Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekek egészségtelen táplálkozása fórum

A gyerekek egészségtelen táplálkozása (beszélgetős fórum)


41. 9a095cf031 (válaszként erre: 25. - 3d787b167a)
2016. aug. 27. 14:49

De tudom, én is voltam. Azt a megoldást választottam, hogy kimentem külföldre anyagilag kicsit összeszedni magam, közben keményen tanultam és nem vállalok több gyereket, mint amennyinek meg tudom adni az egyébként alkotmányban előírt gyermeki alapjogokat, ilyen többek között az, hogy joga van " jólétét biztosító saját családi környezetében történő nevelkedéshez."


Nem vállalok 75-80 ezerből gyereket, mert nem vagyok önző. És itt nyilván nem azokról beszélek, akikkel történt valami váratlan, hanem aki alapból úgy tervez, hogy a gyerek hadd éljen kenyeren és burgonyán, max. hiánybetegségei lesznek és meghal 50 évesen valamilyen érrendszeri betegségben.

40. 9a095cf031 (válaszként erre: 21. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 27. 14:45

Ismét meg kell kérdeznem: ti szövegértelmezési problémával küszködtök? Nem mondtam, hogy soha semmit ne kapjon a gyerek, de sokan napi szinten tolják ezeket a vackokat.


Talán magadra ismertél, hogy ennyire szíven ütött a dolog?

39. bbe8e56e9e (válaszként erre: 35. - 4740439ec6)
2016. aug. 27. 14:40
Én nem adnám oda neki a gyermekeimet!Legfeljebb a kicsit amikor hisztizik, hogy kell a chips mert jégvarázsos és matrica van benne! De a havi bevételünkből megnézném, hogy mire megy!
2016. aug. 27. 14:38

Reggeli: 2 kifli, egy csesze tejeskave;

ebed: leves, fozelek/teszta;

vacsora: 1 szelet zsiroskenyer.

Rendes menu szombat-vasarnap: eltek 92, 84 evet.

37. bbe8e56e9e (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2016. aug. 27. 14:37
Igen a védőháló sajnos nagyon Lyukas több helyen! De ismerek olyan szülőt aki fejlődő képes! Sajnos olyat is aki nem ! S valljuk be ez van több!
36. Bichter1 (válaszként erre: 35. - 4740439ec6)
2016. aug. 27. 14:30
:D :D ..nálad a pont.
2016. aug. 27. 14:27
Egyszerű a válasz!Mert különben elvenné a gyámügy,mert éheztetem.. :D Órákat mesélhetnék a gyerekem táplálkozási szokásairól.De nem teszem.Minek!Aki nincs benne,annak szívesen kölcsönadom egy hónapra.Többet nem tesz fel ilyen kérdést.
34. MZsanett (válaszként erre: 22. - 1abbb5d144)
2016. aug. 27. 14:26
Csórón is lehet egészségesen élni.
33. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Bbe8e56e9e)
2016. aug. 27. 14:23

Én szépen terelgetett , alkalmatlanból alkalmassá váló szülőt még nem láttam. Ellenben rengeteg rossz példát igen oviban, iskolában, környezetben.


De remélem, Neked van igazad és működik valamiféle védőháló.


(az utóbbi idők elhanyagolt-éheztetett-vert-erőszakolt gyerektragédiáit tekintve még ne tudok benne hinni :(((


De bocsánat, hogy elkanyarodtam.

32. bbe8e56e9e (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2016. aug. 27. 14:19
A nagyon szegény családoknak rengeteg támogatás jár! Nekik fizetik a szemüveget ( az önkormányzatnál kell igényelni!) Az hogy a gyerek nem kap megfelelő ellátást azért még egy pár szakemberen el lehetne verni! Védőnő, családgondozó, gyermekorvos! Hol vannak ilyenkor? Vannak családok és édesanyák, akiknek kell segítség, a mindennapi élethez! Erre vannak szakemberek, akik nagyon szépen tudják őket terelgetni!
31. 3d787b167a (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2016. aug. 27. 14:19

Van, mert ez volt a cél, DE ugye nem lehet mindenki vezető beosztásban, sem egyéb jól fizető állásban.


Oké, tegyél ide egy havi tervet rezsivel, kajákkal, iskolakezdéssel!

Ez most aktuális. :)

30. zebracsikó (válaszként erre: 25. - 3d787b167a)
2016. aug. 27. 14:15

Utálni fogtok, állalom:

nem a szegénységgel van a baj, hanem a butasággal. Sok buta van Magyarországon.


A szegénységgel még nem lenne baj, ha józan belátással társulna.

29. bbe8e56e9e (válaszként erre: 18. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 14:14

Igen sajnos vannak emberek, családok akik szegény körülmények között élnek! Lehet, hogy olcsó virslit esznek de ők is emberek, és lehet több bennük a szeretet, mint itt egy két fórumozóban! Sőt biztos hogy boldogabbak is mint akik bio-nak hitt drága flancos ételeket esznek! Ez a baj, hogy már itt elromlik a világ! Igen én vajas kenyeret adok a gyereknek tízóraira,mert nem tudok neki venni több száz forintért E mentes műzliszeletet, vagy Biokekszet! S a menzán esznek, ahol sajnos látom miket főznek! Vacsorára van, hogy virslit főzök! Bocs ettől még úgy érzem jó szülő vagyok!

Igen megnéznélek majd én is mikor két gyerekkel rohansz meló után bevásárolni és hozzájuk vágsz egy csokit vagy chipset, hogy hallgassanak! Ez az a helyzet amikor olyan dolgokban próbálunk okosak lenni amiben nem vagyunk benne! De azért együtt érzőek lehetnénk és láthatnánk, kicsit a falon túlra is ! Szerintem.

2016. aug. 27. 14:13

halál egyszerű. azt az étkezést fogja megszokni a gyrek ahogy a szülők esznek. ennyi. Minden mást iszonyú macera kivitelezni, senki nem készít a család minden tagjának másféle kaját. Többnyire ilyen egyszerű.


Amúgy meg kinek mi a szemét, maga dönti el. Azért a chipsen él valaki szerintem nagyon ritka lehet. Főleg hogy ahogy valaki írta, zöldségek, stb gyakorlatilag olcsóbb. Enyémek pl nem ettek egyáltalán bébiételt.. egyszer utánaszámoltam, harmadáron hoztam ki a kaját havi szinten. Pedig nem spóroltam. Szóval a chips, stbnél nem a pénz a döntő sose, hanem a szokások, és a kényelem max.


Amúgy meg nagyon hülyeség más kajálási szokásaiba beleszólni. A gyerekeknek meg tökmindegy mit ad valaki, meg akar tudatos lenni, úgyis a mintát követik, nem azt ki mit okoskodik. szóval úgy esznek ahogy a körülöttüklevők.

2016. aug. 27. 14:13

Az enyém jelenleg 18 éves. Minden félét evett/ivott (zsebpénzét ritkán ellenőriztem, hogy mire költötte le ..de bizony volt, hogy energia italokra) és jééé valahogy megváltozott a gyerek esze is.

Az egészséges kajákra figyel! Úgy hogy nyugi, ő is kapott sok szemetet ( 1 csoki választási lehetősége volt ha boltba jött velem, anno az összes csipszes zacskó tele volt valami bizbasz ajándékkal. Kapott, de nagyon ritkán és sorolhatnám a többi szemetet is. )


Nem ettől fog a sok gyerek megbetegedni.... úgy hogy kár ezen rugóznod....

Vagy ha ismerősöd akire most fórumot nyitottál, szerintem azt oktasd ki. :D :D Fog neki örülni...

26. zebracsikó (válaszként erre: 18. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 14:12

Igen, a gyereknek nem lesz szemüvege és fogszabályzója a nagyon szegény családokban.

Én is ismerek olyan sokgyermekes, trehány családot, ahol a kisfiú egyik szeme a túl késői szemüveges korrekció miatt már sajnos semmit sem lát... Fogszabályozó! hahh... az igazság az, hogy van egy réteg, aki ezeket konkrétan hülyeségnek tartja, mert fel sem fogja, miért lenne szükséges.


Igen, rengeteg igazságtalanság van az életben, ezernyi trehány és elhanyagoló szülő.


Sajnos nem lehet mindenkit megmenteni :(



Majd Te jobban csinálod, tudatosabban főzöl, okosabban nevelsz.

De a más felelősségét nem neked kell vállalnod.

2016. aug. 27. 14:05

Majd ha netán szülő leszel megtudod.


Próbálj meg havi 75-80 e Ft-ból egészségesen gyereket nevelni, rezsit fizetni, öltözködni.

És persze tedd össze a két kezed, hogy nincs hiteled.


Neked fingod nincs arról, milyen sok szegény van Mo.-n.

24. 1abbb5d144 (válaszként erre: 21. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 27. 14:04

Nem fogja, mert...


Tudod:mindenki tud gyereket nevelni, kivéve, akinek van...

23. 1abbb5d144 (válaszként erre: 18. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 14:03

kajára sok elmegy.

A fogszabályzásra van támogatás, tlaán ingyenes is x korig..de talán városfüggő.

22. 1abbb5d144 (válaszként erre: 14. - MZsanett)
2016. aug. 27. 14:02
hogy jön a cékla ide?? virsliről volt szó, meg parizerről, és hogy abból olcsó.
21. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 18. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 14:01

Akkor a te gyereked nagyon egészséges lesz.

Majd azért szólj, ha olyan 3-4 éves korában vásárolni mentek. Esküszöm, megnézem, ahogy dobálod a gyerekhez a csokit, csak hogy hallgasson :DD

20. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2016. aug. 27. 14:00
:DD
19. andi6020 (válaszként erre: 18. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 13:59
Nehogy infarktust kapj már!
18. 9a095cf031 (válaszként erre: 16. - Bbe8e56e9e)
2016. aug. 27. 13:58

Miért, szerinted akinek nincs gyereke, az síkhülye és nem láthat negatív meg pozitív példát? Felmerül a kérdé is, ki akarta megváltani a világot? Feltettem egy kérdést és ennyi, akinek nem inge, ne vegye magára.


"Talán mert nincs csirke sonkára pénze!"


Basszus, akinek még arra sincs pénze, hogy ne 200 ft/kg-os virlit vegyen, az ne vállaljon gyereket. Ha fogszabályzó vagy szemüveg kell a szerencsétlennek, majd nem kap, mert nem telik rá?


"Kóstoltad mi van az üvegben"

Én spec. nem iszok ilyesmiket, csak vizet.

17. MZsanett (válaszként erre: 15. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 13:57

Ja, azt nem olvastam.


Egy olyan eset jutott eszembe, amikor egyik ismerősünk teljesen megvonta a gyerekétől a kólát. Tök jogosan, mert tönkreteszi a fogakat. De a gyerek mindenáron kólát akart inni, mert látta, hogy mindenki azt issza. Sajnáltam a gyereket és az anyját is, azt a rohadt kólát meg kivágtam volna az ablakon. Nem is értem, minek gyártják azt a mérget. Tisztítószernek kéne használni.


Ezt én sem értem, miért kell szeméttel tömni a gyerekeket, de ahol így van, ott általában a szülők is szemetet esznek. Nálunk mindenki pörköltfaló, gyerekkoromban ezen nőttem fel. Rossz is volt a közérzetem, száraz volt a hajam, a bőröm, folyton fárad voltam...Amióta gyümölcsöket eszek és száműztem a tésztát, ezerszer jobb.

2016. aug. 27. 13:53
Nem a szövegértelmezéssel van baj! Hanem azzal, hogy valaki olyan dologban akar világmegváltó lenni amit nem ismer! Majd ha lesz gyermeked akkor nyilatkozz! Addig ne ítélkezz! Miért vesz olcsó parizert, virslit felvágottat? Talán mert nincs csirke sonkára pénze! Erre nem gondoltál? Miért itatja telecukrozott teával? Kóstoltad mi van az üvegben? Ha valaki ellen szól konkrétan a dolog, akkor kérdezd meg tőle! Fog rá válaszolni! Ennyi!
15. 9a095cf031 (válaszként erre: 13. - MZsanett)
2016. aug. 27. 13:51
De mint írtam, nem arról van szó, hogy soha semmit nem ehet.
14. MZsanett (válaszként erre: 11. - 1abbb5d144)
2016. aug. 27. 13:51
Egy darab cékla 30 forint kilósan mérve, a répa még ennél is olcsóbb. Az egészséges kaja olcsóbb, mint a sok hulladék.
2016. aug. 27. 13:50

Azért nem egyszerű úgy nevelni egy gyereket, hogy szerencsétlen azt látja, hogy mindenki issza körülötte a kólát, meg eszi a csipszet, ő meg nem ehet semmit, és nem érti, miért. Még felnőtteknek is nehéz megtartani ezt az önkontrollt, nemhogy egy gyereknek.


Max tanulnak a saját kárukból, mint ahogy én is. Annyi édességet ettem, hogy 14 évesen lett egy komolyabb betegségem. Akkor szoktam rá az egészséges ételekre.

12. 9a095cf031 (válaszként erre: 9. - Bbe8e56e9e)
2016. aug. 27. 13:47
Ha nem megy a szövegértelmezés, olvad el újra a kérdést. Ahogy írtam, ez bizonyos szintig nyilván kikerülhetetlen, a kérdés arról szól, miért van, hogy általában maguk a szülők is rásegítenek, hogy még több vackot egyen a gyerek...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook