Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet olyan ok, ami miatt egy többgyerekes anya ott hagyhatja a családját? fórum

Lehet olyan ok, ami miatt egy többgyerekes anya ott hagyhatja a családját? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. ápr. 13. 14:25
igen. az hogy kur..!
60. Csillag29 (válaszként erre: 59. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 12. 21:34
Teljes mértékben igazad van. Nekem két gyerekem van de néha az idegeimen táncolnak. És lelépek fagyizni , fodrászhoz, műkörmöshöz vagy este párommal elmegyünk valahova (pizzázni, biliárdozni) 3-4 óra a gyerekek nélkül csodákra képes és így megujult lélekkel tudod folytatni a viháncolós, feleselős hétköznapokat
59. adfa0d8bdb (válaszként erre: 42. - Böbikebabika)
2013. aug. 12. 12:35

Menj el egy hétre welnesselni vagy csak úgy akárhová utazz el pár napra, és meglátod, nekem ilyenkor az jót szokott tenni!

Általában a gyerek nélkül töltött 3. nap már meg tudnék bolondulni, annyira hiányzik! :)

2013. aug. 12. 12:26
Az én ismeretségemben van egy anya, aki ott hagyta a két gyerekét az apjuknak és ő elment "önzően" élni az ő kis életét egy másik férfivel.
57. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Böbikebabika)
2013. aug. 12. 12:18
Egy ok biztosan van: az anyuka halála.
2012. máj. 12. 03:34
Nem, nem lehet olyan ok vagy elfogadható indok amiért egy anya otthagyja a családját, gyerekeit.
55. e57e061615 (válaszként erre: 54. - Martin3)
2012. máj. 11. 23:45
Miért kellene megszakadnia a nagybetűs címért, ha a másik út mindenkinek járhatóbb? Én az ilyen szintű konvenció kényszert soha nem fogom megérteni.
54. martin3 (válaszként erre: 29. - 6e647e0d82)
2012. máj. 11. 22:19
szerintem egy ANYA soha nem építhet annyira karriert, hogy a gyerekeire olyan szinten nem jut/jutott ideje, hogy egy válás alkalmával az apával maradnak a gyerekek...ezt el sem tudom képzelni. Értem a felállást, hogy a nő anyagilag többet tudott hazhozni, de attól még simán Anya is maradhatott volna.
2012. máj. 11. 22:15
Biztos van ilyen, és nem láthatunk bele. Én mindenesetre ( 1 fiam van) nélküle nem mennék sehová.
2012. máj. 11. 22:10
plusz a két kislánya is teher volt a kedves anyukának. a mostani gyereke nem lesz teher? ezt ő mondta nekem anno mikor még minden rendben volt.
2012. máj. 11. 22:06
nekem egy volt barátnőm hagyta ott a beteg nagyikra a két szép kislányát egy cigány foss miatt akitől ráadásul terhes. és még pikanéria hogy a kedves leendő apuka csak füvescigit tud szívni és szegény ex meg annyiban lesz érintett hogy évekig pereskedhet mert az a zabigyerek az ex nevére fog auto menni mert még ne váltak el mikor fogant a gyerek. röhej. komolyan.
50. 0a84e34983 (válaszként erre: 42. - Böbikebabika)
2012. máj. 11. 12:43
Mindannyian vagyunk így időnként,na de ne az legyen már az első gondolatunk,hogy elhagyjuk a családot.Eszembe nem jutna ilyen....
2012. máj. 8. 14:20
A környezetemben több olyan apuka van, aki egyedül neveli a gyerekeit. Anyuka beleszerelmesedett egy másik hapsiba, és lelépett. Volt, aki vitte volna a gyerekeket, de azok nem akartak menni. Volt, aki inkább az új pasit választotta annak ellenére, hogy a gyerek kijelentette, hogy akkor ő visszamegy az apjához. És olyan is volt, aki csak összepakolt, és elment. Anyaként ezt képtelen vagyok elfogadni. Nincs az a pasi, aki miatt a gyerekemet elhagynám, még ha az apjánál is.
48. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - Böbikebabika)
2012. máj. 4. 15:34
Van ám,ismerek is olyat.Ott hagyta a 2 gyerekét egy új pasi végett és szült az újnak egyet,a másik 2 gyerek meg le van szarva!
2012. máj. 4. 13:04
Biztos létezik ilyen helyzet hiszen engem is elhagyott anyukám,de én nem tudok elképzelni erre magyarázatot.Én a gyerekeimet soha nem hagynám el.!!!!
2012. máj. 4. 12:57
vegyél ki szabadnapot :) de tényleg. menj el valahova egyedül ha van rá lehetőséged. egyél egy fagyit, fodrász, masszázs, akármi. ez normális amit érzel szerintem. é hétvégén egy napra lepasszoltam a gyerekeket a mamához hogy ne a port nyeljék otthon, mert olyan munkánk volt otthon ami sok porral járt és nem akartam hogy azt beszívják. délután 3kor már nagyon hiányoztak, még nem végeztünk akkorra, de elmentem értük :)
2012. máj. 4. 12:45

Találkoztam egy olyan "hölggyel", aki 3 gyerekét hagyta az apjuknál.

Tulajdonképp a férjét hagyta el és a gyerekek nem akartak vele menni. 13-18 év közöttiek voltak akkor. :/

Erre már 2 éve nem tudok gombot varrni, biztos úgy van, ahogy mondja...

44. vica66 (válaszként erre: 42. - Böbikebabika)
2012. máj. 4. 12:44

Szia!

Ezek szerint magadról írtál, hogy néha besokallsz, és legszívesebben otthagynád a családot?

Vagyunk ezzel így páran... :) De tényleg, néha, amikor mérges vagyok, kijelentem: világgá megyek! De persze nem gondolom komolyan.

Talán kis pihenésre lenne szükséged? Szoktál olykor elszabadulni a családtól? Esetleg barátnővel tölteni egy délutánt, vagy a pároddal kettesben elmenni valahova? Mert ezek is kellenek, hogy az ember jobban bírja a napi gyűrődést.

Képzeld el, ha mindig jók lennének a gyerekeink, milyen unalmas lenne? :-)

Bizony, néha én is kiakadok, aztán odajön valamelyik, és megölel, azt mondja: szeretlek, anya. Én meg elolvadok, és megy minden tovább.

Kitartást kívánok, és sok örömteli percet a gyerekeiddel.

43. e57e061615 (válaszként erre: 42. - Böbikebabika)
2012. máj. 4. 12:41
Ha lehetőséged van, járt el viselkedésterápiára. Ha nem megy a dolog, és az apjuk nyugottabban áll hozzájuk, akkor ne bántsd magad, ha ő fogja őket napi szinten nevelni.
2012. máj. 4. 12:37
hát, bocs hogy eltűntem... de itt vagyok... szóval sokszor besokallok. hiába nevelem a gyerekeket, néha nagyon jók, de sokszor tudatosan rosszak...és én üvöltök, csapkodok, veszekszek... sokszor úgy érzem, kimondottan idegesítenek... sőt, ha indulatos vagyok, mintha utálnám őket.... a másik percben pont az ellentéte... ha vki bántaná őket, leütném az illetőt.... kész vagyok....
41. vica66 (válaszként erre: 40. - E57e061615)
2012. máj. 4. 12:17

Állított valaki olyanokat, amelyekről írsz?

Szerintem szélsőséges az, ami nem mindennapos, megszokott, általános. Vagy nem?

40. e57e061615 (válaszként erre: 37. - Vica66)
2012. máj. 4. 12:10

Ezek a szerinted szélsőséges esetek olyanok, hogy a környezetének fogalama sincs róla, de imádnak ítélkezni. Nem minden pszichiátriai beteg olyan, hogy csorog a nyála meg üvölt, mint egy őrült.

Még ha nem is ilyen esetről van szó, akkor sem látnak bele a család, a szülők életébe, csak azt szokták szajkózni, hogy szemét anya, mert elhagyta a gyerekét. Ugyan miért lenne szemét, ha egy szerető, gondoskodó apára hagyta a gyerekeket? Ugyan miért ne szerethetné a gyereket, ha úgy veszi ki a részét, mint ahogy az elkószált apák szokták?

39. vica66 (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2012. máj. 4. 11:03

Én is azt várom, hogy mikor ír a topikindító. Bedob egy témát, aztán eltűnik.


Reméljük, többségünk rendezett családban él, amihez ragaszkodik, és nem hoz olyat az élet, hogy el kelljen válni egymástól. :)

38. spinneli (válaszként erre: 37. - Vica66)
2012. máj. 4. 11:00
Jaj, nem rád írtam, hogy ítélkeznél, csak általánosan...remélhetőleg a topik indító kifejti, hogy miről van szó, bár szerintem kívülről nagyon nehéz belelátni ilyen dolgokba....
37. vica66 (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2012. máj. 4. 10:57

Nem feltétlenül elítélendő, csak nehezen érthető.

Én épp azt montam, hogy a feltett általános kérdésre, az általad írt okok egyáltalán nem általánosak, inkább szélsőségesek.

Rengeteg mindent el lehet képzelni, és sok furcsaság meg is történik persze, de nem ezeket szokták alapul venni.

Eszemben sincs ítélkezni, mindenki a maga életét éli, és mindenki a saját lelkiismeretével kell hogy elszámoljon.

36. spinneli (válaszként erre: 34. - Vica66)
2012. máj. 4. 10:53

Persze, ezért írtam, hogy nyilván mindenki egy átlag nagy többség számára értelemszerűen elítélendő helyzetből indul ki...


Én a feltett általános kérdésre szintén általános okokat is írtam, mert egyáltalán nem biztos, hogy minden olyan egyértelmű mint amennyire elsőnek látszik.


Ezért is nem szabad ítélkezni, kellő információ nélkül meg pláne, szerintem.

35. vica66 (válaszként erre: 33. - Jozsi.38)
2012. máj. 4. 10:52

Nekem se tisztem, és nincs is szándékomban. De magam a gyerekeimmel együtt menekülnék, ha már muszáj lenne.

Ha meg mondjuk erővel elviszi az apa a gyerekeket, vagy kizárja az anyát, ilyesmi, akkor meg már nem az a helyzet áll fenn, amiről a topikindító szól, szóval nem önként hagyja ott a gyerekeit az anya.

Az egy másik történet.

34. vica66 (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2012. máj. 4. 10:49

Nem arról volt szó, hogy állami gondozásba adja a hajléktalan anya a gyerekeit (itt feltételezhetően egyedül van), hanem arról, hogy az apára hagyja, és lelép.

A második variáció esetén betegségről van szó, ami kezelésre szorul, szerencsére nem túl gyakori (remélem).

Én is elég sok mindent el tudok képzelni, de átlagos emberekből indultam ki.

Azért jöhetne a topikindító is, hogy tisztázza, hogy átlagosnak mondható családról van szó, vagy efféle kirívónak mondható esetekről.

2012. máj. 4. 10:48
nézd, nem az én tisztem megítélni valaki helyzetét. de ha napi 2x megvernek valakit csak úgy, egy idő után simán el tudom képzelni, hogy menti az irháját elsősorban és a gyerekeiért nem mer egyszerűen csak úgy odaállítani
32. vica66 (válaszként erre: 30. - Jozsi.38)
2012. máj. 4. 10:45
Na most egy brutális apánál hagyom a gyerekeimet?! Persze, tudom, nem éltem ilyenben, ezért elképzelni is nehezemre esik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook