 5e055bda17 (válaszként erre: 267. - 5e055bda17)
2010. aug. 2. 11:28
ja, az őrangyal csak képletes volt, tudod, hogy én nem tudom, hogy.....
267. 5e055bda17 (válaszként erre: 266. - 099c0bed40)
2010. aug. 2. 11:27

Mindenképpen kikérdezem:-) Holnap délután már írom is az adatokat.

Én megnéztem a konkrét árlistát, 7000 ft 500mg/10ml- 1 dobozban 5x10ml van, bevezetésre 0,7-2 mg/ttkg a calypsol, diprivan 200mg/20ml, 5x20ml, bevezetésre 1.5-2,5 mg/ttkg 7044 ft, jaja, de ha kiszámolod, olcsóbb a másik.


de tudod ez egy olyan bonyolult, annyiféle altatási mód van, meg macerás is, mit mivel, miből mennyit. én amúgy is ellene vagyok, inkább spinál vagy epidurál, ha megoldható.....

altatásban elment a távoli rokonom, 2. császárjánál, légzésdepresszióban.....:-((

pussz, ügyes légy a beteg fiúnál, te őrangyal te!

2010. aug. 2. 11:04

Ani: PUSZIJAIM örökké üldözni fognak ezért a válaszért, amiből sok mindent megértettem---illetve azért ha még meg is kérdezed nekem.


Félreértés ne essék, én nem "diktálni óhajtanám" hogy mivel altassanak, csak a szokásos koktéloktól amit a nőgyógyon abráziók alkalmával adtak ( amit ők protokollnak emlegetnek) hihetetlen rosszul aludtam el és ébredtem fel, volt minden, légzésgond, vizionálás és hányás és irtózatos szédülés, hosszú órák kellettek mire valamennyire jobban lettem---mondjuk ezt ők ( dokik) sem értették soha hogy miért így reagálok, egyik zárómon rajta is van egy megjegyzés hogy " beteg elmondása szerint szubjektív rosszullétek léptek fel a narkózis bevezetése és leállítása utáni időszakban".

Ezután volt mikor a könyökem kificamodott és megint jöttek a protokollos altatással, na ott sikoltottam fel, hogy azt már nem, nyolcadszor nem vagyok hajlandó elviselni a protokolljukat, amit előtte hétszer muszáj volt.

Megnézték a gépben hogy valóban rögzítve van hogy szarul reagálok, a dokit ez nem is annyira izgatta,viszont volt egy drága aranyos anesztes dokinő, aki látta hogy milyen pánikban vagyok, és megnyugtatott hogy a Dipriván nem szokott ilyen grimbuszokat okozni, Ő most ezt kipróbálja rajtam, és meglátom hogy nem bánom meg.

Úgy is lett, nem aludtam el mélyen, de nem fájt semmi, és elmaradt az előtte és utána való szokásos rosszullétem.

Ettől kezdve megjegyeztem, hogy ha csak pár perces narkózisra lenne szükségem( sose kelljen többé!) csakis a Diprivánt kérném, nem a másikat----akkor úgy magyarázta a doki, hogy azért nem ez az általános, mert a Propofol túl költséges és macerás ahhoz hogy szabványban használják, és nem mindenki tűri magában használva így mint én.

Már akkor sem értettem, na mindegy, Ő azt mondta hogy legközelebb nyugodtan hivatkozzak arra amire most, hogy nekem ez jött be és ha lehet akkor ezt használják, persze hogy nem kívánságműsor, ez tiszta ügy, de ha szóba jöhet mindegyik és megtehetik hogy válasszanak, akkor nekik nem mindegy hogy melyik legyen? Mert nekem nagyon nem.


Hogy a paracervikális blokádot miért nem alkalmazzák, azt azóta bizlmasan megsúgta egy ottani műtősnő: a beteg dolga az hogy csak alukáljon, ne tudjon semmiről ami a műtét alatt folyik, és ha esetleg perforálják a nagy dumaparti közben a méhét vagy a hólyagját, össze lehessen stoppolni a keletkezett lyukat úgy, hogy ne is legyen róla tudomása senkinek, se betegnek, se főnöknek.

Nem egy és nem kettő ilyen eset történt, mikor csak évek múltán derült ki egy-egy részletesebb UH vgy CT alkalmával hogy a kedves delikvens szépen be van stoppolva mint a zokni.( kolléganőm is így járt, Őt meddőségi kivizsgálás keretében érte sokként a hír, hogy a méhe 2 helyen is varrva vagyon, igaz szépen, gondosan, és így 10 év elteltével már alig van nyoma.)

Édesek, ugye? :)


Én is robogok tovább, most hívott a beteg fiú anyuja hogy egy órával előbb menjek, úgyhogy húzom is el a belemet, mert nem leszek addigra készen---Ani, ha ezt megtudod nekem és megírod valamikor, tényleg mondom hogy nagyon-nagyon és még "annál is nagyobban " hálás leszek Neked illetve az anesztes Kolléganőnek szintúgy.

pusz: E ♥

265. 5e055bda17 (válaszként erre: 264. - 099c0bed40)
2010. aug. 2. 09:48

Huh, 3 prcem van, de.

A Ketamin (Calypsol) is kb. ugyanannyiba kerül mint a Propofol(Diprivan), mindkettő intravénás bealtatószer.


ketamin előnyei: 15 s alatt neuroleptanalgesiás állapotba hoz, nem vagy teljesen öntudatlan, de közömbös a környezeti ingerekre. - 5-10 percig narkóm jó fájd. csilapító, muscos formában is adható, 15 év alattiaknak is.

hátrányai: rémálmok, hallucináció, szembelnyomás növekszik, intracraniális nyomás nő., izomtónus nő.


propofol: gyors hatásbeállás, rövid hatástartam, gyors metabolizmus, jól kormányozható, jó bealtaó és fenntartó is.- széles körben alkalmazzák.

hátrányai:cardiodepessív hatás, vénafal irritáció-


Seduxen- bevezetést kiegészit, narkózist fenntart

droperidol- narkózist fenntartó szer, opiáttal /Fentanyl/ szintén erős neuroleptanalgetikus hatása van- a beteg motoros nyugalomban van, kooperál, de nincs magánál, emocionálos reakciója nincs.


Szerintem sem lehet azt megoldani, hogy te mondjuk konkrét szert kérsz...hacsak nem olyan szervi elváltozások vannak, amely protokollban hadznált szereket érinti.


De. Utánajárok én ennek, ma ugyan ügyel az anesztes ismerősöm itt a kórházban, de kikérdezem tőle, hogy itt hogy megy, mit adnak, mo óccsó, meg lehet-e válogatni.:_)


ÖNŐ, a paracervicalis blokádot miért nem vállalták? Érthetetlen...

Pussz! Ani



.

2010. aug. 1. 23:27

Akkor lehetek én az első kérdező?


Szerintetek miért sokkal jobb ( kellemesebb) a propofollal való altatás mint ami a mai protokoll ( seducóxen, calipsol, droperidol)

És miért van hogy hiába kérem hogy altassanak diprivánnal, majd megölnek részben hogy miért kell nekem olyan kurva okosnak lenni az anesztéziában, részben meg hogy csak a fóorvos utasítására válthatnak altatót.

Főorvos válasza az volt, valamit félreértettem, lehet propofollal, de nem minden műtétnél, ráadásul sokkal drágább.

Mikor mondtam hogy kifizetem, azt felelte nem így működik, ne akarjak okoskodni.

Nem akartam, a protokollt viszont az előzetes rossz élmények miatt elutasítottam, így ugrott a műtét. ) Nőgyógyászati kisműtét lett volna, amit akár paracervikális blokád védelemben is elvégezhettek volna, de ezt se vállalták be, mondván nem szoktak így,és ne a beteg diktáljon.

Szerintetek?????

263. 5e055bda17 (válaszként erre: 261. - 099c0bed40)
2010. aug. 1. 20:49

Ha már ilyen szépen lecsendesedett ez a topik, feldobhatnánk többek között azzal is, hogy tájékoztatunk bizonytalan anyukákat, vagy pácienseket.Biztosan minden hoxás gyógyszertári dolgozó szívesen válaszol......Szép estét mindenkinek!

Ani

262. k_nm
2010. aug. 1. 19:45
köszönjük szépen :-)))) neked is hasonló szép estét kívánunk :-D
261. 099c0bed40 (válaszként erre: 260. - K_nm)
2010. aug. 1. 18:08

Szia, értem én, igazából annak örültem hogy békés emberi( kolleginás) eszmecsere folyt, nem pedig ami előtte volt, a "bizonyítvány-mutogatósdi" meg a " gyűjtsd ki hol írtam én ilyent" szlogen, amit V és B folytatott kitartóan , és ami elvette még attól is a kedvemet hogy egyáltalán belenézzek a topikba.

Jó olvasni Benneteket, és ha még eszmecseréltek, akkor eztán is szívesen teszem--mármint hogy olvasok. :)

Teljen kellemesen a vasárnap estétek: E

260. k_nm
2010. aug. 1. 17:37
igazából ez nem is szakmai eszmecsere volt, csupán a kollegális viszonyokat boncolgattuk :-) ezek emberi kapcsolatok...ha a szakmába merültünk volna bele igazán, akkor tutira lenne itt valaki, aki cáfolná és megmagyarázná :-)
2010. júl. 31. 19:58

Nocsak-nocsak, hova lett a mindent tudó és megmagyarázni képes ellentábor???????


Ebbe a szakmai eszmecserébe valószínűleg már nem mertek belefolyni, vagy az is lehet hogy most ész nélkül bújják a szakkönyveket hogy kellően "megokosodjanak"? :DDDDD


Üdv mindkettőtöknek ( ani7005 és k-nm), nagyon klasszak vagytok, élvezet olvasni Benneteket.

Üdv: E ♥

258. 5e055bda17 (válaszként erre: 257. - K_nm)
2010. júl. 30. 09:45

Bizony, bizony....megjárt vna neki a feljelentés, bár konkrét bizonyíték hiányában hazudott vna mint a vízfolyás.


Ez konkrétan arra utazott, hogy megbosszulja, hogy nem tudta nálad elérni a célját, és úgy gondolta, na még az utolsó pár hetedet jól megnyomorítja.


És.. Csak magát minősítette ezzel, azt, hogy egy hydrophilt nem engedett kimérni, mert ezzel most aztán jól odalőtt ám neked.


Hát most neki is jól odalőttek.

257. k_nm
2010. júl. 30. 09:35
nem tudom...de ott még én is feljelenthetném a szakmai "hozzámállásáért", ahogy felmondási idöben velem bánt (nem szabadott az offiban egyedül tartózkodnom, nem adhattam ki gyógyszert egyedül (ja, csak nekem volt szakasszisztensi végzettségem, a többi koleganö asszisztens volt, ök "vigyáztak" rám, meg reggelenként a takarítónö), önkényesen átrendezte a beosztásom, végig azzal fenyegetett, hogy az esküvöm napján is be kell mennem dolgozni, mert ö leszarja (és ami gáz volt, hogy nem voltam benne biztos, hogy nem csinálja meg), magit is csak felügyelettel csinálhattam (még egy kva ung.hydr.noniont is úgy mérhettem ki, ha valaki leellenörizte!)...hosszú egy hónap volt, az biztos...
256. 5e055bda17 (válaszként erre: 253. - K_nm)
2010. júl. 30. 09:11
Amit a főnöködről írtál, hát.....vannak köztünk szemétre valók, de az kihullik a rostán...... remélem, az etikai bizottságnál is feljelentették a kolléganőid!!!!
255. 5e055bda17 (válaszként erre: 253. - K_nm)
2010. júl. 30. 09:06
én kettővel dolgoztam mindössze, egyik megvolt róla győződve, hogy a riasztó mozgásérzékelőjén keresztül figyelnek bennünk a mormonok, a másik pedig kis patika, ő volt a főnök, meg egy asszi a felesége, úgy hangsúlyozott mint egy nő, viszont szakmailag a topon volt, nagyon jó humorral rendelkezett, öniróniával, és ő locsolt fel, mikor egy falubéli disznópurgató port kért, és felvilágosított, hogy mi azt is tartunk. (már mint a disznó tulajdonosa).:-DDDD ugye, ugye, amíg az ember átlátja, hogy hol mire is van szükség! :-DDD
254. a9986bef96 (válaszként erre: 243. - K_nm)
2010. júl. 30. 08:55
Ja!Akkor rólad le is maradtam,de már rémlik.Ok.!:)
253. k_nm (válaszként erre: 249. - 5e055bda17)
2010. júl. 30. 08:03
Nincs miért bocsánatot kérj...nekem is egy idöben a legfontosabb barátnöm a gyógyszerész kolleganöm volt...pont úgy voltunk, ahogy ti, mind a laborban, mind az offiban...aztán ö elköltözött vidékre, én meg külföldre...a többi már történelem...én abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy volt egy férfi gyógyszerész kollegám, akivel a mai napig nagyon elvagyunk, töle hihetetlenül sokat tanultam szakmailag. A következö munkahelyemen a gyógyszerészek csak pasik voltak (kis patika 2 gyógyszerésszel, meg 3 asszisztensel). Bár azt inkább hagyjuk...szerencsére sitten van a drága, remélem ott fog meggyürödni...ani, majd kérdeznék priviben...
252. db8a6d08b8 (válaszként erre: 251. - 5e055bda17)
2010. júl. 29. 21:50
ja ..a zárójeles részeket mindig átugrom...ezekkel már volt bajom:)
2010. júl. 29. 21:48
"a mai napig az egyik legfontosabb ember a környezetemben)"
250. db8a6d08b8 (válaszként erre: 249. - 5e055bda17)
2010. júl. 29. 21:46
ez olyan "középsulisbarátnős" történet. tartjátok még a kapcsolatot?
249. 5e055bda17 (válaszként erre: 248. - K_nm)
2010. júl. 29. 21:41
Régen volt már, hogy fiúasszisztenssel dolgoztam. Igaz sem volt:-) (a férfi gyógyszerészeket is nehezen szoktam meg, mert mindig olyan feminimnek tűntek). A legjobb barátnőm az első patikámból került ki, asszisztensként. Pakkra értettük egymást, a magisztrális munkában is, kinnt a táránál, ha együtt expediáltunk, élmény volt vele dolgozni, egy kézmozdulatból értettük egymást. Nosztalgiázva gondolok vissza az ügyeletekre. Kezdőkoromban féltem egyedül maradni éjjel egy hodály épületben (Budapest egyik legnagyobb patikája volt), és a barátnőm, ahelyett, hogy hazament volna minél előbb, mindig maradt tovább.(a mai napig az egyik legfontosabb ember a környezetemben) Boccs a szentimentiért....
248. k_nm
2010. júl. 29. 19:34
igazából csak válaszoltam a kérdésére, mert a hozzászólásán látszott, hogy nem igazán tudja, merre van arccal...a fiúk a mi szakmánkban nem sürün fordulnak elö...bár a mi osztályunkban négyen is voltak...;-)
247. 5e055bda17 (válaszként erre: 243. - K_nm)
2010. júl. 29. 19:02

Nem Neked kell magyarázni a bizonyítványod, te már elmondtad, hogy mi a szakmád, hol élsz, mit miért teszel.

De ő csak arról adott bizonyságot, hogy a netes világ a szájhősök királysága...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook