Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A barátomnak nagyon büdös a lába és a zoknija is. Mit csináljak, a zoknikkal, mibe áztassam? Segítsetek lécci fórum

A barátomnak nagyon büdös a lába és a zoknija is. Mit csináljak, a zoknikkal, mibe áztassam? Segítsetek lécci (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. jan. 25. 05:45
És lehet kapni cipő szagtalanító spray-t...
2010. szept. 9. 22:26
Egyszerű: kívül-belül bőrcipő,és 100% pamut zokni!Ha ezek után is szagos annyira,mint ahogy a fórumcímben szerepel: akkor áztatni kell a lábat s zoknikat is:)
2010. szept. 9. 21:36
Bűdös lábúak figyelem a megoldás pofon egyszerű,bevizezitek a lábatokat a kezetekben foktok egy marék mosóport majd jó alaposan bedörzsölitek a büdös felűletet ,utánna bár mien túsfűrdövel leöblited garantált a hatás !!!Mosópor a nyerő!!!
2009. nov. 12. 14:00
egyetértek a szodabikarbonával....mi is ezt használtuk+a cipobe is tettunk éjjelre...azota semmi gond:D
2009. máj. 11. 06:37

Minden este langyos ecetes sós vizbe mosson lábat, majd hintőporozza be a lábujjai közét.

De a gyógyszertárban is lehet kapni lábizzadásra valamilyen folyadékot, amivel bekeni a lábujj közét.

A zoknit ha beáztatod, abba is tegyél ecetet!

2009. máj. 3. 19:55
Bátyám is küzdött a büdös lábbal évekig. Semmi nem segít, csak a lábmosás. Cipőből kibújik, lábat mos, a zoknit meg be kell áztatni és utána kimosni. Nem lehet mit tenni.
2009. máj. 3. 19:38

Most találtam egy cikket. Érdemes elolvasni.


[link]

2009. ápr. 9. 20:29
Nagyon bevált ha minden este ecetes, szódabikarbónás, sós vízbe fürdés után áztatná a lábát vagy lo percig. Zoknit pedig ne müanyagot, hanem pamutot hordjon.
66. agikas
2009. márc. 26. 12:00
A szódabikarbóna sokmindenre jó egy háztartásban. Többek között, ha cipőbe beleszórod, eltűnik a cipőszag. Milyen cipője van?? Úgy tudom, hogy a kínai cipők belseje... És a lába, zokni attól szagos.
65. MelisUK (válaszként erre: 63. - C1e9612cd3)
2009. márc. 26. 11:39

Épp azért jó a formalin a ruhákra ekcémásoknál, mert allergiás tünet. Lehet, hogy épp a ruhában levő valamire vagy allergiás. Pl a benne maradt mosópor, az öblítő, a gomba, a penészspórák, ezek nem jönnek ki, de a formalin elvileg elöli.

Pl a nőknek is hüvelygomba után ajánlatos a fehérneműt formalinnal fertőtleníteni, mert a gombát a mosógép nem feltétlenül szedi ki.

Én is külső hatásokra vagyok allergiás, bár még minden nem tisztázott. De tudom, hogy vasaláskor egyből viszketni kezdek, szóval valami a ruhákban van. Mindenféle penészre, hörcsögszőrre allergiás vagyok, kozmetikumok és tisztítószerek is gondot okoznak.

2009. márc. 26. 03:56
A lábára nézzél kenőcsöt.
63. c1e9612cd3 (válaszként erre: 60. - MelisUK)
2009. febr. 26. 00:29

És még olcsó is a formalinos fertőtlenítés! :) Ruhákra spec. még nem hallottam, de biztosan jó arra is, csak azt nem értem, hogy ekcémára miért? Az allergia, nem fertőzés... Na mind1, ő biztos tudja.

Én csak a munkaruháimat, zoknijaimat, és a fehérneműimet szoktam rendszeresen fertőtleníteni, de azt 1 Flóraszept otthonos előmosás formájában.

Én is ekcémás vagyok, és nekem az allergológus csak a ruhák dupla öblítését javasolta. Másodszorra csak tiszta vízzel kell átöblítenem őket.

2009. febr. 25. 10:48
Vegyél neki szülinapjára ezüstszállal átszőtt zoknit!
2009. febr. 25. 10:36

Így kell a cipőt formalinnal fertőtleníteni:


Fertőtlenítésre a formalin 10-20 százalékos oldatát ajánlják. Ebből kéthetenként egy kis vattadarabra öntve kell a cipőbe tenni, és lehetőleg egy napon át benne hagyni légmentesen lezárva. Fontos: a cipőket a formalinos fertőtlenítés után legalább 2 napig szabad levegőn szellőztetni kell!

60. MelisUK (válaszként erre: 59. - C1e9612cd3)
2009. febr. 25. 10:31
A formalint nekem is mondta egy orvos ismerősöm, hogy nagyon jó. Én ekcémás vagyok, erre ajánlotta a ruháim fertőtlenítésére. Azt mondta, hogy a fehérneműket is össze kell gyűjteni mosás előtt, betenni egy dobozba egy vattapamacsnyi formalinnal 24 órára és utána kell kimosni. Így a gombától kezdve minden mást ki fog írtani, amik a mosás hatására egyébként nem múlnának el.
2009. febr. 24. 22:54

Cipőt fertőtleníteni formalinnal lehet. Gyógyszertárban lehet venni. Vattapmacsot átitatsz formalinnal, beleteszed a cipőbe, és 24 órára légmentes neylon zacsiba csomagolod. Mindkét párral eljátszod ezt, és kész a fertőtlenítés! Vagy vegyél direkt cipőfertőtlenítő sprayt! Csak az drágább mulatság.

Ha gomba okozza a büdösödést, akkor nem szabad kihagyni a cipők fertőtlenítését!

Azt azonban elfelejtettem írni multkor, hogy a Schollnak van 1 talpbetétje, ami bármelyik drogériában kapható a lábápolási szereknél, ami nagyon jó! Te vágod méretre, hosszú élettartamú, és tényleg eltűnik a lábszag, ha a cipőbe beleszabod!

Én nyári 40 fokokban teszteltem, amikor muszály volt zárt cipőben dolgoznom, és nagyon tuti! Pedig, nekem is izzadékony a lábam! De mégha mezítláb vettem fel a cipőt, akkor se büdösödött, ha ez a talpbetét benne volt a cipőben!

58. MelisUK (válaszként erre: 55. - Cskat)
2009. febr. 24. 09:59

Az én párom bőr edzőcipőbe jár dolgozni és abból is igyekszünk olyat venni, aminek gumis az eleje az orránál, mivel hogy szőnyegeket és linóleumokat rak le napi 8 órában, így egy normál cipő 1-2 hétig tart csak, a gumis elejű pedig hónapokig, akár egy évig is. (Jelenleg van egy Adidas Superstar-ja, egy Umbro-ja és egy Champion-ja, ezeket hordja munkába, mind fekete bőrből van és gumis az orránál.) Ezeket a cipőit nyugodt szívvel beteszem a mosógépbe, de a centrifuga fordulatszámát leveszem, hogy ne törje össze. Sőt, az is segít, ha kényesebb cipőről van szó, hogy ha egyesével beteszed egy párnahuzatba. Így nem kopik le a mosástól a gyengébb minőségű cipő se csak egy picit. A mosáshoz mindig teszek a gépbe Ariell mosóport, hozzá egy kevés ecetet plusz öblítőt. A cipőfűzőt ki kell szedni belőle és azt is be kell tenni a gépbe. Száradás után kiboxoljuk a cipőket és olyanok, mint újkorában.

Volt egy Rebook cipője is, azt is nagyon sokáig hordta, csak annak egy idő után elkopott az eleje, kilyukadt. De a Rebook is tartós cipő és mosható.

2009. febr. 24. 09:08
Tegyél eldobható talpbetét a cipőjébe a tisztítás után, és cseréljétek azt kb. 4-7 naponta. Nagyon jók!
2009. febr. 24. 08:37

Teafaolajjal kend be a cipőt, meg a lábát is. elég erős mentolos illata lesz egy darabig, de az fertőtlenít.

Mosáskor a mosóporhoz, folyadékhoz cseppents 4-5 cseppet, és akkor a ruhákat is fertőtleníti.

A gyógszertárban lehet kapni Antisudorica - izzadásgátló folyadékot, hintőport, az is nagyon jó.

És ne vegyetek műbőr cipőt, abba mindenkinek rohad a lába!

55. cskat
2009. febr. 24. 08:03
Az egészséges vagy moshatő cipő viseletére nem biztos hogy rá lehet venni valakit. Nálunk olyan cipő van ami szerintem nem mosható.Van valakinek ötlete hogyan lehetne fertőtleníteni egy ilyen nem mosható megkedvelt cipőt?Ha a többi javaslatot kipróbáljuk gondolom e nélkül nem hatásos.Talán még a cipők váltása naponta is szóba jöhet.
2009. febr. 23. 11:04
Egyébként a zoknikat ugyanúgy mosom, mint a többi ruhát, akkor is ugyanúgy mostam, mikor még büdösek voltak. Ariell-t használok, 30 fokon kihozza a koszt és a szagot mind a fehér, mind a színes ruhákból és zoknikból. És minden mosáshoz a mosópor mellé teszek kb fél deci ecetet, ettől puhábbak lesznek a ruhák, hisz vízlágyító és fertőtélenítő szerepe van az ecetnek. És a mosógép se lesz vízköves.
53. MelisUK (válaszként erre: 52. - MelisUK)
2009. febr. 23. 11:02

Az ecetes vizet semmiképp ne hagyjátok ki, volt, hogy a párom is lustaságból kihagyta, volt is lábszaga, mire hazaért.


A büdös cipőt hiába szellőzteted, hiába fújod be bármivel, hiába teszel bele szagtalanító vagy illatosító gömböket, abba újra büdös lesz a láb. Ha büdös lesz a cipője, akkor bevágjuk a mosógépbe. Sok mosást nem bírnak a cipők és persze fajtája válogatja. Pl a Lonsdale általában egy mosás után csúnya lesz, az nem strapa cipő (bár ebből is típusa válogatja). De az Umbro nagyon jó, a Champion és a K-Swiss extra minőség.

A cipő se mindegy, hogy milyet hord az ember, mi mindig bőr cipőt veszünk, az anyagosak és a kínai cipők rohasztják a lábat.

2009. febr. 23. 10:55

Mindenképp cseréljétek le a zoknikat pamut zoknikra. Amikor megveszed, akkor ne azt nézd rajta, hogy 100% cotton, hanem húzd szét a zoknit keresztbe, ha látsz kis vékony csillogós szálakat benne, az nem jó. A cérna zokni is nagyon jó.


A cipőit is le kell cserélni, legyen két cipője, egyiket egyik nap vegye föl, másikat a másik nap.


Reggel lavórba engedjen meleg vizet, öntsön bele ecetet és pl reggeli közben áztassa benne a lábát. Majd jól törölje meg, fújja be pumpás lábspray-vel, száradjon rá, amit ráfújt, majd vegye fel a zoknit. Legyen kétféle lábspray is otthon, de ne hajtógázas, azok extra hamar kifogynak és nem olyan jók, mindenképp pumpás legyen. Ha elkezdi érezni, hogy kezd büdösödni a lába pl egy hónap múlva picikét, akkor váltani kell a másik lábspray-re.


A páromnak így szűntettük meg a lábszagát, neki is nagyon büdös volt a lába. De amióta ezt csináljuk, azóta munkából hazajövet lábspray illatú a zoknija. :D


Az ecetes víz azért kell, mert az is szagtalanít, összehúzza a pólusokat és megadakályozza a gomba kialakulását.


Hétvégére, vagy amikor otthon van, elég lesz az is, ha reggel is megmossa szappannal a lábát. Meglásd, nem fog büdösödni, ha otthon lesztek. De ha elmentek valahová, akkor ugyanúgy ecetes víz, stb.

2009. febr. 23. 09:04
HNSO4
2009. febr. 23. 08:58
Vegyél neki pamutzoknit és a patikában kérjél rá valami szert. A szer nevére nem emlékszem, de hatásos volt.
2009. febr. 23. 03:25
Ja, a zoknijait hiába fertőtleníted ki, és a lábát is hiába kezelitek ki, ha a cipőjét nem! Ez is fontos, mert az is tele van ilyenkor kórokozókkal!
2009. febr. 23. 03:24
A zoknijait és a cipőjét is fertőtlenítsd ki! Kizárólag pamutzoknit és jól szellőző cipőt használjon! A lábát pedig ecetes vízben áztassa ki minden fürdés után, kb. 1 héten keresztül! Vegyetek gyógyszertárban olyan hintőport, ami gombásodás elleni, azzal pedig minden reggel szórja be a talpát, és a lábujjai közét, csak utána vegye fel a zoknit és a cipőt! Gyorsan rendbe fogja hozni a dolgokat!
2009. febr. 22. 14:04
Csak pamutzoknit használj! Az összes műanyagot dobd ki. Nálunk bevált! Csak ez a titok!
46. Borsa
2009. jan. 15. 07:24
A gyógyszertárakban lehet kapni izzadás elleni ecsetelőt (nem kell íratni sem) - azzal kenje át a tappancsát zoknifelvétel előtt, és akkor már nem is kell az áztatás.
2009. jan. 14. 23:55
Próbáltátok már az avonból a revitalizáló sprayt?Páromnak bevált mielőtt felhúzza a lábára a zoknit előtte fújja be és kész.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook