Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A GYES ideje két biztosított munkaviszony között beszámít-e a biztosított időbe? fórum

A GYES ideje két biztosított munkaviszony között beszámít-e a biztosított időbe? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 2. 09:34
Kedves Válaszadók, nagyon szépen köszönöm a figyelmet és a válaszaitokat, a kb 5 fórum közül egyedül itt kaptam választ... Azért ilyen sokára vettem észre, mert már letettem róla, hogy választ kapok. :) Ami a tényeket illeti, egyszerűen katasztrófa, hogy a GYES nem számít bele, akkor mégis hogyan akarják ösztönözni a nőket, hogy vállalkozzanak minél több gyermek megszülésére, ha mindig vissza kell mennie dolgozni 2 évre, kifut az időből... mint én. :( GYES-ből meg, köszönjük szépen, MI MÁR PRÓBÁLTUNK megélni, 20 hónapig, nem sok jót mondhatok el erről az időszakról... Marad a remény, a csodavárás... :) Üdv. mindenkinek. :)
6. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 2. - Glória69)
2012. szept. 15. 12:55

A GYES nem számít bele, dolgoznod kell két évet, hogy biztosított legyél.

Szar a rendszer sajnos :/ :/

5. patyoma (válaszként erre: 2. - Glória69)
2012. szept. 15. 12:54
még 17 hónapnyi munka kell hozzá
2012. szept. 15. 11:58
jelenleg ez a hatályos, de a jövőt SENKI nem tudja
2012. szept. 15. 11:58

(7)336 A biztosításban töltött idő akkor folyamatos, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs. A 30 napi megszakítás időtartamába nem számít be a táppénz, a baleseti táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a gyermekgondozási segély folyósításának az ideje.


[link]

2012. szept. 15. 11:32

Kedves Fórumozók!

43 éves vagyok, nagyon szeretnénk a most 28 hónapos bölcsődés kislányunk mellé még egy gyermeket, de ezúttal úgy időzítenénk, hogy biztosan jogosult legyek a GYED-re. (Előző szülésem az ominózus 2010. május 1 utánra esett 12 nappal, és nem voltam jogosult a GYED-re, mivel 359 biztosított napom volt, nem volt meg a 365...) Nemrég regisztráltam az Ügyfélkapu rendszerében, és megtekintettem a biztosított időmet (foglalkoztatási jogviszony lekérdezése), mely szerint a GYES idejét is biztosítottnak értelmeztem, de talán tévedek.

Most 7 hónapja (2012.02.20-tól) folyamatos munkaviszonyom van, határozatlan idejű szerződéssel. Ezt megelőzően 2010.10.01-2012.02.19-ig GYES-en voltam, előtte pedig 2009.09.20-2010.09.30-ig határozott idejű szerződéses munkaviszonyom volt.

Kérdésem az, hogy a leírt egészségbiztosítási előzmények alapján mikortól vagyok jogosult a maximális 2 év GYED-re?

Válaszukat szeretettel megköszönöm!

2012. szept. 15. 11:31
A GYES ideje két biztosított munkaviszony között beszámít-e a biztosított időbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook