Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig mehet az így, ha nem tiszteljük egymás családját? fórum

Meddig mehet az így, ha nem tiszteljük egymás családját? (beszélgetős fórum)


1 2
32. ina87
2014. máj. 6. 17:12
tisztelni kell még akk is ha nehéz persze ezt a szülökre értem vélemény lehet és néha le kell nyelni a nem tetszést mert néha csak ugy müködhet valami...
31. andi6020 (válaszként erre: 8. - 91d4989ab9)
2014. máj. 6. 16:45
Nem is igaz, mert anyukával nincs baj.
2014. máj. 6. 13:39

Normális hangnemben beszéljétek meg, mit akartok egymástól és egymás családjától. Ha nem összeegyeztethető, akkor mindenki egyedül menjen a saját családjához és kész.ű

A párod meg nem akar változtatni, ha akarna és tényleg bántaná a dolog, már rég beszélt volna velük.

Mások vagytok, mások a családok, mások az értékek és normák, amiket követtek. Lehet, hogy te felháborodsz olyanon, amit ők észre se vennének, és viszont. Duzzogásból és odamondogatásból, sértődésből még nem született jó megoldás.

29. Living Dead (válaszként erre: 23. - Kuszkusz1019)
2014. máj. 6. 11:36

Ha a barátod kulcsfontosságú személy a családi vállalkozásban, plusz be is van jelentve, akkor a szülei által neki kifizetett bér és járulékok bőven fölözik a lánytesókra szánt plusz kiadásokat. (Lehet, hogy épp így akarnak kompenzálni feléjük, gondolom, 100%-osan Te sem látsz be a mindennapi életükbe).


Másrészt aranyszabály: a másik fél szüleit csak nagyon indokolt esetben szabad szidni, sok kapcsolat ment emiatt tönkre.

2014. máj. 6. 11:23
ki tudja,de ez igy nem jo senkinek sem.
27. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Kuszkusz1019)
2014. máj. 6. 11:16

Nekem is elsőre nagyon irigység szagú volt az írásod..

De majdnem minden családban ha nem egyke a gyerek megkülönböztetik, szándékosan nem szándékosan. Párral jár a család szokás mondani,ahogy azt is hogy a barátot meglehet válogatni a családot nem.

Elöszőr is meg kell tanulni kompromisszumot kötni egy kapcsoltban.

Senki szülei sem tökéletesek a másik számára..nálunk sem.Férjemet is nagyon idegesítette amikor szüleim jó szándékkal mondtak valamit, viszont amikor már én láttam hogy erőszakkal mindenáron ráakarták erőltetni a dolgot én nem hagytam, de ez az én dolgom volt nem pedig páromé. Nálunk fura az anyós-após helyzet, mivel férjem 15 évesen "ismerte" meg szüleit újból, addig nevelőszülőknél volt. Meg volt az oka ennek is ahogy annak is hogy haza ment az igazi szüleihez. Nem tudok sok jót elmondani róluk,bár jó szívűek ... de még sem rajongok értük több ok miatt is amire nem térnék ki..ám még is megadom a tiszteletet páromnak és nekik is azzal hogy 1x havonta negyed -fél - 1 órát kibírok náluk férjemmel, sűrűbben nem, pedig szüleim szomszédjai, tehát hetente is mehetnék hozzájuk..

Elkell fogadnod,hogy a leendő anyósod ilyen természetű, ahogy a párod 2 testvére is.

Ne azt számolgasd ők mit kapnak/kaptak és párod mit nem, mert ehhez tényleg semmi közöd nincs.

Párodnak kell ezt a szüleivel lerendezni, nem neked.

Legyetek inkább arra büszkék Ti magatok mit értetek el saját önös erőből.

2014. máj. 6. 07:18

Szerintem aranyközépút....most én ezt szeretném megtalálni,mert nálunk is fura...

Én eljöttem szülővárosomból,tehát a családomat 1 évben jó esetben 2-szer látom,év közben természetesen telefonon beszélünk,de ugye személyesen nem tudom őket köszönteni,így nagyon nem is kapnak semmi kézzel foghatót,mikor megyünk viszünk valamit.

A párom családja elég furcsa....párom dolgozik,és semibe nem nézik,huga otthon van egy gyerekkel aki most megy iskolába,öt eltartják,páromat nem segítik...huga fia köszönni sem tud,és ők bizony elvárják,hogy minden egyes alkalommal menjünk és köszöntsük fel őket...a kisfiú ilyenkor nagyon szeret minket,és köszönni is tud..legalább érezzük,ha adunk,szeretnek minket..Hozzátartozik,ha néha-néha átesenek hozzánk,mindig megkínáljuk őket,ha hosszabb időre jönnek,még enni is adunk...ha mi megyünk..semmi...

Most jutottam el arra a pontra,hogy itt a vége!Nem tudom nekünk miért kell facán hozzá állni a dolgokhoz,mikor ök meg nagy ívben tojnak ránk....egyszer nem kérdezték még meg,hogy tudunk e kenyeret venni,tudván,hogy páromat ök kergették adósságba amit mai napig nyög,nem keveset...fizetése fele oda van..én úgy érzem,"ilyen anyagi helyzetben"nem engedhetem meg,hogy plusz költségekkel terheljem a kasszát,míg ők semmit sem adnak,de mindent elvárnak....

25. kriszta773 (válaszként erre: 23. - Kuszkusz1019)
2014. máj. 5. 23:32
valószínűleg nem mellőzésből nem foglalkoznak vele, hanem tudják róla, hogy talpraesett, megáll a saját lábán, és azt hiszik, nincs szüksége segítségre, nem?
2014. máj. 5. 22:18
Nálunk ez pont máshogy van ,a férjem ha a mi rokonainkhoz megyünk ,(tesómék,unoka tesómék)tök jól érzi magát,ha az ő rokonaihoz akkor meg mindig beszólogat nekik,hogy mért nem tanul jól A gyerek stb.Sógornőmmel pedig jól megvagyunk,náluk a férjem vonul el míg mi pletyizünk,azt mondja nem érdeklik.De a tesóméknál pl be nem áll a szája,feszt sztorizik,meg a sógorral mindig bütykölnek valamit,néha félünk is,hogy mikor alakítják át a kerítést pajtává :).Én jól elvagyok az összes rokonnal,nem bántjuk egymás szeretteit,ha vannak hibáik szót ejtünk róla,de nem csinálunk belőle nagy ügyet,mert mindenki éli a maga életét.
2014. máj. 5. 20:09
Nem vagyunk irigyek, mert mi döntöttünk úgy, hogy külön költözünk. Mindketten dolgozunk és sokkal nyugodtabb így a légkör. Tavaly lett volna lehetőségünk elmenni nyaralni velük, de én ingyen nem fogadok el semmit,hogy aztán meg visszahalljam és valakinek is az adósa leszek. A családi vállalkozásban ő egy kulcsfontosságú ember a szaktudásával, így mindkét fél hálás lehet a másiknak. Minket nem az zavar, hogy a lányok mit kapnak meg, hanem neki esik rosszul és őt sajnálom azért, hogy különbül kezelik. Amig a nővérének egy bőrönd kaját csomagolt mikor nem volt otthon, a fiától meg se kérdezi, hogy szüksége van-e valamire, meg se nézte hol lakunk, hogy szenvedünk-e valamiben hiányt. És ez nagyon fáj neki. Nem vagyunk rászorulva a segitségükre de a szándék sincs meg benne, hogy érdeklődjön. Zsuzsa nem vagyok tökéletes, én az elejétől fogva probáltam mindenkihez pozitivan hozzáállni. Nagyon sokat segitettem otthon és a ház körül mert így éreztem természetesnek. De mikor kaját csinálok, sütök nekik, és az volt anyós legnagyobb problémája, hogy miután elmosogattam nem pakoltam el (mert bocs rohannom kellett dogozni) a hátam mögött pedig a lányának beszél ki, egy olyannak aki egy vajas kenyeret se tud önállóan megkenni, akkor azért betelt a pohár. De mindegy is, köszönöm, hogy elpanaszolhattam magam. Megpróbálom megbeszélni vele hogy lenne a legjobb. Csak én még soha nem voltam ilyen helyzetben és nem igazán tudom kezelni! Köszi mindenkinek!
22. f6390e6b9b (válaszként erre: 19. - Kriszta773)
2014. máj. 5. 19:13

Meglehet oldani mindent,csak akarni kell!!

Felnőtt emberek,nem hiszem el,hogy ezt nem lehet megoldani!!Én megmondanám a tesónak,hogy fogja be,nem vagyok rá kíváncsi,nem hozzá jöttem.Ha felfogja akkor jó ha nem akkor így járt.Ebből mindig is dráma lesz náluk!!!

21. 82d45dcd14 (válaszként erre: 20. - Geranna7)
2014. máj. 5. 18:48
Ne ezt,ne így..mert itt mindenki hülye,az már kiderült!
20. geranna7 (válaszként erre: 13. - 82d45dcd14)
2014. máj. 5. 18:45
Ha egyszer igy van..mi mást írjon?
19. kriszta773 (válaszként erre: 18. - F6390e6b9b)
2014. máj. 5. 18:44
én ezt sem nagyon értem :) ha mennék szülőkhöz, és ott van egy marha sógor, akivel nem óhajtok társalogni, akkor a szülőkkel cseverészek, nem elvonulok más helyiségbe. egyébként értem, amit mondasz, csak valahogy az ilyen dolgokat simán lehet kezelni anélkül is, hogy megbántsak mindenkit. mert a fórumban leírt esetnél azért gáz, hogy a szülők készülnek, sütnek-főznek, pakolnak, körülugrálnak, a srác meg elvonul egy szobába, csak mert a nővérke agyilag zokni, és idétlen dolgokról beszél egy röpkét
18. f6390e6b9b (válaszként erre: 17. - Kriszta773)
2014. máj. 5. 18:41
Nem egészen!!Nálunk az a képmutatás ha olyannal maradok egy légtérben akit egy kanál vízben meg tudnék folytani!!!Nem vagyok köteles sógorokkal beszélgetni!!Ha a párom szüleihez megyek velük akarok beszélgetni,nem a rokonok zagyvaságát hallgatni!!Így már érted??
17. kriszta773 (válaszként erre: 16. - F6390e6b9b)
2014. máj. 5. 18:37

nálatok az képmutatás, ha egy légtérben maradsz a többiekkel vendégségben? :)

én nem mennék olyanokhoz, akiktől ennyire behányok, ha pedig elviselem őket, még ha nem is kedvelem, akkor is el tudok tölteni velük egy-két órát emberi módon

16. f6390e6b9b (válaszként erre: 14. - Kriszta773)
2014. máj. 5. 18:35
Az én férjem is többször vonul el,mint ott marad,mégsem csinálok drámát belőle.Annyi,hogy ha úgy van én is elvonulok!!A képmutatás az lenne ha ott maradna és jóképet vágna a hülyeséghez.Ő így őszinte,mindenki láthatja a véleményét....De azért mert szereti a fórumindítót a srác,nem kell a családot körbeugrálni!!
15. 82d45dcd14 (válaszként erre: 14. - Kriszta773)
2014. máj. 5. 18:32

De ezekre a problémákra van megoldás:)


Ha uncsi volt a banán menjen,inkább mint ott üljön unott fejjel!


Mondjuk,én tök jól megoldom,mert aki én nem szívlelek,azt be sem hívom a házba,de én sem megyek hozzá.Promblem megoldva

14. kriszta773 (válaszként erre: 13. - 82d45dcd14)
2014. máj. 5. 18:27
azért ne legyünk képmutatók, sokan vannak, akik nem szeretik a párjuk családját, vagy egy-két rokont, ezt nem lehet erőltetni. de én is pipa lennék, ha normál modorban elviselném azokat, akiket nem csípek, miközben a párom meg elvonul bunkón a családomtól
13. 82d45dcd14 (válaszként erre: 12. - Geranna7)
2014. máj. 5. 18:03

"Csupán az egymás iránti minimum figyelmességet kérné.."

Hogy is?

Megy az osztogatás,kinek carabb a családja..izé ezt így kell?


Mellesleg itt csupa negatívumot olvashattunk anyuról és apuról,a nővér palijáról és a barátjáról is...

Kicsit én is irigységet érzek..

12. geranna7 (válaszként erre: 10. - F6390e6b9b)
2014. máj. 5. 17:57

Nem ezt olvastam ki a soraiból..bocs

Csupán az egymás iránti minimum figyelmességet kérné..

Ez egy értelmes embernek simán működik.

11. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Kuszkusz1019)
2014. máj. 5. 17:41
talán kompromisszumot kéne kötni, hogy te se szidod az ő családját, és ő is viselkedjen normálisan, olyan sokat nem vagytok egyik helyen se, hogy ne lehetne kibírni :) de nem kell kényszeríteni senkit a családozásra, bőven elegek az ünnepek, máskor pedig menjél, menjetek egyedül haza :)
2014. máj. 5. 17:33

Olyan irigység szaga van az egész sztorinak.

Téged nem csak a bunkóság bánt,de itt a háttérben inkább azt veszem ki,hogy az bánt leginkább hogy a lányok utazhatnak,nyaralhatnak élvezhetik az anyagi bőséget miközben két szalmaszálat sem kell érte keresztbetenniük.Ezzel szemben Titeket nem fizetnek be semmire,nem kaptatok kocsit stb.

Menjetek külön a családotokhoz,és ne szóljátok le egymáséit,senki nem tökéletes.De a pénzen ne lovagolj,az az övék,semmi közöd hozzá!!

2014. máj. 5. 13:59

Mi az,h nem támogat a családja titeket? Kapott munkát a családi vállalkozásban? Igen! Laktatok a szüleinél? Igen! Ők ezzel támogattak,anyud meg a kajával! Bár,ha fújnék a sógornőmre,h élősködik a szülein, talán inkább támogatnám anyámat,nem hagynám,h a kevésből ő adjon nekem!

Mind1 is! Ha nem jó neked náluk,ne menj, mert attól,h mész,és "elviseled" őket, csak kétszínű vagy te is! Ha a párod meg olyan tufa,h egy köszönöm! nem esik ki a száján, inkább ne is cipeld magaddal!

8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Kuszkusz1019)
2014. máj. 5. 13:02
ha jól értem téged most senki nem bír, és te is utálsz mindenkit... fő hogy tökéletes vagy:)
7. 82d45dcd14 (válaszként erre: 5. - Kuszkusz1019)
2014. máj. 5. 12:36

Én is úgy vagyok,a családomra én bármilyen jelzőt ráaggathatok,de a páromtól ezt semmilyen formában nem tűröm el!


Meg kell tanulni időben befogni a szádat!

6. reload (válaszként erre: 5. - Kuszkusz1019)
2014. máj. 5. 12:32

Bizonyos szempontból igazad van, de akkor is felesleges ezen pörögni.

Menjetek külön-külön, az lesz a legegyszerűbb megoldás.

Én megkértem szépen a férjemet, hog a testvérével lehetőleg nélkülem találkozzon, nincs is ebből semmi baj. Legutóbb már hozzánk is akkorra hívta meg, amikor én dolgoztam :)

Attól, hogy én nem bírom, ők még találkozhatnak, csak engem ne tegyen ki annak a tortúrának :)

2014. máj. 5. 12:15
Nem fontos egymás családját szeretni, csak nekem mindig fontos volt, hogy akivel együtt vagyok az jól érezze magát nálunk és ha ő megkapja a szeretetet és a tiszteletet akkor a családom felé elvárom, hogy ugyanezt viszonozza :( Nem sértegetem a családját, csak elmondom a véleményem ami az övével egyező, mert ugyanazt gondoljuk, csak rosszabb másnak a szájából hallani mint a sajátodból. Általában ő kezdi el a nővéremet szajkózni, én erre visszavágok, hogy nem kell messzire menni, mert az övé se jobb.. De már akkor annyira rosszul esik amit mond, hogy csak kicsúszik a számon..
4. 82d45dcd14 (válaszként erre: 3. - 82d45dcd14)
2014. máj. 5. 12:10
...mert az,nem vezet semmi jóra!
2014. máj. 5. 12:09

Le is írtad a megoldást:)


én megyek az én családomhoz, ő menjen az övéhez


Arról meg szokj le,hogy a családját mindenfélének elhordod..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook