Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekek egészségtelen táplálkozása fórum

A gyerekek egészségtelen táplálkozása (beszélgetős fórum)


101. 9a095cf031 (válaszként erre: 65. - Ina87)
2016. aug. 27. 15:49

Jaja, de azt is említsük meg, hogy ma már 4-5 éves gyerekek érrendszerén is felfedezhetőek a plakkok, amelyek korábban a 40 évesek betegsége volt. Érted? 4-5 éves gyerekek már annyi cukrot vittek be, hogy plakkok alakultak ki a szervezetükben, és azt visszafordítani nagyon nehéz, majdnem lehetetlen. Szegénynek 40 éves korára annyi lesz, hogy elzáródik a koszorúere. Ha nem hiszed, nézz utána, a legtöbb ember ebben hal meg itthon is.


Szóval ja, akadnak 102 éves fitt nagyi, de nem ez az általános.

100. 3d787b167a (válaszként erre: 97. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:47
Írt ilyet itt valaki?
99. csikil4ny (válaszként erre: 92. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:44

Másképp nem szokásom kommunikálni. :)


20 évesen még én is meg akartam váltani a világot, most már nem akarom. Egyrészt azért mert elég sok család életébe belelátok, tudom, hogy meddig és milyen témában fejthet ki véleményt egy idegen. A táplálkozás pl. egy olyan téma, hogy nem mehetsz be valakihez és mondhatod el a véleményed arról, hogy szerinted miben kell változtasson, el kell érjen mindenki egy bizonyos szintre ahol azt mondja, hogy változtatnom kell.


A saját családom hozom példának: rajtam kívül mindenki cukorbeteg, én is örököltem a hajlamot, egyedül én diétázok, az orvos szerint ez az egyetlen ok amiért még nem vagyok beteg. A többieket hiába próbálom meggyőzni, hogy táplálkozással befolyásolható a cukorbetegség. S ez egy családon belüli példa, nem külsősként akarom megváltani őket....


Az általad hozott példa nem teljesen jó: az 5 fok törvény szerint veszélyeztetés, a csoki nem esik ebbe a kategóriába.

98. c73db520ef (válaszként erre: 88. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:44
Az effele "beszelgetessel" nem lesz megoldva semmi; ez csak szajtepes.
97. 9a095cf031 (válaszként erre: 94. - 3d787b167a)
2016. aug. 27. 15:44
És a szabályzat tán tiltja, hogy megkérdezzem, miért táplálja sok szülő egészségtelenül a gyerekét? :)
96. 9a095cf031 (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2016. aug. 27. 15:43

Ez esetben felmerül a kérdés: miért nem előzi meg a szülő?


Rengeteg esetben látom, hogy már 7-8 hónapos babáknak is cukros löttyöket, joghurtokat, krémtúrót adnak, pedig a gyerek maga nyilván nem kéri ezeket a dolgokat, azt sem tudja, mik ezek. A szülő maga akarja adalékos vackokkal etetni a babát, és továbbra sem értem, miért gondolja, hogy ez kell egy ekkora babának.


Egyébként, azzal sem értek egyet, hogy ebből feltétlenül napi szinten konfliktusnak kellene lennie. Mi pl. sosem üvöltöttünk édességekért, ahogy mondom, tök természetesnek tűnt akkoriban, hogy egy héten egyszer van valami finomság, pedig nyilván láttuk, hogy más hétközben is kap nasit. Az egyik rokonom is úgy nevelte a gyerekeit, hogy odafigyelt a táplálkozásukra, direkt megkérte a rokonokat, hogy ne hozzanak feleslegesen édességet a gyereknek (nyilván, néha azért kaptak, nem tiltotta el őket), és ezek a gyerekek sem üvöltöttek édességért, még ma is inkább a sósat választják, ha süti van.


Akinek a gyereke naponta üvölt az adagjáért, ott a szülő valamit nagyon elsz*rt. Nevelje meg normálisan, másoknak is sikerül.

2016. aug. 27. 15:43

Azt a kerest, pedig, hogy "a mindennapi kenyerunket add meg nekunk ma", szabad elfelejteni.

Csak ne jojjon ismetelten olyan ido, amikor a kenyer, a liszt, a zsir, cukor, szalonna aranyat ert vagy jegyre lehetett csak kapni.

Elvegre ma az emberek olyan nagy szegenysegben, nyomorban elnek... eleg megnezni a nagy bevadarlokosarakat.

94. 3d787b167a (válaszként erre: 91. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:39

"azt, ami akarok" :DDDD


Cö cö. :D


Na neeeee!


Amit a szabályzat enged. :P

93. michelle.r (válaszként erre: 86. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:38
Egyszerű ez, a az egyszerű, finomított szénhidrátok pont olyan addikciót okoznak, mint a nikotin vagy az alkohol. A szervezet hozzászokik, és üvölt a napi adagjáért. A szül ő pedig nem áll bele a konfliktusba, megveszi, mert unja a rinyálást.
92. 9a095cf031 (válaszként erre: 89. - Csikil4ny)
2016. aug. 27. 15:37

Ez egy normális, kulturált válasz, ilyeneket vártam, szerintem így is lehet beszélgetni.


Egyébként egyetértek veled bizonyos szintig, de mivel a gyermekek alapvető joga a normális táplálkozás, ezért nem tekinthetjük szerintem teljesen magánügynek. Mert ennyi erővel minden lehet magánügy, az is, ha a gyerek 5 fokos szobában alszik.


De azt hiszem, nem estem senkinek a kérdésben, felsoroltam néhány pontot és erre vártam választ :)

91. 9a095cf031 (válaszként erre: 90. - 3d787b167a)
2016. aug. 27. 15:34
Na látod, én is oda írok és azt, amit akarok :)
90. 3d787b167a (válaszként erre: 88. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:32

Miért zavarna?


Az, hogy nem tudsz logikusan gondolkodni, az nem az én bajom.


Oda írok, ahova akarok. :)

2016. aug. 27. 15:31

A családok táplálkozása magánügy.


Pont azokat a szülőket nem lehet meggyőzni, akiknek a gyermekei a helytelen táplálkozás miatt túlsúlyosak, egy életre megnyomorítják emiatt a gyermeküket.


A túlzott műkaja fogyasztása (chips, csoki, stb.) viselkedési zavarokat okozhat. Elég sok kísérlettel támasztották alá.


Ahogy az sem véletlen, hogy a kasszagépek környékét édességekkel tömik meg. Az én 4 éves kislányom tudja, hogy a sok édességtől kihullik a foga, így nem is nagyon akar cukorkát venni az üzletben. Néha azért megkóstol ezt-azt mert eltiltani teljesen sem lehet. De már volt olyan, hogy idegen néni akart az üzletben cukorkát adni neki, ő meg jó hangosan megkérdezte, hogy "Anya, miért akarja a néni, hogy kiessenek a fogaim?"

Ebben is az otthonról hozott minta a legfontosabb, mint minden ami a neveléssel összefügg, de beleszólni nem lehet.


Törvénnyel lehetne szabályozni, pl. azt hogy a kasszagépek környékén zöldségek legyenek :), mondjuk a kereskedők erősen tiltakoznának. :D


Nehéz kérdések ezek, de azzal, hogy egymásnak esünk előrébb nem jutunk.

88. 9a095cf031 (válaszként erre: 87. - 3d787b167a)
2016. aug. 27. 15:29
Ne haragudj, téged zavar, hogy én itt beszélgetek erről a témáról? :) Ha igen, van még bőven más fórum, javaslom, ne itt pörögj :)
87. 3d787b167a (válaszként erre: 86. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:23

Te aztán szimplán nem vagy normális.


Itt a titok: Mert a sokféle szeretet van. És ők úgy szeretnek, te meg máshogy.


Kár hogy az überfasza nagy tudományoddal erre képtelen vagy rájönni. :D

86. 9a095cf031 (válaszként erre: 82. - Botond75)
2016. aug. 27. 15:19
Én nem arról beszéltem, hogy bioval kell etetni a gyereket. Azt kérdeztem, miért adnak neki mindennap virslit, édességet és hasonlóakat. Valamit enni kell, az tény, de egy vegyszeres zöldségben még így is jóval kevesebb a műanyag, mint pl. egy krémtúróban.
85. massalhangzo (válaszként erre: 78. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:18

en ezt azert butasagnak tartom. nem tudom, hany eves vagy, gondolom fiatal, ha meg nincs gyereked, de nem biztos, hogy csaladalapitaskor olyan klassz anyagi helyzetben leszel, mert addig ezerszer valtozik a gazdasag, valtozhatnak a munkakorulmenyek stb.


nagyon szamit, mikor mar nemcsak a sajat etkezesedrol kell gondoskodnod, tobbszorozodnek a kiadasok ugy, hogy a gyerek az nem keres :D nemcsak a bio kajakrol van szo, egy kilo egyszeru zoldseg, gyumolcs vagy hus tobbszorose arban egy kilo kenyernek, olcsobb felvagottnak vagy tesztanak


annak is megvan az 'elonye', ha valaki csorobb, mert lehet, nem a legjobb osszetetelu elelmiszereket vasarolja, de nem is tomheti annyi mukajaval a gyereket, mint gazdagek :D :D es az egy eletszakasz, mikor a kisbabat eteted, de utana elkerul bolcsibe, oviba, suliba, ahol azt eszi, amit kap, nem beszelve kesobb arrol, amit maganak vesz majd meg.


lehet, tokeletes etrenden neveled fel, aztan kamaszkoratol csak pizzan es hamburgeren el majd :D es nem fogsz tudni tenni ellene. jobb esetben kialakul a sajat izlese, fontosnak tartja a helyes etrendet, de ez nagyon, nagyon, nagyon nem jellemzo a tinikre es a huszoneves korosztalyra ugy altalaban. akkor mar sokkal inkabb odafigyelnek a 30-40 evesek, pont azok, akiket megcelzol a szidasokkal

84. 9a095cf031 (válaszként erre: 80. - Bichter1)
2016. aug. 27. 15:18

Nézd, te odafigyeltél, rendben, szerintem ezzel teljesítetted a szülői kötelességed.


Egy felnőttre nyilván nem lehetsz hatással, de egy gyerek szokásait alapvetően te határozod meg. A kérdés nyilván nem rólad szól.

83. Bichter1 (válaszként erre: 79. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:18

Mit fejtsek ki rajta... konkrét személyre gondoltam, aki lusta dög és nem főz a gyerekeire hétköznap.

Számomra ez nem hülyeség. Engem felháborít, mert a nemtörődést jelenti számomra.


De mindegy is. mennem kell... nem akarom szét offolni a fórumodat. üdv.

2016. aug. 27. 15:17
Elhisszük azt,hogy a többszáz holdon termelt "bio" zöldség-gyümölcs mindenféle vegyszer nélkül megtermelik nekünk az egészség nevében? Esetleg kis citromlével permetezve? Szerintem ez is egy nagy átverés.
81. 9a095cf031 (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2016. aug. 27. 15:17

Nem hiszem, hogy felesleges erről beszélni, vagy bármiről, ami elősegíti gyerekek jogait. Mert ennyi erővel ne beszéljünk a gyermekbántalmazásról, se erőszakról, se semmiről, hiszen úgysem tudunk rajta változtatni.


A direkt helytelen táplálkozással tulajdonképpen a szülő maga segíti elő a gyereke megbetegedését vagy halálát. Erről beszélni kell.

80. Bichter1 (válaszként erre: 76. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:15

...nézd...kicsi korában mindig egészséges kajákat nyomtam belé. Megette.

Most már nem eszi meg. Válogat. Szóval ...beszéljünk a cigiról és az italozásról is.


Cigizel? Én sem. Hogy akarod a másikat leszoktatni erről?

Sehogy. Majd rájön magától, hogy nem jó.

79. 9a095cf031 (válaszként erre: 74. - Bichter1)
2016. aug. 27. 15:14
Fejts ki olyan részletesen a kérdésed a főzéssel kapcsolatban, mint én a fórumban és akkor pontonként megválaszolom, miért tartom hüyeségnek, ha valaki nem főz a gyerekének.
78. 9a095cf031 (válaszként erre: 70. - Massalhangzo)
2016. aug. 27. 15:13
Persze, az én szüleim is felelőtlen emberek voltak, és ennek meg is voltak a következményei számomra. Én őket is elítélem ilyen szempontból, ha erre vagy kíváncsi.
77. Bichter1 (válaszként erre: 64. - C73db520ef)
2016. aug. 27. 15:13
Ne dühöng...az enyém is itta ( egy hétig vérnyomást kellett jegyzetelnem nála :D) Aztán magától rájött, car az egész... most helyette kv-t iszik tejjel :D :D (de nem cigizik.)
76. 9a095cf031 (válaszként erre: 72. - Bichter1)
2016. aug. 27. 15:12
Nem azt mondom, hogy direkt rosszat akar, hanem hogy alapvetően lesz*rja, hogy vannak-e hosszútávú következményei annak, ahogy a gyerek eszik. És furcsának találom, hogy valakit ez ne érdekeljen, mikor folyamatosan ömlik mindenhonnan, hányan halnak meg olyan betegségekben, amelyek abszolút összeköthetőek a helytelen táplálkozással.
75. michelle.r (válaszként erre: 58. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:11

Értem, hogy miről beszélsz, de ugye te is tudod, hogy tök feleslegesen teszed? ;)


Ugyanazt tudom kérdezni, amit andi6020 a fórum elején: miért kattogsz ezen?


A legtöbb esetben egyébként szerintem azért, mert vagy igény, vagy pénz nincs a jobb minőségre. Néha egyik sem. Néha pedig azért, mert a szülő is ezt szokta meg, ezt tudja tovább adni.


A saját társaságomban van ilyen, pénz is van, értelmiségi szülők, mégis az egész család túlsúlyos, a strandon is folyton lóg a kölykök szájából valami, hol egy vattacukor, hol egy lángos, hol jégkrém, fagyi, stb.


Miért? Mert srandon vagyunk, itt mindenki ezt teszi :DD

74. Bichter1 (válaszként erre: 66. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:11

csak hülyeségnek"???

az jó.. mondjuk engem ez alapból fel tud hergelni. Jobban mint ez a fórumod.

73. 3d787b167a (válaszként erre: 69. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:10

Miket is csinálsz?


Mesélj!

72. Bichter1 (válaszként erre: 58. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 15:10

..de mégis miből gondolod, hogy a legtöbb szülő rosszat akar a saját gyermekének?


Figyi...én anno kecsketejjel (vízzel hígitva) segítettem rá az anyatejemre mert nem volt sajnos elég. És nem volt módomban anya tejet venni. Helyette a gyerek doki tápszert írt fel. Szerinted az mennyire műkaja" volt?

..míg szóba hoztam a kecsketej kérdést, a védőnőt locsolgatni kellett , mert minden kecske szó után elájult..- mert az is egészségtelen volt...


Válogasd ki mi manapság az egészséges és mi az ami nem az.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook