Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyógyszertáros kontra doki fórum

A gyógyszertáros kontra doki (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2010. júl. 28. 11:19
Egyetértek...
185. 10ee523fed (válaszként erre: 182. - Homokóra)
2010. júl. 28. 11:19
Neki másra van szüksége!
2010. júl. 28. 11:19
Én sem vagyok patikus, de az emberkéket (betegeket) nekem is el kell viselnem..nem mintha nehezemre esne:)
2010. júl. 28. 11:17

Én nem patikus vagyok, hanem kereskedő, de hasonló a dolgunk (emberkék elviselése) ilyen szempontból.Tudod van erre egy egy jó mondás:

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik!

Szerintem ebbe minden benne van.

De ha mégse, akkor kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét!

2010. júl. 28. 11:12

Úgy tűnik, Beatrix az ügyvéd szerepét szerette volna betölteni..bár nem kérte erre senki:)

Vitának, azt hiszem, nincs szüksége védelemre-:)

181. k_nm (válaszként erre: 180. - 10ee523fed)
2010. júl. 28. 11:10
köszi :-)))) amúgy nem húztam fel magam, ezen a szánalmon csak röhögök....meg piszkosul kíváncsi vagyok...asszem, ki fog lyukadni az oldalam :-DDDD
180. 10ee523fed (válaszként erre: 179. - K_nm)
2010. júl. 28. 10:52
Ne húzd fel magad, nincs értelme. Aki egy fórumon így viselkedik, hogy viselkedik az életben? Lehet, hogy csak itt meri kinyitni a száját, otthon meg van a néma kuss, mert apuci kordában tartja. Ha a boltban a készletről kifogy a cukor, és csak délután lesz, akkor is ilyen patáliát csapnak? Különben is, én úgy vagyok a gyógyszerrel is, ha már fogyóban van, elballagok a dokihoz, felíratom, mert, ha egy napot várnom is kell rá, ne fogyjak ki! Mikor még tápszereztünk, és felbontottam az utolsó dobozt, mentem kiíratni. Szerintem erre kéne odafigyelni, nem a patikust gyalázni, mert nem Ő a hibás, ha otthon kifogy valami. Nem éjjel kettőkor szokott az ember kenyeret se venni...
179. k_nm
2010. júl. 28. 10:15

Ja, hát igen...itt azért kétszer meggondolják, miért mennek ügyeletre, mert a patikában 5€ a plusz költség, a kórházban meg 10€, nem kértdeznek semmit, amíg le nem tetted a pénzt...nincs is tolongás...a sürgösségin amúgy rendelési idöben is ki kell fizetni a 10 €-t. Nem mondom, hogy ez minden esetben jó. De mindenesetre megtanulták beosztani a dolgaikat...Ami itt plusz akadály a kényelemhez, hogy max. 10-ig vannak nyitva a boltok, nincs 24 órás...és vasárnap minden zárva van...és élnek (élünk). Amúgy konkrétan onnan tudom, hogy nincs minden, mert férjemnek van rendszeresen szedett gyógyszere, és egy állandó patikája. Ismerik, eleve kisvárosban lakunk. És tudják mit szed, mikor belép a patikába, a patikus már üti is a rendelést, mire párom a tárához ér, már mondják neki, mikor lehet érte menni. És mással is ezt csinálják...és nincs fennakadás, nincs cirkusz...itt is van, hogy egyik patikában kiadják, másikban nem...söt, volt olyan, hogy férjemnek nem adták ki a gyógyszerét, visszaküldték az orvoshoz, nekem meg kiadták, ugyanarra a receptre. Nem akadtam fel ezen...jót röhögtem rajta, hogy akkor most valaki balf.sz volt, de itt még nem igazán ismerem a gyógyszerkiadás szabályait...

Batrix, úgy tünik, nincs ahhoz gerinced, hogy idemondd, miért is nem kellett volna megszólalnom...még mindig várom a magyarázatot, ám egyre inkább olyan szaga kezd lenni a dolognak, hogy egyzserüen nincs magyarázat, csak azért írtál le valamit, hogy beleköss, mert cseszte a csöröd, hogy nem a köpkölödés ment tovább...és eleve, azután te szítottad a tüzet, mert mindenki más (Vita is) lenyugodva, értelmesen tudott beszélni. Erre jött egy agresszív kismalac, aki megpróbálta szétcseszni az egészet, aztán úgy döntött, arrébbdöcög és nem szólal meg...kérlek, ha neked így jó! Mielött! Én nem akarom szítani a tüzet, nem kell ide írj...priviben is szívesen látom a köpetet, nem kell, hogy itt megint nyálcsata alakuljon ki, hiszen végre béke van...de azért örülnék, ha felvilágosítanál, miért nem kellett volna leírnom a véleményem!

2010. júl. 28. 10:07
Látom, nagy a vita. Ez így igaz, hogy még itt Magyarországon van ügyelet, patikaügyelet, stb. Szerintem, akik rossz véleménnyel vannak a gyógyszertárakról, eleve a hozzáállásuk rossz, nem kell feltétlen a gyógyszerészt okolni, ha rossz passzban vagyunk, ők is emberek, és akkor is mosolyogniuk kell, ha éppen hülye, kötözködős, majom kuncsafttal áll szembe. Véleményem továbbra is az, hogy igen is kedvesek, türelmesek, és bármit meg lehet velük beszélni. Sok orvos a nyomukba sem érhet, ezt tapasztalatból állítom. Szívesebben is járok a patikába, mint az orvoshoz. Még mindig elláttak jó tanácsokkal, és mind a a hasznomra vált. Egyáltalán nem kéne Őket bántani, pláne nem ilyen durván. Nem állítom, hogy lehetnek más fajta patikusok is, de én még nem találkoztam ilyennel. Szerintem a kuncsaft hozzáállása is mérvadó, és mivel a patikus is emberből van, lehetséges, hogy szakad a cérna. Ezzel a fennkölt, " én vagyok az okosabb" hozzászólásokkal szerintem csak ellenszenvet váltotok ki. Így viselkedtek a patikába is? Lehet, hogy én elküldenélek benneteket e jó büdös francba! Kötözködni nem a patikába a kocsmába szoktak menni!
2010. júl. 28. 07:29
-:):):)
176. Talian35 (válaszként erre: 170. - 46fa9c010b)
2010. júl. 28. 07:20
Igen, én vigasztalom az unatkozó férjét :-DDDDD
175. Talian35 (válaszként erre: 169. - K_nm)
2010. júl. 28. 07:19
Arra ne térjünk ki, hogy mondjuk külföldön mikor megy egy kismama hajnali kettőkor tápszerért - nekem egyszer kellett volna valami, de gyakorlatilag egy nagy európai városban 1 szem ügyeletes patika volt éjjel úgyhogy nem szambáztam el :-) Minden tekintetben el van kényeztetve a magyar: az orvos házhoz megy ha a gyereknek hőemelkedése van, anyuka beroboghat a rendelőbe mert kettőt köhintett a gyerek, de: lesz ez még igy se, és akkor majd visszasirhatják a mai állapotokat :-) És igen, külföldön sincs minden patikában minden, meg kell rendelni és másnap érte lehet menni!
174. kriszpoz (válaszként erre: 147. - K_nm)
2010. júl. 28. 06:46

Szia!

Én nagyon örülök, hogy visszajöttél megvédeni a becsületedet/a patikusok (szak, vagy nem szak :D) becsületét! Nem szeretem a vizes lepedőt! És az általánosítást! Teljesen egyetértek az álláspontoddal! Ne hagyd magad! Biztos mind két oldalon van olyan (orvos vs patikus), akire rá lehet húzni azt a bizonyos jócskán nedves ágyterítőt.....DE!!!!!

Jah, semmi közöm egyik szakmához sem, én is csak néha beteg vagyok, és szeretem kikérni a gyógyszerész véleményét (ahogy a reklámokban szokták-volt mondani :D)

173. k_nm
2010. júl. 27. 23:44
még mindig várom...ja, csak egy szösszenet: az én családomban 1:1 arányban van orvos, gyógyszerész...és nem asszisztensek vagyok, csak asszisztens, abból is a szakos...nem vertem a mellem, azt gondolom, hogy egy korrekt hozzászólást írtam...ismétlem önmagam: amilyen az adjon isten...
172. k_nm (válaszként erre: 171. - 46fa9c010b)
2010. júl. 27. 23:34
még mindig nem válaszoltál...miért is nem kellett volna megszólalnom???
171. 46fa9c010b (válaszként erre: 164. - A9986bef96)
2010. júl. 27. 23:32
Szerintem ne magyarázkodj, olvasd el a hozzászólásokat - ha még írnak - de ne reagálj rájuk, mert nincs értelme! Ez már veszett ügy! Meggyőzni az igazáról egyik oldal sem fogja a másikat, és itt kultúráltan sem lehet(ett) beszélgetni, mert egyből verték az asszisztensek a mellüket, hogy: "Ő..mert..így..meg..úgy..stb..." -én hagyom, te se foglalkozz' vele. Én látom, hogy mit csinál egy orvos, mit csinál egy gyógyszerész - a saját családomban is van akad 3/2 arányban az orvosok javára :) - és csak ezért mertem véleményt nyilvánítani, de hogy elfajul személyes sértegetésbe az egész fórum azt nem gondoltam. Vita1, csak azért írtam ismét hozzászólást,hogy lásd/ és tanulj az én reakcimból; hülyeséghez többet nem szólok hozzá, így ne magyarázkodj TE SEM, MERT FELESLEGES ezeknek!
170. 46fa9c010b (válaszként erre: 168. - Talian35)
2010. júl. 27. 23:24
Lehet a 3 gyerekét és a munkáját különbül ellátja mint te saját magadat. Ne haragudj, de ez csúnya viselkedés, mert a fórum nem erről szól. Az, hogy milyen másnak a magánélete, ki mennyi levelet ír, az azt hiszem az illető személyen kívül senki másra nem tartozik! Úgy tűnik neked vannak problémáid ha egyből ez jutott eszedbe, hogy szegénynek mit csinálhat a férje, mivel a feleség egész nap a gép előtt ül...lehet te az a típus vagy aki az unatkozó férjeket megvígasztalja,nemde?!- ugye ez rágalmazás, s nem esik jól Nos hidd el, én ezt csak példának hoztam fel,de a te kommented is övön aluli volt! Azt hiszem mindnekinek szive joga annyit írni amennyit akar, mellesleg még igaza is van.
169. k_nm
2010. júl. 27. 22:34

"hogy nem tartják készleten a rendszeresen szedett gyógyszered? hüm. . erröl késöbb. . . " konkrétan rád értettem..."Amennyire szidod az összes patikát a városotokban, el tudom képzelni, hogy mindenhol leszartad a kalapács nyelét, és már sehol sem szavaznak neked bizalmat." nagyjából ezért...különben meg nem tudom...itt Németországban még egyszer sem jártam úgy, hogy bementem a patikába és minden gyógyszert a kezembenyomtak...pedighát...egyszerüen nem tartják, ha kell, megrendelik és kész, ennyi...ehhez képest a magyarok még mindig el vannak kényeztetve...Inzulin....én nem általánosítottam, vannak kivételek, akik tudják, mit hogyan kell felírni...az én példámban szereplö orvos csak egy mezei diabet. belgyógyász szakorvos, semmi elöljáróságra nem tett szert...de ami tény, s való, hogy ami a betegnek a patikus részéröl tökölödésnek tünik, az valójában tényleg csak a számolás...mert muszáj kiszámolnia...szar egy törvény, de van, ahol betartják, nincs pardon...volt olyan, mikor még tanuló voltam, hogy ha nagyon pontosan be akarta volna a patika tartani a jogszabályt, felbontja az inzulinos dobozt és csak úgy szüzen adja oda a patront...na, azért ez már túlzás volt...szerintem nem volt az a patika, amelyik ezt megcsinálta volna...mi sem tettük, büntettek is...ja, igen, a büntetés...mivel van cukorbeteg a környezetedbe, nyilván vágod, mennyi az inzulin teljes ára (nulla támogatással)...és ezen felül többszöri kihágás (nem muszáj, inzulin legyen, bármilyen más gyógyszer játszik) a patika müködési engedélyét kockáztatja (meg a patikavezetöjét!)

Az asszisztenst, gyógyszerészt gonolom, nem kell elmagyarázzam...szakosítás? szerintem az is megy...

168. Talian35 (válaszként erre: 167. - A9986bef96)
2010. júl. 27. 22:12
Férj és 3 gyerek mellett, hát nem tudom. Lehet, hogy örülne a párod, ha néha vele foglalkoznál a hoxa helyett :-) VAgy könnyen lehet, hogy Ő is keres más elfoglaltságot magának ;-))
167. a9986bef96 (válaszként erre: 166. - Talian35)
2010. júl. 27. 22:05
Ezt nem vitatom látod!De...itt vagyok a legtöbbet fönt.Egykori kedvencemről már lejöttem,csak nagy ritkán kacsintok vissza,kérdik is hova tűntem hát no,mivel bármily meglepő közkedvencke voltam.Másik kettőre picit sűrűbben nézek fel.De nálam ez a nyerő.
166. Talian35 (válaszként erre: 162. - A9986bef96)
2010. júl. 27. 22:03
Ez sajnos már valaminek a rovására megy akkor :-((((
165. a9986bef96 (válaszként erre: 163. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 27. 21:45
Ah igen...:)
2010. júl. 27. 21:44

Ez...ez nagyon érdekelne miért van így:

"hogy nem tartják készleten a rendszeresen szedett gyógyszered? hüm. . erröl késöbb. . . "

Szóval én megértem,hogy okosan kell gazdálkodni,csak ez ebbe a képbe nem illik bele.


És ha erről tudnál információt adni,szintén hálás lennék érte:

"És ha már itt tartunk: a gyógyszerkiadást tényleg erös törvények kötik, az inzulinnak külön szabályozása van, amit valóban nem minden esetben tud az orvos "

Egyben nem kötekedésképpen de itteni orvosunkat megvédeném lévén,hogy belgyógyász főorvos a kórházban és a diabetológia osztályon van,plusz: diabetológus az sztk-ban is(szóval napi 48órában végzi)ergo én azt gondolom,hogy képben van.Az inzulin-téma nehéz kérdés, én csak arról írtam,amit nekem is panaszoltak diabetesesek.De ha rávilágítanál a patikai oldalra pontosabban,akkor én is el tudnám nekik mondani.Ez hogy hangzik?


Mit rejtenek a különféle titulusok?(gyógyszerész,aszisztens,szakaszisztens,vagy épp a tiéd?)

163. db8a6d08b8 (válaszként erre: 162. - A9986bef96)
2010. júl. 27. 21:40
ez a radiátor cső?, ez jó!
162. a9986bef96 (válaszként erre: 156. - Talian35)
2010. júl. 27. 21:32

És még másik 3 fórumon is fönt vagyok!!!


Szerintem ha ma lennék gyerek,engem is hiperaktívba sorolnának,ez lehet az egyik titkom(sporttagozat+mindennap valamilyen edzés+este8-kor a radiátorcső tetejéről szedtek le...)a másik a 10-ujjas gépelés...:)

2010. júl. 27. 21:13
most már ne vitatkozzon senki!! jó? lécci,lécci,lécci
160. Talian35 (válaszként erre: 157. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 27. 21:13
Valakit megsértettem tán? :-)
159. k_nm (válaszként erre: 155. - Talian35)
2010. júl. 27. 21:03
köszi :-)))
158. k_nm (válaszként erre: 154. - 46fa9c010b)
2010. júl. 27. 21:03
miért is kellett volna csöndben maradnom?
157. db8a6d08b8 (válaszként erre: 156. - Talian35)
2010. júl. 27. 20:53
végre béke van...erre te megint kezded az egészet !
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook