Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fiam szégyelli a családját fórum

A fiam szégyelli a családját (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
108. Dodi44 (válaszként erre: 107. - Dodi44)
2022. júl. 13. 01:12
Bocsanat, az alabbi hozzaszolas nem ebben a temakorben kellett volna leirni.
107. Dodi44 (válaszként erre: 104. - C85d1d200b)
2022. júl. 13. 00:28

Csak a megoldasert emlitem.

Ahol elek ott az otthonokban, mindegyikben majd minden szobaban, kivetel a konyhat, faltol falig szonyeg van. Minden szobaban, folyoson. Ezek le vannak rakva, ugy, hogy a falak mellett kozvetlen olyan bordak vannak amelyen kis szogek vannak visszafele, amikre a szonyeget kifeszitik. Ezzel csak azt mondom, hogy alkalom adtan, tisztitasukra praktikusan nem felszedhetok.

Ezert aztan vannak olyan gepek, amiket direct arra csinaljak, hogy a szonyegek kitisztitasaikra. Ha mar ismeritek, bocsassatok meg, ha olyant irok amit mar ismertek. A sznyeg tisztito gepek olyanok, hogy eloszor , szonyeg mosasara, tisztitasara kevert vizet engednek a szonyegre a gepbol, de mar ugyan abban a gepbe be van epitva, egy szivo berendezes is, ami a vegyszeres vizet, ugy negyven centinyi gephaladasaval utanna fel is szivja! Feltetelezhetoen az osszes piszokkal egyutt. Persze az vele jar, hogy a szobakbol eltavolitjuk a butorokat. Ezek a gepek vannak keszitve, eladasra a hazakhoz, azok kissebbek, de vannak valalatok is, akik direct szonyegtisztitassal foglalkoznak, akik a teherautojukra szerelt nagyobb gepeket hasznalnak, es csak a csoveiket, es a csoveik vegen levo gepeiket hozzak be a hazba, vizet, hozzak, piszkosat viszik. Alkalom a valasztasra, hogy "magad uram" csinalhatod, berelt geppel, akar szobankent, akar hogy neked kenyelmesebb, napra vay napokra, esetleg egy hetre berled a tisztito gepet, amely mar majdnem profesonalista tisztitast eredmenyez, hozza ertesed, es alapossagodtol fuggoen. Nallam minden jobb idojarasu tavasszal, a futes utanra van beutemezve, mert a tisztitasa utan nagy ventilatorokat is berlek, hogy a kicsit megis nedves levegot, egy napig, nyitott ablakoknal jol kiszarithassam.Penesz vagy mas utohatasom meg sosem volt, csak a velejaro faradtsag, es persze a tisztitassal jaro, jol elvegzett munkaval jaro megelegedettseg. A nagy szonyegek tisztitasara ezt a megoldast hasznalom.Persze, biztos mas megoldasok is vannak. Ha meg a szonyegek felszedhetok, vannak vallalatok akik elviszik, tisztitjak es visszahozzak, leteszik.

2022. máj. 4. 19:45

En gyerekkokomban sokat voltam a nagyapam hazaban, ahol szuletett. Igazi valyoghaz boboskemencevel, istaloval, goreval, fold padloval, es a regi dunyhak alatt aludtunk. Meg a regi bili is megvolt a hazban, amit nem hasznaltunk, mert csak nyaron mentunk oda, es kimentunk az arnyekszekre.

A vizet csak egy csapon kotottek be miutan a nagyapan felnott volt, es nem elt ott. Lavorban lettunk lefurdetve, azzal a vizzel, amit a sperhelten melegitett a nagymamam. Nekunk ez szorakozas volt, mert teljesen mas, mint amihez szoktunk.

Minden napra nem kivannam.

105. c85d1d200b (válaszként erre: 102. - Andi6020)
2022. máj. 4. 19:34
Most neztem, mire a valasz. Bocs. Ha beton vagy szonyeg, akkor szonyeg.
104. c85d1d200b (válaszként erre: 102. - Andi6020)
2022. máj. 4. 19:31

Szetrintem a padloszonyen az isten verese, mert kocsog voltam az elozo 100 eletemben is. Nem lehet felmosni. Azert vettem nedves szivot, hogy ki lehessen takaritani. De meg ez sem egy karpit tisztito, ami volt otthon a haznal. Es itt nincs ceg, aki berli. Itt minden, sok helyen meg a lepcsohaz is szonyegezett. Bloe... Csak felporszivozzak.

Es itthon legtobbszor en sem teszek mast, csak azt tudom, hogy a bekoltozes ota mi tortent vele.

Ha moshato a felulet nem erdekel, mert letisztisom a feluletet. Egy padloszonyegnel ilyenrol nem nagyon beszelhetunk.


Ha ez van, hat ez van.

103. Channa* (válaszként erre: 102. - Andi6020)
2022. ápr. 30. 17:59
Húúú, nem tudom, csak ötletelek;)
102. andi6020 (válaszként erre: 98. - Channa*)
2022. ápr. 29. 19:32

Háát, semmivel sem jobb az osb lap, mint a beton. Vacak rajta járni. Ráadásul nem olcsó.

Akkor már jobban járna egy olcsó padlószőnyeggel.

101. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 100. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 29. 19:18
Helyesbítek, nem a leértékelt a gond, hanem a másod, harmadosztályú.
100. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 99. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 29. 18:49

Ne vegyél leértékelt lamináltat, mert sokszor az első osztályú sem tökéletes. Ha nem illeszkedik pontosan az nagyon csúnya és púposodhat is.

Csúnyább, mintha a betont festenéd le. És a laminált alá kell a szigetelő is. A jó minőségű nem olcsó, vacakra meg ne pazarold a pénzed.

99. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 98. - Channa*)
2022. ápr. 29. 07:55

Osb padlóra még sose jutott eszembe.

Azt viszont nézegettem, hogy ilyen másod meg harmadosztályú lamináltok, pici hibávsl meg ilyesmi, szinte féláron vannak.

A ház külsejét teljes egészében le kéne pucolni. Mint mondtm, földház. A komplett külső vakolat jön le, egészen a falig. Arra egész másfajta burkolat kell, és rengeteg. De egyszer majd az is meglesz. Csak akkorra a gyerekek már kirepülnek.

98. Channa* (válaszként erre: 95. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 19:33

A csemperagasztó nem túl drága és nagyon nagy felületre elég. Összekevered, felkened és elsimítod, majd száradás után sima fehér falfestékkel lefested és már is jobban néz ki.


A mi lakásunk egy nagyon öreg társasházban van. Nem hiszem, hogy bármikor is csináltak volna rajta valamit, így mi point ezt csináltuk. Azaz ragasztóból vakolatot készítettünk, utána lefestettük és máris jobban néz ki.


Ja, és eszembe jutott még a padlóra valami. Az OSB lap nem túl drága, azt is le lehet tenni.

97. Channa* (válaszként erre: 94. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 19:30

Szuper!


A betont is lehet festeni. Van kifejezetten olyan festék, ami betonra való.

A nénikém nem járólapoztatta le a teraszát, hanem x időnként lefesti ilyen beton festékkel. Nagyon sok színben van, és utána mehet rá a rongyszőnyeg;)


Vagy esetleg vannak ezek a filc padlószőnyegek. Nem tudom, hogy mennyibe kerülnek, de régebben nagyon olcsók voltak. Ezek is jók arra, hogy feldobják egy kicsit a lakást, csak valami drapp színűt kell választani.

96. Channa* (válaszként erre: 89. - C85d1d200b)
2022. ápr. 28. 19:26

Én nem szeretem a régi parkettákat;)

A laminált jobban tetszik, de amíg nem szántuk rá magunkat, hogy letegyük, addig bizony simán lefestettem a hagyományos parkettát. Szebb volt úgy, mint kopottan.


És igen, horror áron újítják fel az ilyen parkettákat...

95. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 81. - C85d1d200b)
2022. ápr. 28. 14:36

A ház kívülről valóban siralmas képet nyújt.

Nekem fontosabb volt hogy a belső lakóteret rendezzük először kellemesre, élhetőre, aztán rendezném a berendezést és a végén a külsejét. De sok helyen megbomlott a vakolat, kopott, rozsdás, szoval lepukkant a külseje. A melléképület félig összeomlott, azt lassanként bontom.

Az udvar olyan amilyen, rendbe tartom de nincs pázsit meg szépséges díszkert, nincsenek kinti bútorok. Dolgozok rajta folyamatosan.

Igen, van aki megöleljen :)

94. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 85. - Channa*)
2022. ápr. 28. 14:30

Tavaly az egész ház átforgatását mi csináltuk meg, az új ajtók kivágásától a vakolásig. Tömésfal házban lakunk, nem kis munka volt. Az anyagot kellett megvenni, új ajtókat, vezetékeket, glett stb.

Idén akartuk folytatni, de ugy elmentek az anyagárak, hogy nem merek belevágni.

A padló sajnos csak sima beton, nemntudom festeni, valamivel muszáj burkolni majd egyszer.

Festettem bútort, ablakot, ajtót, varrtam függönyt, ágytakarót.

Őszintén szolva igaz, hogy szedett-vedett régi tákolmány minden, de nekem melegséget áraszt az egész és szeretek itthon lenni. Kisebbik is mindig kreativkodik, hogy karácsonyfa égőkkel, hol kinyomtatott fotókkal, mindig valamit alkot.

93. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - Zsozsy)
2022. ápr. 28. 14:22

Nem várok el hálát semmiért. Amit értük teszünk, nem valamiért tesszük, hanem mert ez így magától értetődő. Nem kell megszolgálnia meg ilyesmi, mint sokaktól hallom, hogy "ha en felneveltem akkor majd köteles lesz eltartani öregkoromra"

Nem. Éljenek, szabadon, nem akarok terhére lenni senkinek.

De azt hiszem az is alap, hogy ne rejtegessen meg szégyenkezzen rajtunk.

92. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - C85d1d200b)
2022. ápr. 28. 14:19

Igen, nem csak a csóróságot szegyelli, hanem bennünket, a családtagokat is. Mintha mi cikik lennénk.

Persze én nem itélhetem meg, azok vagyunk e valoban, de a másik gyerek haverjai bírnak úgy erzem. Sokszor volt hogy kiültek hozzám a konyhába és jókat beszélgettünk.

Az idősebb meg senkit se hoz ide.

91. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 77. - C85d1d200b)
2022. ápr. 28. 14:17
Jaj, amióta ebben a házban élünk egyfolytában ilyeneket kreatívkodok, meszelek, festek, átfestek, fúrok-faragok. Sajnos nem sokat segített benne, max ilyeneket hogy tüzelő behordás, fűnyírás. Na meg a saját szobáját rendbe tartja. Az ágya szétesett azt nem tudjuk felújítani sajnos, egyelőre szögek tartják egyben.
90. c85d1d200b (válaszként erre: 89. - C85d1d200b)
2022. ápr. 28. 10:17
Visszateszem a SIM kartyat, ez nagyon "erdekesen" fordit.
89. c85d1d200b (válaszként erre: 85. - Channa*)
2022. ápr. 28. 10:12

Ugye, hogy ugye?

Amig tok csorok voltunk is tettunk valamit. Kromofag, csissolas, festes.

En nem hibaztatom a "hulye elkenyeztetet" tinedzser-huszoneveseket, mert hol voltak a szuleik, amig felnotte



Egy dologban nem ertunk egyet. A parketta. Ha mar leraktak, sporolok, ha van ki megcsinalja.....

Sopronban tudtam egy embert, aki 200 kb-re mindenhol be volt tablazva egy evre, es annyit kert, amit nem szegyellt.

De az a parketta kikopadig ottmaradt.


FI visszaugorva a 20 evesekre -nincs mar iskola erre (sem). Nincs cipesz, nincs varrosuli.

Ha nem tujdja, csak csinaljon valamkit!

88. semleges (válaszként erre: 82. - Zsozsy)
2022. ápr. 28. 10:12
Igy legyen.
87. tien (válaszként erre: 85. - Channa*)
2022. ápr. 28. 08:37

Bizony !

Sok mindent lehet magunknak csinálni.

Fehér festék olcsóbb ,mint a bekevert.

Vettünk szinező pigmenteket.

Régi bútorokat házilag gyártott krétafestéssel újítittam fel

Az egész háznak van egy különleges bája.

Mindezt fillérekből.


A sógornőm sacc.egymillióból vett csak konyhabútort.

Nyílván gyönyörű,de na nekem kicsit sok pénz!

86. Idhikai (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 08:29

.... ezt a hozzászólásod vártam. Iiiigen, itt a baj, hogy Te nem értékeled magad, Te érzed azt, hogy nem tudsz mindent megadni, neked van önbizalomproblémád. Neked fájnak ezek a dolgok. A gyermek pedig visszajelzi, felnagyítja a problémát.


Én is egyedül neveltem a két gyermekem. Ennek megfelelően csóróbbak voltunk, mint a jó fizetéses, teljes családban élők. De mi voltunk azok, ahol mindig történt valami. Teli voltunk mindig gyerekkel, jöttek, alkotni, kirándulni, színházba. Rang volt az osztályban, ha valakit barátjuknak fogadtak.

Mostanság még kevesebb a pénz, leharcoltabb a lakás, már csak nevelt kislányom van otthon, és szerinte "gazdagok vagyunk". Próbálom így nézni az életünket én is. Bááár meg kell látnom, hogy gombamódra nőnek ki a földből a paloták, ahol már minőségű életet élnek mint mi.

(Hja, és nincs tv-nk, se kicsi, se nagy. :) Mondjuk ez döntés kérdése volt.)

85. Channa* (válaszként erre: 77. - C85d1d200b)
2022. ápr. 28. 08:23

Pontosan!


Mi is vettünk obi falfestéket 4 vödörrel, ami 8 eFt-be került és a teljes lakást 2-3 nap alatt kifestettük. A mi lakásunk 70 nm-es és 3,3 a belmagasság, és még kívülre is elég volt. Kis adagokat lehet színezővel színezni és lehet egy-egy falra valami menőnek gondolt mintát festeni.


Az ablakokat és ajtókat kicsait megcsiszoltuk és szinték obi festékkel minden lefestettünk.


És a padlót is lehet festeni! Én pl. lefestettem a fürdönkbe a járólapot, mert sötét szürke és nekem nem tetszett, így most világos szürke.


Valamint, a régebbi szekrényeket én is öntapadós fóliával újítottam fel, mert a régi szekrények strapabíróbbak, így nem akartam megválni tőlük. A régi fogantyúkat nem raktam vissza, így teljesen modern hatású. Ja, én a konyha szekrényemet is ltapétáztam, mert fehér erezettek az ajtók és a tűzhely felett azért az erekbe bele tudott ülni a zsíros gőz, így most fényes fehér tapétával sokkal könnyebben tisztítható.


És tényleg néhány ezerből kijött minden.


Ja, a régi parkettát is le lehet festeni! Vannak parketta festétek, amik vízesbázisúak, azaz gyorsan száradnak és néhány évig szépek maradnak.

84. Channa* (válaszként erre: 76. - C85d1d200b)
2022. ápr. 28. 08:15

Én erre a kérdezgetésre már régen kitaláltam, hogy a legjobb szerintem.


Én mindig a fiamtól kérdezek, soha nem a barátnőtől, mert hátha kínos nekik, így a barátnőkkel mindenről másról beszélgetek, és ha felhozza esetleg a család és egyéb magánügyeit, akkor is csak meghallgatom, de sosem kérdezek, mert nem akarom, hogy kutakodásnak érezze;)


Emlékszem, hogy engem is zavart volna, ha pl. bármelyik rokonom kifagatja a barátomat;)

83. Channa* (válaszként erre: 75. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 28. 08:11

Nem is azért írtam, de engem is meglep, amit látok.


A fiam is csak időnként veszi elő a laptopot (pont online oktatáshoz), minden mást telefonon vagy tableten.


És még amit megfigyeltem, a harminc kollégáim, dolgozni is telefonon dolgoznak...


Nem is értem.

82. Zsozsy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 07:30

Szia,


A hozzászólásokat most nem olvastam végig, így nem is tudom, hogy kitől milyen tanácsokat kaptál.

Én nem adok semmilyet sem.

Ehelyett megmuatot a másik oldalt.

Én is nagyon szegény családban nevelkedtem. Édesapám egyedül nevelt fel engem és húgomat. Nálam is elindult tizenévesen ez a baromság. Apámnak sosem mondtam semmit, de én is szégyelltem. Csak aludni jártam haza szinte. Sok sok hazugságba keveredtem az otthonommal és családommal kapcsolatban itt is ott is.

Mikor nem volt pénz osztálykirándulásra nem mentem. Nem volt adidas, meg nike cipő. Szorongások és depresszív tünetek is kialakultak.

Ezek mind az elvárásaim, valamint az elfogadás hiánya miatt alakult ki.

Pedig édesapám főállása mellett, autószerelő vállalkozást is futtatott. Tudom, hogy zavarta (pont ahogy téged, most) a hozzáállásom és a hülye tini fejemmel mind többre többre vágytam volna.

Nem is írok le mindent, nem releváns, csak a vége.

Tisztességgel felnevelt minket. Nem, hogy bunkók nem lettünk, átlagosnál magasabb érzelmi intelligenciánk lett. Csak 20 év távlatából tudom mondani azt, hogy jó volt úgy.

Sajnos ezt már nem tudom a szemébe mondani, nem tudom már megköszönni azt, hogy a helyes irányban tartott. Nem akart győzködni, sem veszekedni velem. Csöndebn tűrte sokszor botor viselkedésem és tette tovább szülői "kötelességét".

Nincs baj, ne ijedj meg. Remélhetőleg hamarosan lekerül az ő szeméről is a társadalmi elvárás szemüvege és ha mostanában nem, legkésőbb majd megköszöni akkor, mikor már ő is szülő lesz.

De már a szemében fogod látni a jálát, szavakra sem lesz szükség.

2022. ápr. 28. 02:15

Miert rohad le a haz es a kert? valaki megololelt azota?



Holmlaksz? Kell segitseg?

80. c85d1d200b (válaszként erre: 77. - C85d1d200b)
2022. ápr. 28. 02:12
Mar nincs kedvem kijavitani,
79. birebora (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 02:06
Sokan összetennék a két kezüket egy jóságos, szerető nagyiért. A fiaddal baj van. Agyilag.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook