Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A barátomnak nagyon büdös a lába és a zoknija is. Mit csináljak, a zoknikkal, mibe áztassam? Segítsetek lécci fórum

A barátomnak nagyon büdös a lába és a zoknija is. Mit csináljak, a zoknikkal, mibe áztassam? Segítsetek lécci (tudásbázis kérdés)


1 2 3
14. Any19
2008. szept. 6. 09:10
Apum kipróbált egy régi módszert...:)Nem vicc!Naponta többször hideg vízzel megmosta a lábát(sima hideg vízzel,semmi szappan vagy ilyesmi) és azóta nem büdös a lába!!!Ez tényleg igaz, mert én szoktam mosni neki a zokniját.:DSZtem próbálja ki a párod!!!
13. fe6fe7671f (válaszként erre: 9. - Ááncsí)
2008. szept. 6. 09:00

A bőr talpbetét 320,- Ft a mi cipészünknél. Mivel az egyenruhához nem lehetett bőrcipőt hordani, csak azt, amit előírtak, ezért a cipőcserére szóba sem jöhetett.

A formalinnal vigyázz! Mond el a gyógyszertárban, hogy van-e valamilyen betegsége, szed-e valamilyen gyógyszert, mert van ami miatt nem használhatod a formalint.

2008. szept. 6. 08:54
A zoknikat külön gyűjtöm, s mosás előtt áztatom, a szaguk miatt.:))
2008. szept. 6. 08:42
Oriflames lábkrém nagyon jó meg a láb spray is. És ha ez mellé csak pamut zoknit vesz meg több cipőt allig lesz lábszaga vagy nem is lesz egyáltalán.
2008. szept. 6. 08:28

sztem kizárólag 100% pamut zoknit /nem kínai/kellene venned elsősorban+csakis bőr cipő!

valószinű,hogy ez beválik

továbbá az előttem hozzászólók tippjei

esetleg még talán,ha formalinba-patikában kapható-kicsit áztatja időnként a lábát

2008. szept. 6. 08:28

Hát a zoknijait a többi ruhával nem mosom,mert legelőször nem tudtam miért büdös a többi. ki kellett mosnom mindent újra.

Az ecetet megpróbálom, és írták még a szódabikarbónát is.

Kb mennyi ez a bőr talpbetét???És az miért segít a lábszagon??

8. c299b9bcdc (válaszként erre: 6. - Ááncsí)
2008. szept. 6. 08:27

Az is segíthet egy kicsit, ha a cipőket nem mindennap hordja, már egy-két napos szellőztetés is használ valamennyire.


Én például még a nyári szandáljaimat is "vetésforgóként" használom, egy szandált kétszer egymás után riktán veszek fel. Van 3 szandálom, és 2 nyári papucsom, gyakorlatilag 5 naponta veszem fel ugyanazt, és egy lábbeli így 4 napig szárad és szellőzik.

7. fe6fe7671f (válaszként erre: 5. - Ááncsí)
2008. szept. 6. 08:16

A cipőbe lehet eredeti bőr talpbetétet teteni a cipésszel - ez is sokat segít.

Moshatod együtt, a mosópor elveszi a szagokat, ha mégsem, akkor egy evőkanál ecetet tegyél a gépbe (nem lesz ecet szagú semmi, mert az öblítéskor kiöblíti a gép).

2008. szept. 6. 08:15

Ohh köszi mire megírtam addigra már jött is öltet.


De ezek a zoknik olyan büdösek,h már nem egyszer hánytam tőle. És a cipője is büdös. szokott púdert használni,de az se segít.

2008. szept. 6. 08:11

Segítsetek lécci.

A barátom 9órába dolgozik,egy zárt cipőben.A lábszaga ellen már használt nem is egy féle gyógyszertári sprét.Nem használt egyiksem.De nem is az a baj, mert ha megfürdik az már nem érezhető.

A zokni a baj.Nem lehet a többi szennyes közé tenni,és más ruhával együtt mosni, mert azokat is bebüdösítené.Én egy kisvederbe teszem őket, hippos,mosószeres öblítős vízbe.Ha ezzel legalább 5ször átmosom,akkor elviselhető, de ez nagyon sokba van.mit csináljak vele,h ne legyen büdös a zokni??? Köszi előre is a segítséget.

2008. szept. 6. 08:09
Jó,ha pamut,vagy cérna zoknit használ,de nem a zoknit kell kezelni,hanem a lábát.
2008. szept. 6. 08:09
A cipőjébe szórjál szódabikarbónát,és amikor megfürdik akkor is szórjon a lábára szódabikarbónát. A zoknikat mosd ki domestossal,ha pedig szinesek a zoknik akkor öntsd le cloroxal a zöld flakonossal,ami a szineket is védi,de ugyanúgy fertőtlenít,mint a hypó.
2008. szept. 6. 08:09
Elvileg semmibe sem kell áztatni, mosógépben, 40 fokon szoktam mosni (nekünk a munkaruhánkhoz tartozik a nylon zokni).
2008. szept. 6. 08:05
A barátomnak nagyon büdös a lába és a zoknija is. Mit csináljak, a zoknikkal, mibe áztassam? Segítsetek lécci
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook