Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekek egészségtelen táplálkozása fórum

A gyerekek egészségtelen táplálkozása (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
11. 1abbb5d144 (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 13:47

"Az édességen kívül, miért ad valaki olcsó parizert, virslit, felvágottat a gyereknek, ha tudja, hogy az egész ipari hulladékból készül? Miért itatja telecukrozott teával, kubuval meg cukros, tartósítószeres löttyökkel, és sokan már pár hónapos korban?

"


mert olcsó.

10. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 6. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 13:45
Én van, amire kategorikusan nemet mondok (pl. cola), de vannak kedvenc édességei, amit imád. Azt nem fogom megvonni tőle. Nyilván mértékkel.
2016. aug. 27. 13:45
Kíváncsi lennék, ha lenne gyereked mi lenne a véleményed! Két lányom van! Nem ettek bébiételt, csak ha nagyon nem volt más megoldás( pl.utaztunk) főztem és turmixoltam nekik! Nem isznak napi szinten cukros üdítőket a gyümölcsteát cukor nélkül főzzük, sok gyógynövényt használok nagyon szeretik a citromfű teát frissen! Nem esznek minden nap chipszet! Pizzát is én sütök inkább! Zacskós leves hozzánk nem jön be és ételízesítő sem! Sok zöldséget gyümölcsöt a kertből szedünk, ami nem mondhatom, hogy bio mert a szúnyogokat rendszeressen fújják és az ugye rászáll szépen a termésre is! Próbálok házi tejtermékeket előállítani ! Együtt készítve, valóban finomabb a túró és a gyümölcs! De szerinted mit esznek nap közben a suliban? A menzán? A barátoknál? Vagy ha bulizni mennek vagy kirándulni? Nem olyan egyszerű ez ahogy el lehet képzelni! Igen vannak akik túlzásokba esnek, de teljesen nem zárható ki a mai világban, hogy ne jusson mesterséges dolgokhoz!
8. csikil4ny (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 13:45

Én próbálom egészségesen táplálni a lányom, de hogy miért adnak szemetet mások a gyermeküknek:


1. gyorsabb, az egészséges kajákért egy picivel többet kell dolgozni (megmosni a zöldségeket, felszeletelni, később is könnyebb pénzt adni, mint minden nap tízórait pakolni).

2. akik sokat éheztek gyermekkorukban, mindent meg akarnak adni a gyermekeiknek - ezért fontos a napi chips, csoki, cola - jelkép

3. még mindig spórlás folyik: a fehér liszt és fehér cukor a legolcsóbb, ugyanúgy a rossz minőségű parizer, virsli is olcsóbb, mint a jobb minőség.

4. "Mi is azt ettük, mégis felnőttünk" - effektus.

5. Egyéb okok


A tudatos táplálkozást és mozgást is tanítani kellene az iskolában, de épp azért amit a hozzászólásod végén leírtál nem lehet: a szülők ezt magánügynek tekintik, az egészséges táplálkozás melyik fajtáját könyveljük el jónak és melyiket nem (lásd. vegetáriánus étkezés). Szóval mi sem oldjuk meg a világ összes problémáját...

2016. aug. 27. 13:43

Nem értem ezeket a teátrális kirohanásokat.


Eszembe nem jutna ilyeneken túráztatni magam. Bár ha nincs más, és nagyobb gondod...

6. 9a095cf031 (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 27. 13:41

Egyrészt, mint mondtam, nyilván nem lehet mindig mindent megvonni és nem is kell :)


De én az általánosságról beszélek. Mi pl. elég csórók voltunk gyerekkoromban, nálunk aztán tényleg nagyon ritkán volt édesség vagy cola, de akkoriban valahogy tök természetes volt nekem, hogy nincs mindennap édesség, nem lettem tőle lelkibeteg és ma sem zabálom kétpofára azért, mert anno nem lehetett.


Tényleg nem lehet nemet mondani vagy csak a szülő rendeli alá magát teljesen a gyerek akaratának, mert az egyszerűbb, mint odafigyelni az étkezésére?

2016. aug. 27. 13:41
én főzök bár hétköznap nem nagy kunsztokat a munka után de hétvégén van házisüti minden. szerintem aki nem figyel az egészséges táplálkozásra (mármint hogy lehetőleg otthon egyen normális főtt ételt a gyerek stb.) az vagy trehány vagy nem szereti igazán a gyereket. emellett persze úgyis megveszik maguknak a gyerekek az egészségtelen vackokat de hát ez még úgy ahogy belefér
2016. aug. 27. 13:38

...időhiány, pénzhiány, nem ér rá mitudomén" ....

Mindenkinek egyéni szocproblem", hogy mit ad a saját gyerekének enni.


Inkább azt a kérdést tedd fel, hogy milyen az a szülő aki nem főz a gyerekére.... hmm?

2016. aug. 27. 13:36
Elég nehéz úgy nevelni egy gyereket, hogy semmi szart ne egyen meg. Látja, kell neki, nem mondhatod mindenre azt, hogy nem veszed meg.
2016. aug. 27. 13:32
Honnan tudjam? Nem a te dolgod.
2016. aug. 27. 13:30

Nem, nincs gyerekem, de attól még nyilván látok dolgokat. Igen, végül is közöm sincs hozzá, de ez egy ilyen kérdező fórum, ezért kérdezek. Persze, nyugodtan meg lehet sértődni, ha valaki magára ismer, de ha leírja normálisan az okokat, megköszönöm, kíváncsi vagyok rá.


És akkor a kötelező körök után a lényeg: a szülők miért tömik a gyerekeiket sokszor szemét, műanyagos, adalékokkal teli, rákkeltő és egészségtelen ételekkel és italokkal?

Miért érzik azt, hogy 7-8 hónapos gyerekeknek MUSZÁJ adalékos joghurtot, krémtúrót és egyéb ilyesmiket adni? Miért vágnak fel arra a szegényebbek, hogy ő éhezhet, de a gyerek bezzeg megkapja a maga napi chipsét? Egyáltalán miért szoktatja valaki hozzá a gyerekét, hogy napi szinten kapja a bolti nasikat?


Az édességen kívül, miért ad valaki olcsó parizert, virslit, felvágottat a gyereknek, ha tudja, hogy az egész ipari hulladékból készül? Miért itatja telecukrozott teával, kubuval meg cukros, tartósítószeres löttyökkel, és sokan már pár hónapos korban?



Igen, ma már minden élelmiszer szennyezett bizonyos szempontból, de azért vannak általánosan egészséges dolgok (pl. zöldségek) és egészségtelenek (mondjuk a felsorolt napi napi, üdítőital, virsli). Azt sem mondom, hogy a gyerek belehal, ha néha kap ilyesmit, nyilván nem, de a szülők miért adják napi szinten ezeket a dolgokat? Mivel drágább megvenni pl. a friss túrót és összekeverni gyümölcsökkel, mint mindennap 300 ft-os chipset vásárolni?


A kérdés egy másik ihlette, épp most olvastam egy anyukától, aki pl. vegetáriánus módon akarja nevelni a babáját, szinte mindenki leszólta, hogy egészségtelen és nincs joga, hogy betegségeket okozzon a gyereknek. De akkor nekik joguk van ahhoz, hogy ilyen sz*rokkal tömjék a gyerekeket, és ezzel egy csomó későbbi betegséget alakítsanak ki, lásd. cukorbetegség vagy szív- és érrendszeri pakkok? (ez csak egy példa volt, a cél most nem a vega életmód boncolgatása).

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook