Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A családom nem fogadja el, akit szeretek, mert néger... fórum

A családom nem fogadja el, akit szeretek, mert néger... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
89. VendrinerPiroska (válaszként erre: 82. - Grizus)
2014. júl. 9. 08:57

Valóban, a magyar nagyon befogadó nép, de régebben az ujonnan jöttek tettek is érte, hogy befogadjaés elfogadja őket a közösség. Már ha persze nem ültették erőszakkal az ujonnan jötteket a már ottlévők helyére és nyakára, amire szintén volt sajnos példa, mind a régi, mind a jelenkori történelem során. Ahhoz, hogy valakit ne csak jó esetben megtürjenek, de be is fogadjanak, azért keményen meg kell dolgozni és nem megy két perc alatt. Alapból nem lehet várni, hogy az ember felé tárt karokkal rohanjon az új közösség, amíg be nem bizonyítja, hogy hasznos tagja lehet közösségnek, és aki nem veszélyezteti a többit.

Én több, mint egy évtizede élek külföldön és nekem ez a taktika bevált.


Ja és Muraja, a homokozóban fejtetűt is össze lehet szedni, nemcsak barátokat....

88. vbrigi333 (válaszként erre: 11. - Brigitta94)
2014. júl. 9. 08:14
Ha vele mennél a német nyelvű országok egyikébe nem lenne családod,barátaid,nem beszélnéd az anyanyelved.Ezek csak hónapok után hiányoznának,de életed végéig tartana.
87. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 86. - Loch ness)
2014. júl. 9. 07:49
:))
2014. júl. 8. 22:59

Muraja neked sok igazság van a szavaidban, viszont az a nagy baj veled, hogy ahol megjelensz, gyűlölködsz. Szinte minden hozzászólásodban ez a gyűlölet jelenik meg. Jó ez neked?


Ja, és kérlek, ne ócsárold Magyarországot. Sajnálom, hogy rossz élményeid vannak innen, de sokunknak a hazája, és érdekes módon nem csupa rossz ért minket itt, pl. nekem is van ébenfekete bőrű jóbarátom, akit mindenki szeret a környezetében. És a magyar világ nem kizárólag a te tapasztalataidból áll. Nem szeretem, ha így beszélnek a hazámról, ahogy te szoktál. Ha nem is szereted, legalább ránk való tekintettel beszélj róla tisztelettel.

85. Muraja (válaszként erre: 83. - Selena78)
2014. júl. 8. 12:44

Szomoru , nagyon de az en szememben a jatszoter es a gyerekek maradnak örökke valo szimboluma a josagert.

Felnött ,beindoktrinalt vilagnak mar kesö a valtozas .

2014. júl. 8. 12:24

"A családom nem fogadja el, akit szeretek, mert néger..."


Elég ha te elfogadod drága!:)

Sosem érdekeljen mások véleménye.

Ha boldog akarsz lenni, légy önző és boldog leszel!

83. selena78 (válaszként erre: 80. - Muraja)
2014. júl. 8. 12:21

"Ha en pl. a homokoozoba be teszek barmilyen szarmazasu gyerköct ök azonnal megtalaljak egymashoz a közös nyelvet"


Ez bizony így van. Elnéztem a játszóházban a minap a gyerekeket, egyiküket sem zavarta, hogy az egyik gyerek történetesen tejeskávé színű. Az én kisunokám, aki roppant barátkozó természetű, pont úgy megölelgette őt is, mint a többit. Aztán megjelent egy hisztérikus anyuka, akinek a kislánya épp a barna bőrű gyerekkel játszott, felkapta a gyerekét, és kimenekítette a "nemkívánt" társaságból. És közben mondta - jól hallhatóan - hogy "ide sem jövünk többet".

82. grizus
2014. júl. 8. 10:11
Szólok, hogy a "magyarság" régen, még Magyar vezetése alatt azt jelentette, hogy mindenkit befogadtak a törzsbe, aki oda akart tartozni. Nem vérségen, hanem választáson alapult az odatartozás. A magyar tehát egy lélekminőség neve. A másik pedig a nyelv, mint a legfontosabb összetartó erő. Eredetileg, feladatilag tehát egy mindenkit befogadó nép vagyunk. "Tiszta" magyart alig párezret fogsz találni, akinek régesrégi "színmagyar" a családfája, de az se volt mindig az. Emellett soha nem is voltunk sokan, most kifejezetten sokan vagyunk. Nem mennyiségileg, minőségileg kell soknak lennünk. Nekünk, magyaroknak, akik ebben az országban és még pár egyéb országban élünk és magyarul beszélünk.
81. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 78. - Dodi44)
2014. júl. 8. 10:02
Muszáj volt ahhoz a megjegyzéshez írnom, mert Te hoztad a történetet, és csak megjegyeztem milyen undorító az ilyen ember. Mit érzek ilyen esetben.
80. Muraja (válaszként erre: 79. - Csutkamano)
2014. júl. 8. 09:48

Kedves mano , en nem magyar szarmazsu vagyok - en ember vagyok . Utana semilyen orszag vagy nationalizmusra vezetö tartozast nem legitimalok sehol. Masodszor a szuleim - anyam mind ertelmisegi orvos de a masik oldalan diszfunkcionalis mind anya ( nagyon szerette volna rajtam keresztul magvalosittani az eletben , haboruban meghiusitott almait . Ezert en mar 16 evesen legalisan , törvenyesen töle elvaltam . Birosagon jogilag nagykoruva nyilvanyositottam magam.Gymit esti fokon jartam ki es közben dolgosztam sajat bisztositottam szamomra.

Engem soha senki ferfi meg nem tartott el söt anyagi existenciamat nagyon fiatal korom ota en kezelem. Jelenleg magyar szarmazasu a ferjem de nem csak neki kööszönhetem a magyar tudast de ö is sokat segitett . Nyelv tudas ugy mind a szuletesunk lehet veletlen de semi sem kött ra hogy nationalista illetve mas " ista " szellembe " eljek vagy adjak tovabb a gyerekim vagy unokaim szamara. Es igaz en 15 evig nem latam az orszagot es anyam semmert en mind menedek mentem ki " hazambol " minek is es milyen nyelvet " onnan " tanitottam volna ha nalunk megfordulok azt hiszem a romanon kivul mindent beszeltek - beszeltuk.

Hogy oda at valaha is megfognak szunni az elöiteletek sajnos nem hiszem . Addig amig a felnötvilag a gyerek agyat manipulalja addig amig az ember nem ebred ra hogy milyen eröszakaot követ el a gyereke iranyt addig nincs javulasra lehtöseg. Ha en pl. a homokoozoba be teszek barmilyen szarmazasu gyerköct ök azonnal megtalaljak egymashoz a közös nyelvet es egy humis vilagot tarnak ki elöttunk. Igen vegyunk töluk peldat ! komolyan soha nem gondoltal arra hogy menyire leminösitö es magalazo a elöiteletekel valo megnyivanyulas ?

Nem itt senki soha nem nezett a kislanyomra ugy ahogy ott meg ma is dermesztö az egesz .

79. csutkamano (válaszként erre: 75. - Muraja)
2014. júl. 8. 05:46

Én Dodival értek egyet.

Te magyarnak születtél. Megtapasztaltad, hogy a régi országodban "undoritó előítéletek" fogadtak, vagyis tisztában voltál azzal, hogy az indiai férjedtől született,félvér kislányodra is másképp néznek. Egy gyermek nem tehet arról, hogy hova születik. Mégis neki kell elszenvednie a szülei döntését. Sok-sok évtizednek kell még eltelni ahhoz, hogy nálunk megszűnjenek az előítéletek.


A szüleid kitörő lelkesedéssel fogadták a házasságodat? Ők nem féltettek akkor, amikor elhagytad a szülőhazádat???

Büszke vagy arra, hogy hála az égnek a gyereked nem beszéli az anya nyelvet. A sértett hiúságoddal megfosztottad a gyermekedet egy másik nyelv ismeretétől. Én erre azért nem lennék büszke!


Ha igaz, hogy azóta nem jöttél Magyarországra,a szüleid nem hiányoznak, vagy ők is kint élnek veled? Hogy kommunikálnak az unokájukkal?

78. Dodi44 (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 8. 05:38
ne nekem mond, nem az en unokam
2014. júl. 8. 04:17

A családom nem fogadja el akit szeretek, mert cigány...

/roma

/arab

/kopasz

/zsidó

/stb

76. Muraja (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 8. 01:26
Negyon jol irtad ,szomoru hogy igy gondolkodnak eggyesek.
75. Muraja (válaszként erre: 73. - Dodi44)
2014. júl. 8. 01:25

Ember ha a szavaid igazak akkor felelmetes vagy !

Komolyan a partjat fogod a ker szuklato nagyszulönek kik gigantikus elöiteletekel nevelik a ket " felver " gyereket az ilyeneknek es hasonloknak nem is szabadna a gyerekeknek a közelbe menie .

Az en kislanyom felver , koran eltavozott ferjem indiai szarmazu volt es sajnos a regi orszagomban undorito elöiteletek fogadak hala egnek a gyerekem nem beszeli az ugy nevezett " anya nyelvet " igy aztan nem ertette ezt a fele bantalmazast .

Szegyen barmeelyik orszagban is törtenik oda fele . Ezek utan soha többe nem mentunk ma a kislanyom felnöt , boldogan ferjnel van es itt a hasonlo gondolkodasu embereknek nincs helyuk.

74. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 73. - Dodi44)
2014. júl. 8. 01:06

Én nem értem az embereket, hogy lehet egy unokát szégyellni???

Aki megszól egy ilyen kisembert, ostoba, szívtelen, figyelemre se méltó.

Azért, mert a színe más, a nagyapa vére is csörgedezik benne. Éppen olyan szív dobog benne, mint bárkiben, éppen úgy fáj neki valami,éppen úgy lábad könnybe a szeme, és éppen olyan finoman tud megsimítani, átölelni a kezecskéivel biztos vagyok benne. Nagyon elkeseredek, mikor az emberi butaság ilyen szintjével találkozom. Én olyan helyen élek, ahol többnemzetiségű gyerekek járnak együtt óvodába, iskolába, nagyon jól meg vannak a gyerekek egymással, a felnőttek a gonoszak, mert egyesek különbnek érzik magukat a másiknál, pedig nem érdem,ki hová születik, hanem szerencse.

73. Dodi44
2014. júl. 8. 00:10

Az igazi elet mindennapja nem ugy van mint a mesekonyvekben, vagy az iskolai politikailag biast tankonyvekben. Minden nepnek meg van a salyat kulturaja, szokasai, ertekei. Nem az amit a konyvbol olvasol!

A sok idealista liberalista, akiknek nem a mindennapi elet valos tapasztalata hanem csak a konyvekben irtak vannak a hatukmogott az csak a fenyes oldalat latja az eremnek!

De van az eremnek "saros" oldala is. Azt tudod, hogy mas orszagokban, egyes nep fajtaknal egy asszony csak 8-10 kecsket er???

A mostani "Idealis napok" elferditik a latasaidat.

Nezd meg magyaroszagon, ket nepfajta el, a Magyar es a Cigany, es egy az elet felfogasuk, az ertekeik, a munkamoraljuk, a becsulet erzesuk? Hat akkor miert veszed azt biztosra, hogy ahonnan a feketebor szinu ismerosod orszagaban ugyan az az elet felfogas, mint Tied?

Majd ha meg jonnek a gyerekek, nem fogod megtalalni az utleveledet...

Egyszer az izzo szerelem el fog mulni. Jonnek a hetkoznapok. Mas emberek mas szokasok, mas ertekek. Gondolod, hogy a szuleid nem azt fogjak majd mondani: amilyen viragot szakajtottal, olyant szagulsz!

Fiatal vagy, gondolkodj, mielott egy egesz eletedre kihato elhatarozast csinalsz!

Merlegeld kire milyen kihatast fogsz merni. Gyerekeidet nem fogja az ottani tarsadalom sem befogadni, sem a Magyar tarsadalom.

Ne csinald azt szegeny artatlanokkal, ne azok fizessenek az anyjuk donteseiert.

Ismerek Pesten olyan egyedulallo not, aki ott van a felfekete szerencsetlen gyekekekkel, a volt ferje mar regen visszament Afrikaba, gyerektartast nem fizet. A no" az anyja pincejeben lakik a ket unokaval, mindennap dolgoznia kell es a nagyapja szegyelve viszi a ket felfekete unokajat az oviba es az iskolaba. Erosen gondolkodjal a jovodrol, es a gyerekeid jovojerol is!

Egy "Szerelem" teljesen kisiklathatja az egesz eletedet, es megkeseritheti a Szeretteidet is. Minden hatarozatnak van kihatasa masokra is.

Teged igazan csak a szuleid szeretnek onzetlenul, senki mas!

Gondoltal arra, mi lesz ha vegez a tanulmanyaival, es egy nap azt mondja, szia, elmegyek haza, Isten veled!

????

72. VendrinerPiroska (válaszként erre: 25. - 6b006fc769)
2014. júl. 7. 23:25

Erre nincs garancia. A barátnőm félvér gyerekei nem mondhatók különösebben szépnek és elég nagy árat fizetett értük. A családja azóta sem tudta őket tökéletesen elfogadni. Bár az sem javított a dolgon, hogy az apukájuk elég sokat verte a barátnőmet és hát ki az idióta szülő, aki szereti, ha verik a gyerekét?


Szerintem, ne lovald bele magad a pasiba. A leírtakból ítélve neki nem te vagy a nagy ő és ez lehet, hogy nem is baj. Anyukád sem biztos, hogy rasszista attól, hogy félt egy idegen kultúrától, hogy esetleg megvezessen valaki vagy ne legyél több, mint egy belépő az EU-ba. Sajnos, láttam már ilyet.

71. Érdekes73 (válaszként erre: 64. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 7. 23:05
A film light a könyvhöz képest ....
70. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Brigitta94)
2014. júl. 7. 15:24
Ismertesd meg Őket Martin Luther King munkásságával!
2014. júl. 7. 15:08
Hát,nagyon óvatosnak kell lenned,az afrikai férfiak nem sokra becsülik a nőket házasság után,némely országban az állattal egyenrangúnak tekintik.Így a hűség sem fő erényük.Nem vagyok rasszista,nem akarok általánosítani.Más világ,más szokás.Nem mennék bele soha házasságba,közös vagyonba,gyerekbe külföldivel,mert képtelenség ezeket elfelezni válás esetén.Nálunk nem bántják a barna gyerekeket,de ahová készül a barátod ott igen.Ha szereted élj együtt vele mielőtt közösködsz.
68. manó2000 (válaszként erre: 1. - Brigitta94)
2014. júl. 7. 14:18

Szerintem a bőre színe miatt nem kellene lebeszélniük a srácról. Ha egyébként normális, rendes akkor miért ne. Majd megbarátkoznak vele a szüleid is.

Persze lehet, hogy csalódsz, de az nem a bőre színe miatt lesz. Fehér emberbe is ugyanúgy lehet csalódni.

67. 6b006fc769 (válaszként erre: 60. - Ec94ffbcdf)
2014. júl. 7. 14:08
Nade mostan mijabaj a tetkós-pirszinges fijúkkal?
66. bibity
2014. júl. 7. 12:12
Ne hallgass anyudra, járj a sráccal, ha akarsz, de annyiban igaza van Anyudnak, hogy óvszert mindig használj! Aztán pár év alatt kiderül, hogy megbízható-e, de ez fehér fiúval is így lenne! Én ismerek nagyon okos-rendes feketéket! A szüleid biztos nem ismernek, az ismeretlentől pedig nagyon lehet félni!!! De téged ez ne befolyásoljon.
65. 4c1a787e8f (válaszként erre: 57. - Brigitta94)
2014. júl. 7. 12:04

Mondjuk nyilván nehéz anyaként, pláne hogy látja, hogy még nagyon kislány a kislány.


De mindenképpen külön kell választani a jogos aggodalmakat az alaptalan előitéletektől. Talán az a legjobb taktika, ha megpróbálja megismerni a srácot, közel engedni, úgy talán jobban résen tud lenni a szülő.. És nem szabad, hogy azt érezze a fiatal, hogy "anyám nem áll mellettem", mert akkor már dacból is csakazértis a rosszat választja.

2014. júl. 7. 11:57

nem orulnek, ha az utodom hazaallitana egy szinesboruvel :( doktoratus ide vagt oda!

"Afrikai szeretok" c. filmet lattad?

Eppen eleg a napi gondokkal megkuzdeniuk ket fiatalnak, nemhogy meg ilyen konfliktust is a nyakadba vegyel..

63. grizus
2014. júl. 7. 02:28
Madness: Embarressment
62. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Brigitta94)
2014. júl. 7. 00:35

Legyél óvatos ! Nagyon naívan írsz és úgy tűnik nem sok valódi infód van a fiúról...

Amúgy szépek a félvér gyerekek de nincs könnyű dolguk: igazából nem tartoznak sehova se...

61. 5367028aed (válaszként erre: 1. - Brigitta94)
2014. júl. 6. 23:11
Öszinte leszek...anyukád helyében én sem ugrálnék az örömtől.
2014. júl. 6. 23:10
vigyél haza egy magyar, de alulművelt tetkós pirszinges börtöntőltelék öreg hajléktalan fazont, szerintem utána anyudnál az eredeti srác félisten lesz:D
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook