Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyógyszertáros kontra doki fórum

A gyógyszertáros kontra doki (beszélgetős fórum)


96. a9986bef96 (válaszként erre: 94. - 46fa9c010b)
2010. júl. 23. 19:52

Sose bánd...Bár:nem hiszem el úgy sem!!!:D Biztos tudnál ollllyat bedobni,hogy a fülem kettéáll tőle!:D

Voltam ma strandon.Persze tanulni.A gyerekek fürödtek csak.Kissé lazán sréhen jobbra figyelve valaki más is mit tanul?Na mit?Belgyógyot...Én meg nyakig a biokémiában,bleh...:D Na,úgy látszik csak az eü.diákoknak nincs nyaruk...:P :DDDD Ha van kedved,kicsit írhatnál priviben a doktori munkádról...Nagyon izgulok,ezt majd én is végig akarom járni,úgyhogy ha van kedved picit mesélj,hogyan mint tudtál idáig eljutni te "irodalomtörténész"...:)

95. a9986bef96 (válaszként erre: 93. - 46fa9c010b)
2010. júl. 23. 19:46

Tudom! :)

Nehéz témákat dobtam fel a jelek szerint...Csak szerencsétlen szülőket sajnálom,akiknek nem csak azzal a ténnyel kell szembenézni,hogy mondjuk cukorbeteg lett a 2 éves szemefénye,de még az ilyen kiszolgálással is,amit a patikában rendeznek...

94. 46fa9c010b (válaszként erre: 89. - A9986bef96)
2010. júl. 23. 00:20
Inkább ne is írj latin szavakat, mert én lennék hátrányos helyzetben, mert úgysem érteném, mint "irodalomtörténész"...:)))kész..
93. 46fa9c010b (válaszként erre: 92. - A9986bef96)
2010. júl. 23. 00:18
Teljesen igazad van!
2010. júl. 22. 23:48

"Nekem az a meglátásom, hogy sok szülő nem tudja mikor kell köptető és mikor köhögéscsillapító. Sajnos ezért van sokszor tüdőgyulladás, mint következmény." Alapvetően ez baj valóban.Csakhogy ez volt a kiindulópont:


"hűűűű, ez az egész úgy kezdődött , hogy nem értem miért mondja több patikus, hogy ne vegyek prospánt(amit az orvos tanácsol) erre én megkérdezem , jó , de akkor melyiket ajánlja? erre ők, hát anyuka teáztassa a kislányt, erre én de akkor köptetőt ne adjak? ne anyuka , minek ? erre én :minek ? az orvos ezt javasolta, erre ők :anyuka ! a prospán nem megfelelő, JÓ DE AKKOR MIT ADJAK NEKI???? erre ők:semmit. én mégis megvettem a prospánt , a gyerek meggyógyult , a patikusok , meg rossz anyának gondolnak," Ez viszont már baj.


Ha életmentésről van szó(én példám:inzulin)akkor meg már pláne...

És ne legyen síkideg az ember az ilyenek miatt?Még ebből sem jön le az erős felháborodás oka?Nos,akkor elég egyoldalú hozzáállás a normalitás fogalmához...

91. a9986bef96 (válaszként erre: 75. - Dee)
2010. júl. 22. 23:42

"Ha gondotok van valakivel azt meg kell beszélni. De felnőtt ember módjára. Pl. a saját "patikusotokkal". De vajon Ő gyógyszerész vagy asszisztens? " Na,ez nálunk úgy működik,hogy ha bármi nem tetszik,akkor az összes többi odajön,sáska módjára ellepnek,egyik a másik szavába vágva épp nem ordibál velem,tátog és hápog és...szóval hagyjuk.Ha azt feltételezitek,hogy ok nélkül vagyunk dühösek,akkor:NO COMMENT...


"Mindenki oda megy, ahol megkapja a maximális ellátást."Pontosan ezt tesszük.Amúgy meg:ez a mondat azt üzeni,hogy a patikáknak akkora jó forgalmuk van és akkora jó üzleti dolguk,hogy megtehetik ezt a hozzáállást...Ajvé!


"Arccal és névvel nem hiszem,hogy megtennétek ezt. ":DDD Láááátom nem ismersz...:DDD ;) De.Igen.Bármikor.

90. a9986bef96 (válaszként erre: 66. - 46fa9c010b)
2010. júl. 22. 23:35
Vigyázz,mert ha káromkodsz,még az érettségidet is elveszik!!!:DDD ;)
89. a9986bef96 (válaszként erre: 58. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 23:31

Én pont azt mondtam,hogy keresni kell a normális patikát...Akkor azok hol vannak?A 100%-os tartományon túl,valahol a világűr másik felén?Már bocsánat...

A fogorvosokat csak ne hozd fel példának légyszíves...Ha megkérhetlek.Köszönöm.

A mentőtiszteseinket pedig ne fokozd le:Először is a pestiek tuti egyetemen tanulnak és 4évet,mégha etk-án,de akkor is...Köszi!:D

Sajnos én hátrányban vagyok...Én is csak latin szavakkal tudnék dobálózni,mos' mi lesz?Mivel villogjak?:(((

:P

88. a9986bef96 (válaszként erre: 48. - Dee)
2010. júl. 22. 23:24

"A gyógyszerész sokkal többet tanul az egyetemen, mint az orvos! "

Szüzanyám...

87. a9986bef96 (válaszként erre: 46. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 23:23

Ahelyett,hogy segítenél megérteni dolgokat...;)


Én nem vagyok inzulinos...:)


"ami bizony mindenhol ugyanannyi,"

Mond:mit csináltok ezzel az emberrel:

Bázis:300NE/nap bólus:80/60/70NE Hm?

Mert vannak ilyenek is.

Ezek mellett:Bázis:10NE/nap bólus:8/6/7NE...

Nem nagyon értem ezt a limitet,amiről írtál,mint hogy:lehhetetttlenség inzulin esetében ilyenről beszélni.Ezt ne a te,hanem a téma aktuális szakfórumán vitasd meg.(Néha nem ártana találkozókat szervezni és nem innen üzengetni egymásnak ez is tény)Bár tényleg nem értem a gyógyszertárakat,sokszor túl-túl félnek és nem igazán a szakmai felkészültség jön le sok esetben,sajnálom.Ti még egy epilepsziástól is azt várjátok,hogy egyszer csak kigyógyul,vagy hogyan értelmezzem azt,hogy állandóan közelharccal egybekötött kirándulásokat kell tenni,hogy a gyógyszert be lehessen szerezni.Hát ennyire talán nem kéne félni a veszteségtől,a krónikus betegségek megfelelő ismeretében...Szerintem,de ez megint csak egy halovány megjegyzés akar lenni.Vagy abba a nyamvadt kórélettanba kellett volna jobban elmerülni,passz...


Megkérlek,hogy az aktuális oldalakon az ország minden részéről elkeseredetten író betegekhez kukkants be,akkor kissé képbe kerülhetsz.


"Tévedsz, a szakorvos dönti el testreszabottan mennyi kell" Nem írtam ettől eltérőt...


"a fehér kesztyűm már kezd kissé elszíneződni..."El ne vérezz,vagy mi van?:D (Bocs,nem tudtam kihagyni...:DDD)

2010. júl. 22. 23:03
Jobbulást a kislányodnak!
85. 46fa9c010b (válaszként erre: 84. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 23:02
Igen, az allergiára oda kell figyelni, pont tavasz -nyár - kora ősz a legkritikusabb ebből a szempontból!Láza is van?
84. db8a6d08b8 (válaszként erre: 83. - 46fa9c010b)
2010. júl. 22. 22:58
vírus "nyári nátha",allergia vizsgálaton voltunk már,de az nem jelenti azt hogy most nem alakulhatott ki allergia.szóval most is megyünk.mandulát is kell nézetni:(
83. 46fa9c010b (válaszként erre: 82. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 22:53
Amúg mit mondott az orvos, hogy mi a baja a kisgyerekednek? Megfázott, vagy valami vírus? Vagy allergia? Én 2 éves koromtól 4 éves koromig folyamatosan befulladtam, mert nem ismerték fel a parlagfű allergiámat.
82. db8a6d08b8 (válaszként erre: 81. - Dee)
2010. júl. 22. 22:49
köszi! én elég sűrűn szaladok vele orvoshoz,nem bízom a véletlenre,mert ismerek olyan szülőt aki otthon diagnosztizálta a gyermekét(tévesen9 és utána komoly következményei voltak.szóval nem öntök a gyerekbe semmi orvosságot amíg a gyerekorvos nem ajánlja . akkor maradunk a prospánnál az eddig is bevált!
81. dee (válaszként erre: 80. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 22:39

Jó a Prospan szirup, ha köptetőre van szükség. Mondjuk nekem az íze nem jó. Ha a gyerek beveszi mehet neki.

Nekem az a meglátásom,hogy sok szülő nem tudja mikor kell köptető és mikor köhögéscsillapító. Sajnos ezért van sokszor tüdőgyulladás, mint következmény.


Ha le van tapadva a nyák, akkor mindenképpen fel kell oldani és köptetni kell. Mivel nekem is van egy 3 éves gyermekem én is előszeretettel alkalmazom a gyógynövényes szereket. Igaz ha a gyereket kérdezném Ő Rhinatiol köptetőt inna, mert finom édes.:)

80. db8a6d08b8 (válaszként erre: 79. - Dee)
2010. júl. 22. 22:29
4 éves kislánynak köhögésre miért nem jó a prospán,és ha tényleg nem a legjobb akkor mivel pótolhatom? vagy ezek a szerek egyáltalán nem is jók? tényleg elég a teáztatás,vagy valami más?
79. dee (válaszként erre: 78. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 22:27
Természetesen!
78. db8a6d08b8 (válaszként erre: 77. - Dee)
2010. júl. 22. 22:26
juj de jó hogy itt vagy még...kérdezhetek?
77. dee (válaszként erre: 76. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 22:22

Gyere hozzánk!


Vagy addig menj, amíg nem találod meg a megfelelő jól felkészült emberedet!

76. db8a6d08b8 (válaszként erre: 75. - Dee)
2010. júl. 22. 22:16

teljesen igazad van....nem mindenkire igaz az amit sokan tapasztaltak,és az hogy megvéded a szakmabeliket bizonyítja,hogy szereted a szakmád ,és szeretsz segíteni azokon akik segítséget kérnek.

kár hogy 3 patikából kettőben nem ilyen emberekkel találkoztam:(

75. dee
2010. júl. 22. 22:10

Én most írok ide utoljára.


Nem mi (Ani és én) kezdtük el szidni a társadalmat, vagy a többi szakmát. Sőt én senkit nem szidtam, kultúráltan szóltam a témához. Megpróbálom most is úgy megfogalmazni, hogy nem értek egyet veletek.


Ha gondotok van valakivel azt meg kell beszélni. De felnőtt ember módjára. Pl. a saját "patikusotokkal". De vajon Ő gyógyszerész vagy asszisztens?


Ha 1 emberrel gond van, miért kell ország-világ előtt ráhúzni a vízes lepedőt a szakma valamennyi képviselőjére!


Ha belegondoltok azért segített már 1x2x rajtatok az a buta gyógyszerész. Vagy nem?


Szabad orvos és gyógyszertár választás van. Mindenki oda megy, ahol megkapja a maximális ellátást.


Vagy legyetek egészségesek és soha ne kelljen meglátogatni minket!


Távol álljon tőlem, hogy megbántsak valakit! De sír a lelkem amiatt, amit ide leírtatok.


Arccal és névvel nem hiszem,hogy megtennétek ezt.



Jó éjt,szép álmokat!

74. 46fa9c010b (válaszként erre: 71. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 21:42
Így lenne szép ahogy írod, de ez sajnos nem így működik, mert milyen egyetem az, ahol azt hangoztatják, maguk lesznek a "társadalom krém"jei ?:)Ebben az országban alá-fölérendeltség van, és sajnos kevés a szerény ember. Pedig az emberi nagyság ebben rejlik. Senki nem kevesebb senkitől, nem kell a megkülönböztetés! Ha valaki dr, az azt jelenti elérte (a majdnem) legmagasabb fokozatot a szakmában, vagyis kitanulja szószerint azt ami érdekli. De attól nem több senki mint ember, csak a szakmában az.
73. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 72. - 46fa9c010b)
2010. júl. 22. 21:40

Figyi. Mindenki tud olyan szavakat a szakmájában, amit kívülálló nem ért. Még én is. :) Aztán ettől bárki nagyobb lesz? Ugyan már. Akkor van a koppanás, ha a másik tudja, hogy miről dumál, holott azt hiszi, hogy nem. Akkor jön a személyeskedés. Ami az ostobák fegyvere.

Én egyébként ugrok a helyesírási hibákra általában, de nálad nem vettem észre olyan kiugrót, hogy bele lehetne kötni. Szóval nyugi :D

2010. júl. 22. 21:37
Látod murila, én meg egy buta "irodalomtörténész", ami egyébként irodalomtudós, de a helyesírási hibáimra fókuszálnak. Mintha te műkörmösként beleszólnál egy hajvágásba!:))
2010. júl. 22. 21:37

jaj !! patikusok ,most minek túl licitálni mindenkit! nektek egyetemi diplomátok van....nekem csak 2 főiskolai oklevelem,ez számít?a szakmáimban én vagyok jó,Ti meg abban amit Ti tanultatok.

A társadalom attól lesz egy egység,hogy mindenki hozzá teszi a tudását.Ez a civilizáció!Mindenki tegye a dolgát,és kész

70. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 69. - 46fa9c010b)
2010. júl. 22. 21:34
Én csak egy buta műkörmös vagyok, én ezt nem érthetem :D
69. 46fa9c010b (válaszként erre: 68. - 57aa4ea1e8)
2010. júl. 22. 21:32
"nekem nincs a nevem előtt a dr. Mondjuk biztos ezért is nem nézek le sokakat, akiknek szintén nincs. Ellentétben veled." A Pont itt van, mert így az igaz! Nekem a családomban senki nem vág fel a dr.-i címmel, mindenki szerény. Ez a viselkedés azért áll távol tőlem..Nálunk senki nem azért lett orvos a családban, mert a dr.-i cím hajtotta, hanem mert szerették tanulni és csinálni / még most is..Hogy miért kell ezzel felvágni.pff
68. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 67. - 4c31632418)
2010. júl. 22. 21:27

Speciel a gyógyszerkönyvet, és az elixirium thymi-t ismerem. Tudod, van patikus ismerősöm :)Sőt, már én is ezt szedtem gyerekként. A kakukkfűnek meg még mindig semmi köze a gyógyszerkönyvhöz. (hacsak nem annyi, hogy hatóanyagként lehet használni.De hagyjuk :D Megmosolyogtatsz.

Gúnyolódni pedig nem én gúnyolódtam, ha nem tűnt volna fel. Most pl pont te teszed.

Az imént erre mondtam, hogy ez már kissé túlzás. Dehát nyilván, honnan is tudnám én ezt megítélni, nekem nincs a nevem előtt a dr. Mondjuk biztos ezért is nem nézek le sokakat, akiknek szintén nincs. Ellentétben veled.

67. 4c31632418 (válaszként erre: 64. - 57aa4ea1e8)
2010. júl. 22. 21:20

Nem ismered kedves, mert a thymi vulgaris a kakukkfű latin neve, míg a Phormulae Normales egy Galenus idejéből származó gyógyszerkönyv, ami megszabja és előírja bizonyos gyógyszerkészítmények elkészítését, és adagját, és ezt a rövidítést a recepten is fel kell tüntetni.Ezért az Elixirium thymi composita (ez egy köptető készítmény, hivatalos a PhoNo-ban.

Látod, látod, "azé" nem ugyanaz , mint amikor háziasszonyként tépkeded a kis kakukkfűvedet! És még mennyi titok van, amit te nem tudsz, de azt hiszed, hogy tudod, és mi meg még a doktorátust is learattuk érte.

De legalább már ennyivel is többet tudsz, így már közelebb vagy ahhoz, hogy gűnyolhasd azt, amiről gőzöd sincs!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook