Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A barátomnak nagyon büdös a lába és a zoknija is. Mit csináljak, a zoknikkal, mibe áztassam? Segítsetek lécci fórum

A barátomnak nagyon büdös a lába és a zoknija is. Mit csináljak, a zoknikkal, mibe áztassam? Segítsetek lécci (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jan. 7. 15:18

Eddig én is úgy csináltam,h beáztattam a zoknikat mosószeres és\vagy öblítős vízbe,de amikor meg akartam volna mosni,annyira büdös lett,h sokszor felfordult a gyomrom.

Az viszont biztos h a lábával van baj. Anno használt vmi sprayt de nem jött be.Sajna.

Most azt csinálom,h nem áztatom semmibe se,és úgy mosom 90fokon.Igaz 2óra de vmennyire hatásos a zoknikra. A lábára viszont nem. Szerintem bőrgyógyász lesz belőle.

Ez az Avonos spré mennyibe kerül?

Köszi a válaszokat,írjatok továbbra is!!

43. supin (válaszként erre: 35. - 72173f7865)
2008. dec. 25. 19:13
Neked is lehet még ilyen gondod!!!!!!!!!!!
2008. dec. 25. 15:12
nálunk az AVON-tól a FOOT WORKS spray bevált izzadás ellen.Viszont a legjobb a pamut zokni 100%-osan!(igaz sokszor az van ráirva mégis nylon!!)
2008. dec. 25. 14:15

Mindig beáztatom sima mosószerbe a zoknikat mosás előtt, majd kicentrifugázom, akkor a mosásnál már nem lesz büdös.


Büdös több minden miatt lehet.

Lehet, hogy a cipője, papucsa szagát veszi fel a zoknija, s ettől olyan "büdös".

Először szagolgassátok végig a cipőket.


Rossmannban, DM-ben láttam olyan spray-t, ami elveszi a lábszagot.:))

2008. dec. 25. 12:13
Borgyogyasz? Azzal kellene kezdeni.
2008. dec. 25. 12:08
Sósav!!!
38. svenik
2008. szept. 10. 08:07

Ezt találtam: ezüst zokni

[link]

37. Ááncsí (válaszként erre: 35. - 72173f7865)
2008. szept. 9. 16:30

A lába miatt nem hagyom el.

Ám a többieknek köszi a segítséget, csak így tovább.

Írjatok!!

36. 14775640c4 (válaszként erre: 29. - Fe6fe7671f)
2008. szept. 8. 17:19

igen, a szín és a fazon meg van határozva de az nincs hogy pamut legyen-e vagy épp műszálas...

csak nem olyan setétek hisz azért elég sokan nem bírnak bizonyos összetételeket

2008. szept. 8. 17:12
Keress másik pasit
2008. szept. 8. 14:35
A patikában lehet kapni cseppeket, de a nevét nem tudom, ott készítik. Ez annak idején a férjemnél amíg hajlandó volt használni bevált. Ezen kívül csak azt tudom ajánlani, hogy ha a munkahelyén ezt meg tudja oldani, akkor naponta többszöri lábmosás, pamutzokni, és olyan cipő, amibe szellőzik a lába, és cserélje naponta többször a cipőt zoknit.
2008. szept. 8. 14:23
Öltönyboltban, fehérnemű boltban lehet kapni antiszeptikus zoknit, igaz, elég drága, de nagyon jó minőségű, sokáig kitart. Hordás közben folyamatosan gátolja a mikrobák szaporodását, amik egyébként a lábszagot okozzák.
2008. szept. 7. 07:04
zokniba én sem valószinüsitem hogy belekötnek...cipőbe pl bele tudnak nagyon ha kényelmetlen is,van ahol munkavédelmi szempontbol olyat muszáj....de a zokni a szinén kivül nem hiszem hogy szabályellenes lenne,feltéve ha nem hölgy akinek esetleg kosztümhöz furcsán mutatna a pamutzokni:)
31. e71af41436 (válaszként erre: 29. - Fe6fe7671f)
2008. szept. 7. 02:20
azért nem hiszem hogy egy munkaruhába ennyire beleszólnának....és főleg hogy nem bőrbarát dolgokat erőszakolnának az emberre....
2008. szept. 6. 20:30

Én a gyógyszertári szódabikarbónában való lábáztatásról hallottam csodákat.

Sőt, az abban való fürdésről is.

2008. szept. 6. 20:26
Csak még egy mondat. Akinek meg van határozva, hogy csak ezt a típusú zoknit, cipőt (ruházatot) viselheti, az mit csináljon? Ő nem vehet pamutot, ha nem az van előírva. Sokan dolgoznak ám egyenruhában, ahol még a fehérnemű is meg van határozva, mivel átlátszó a női blúz.
2008. szept. 6. 20:25
Csak még egy mondat? Akinek meg van határozva, hogy csak ezt a típusú zoknit, cipőt (ruházatot) viselheti, az mit csináljon? Ő nem vehet pamutot, ha nem az van előírva. Sokan dolgoznak ám egyenruhában, ahol még a fehérnemű is meg van határozva, mivel az átlátszó a női blúz.
27. df2a740c00 (válaszként erre: 18. - Ááncsí)
2008. szept. 6. 12:10
Ááncsi! Műszálas, vagy pamut a zoknija?! Ha műszálas, akkor nincs olyan emberi lény, akinek a lába ne lenne büdös egész napos viselet után. Apámnak vettünk 100%pamut, gyógynövénnyel kezelt zoknit, kb. 700 ft/db. Az rendbetette neki.
26. ec63a7fc29 (válaszként erre: 21. - Ájrin)
2008. szept. 6. 12:08
Az jó, akkor a párod lába sem lesz vízköves.:))
25. vviki2
2008. szept. 6. 12:07

Az én párom lába is izzadós, neki az Oriflame lábspray jött be, az elég hatásosnak bizonyult.

Zoknikra nem tudok tippet, fontos, hogy jó pamutos legyen! Bár volt olyan amit majdnem 1000Ft-ért vettem (1 párat!) mégsem volt jó...

2008. szept. 6. 11:32

90%-hogy a zoknival van baj.

Persze azt feltételezve, hogy rendesen tisztálkodik és normális a cipője - igazi bőr vagy rendszeresen tisztított szövet-bőr sportcipő.


Amiben 80% pamut van az már jó - én a kínai sárkány piacon találtam eddig a legjobbat, ami török gyártmány :D és öt pár 600Ft.

A drága zoknikkal is be lehet fürödni.


Amíg rendbe nem jön, addig normális cipő, bele pici hintőpor és napközben egy lábmosás és egyben egy zoknicsere.

2008. szept. 6. 10:35
A gyógyszertárban lehet kapni kimérve formalint.Meleg áztató vízbe kell rakni belőle a pontos arány betartásával egy adagot,és az leszedi a lábról az elhalt hámrészt.A párom 12 órákat dolgozik zárt cipőben és ő használja néha.Rendszeresen mondjuk hetente lehet csinálni.De nem árt ha a cipőt is belülről karban tartjátok,nem elég ha csak a lábat kezelitek.Vegyetek még canesten kenőcsöt azzal is kenjétek be aztán pamutzokniban pihentetni.Így együttesen,megszűnik a probléma.De nem szabad hagyni hogy kialakuljon ismét!Rendszeresen kezeljétek akkor nem lesz gond.
2008. szept. 6. 10:05
exemnek volt ilyen büdi lába,a rendszeres cipősúrolás belülröl is,cipőspary-lábspray rendszeres használata,jó minőségü zokni,ha mód van rá lábmosás-zokinicsere stb kombinációja elviselhetővé tette....
21. ájrin
2008. szept. 6. 09:53
ecetes vízben mosson lábat. a lábszagot gomba is okozhatja, és az ecet helyre teszi. mióta így csinálja és mióta teszek ecetet a mosógépbe, nem büdös a lába a fiamnak, és a mosógép sem vízkövesedik:)
2008. szept. 6. 09:42
a cipője is átvette már a szagot....célszerű vagy lecserélni,vagy kimosni.patikában lehet kapni olyan hintőport,ami a gomba megelőzésére is jó,azt ha veszel és a zokniba is szórsz meg a lábát is kezeled vele egy hónap alatt rendbejön.A hintőpor neve:Mycosid,én ezt bátran ajánlom.csak pamut zoknit használj!én a zoknikat amúgy is összegyűjtöm és 95 fokon gyűjtöm,így tuti kiölöm az összes bacit.
19. aniani63 (válaszként erre: 18. - Ááncsí)
2008. szept. 6. 09:40

Hát az áztatás az jó,mert addig sem büdösek :)

Ám,ha nylon alapanyagúak,akkor azok használat után ujfent szagosak lesznek!

Legalább egy db 100%-ost vegyél ma és próbáld ki.Ha beválik a többit dobd ki vagy ne használja.

2008. szept. 6. 09:31

De a lábszaga az olyan, h ha megfürdik,nem érződik, csak a zoknin, azzal kellene nekem vmit csinálni.

A napi többszöri lábmosás az biztos nem megoldható, mert reggel 7-este 5ig dolgozik , délbe egy 1órás ebédszünet. tehát az nem fog menni.

Tudom hha azt akaorm ne legye büdös a zokni, a lábát kellene kezelni,de már sok mindent próbált.

Amit írtatok, azokat kijegyzetelem h ki tudja próbálni.

De addig a zoknikat, ecetes--szódab.-ás vízbe áztatom majd.

Ha vkinek van erre más módszere, akkor lécci írja le.

17. csehe
2008. szept. 6. 09:22
A lábszagot okozhatja anyagcsereprobléma is, meg gondolom más is, sokat nem tudok róla, de nem ártana egy orvost is megkérdezni, hogy mivel lehet kezelni. Esetleg így a neten egy szakértői oldalon is, kezdésnek. Attól, hogy egésznap cipőben van valaki, nem feltétlen kell ennyire erős lábszagnak lenni... Ha az egészsége rendben, nem lesz szag sem. Tapasztalat. Nálunk is voltak ilyenek a fiúknál.
2008. szept. 6. 09:17
Vegyél neki 100%-os pamut zoknit.
15. Any19
2008. szept. 6. 09:11
Ha már más nem használt!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook