Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fiam szégyelli a családját fórum

A fiam szégyelli a családját (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 27. 22:03
Hát erre sajnos nemigen tudtam rávenni, mert a tanulás lefoglalja minden idejét. Kollégista és ott délutáni tanulószoba is van a sulin kívül.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - New(l))
2022. ápr. 27. 22:00

A másik szerényebb, úgy van vele akinek nem tetszik a ház meg a környezet, ne is jöjjön ide.

De az idősebb a nagyhangúbb.

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 27. 21:57
Idén végzi a 13.osztályt.
45. dfc04c70e4 (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 27. 21:56
Minden lehetséges.
44. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 21:56
A szórakozási költségeit (gondolom a menő barátokkal megy ide-oda, vagy a barátnővel sem csak a parkban üldögélnek minden alkalommal) ki fizeti?
43. dfc04c70e4 (válaszként erre: 29. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 27. 21:55

Már írtam, és tényleg nem akarom ismételgetni magamat.

Ha szégyelli a helyzetüket, menjen el dolgozni. Akkor legalább saját magán segítene, ha nem is a közösbe menne a keresete.

De ez a 20 éves fiú csak szégyenkezni tud, meg az anyja szemére vetni, hogy az anya hibája, hogy így élnek. Bármi történt (nem ismerjük részletesebben a családi körülményeket), nincs joga az anyja szemére vetni semmit. Ha jobb életet akar, tegyen ő is valamit érte.

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 27. 21:55

Lehet pont valamilyen szakmát tanul és ott érettségizik.


Semmit nem tudunk. Idelökött egy témát a FI, ami vagy igaz, vagy nem. Ha igaz lenne, talán itt lenne és szólna is hozzá, hiszen logikus az lenne, akkor nyitja, ha ráér. Lehet csupán kíváncsi a reakcióra.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 27. 21:54
Mindenképp kilóg a sorból, ezt én is látom. Öltözködésben nincsenek nagy igényei, de a szobáját szeretne szebbnek, ami nem csoda hisz 19 éve ugyanazon az ágyon alszik, es ronda padlószőnyegeink vannak. Én is utálom őket, meg a régi roncs butorokat is. De ez van, nem tudok mást.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2022. ápr. 27. 21:52
Nekem nem fontos a vacsora, miatta lett volna tartva, az ő ballagása. Kicsit furcsa hogy igy majd lezajlik mint egy átlagos hétköznap, semmi esemény nem lesz itthon :(
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Birebora)
2022. ápr. 27. 21:51
Az apjuk 7 éve ismeretlen helyen van. Valószinüleg valahol külföldön, mert a rendőrség biróság sem találja. Így magától ertetődő hogy tartásdíjat sem fizet és a gyerekeivel sem tart kapcsolatot.
2022. ápr. 27. 21:49
Elnézést hogy nem irtam eddig, vittem a másik gyereket próbára.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lau_Ra)
2022. ápr. 27. 21:48
Dolgozott valamennyit, nem sokat. Pénzt mindig gyűjt valamire, cipőre, számitógépre stb. De azt is a fejemhez vágta hogy ezt normális helyeken a szülő megveszi a gyerekének, nem a gyereknek kell kuporgatni.
36. dfc04c70e4 (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 27. 21:45

Nézd Enissa!

Én is elfogadom a te véleményedet, és mindenki másét is. Nem kell feltétlenül egyetértenünk. Hiszen tényleg nem sokat tudunk erről az egész helyzetről, csak véleményezünk az eddigiek ismeretében. Mindenki aszerint, ahogy érzi, ami számára lejött a fórumnyitó eddig hozzászólásából.


Azzal (is) vitába szállnék, hogy 20 éves fiatalok (ahogy írod) többnyire még éretlen kölykök lennének. Szerintem többnyire éppen nem éretlenek, bár valóban vannak ilyenek, de szerintem pont nem a többség éretlen ebben a korban.

Tény, hogy nem tudjuk, hogy hol élnek. Viszont )megint csak szerintem) ha nem lenne diákmunka, vagy bármilyen más munkalehetőség ott, ahol élnek, akkor az anya sem kérte volna a fiút, hogy menjen dolgozni. Márpedig kérte. Más kérdés, hogy a fiú miért nem dolgozik.


Úgyhogy én az eddigiek ismeretében bizony továbbra is fenntartom a véleményemet. A srác ne elégedetlenkedjen, hanem menjen dolgozni!

Mert mi lesz érettségi után? Ha nem tanul tovább, akkor úgyis dolgoznia kell. De ha tovább tanul (amit kétlek), akkor is csak ül majd a s.ggén, és várja a csodát?

Hagyjuk már!

35. tien (válaszként erre: 33. - Channa*)
2022. ápr. 27. 21:41

Kaptam ösztöndíjat a középsuliban és összerakosgattam a pénzt +Anya is besegített.

Nem voltunk sem szegények ,de gazdagok sem.

Átlag család a szoci érában ;)

34. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2022. ápr. 27. 21:30

Igen, neked 150 forintos farmered volt, ahogy abban az időben a legtöbb kortársadnak. Ma meg fordult a helyzet. Labilisabb, illetve kiforratlan személyiségeknél (a kamaszokat ide lehet sorolni, sok 20 éves még gyerek), komoly önértékelési gondot tud okozni ez az egyre nagyobb különbség a társadalomban, ami már az óvodában kijön, de az iskolában látványosan és sokkal jobban átérzik ezt a helyzetet.

Főleg az elérhetetlenség az, ami elszomorítja őket. Egy 18-20 év körüli srácot rendszeresen látok egy max. 2 éves CLA 45 AMG Mercivel.

Sokaknak (még idősebb korban is akár), önértékelési problémát okoz az, amit az interneten látnak, X, Y itt nyaral, ilyen drága helyen eszik, ennyit ér a telefonja, autója stb.

Az persze nem szép dolog, hogy az anyját hibáztatja mindezért. Mindenesetre ebben a társadalom is vastagon benne van.

33. Channa* (válaszként erre: 32. - Tien)
2022. ápr. 27. 21:20

És nem csak 20 évesen ilyenek, hanem később is.


Ritt gatya!? 1680 Ft-ért!?


Hát, nekem volt 150 Ft-os farmerem is és egy kicsit sem szégyenkeztem miatta, sőt! Az első napon megdicsérték az osztálytársak, és amikor megtudták, hogy a főtéri barkácsboltba vette anyukám 150 Ft-ért, akkor elmentek ők is venni:D


Ilyen drága farmerem már csak akkor volt, amikor dolgoztam és megkerestem az árát;)

32. tien (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 27. 20:54

Valóban ,a mai gyerkőcöknek teljesen más a prioritás.(pénz ,új teló ,menő lakás)


Mi még elvoltunk a Ritt gatyában ,és örültünk neki nagyon.


Sajnos akinek nincs menő telója ,gazdag szülei stb. kivetik magukból a többiek.

Ez a mai korrajz.


Ezzel nem felmenteni akarom a srácot ,mert nem szép dolog az Anyját hibáztatni .

31. Channa* (válaszként erre: 21. - Birebora)
2022. ápr. 27. 20:51
Pontosan!
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 27. 20:48

Elfogadom a Te véleményed is.

Ahányan vagyunk, annyifélék.

Én csak azt írhatom le, amit tapasztaltam. Sokaknak pont azért lett ilyen egoista a gyereke, mert a szülő burában próbálta nevelni,próbált kompenzálni azzal, hogy nem beszélt a gondjairól.

Persze a manó tudja, ebben az esetben mi történt? 20 év alatt annyi minden történik.

A mostani 20 évesek, nagyon kölykök többnyire még. Éretlenek. Azt sem tudhatjuk hol élnek, lenne-e lehetősége nappalitagozat mellett dolgozni még.

29. 37e1ff8723 (válaszként erre: 25. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 27. 20:35
Mi van akkor, ha mindig is szégyellte, csak most mondja ki? Egy gyerek is szégyellheti. (Ki tudja, mi volt a suliban, milyenek voltak az osztálytársai...)
2022. ápr. 27. 20:34

Szegénynek lenni nem szégyen. Mi sem vagyunk olyan puccosak, mint az ismerőseink, pedig talán jutna is rá. Viszonylagos rend, tisztaság nálunk is. 15 éves autó, a legújabb bútorunk is 15 éves, mindent addig használunk, míg jó. Újítottunk fürdőt meg konyhát (már szétesett majdnem), ezzel letelt, a maradék életem végéig kiszolgál. Berendezéssel nem divatozunk. A gyerekeknek nincs ezzel problémájuk, a barátaiknak sem, pedig mindegyik szüleinek szebb háza, lakása van. Szeretnek is nálunk lenni, mert ilyen ódivatú nincs sehol sem. :D

Nem értem, mit szégyell, a menő lakás csak a felszín. Sokkal fontosabbak a benne élő emberek, a kapcsolatok. Fórumindító nem tűnsz buta, primitív embernek, gondolom viselkedni is tudsz, akkor mi a fenét kellene rajtad szégyellni? Az oké, hogy elvonul a barátnővel etyepetyére, de leprásak nem vagytok, enni kimehetnek. Tiedet eszik, vagy nem? Adnék én nekik olyat enni, hogy megemlegetné! Szóba állni veled nem, ételedet enni igen??? Azért no! Különbnek érzi magát? Általad lett az, aki. Neked köszönheti. Bizonyítson az ÉLETben! Pl. megmutathatja milyen faszagyerek, ha felújít ezt-azt a lakásban, hogy szebb legyen, ne kelljen szégyellni.

27. andi6020 (válaszként erre: 22. - Birebora)
2022. ápr. 27. 20:31
El sem hiszem, hogy tényleg felhúztad magad.
26. 7962decf87 (válaszként erre: 25. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 27. 20:22
Teljes mértékben egyetértek!👍
25. dfc04c70e4 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 27. 20:19

Enissa! Én is szoktam mondani egy-egy fórumtémánál, hogy kíváncsi lennék a másik fél verziójára is. Jelen esetben viszont ez fel sem merült bennem. Hiszen egy 20 éves, még gimnazista fiatalemberről van szó. Ő már nem gyerek, és szerintem egy ilyen korú fiatalnak már tisztában kellene lennie a családjuk anyagi helyzetével. Való igaz, hogy nem tudjuk, beszélgetett az anya a gyerekeivel az anyagi gondjaikról, a szűkös lehetőségeikről. Feltételezem, hogy igen. De bocs, nem kisgyerekekről van szó, akinek halvány dunsztja sincs az életről.

A másik gyerek csak említve lett az indító hozzászólásban, de ezek szerint vele nincs ilyen jellegű gondja a fórumnyitónak, mint az elégedetlenkedő fiúval.

Az anya azt is írta, hogy egyedül neveli a két gimnazistát. Tényleg nem tudjuk, hogy mi van a háttérben. De én nem tudok felmenteni egy 20 éves fiatalembert, aki ugyan szégyelli a családi körülményeiket, de nem megy el dolgozni, pedig az anyja kérte rá. Hiszen ezt írta.

Írtam már: van diákmunka. A fiú menjen dolgozni, és akkor legalább a saját igényeit tudja finanszírozni! Nem pedig várni a sült galambot.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Birebora)
2022. ápr. 27. 19:55

Nem tudni mi van a háttérben. Ilyenkor mindig arra gondolok, hallgattassék meg a másik fél is.


Persze, hogy kellemetlen a szegénység a gazdagékhoz képest, de erről a szülőnek kell beszélni, hogy mi az értékrend. Hatalmas az olló a szegények és gazdagok között.

Sajnos sokan úgy szülnek, hogy majdcsak lesz valahogy anyagilag és érzelmileg egyaránt.


A másik, 20 éves az a srác. Nincs hova elvinni azt a lányt, gondolom nem a borsó növekedéséről szeretne vele beszélgetni. Ha tudnék hova menni 1-2 órára, biztos hagynám cseppet szórakozni.

23. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 27. 19:42

Meg tudom érteni a fiad érzéseit, de ettől függetlenül minősíthetetlen az, ahogyan ő viselkedik.

Én is szerényebb családban, régi házban nőttem fel. Zavart, hogy csúnya a konyhánk, csúnya az udvarunk, régi ablakaink vannak, nem hordunk divatos ruhákat, nem járunk étterembe. Emiatt senkit sem hoztam haza. Szégyelltem. De sosem dörgöltem ezt a szüleim orra alá. Sosem éreztem azt, hogy ők ne tennének meg mindent értünk. Nem a szüleimet szégyelltem, hanem a környezetet ahol éltem. Ennyire futotta.

Azonban az az igaz barát, aki jóban, rosszban vele van. Ezt jegyezze meg. Akinek nem kell a szerényebb életkörülményeivel együtt, annak nem is kell igazán ő!

Minden érzés jogos. Az viszont nem jogos ha emiatt téged bánt, rossz érzéseket kelt benned a viselkedésével. Ha különköltözik teremthet magának olyan környezetet és életet amilyet akar/tud.

22. birebora (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2022. ápr. 27. 19:19
Felháboritott a szemtelensége és pimaszsága. Értsd jól.
21. birebora (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. ápr. 27. 19:17
Múlt hónapban kinéztem egy komódot 72 ezer volt, tegnap 84. Mindennek felment az ára és nem 100-200 ft-al.
2022. ápr. 27. 19:14

Neked nem azon kell gondolkodnod most, hogyan teremtsd elő a pénzt lamináltra és modern bútorokra, hanem mond el a fiadnak, hogy a te fizetésből nem telik rá, de ha neki ez nem felel meg, akkor tegyen azért, hogy olyan környezetben éljen, amiben szeretne.


El szoktad küldeni vásárolni? Tudja, hogy mire elég 5 ezer Ft? Tudja, hogy mennyi költesz rezsire a fizetésedből? Jó lenne, ha ezzel is tisztában lenne, mert akkor talán jobban értékeli majd a több éves ágyát is.


Erre csak egy példa. Múlt évben vettünk egy sima kárpítozott francia ágyat 47 eFt-ért, most ugyan ez az ágy 110 eFt.

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 27. 19:13

Persze, ha a lelked fájdalmát így könnyebb lett, akkor már megérte leírnod a fájdalmad.

jav. Ha a lelked könnyebb lett, már megérte kiírnod a fórumot.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook