Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Utálom apám új családját, nem akarok velük karácsonyozni fórum

Utálom apám új családját, nem akarok velük karácsonyozni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
102. 8d00a82c06 (válaszként erre: 101. - 93cc040b09)
2022. jan. 1. 13:26

A lánynak is joga van ahhoz, hogy oda menjen ahol szeretik.

De gondolom, ez a probléma már megoldódott.

101. 93cc040b09 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 1. 13:05
Igen. Mennék! Mert az apám. Megtisztelném a jelenlétemmel, nem az új feleségét nézném hanem ő magát. A karácsony nem a gyűlölködésről szól El kell fogadni a döntését nem lehet az ember annyira önző hogy mindig csak saját magát nézi, őneki is joga van élni az életét ahogy ő szeretné. Akárkivel is van akkor is az apád és azt az egy órát másfelet vagy kettőt igazán ki lehet bírni. Én ezen a véleményen vagyok de úgy látom a nagy többség nem. ..
100. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 8. 17:48
Azzal karácsonyozz, akivel jól érzed magad!
99. Scherlock (válaszként erre: 98. - Mimy63)
2021. dec. 5. 14:13

Köszönjük Emese!


Boldog 2. Adventet neked is! ♥

98. mimy63 (válaszként erre: 65. - Scherlock)
2021. dec. 5. 09:49

Te abból indulsz ki, hogy minden elvált pár gyereke elvből utálja az új asszonyt/embert. Persze, van ilyen is, de amíg gyerek, addig ha akarja, ha nem, kénytelen elviselni a szülei döntésének a következményeit.

Van olyan gyerek is, aki mindent megtesz azért, hogy elvadítsa az új párt, mert titkon azt reméli, hogy akkor majd a szülei újra egy pár lesznek.


Ez nem az a helyzet. Itt mindegy, hogy tett, vagy sem az új feleség azért, hogy ne szeressék. És mindegy, hogy a fórumindító jogosan érzi-e azt, hogy az új asszony sem kedveli őt.

A helyzet adott, van egy 18 éves, aki nem kedveli az új feleséget. Miért lenne muszáj kedvelnie? Miért lenne muszáj összejárnia vele?

Két felnőtt emberről van szó, ha nem kedvelik egymást, nem kötelező jópofizniuk.

97. Scherlock (válaszként erre: 95. - Bichi)
2021. dec. 5. 09:37

Szövegértelmezés elemi kettő. 😊


Boldog 2. Adventet neked is! 😇❤️

96. rabankari (válaszként erre: 84. - Birebora)
2021. dec. 4. 22:11
😂
95. Bichi (válaszként erre: 25. - Scherlock)
2021. dec. 4. 20:27

Szerintem ne magadból indulj ki, szánalmas, hogy te még azt is jobban tudod, hogy mást mit érez, és mit gondol...

Szerintem örülj, hogy nem tudod, hogy mi a verbálási bántás, és mellé még a lelki is, hogy az apja egy cseppet sem áll ki érte...

94. michelle.r (válaszként erre: 75. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 19:10
Bölcs és korrekt hozzáállás. 👍
93. 8d00a82c06 (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2021. dec. 4. 18:33

Én évek óta elkerülöm nem csak karácsonykor.

De rájött arra, hogy nem rá haragszom hanem a nőjére.

Ezért ő jön hozzánk.

A lányomat elengedem, de érdekes mód ő sem szeret ott lenni és ő is a nő miatt.

92. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 18:05
Ha nem akarsz ne menjél.
91. VendrinerPiroska (válaszként erre: 88. - Aszparagusz)
2021. dec. 4. 17:54
Igaz. De az sem biztos, hogy szereti, ha gyermekét idegenben bántják.
90. aszparagusz (válaszként erre: 89. - Birebora)
2021. dec. 4. 17:39

Nem hinném, hogy az apja ezt díjazná.

Abból amit a f.i leírt, nekem úgy tűnik, hogy nem akar konfliktust a feleségével.

Ami valamilyen szinten érthető is.

89. birebora (válaszként erre: 85. - VendrinerPiroska)
2021. dec. 4. 17:34
Pár illemszabályt kilehetne nyomtatni szépen megformázott betűkkel, összefűzni és könyvként bekötni szép fényes karácsonyos csomagolópairral otthon házilag. És kész is az sk. ajándék:)
88. aszparagusz (válaszként erre: 85. - VendrinerPiroska)
2021. dec. 4. 17:33
Nem biztos, hogy a f.i anyukája találkozni akar karácsonykor a volt férje gyerekével.
87. dfc04c70e4 (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2021. dec. 4. 17:31

Szerintem meg ez a fiatal lány ráér majd akkor gyakorolni az életre, amikor muszáj lesz. Igen, az élet hoz majd olyan helyzetet, amikor nem fogja tudni kikerülni a számára kellemetlen, negatív embereket. De ez a mostani helyzete egész más. Miért kellene elrontania a karácsonyát azzal, hogy elmegy az apja új családjához, mikor már egyértelműen leírta, hogy miért nem megy szívesen?

Te azt írod, nem bántanád meg az apádat azzal, hogy még karácsonykor is elkerülöd a házát. Én meg úgy gondolom, hogy azzal, hogy elkerüli a házát, nem bántja meg az apját. Nem az apját kerüli el. Meg lehet beszélniük egy találkozót karácsony előtt. Csak kettesben. Esetleg az apa vihetné a kis másfél évest is, ha az anyja engedi. Egyéb lehetőség is van, mint a közös karácsonyozás.


Én sem rontanám el az ünnepemet azzal, hogy olyan emberhez mennék vendégségbe, akit nemhogy nem kedvelek, hanem utálok.


Az apa érzelmeit nem ismerjük. Nem tudjuk, hogy viszonyulna egy komoly beszélgetéshez a nagylányával.

86. b6717edffa (válaszként erre: 78. - Scherlock)
2021. dec. 4. 17:29
Inkább mesélj!
2021. dec. 4. 17:26

Ne foglalkozz SCherlock -kal!

Szerintem próbálj őszintén beszélni apukáddal kettesben. Lehet, hogy neki nem tűnt fel, hogy mennyire kellemetlen helyzetben vagy a mostoha anyád miatt. Mi lenne, ha a apukáddal és a kicsivel találkoznátok valahol, vagy ők ketten ugranának fel hozzátok? Esetleg találkozhatnátok az apukád szüleinél.

Ajándékot követelni nem tisztességes. Mondanám, hogy vegyél neki egy illemtan könyvet, de az drága, és nem biztos, hogy értené a célzást. Nem vagy köteles neki ajándékot venni. A picinek akár varrhatsz is valami apróságot vagy ilyesmi, mert ekkora korban néha a csomagoló papírnak jobban örülnek, mint ami benne van.

84. birebora (válaszként erre: 78. - Scherlock)
2021. dec. 4. 17:15
Nem tudom eldönteni, hogy csak eljátszod a hülyét vagy csak magadat adod?
83. aszparagusz (válaszként erre: 80. - Scherlock)
2021. dec. 4. 17:15

Ugyanúgy, mint a többi fórumnál.

Mindig csak a f.i elmondását ismerjük és annak alapján nyilvánítunk véleményt, adunk tanácsot.

82. birebora (válaszként erre: 80. - Scherlock)
2021. dec. 4. 17:14
Soha, egyetlen fórumon sem ismerjük a részleteket mert csak a FI oldalát olvassuk. De szerintem ez mindenki számára evidens, neked miért nem?
81. Scherlock (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 17:13
:)
80. Scherlock (válaszként erre: 70. - Aszparagusz)
2021. dec. 4. 17:11
Most is írom: nem ismerünk minden részletet.
79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Scherlock)
2021. dec. 4. 17:11

Messze nem vagyok tökéletes és szerintem nem is mondtam ilyet. Az viszont elég erős, hogy te felettem ítélkezel és engem vádolsz úgy, hogy nem is ismersz.

Igaza van a többieknek, élvezed a kötekedést.

78. Scherlock (válaszként erre: 69. - Birebora)
2021. dec. 4. 17:10

Köszönöm a figyelmet!

Nem vagyok többesszám, na de mind1is. :)

77. Scherlock (válaszként erre: 66. - Babyapocakban)
2021. dec. 4. 17:09
Ki görcsöl? :)
76. Scherlock (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 17:09
Nem szívem, te teljesen tökéletes vagy, és mindent jól csinálsz. :D
75. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - Michelle.r)
2021. dec. 4. 17:02

Ezt ennyire fekete fehéren nem merném kijelenteni.

Mikor váltak, akkor szentül hittem, hogy miatta, de azóta felnőttem és már kicsit jobban látom a dolgokat.

Nem volt jó a szüleim kapcsolata és erre rátett egy lapáttal ez a nő, mert összejött apámmal. Lehet, hogy meg lehetett volna javítani a kapcsolatot, de akkor már apukám nem akarta...

Haragudtam rá, de utólag már beláttam, hogy nem minden olyan egyszerű.

74. aszparagusz (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 17:01

Apáddal és a testvéreddel foglalkozz, ha ott vagy.

A nőt meg nézd egyszerűen levegőnek.

73. aszparagusz (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 4. 17:00

Akkor szorítsd össze a fogad és menjél.

A beszólásait meg engedd el.

Tudod: két füled van. Egyiken be, másikon ki.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook