Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Bajcsy kórházban végzett kombinált tesztnek mennyi idő alatt derül ki az eredménye? fórum

A Bajcsy kórházban végzett kombinált tesztnek mennyi idő alatt derül ki az eredménye? (tudásbázis kérdés)


2015. jún. 3. 11:24

Te mikorra vagy kiírva?


Nálunk is ez volt amúgy... én lányos anyukának gondoltam magam mindig. :D De a férjem az első perctől mondta, hogy márpedig ő fiút csinált. :D

19. héten tudtuk meg, hogy igaza lett. :)


Amúgy ugye novemberben (november 9.) született, de akkor épp egy nagyon durva melegfront volt. Volt vagy 20 fok, szerintem a melegfront miatt indult meg a szülés. A szülőszobán kinyitották nekem az ablakot, mert annyira melegem volt. :) Aztán november végére bejött a hidegebb idő, de nem volt gond.

Először csak bebugyolálva az ablakot lehetett kinyitni és úgy levegőztetni őt a szobában, aztán bebugyolálva csak kézbe egy 5-10 percre kivittük és utána már mentünk vele sétálni is. Kéthetes korában kezdtük hozzászoktatni a levegőzéshez.

Szerencsére semmi bajunk nem volt (egészen a múlthétig). A hideg időben semmi gond nem volt, mindennap voltunk sétálni, két órát is kibírt, aludt végig séták közben.


(Sokan azt mondták, hogy a kezén lehet érezni, ha fázik vagy melege van. De ez hülyeség, mert az újszülöttek még ökölben tartják összeszorítva a kis kezüket, és neki pl. mindig hideg volt a keze, mert a szorítástól nem volt benne vérkeringés. A tarkóján néztük mindig, hogy milyen meleg, mert ha fázik, akkor ott is hidegebb.)


Aztán most meg hogy bejött a nagy meleg, most 6 hónaposan fázott meg. Múlthéten volt először beteg, de nem kellett vele orvoshoz mennünk. Védőnő pont látta így taknyosan, doktornőt is felhívtam, aztán mondta, hogy ha eszik rendesen és nincs láza, akkor ennyi amit tehetek, hogy szívom az orrát és orrcseppezem. Egy hét alatt helyrejött.

21. Narang (válaszként erre: 20. - Szeplakisz)
2015. jún. 2. 19:06
Biztos, hogy a sok alvással azt pótolta, amennyivel hamarabb kijött a pocakodból:) Meglestem én is a képét, tényleg nagyon szép baba:) Nem volt gond, hogy hideg időben született? Én ettől tartok egy kicsit, hogy ne azzal kezdjünk majd, hogy megfázás, láz, orrfolyás... Hányadik hétben tudtad meg a nemét?:) Az én párom nagyon fiút szeretne.
20. Szeplakisz (válaszként erre: 19. - Narang)
2015. máj. 31. 13:28

Hát folyamatosan változik. :) Ugye ő 6 héttel jött korábban, és az első 6 hetet szinte végigaludta. Csak enni kelt fel, de tényleg végig aludt, még ugye a pocakban kellett volna lennie. De akkor még ugye enni éjjel is felkelt 3 óránként.

Aztán meg hirtelen váltás, és 2-3 hónaposan meg már sokat volt ébren.

Most 6 hónap után meg már annyira igényli a társaságot, szereti ha jön hozzánk valaki, vagy mi megyünk valahova. Kíváncsi leszek, hogy eljön e majd az az időszak is, hogy félni fog a számára idegen emberektől, mert most még örül bárkinek, csak vele foglalkozzanak az a lényeg. :)


Igazából pocakosan el nem tudtam képzelni milyen lesz. :) Vannak azért hullámvölgyek és nehezebb napok. De alapjába véve nagyon jó babám van. :)

19. Narang (válaszként erre: 13. - Szeplakisz)
2015. máj. 30. 14:36

Lehet, hogy a második trimesztertől felgyorsul egy kicsit az idő:) Ezt az elejét nehéz volt kivárni, hogy túl legyen az ember a legveszélyesebb részen.

És hogy telnek a napjaitok? Mennyivel másabb, nehezebb, v könnyebb a babázás, mint ahogy azt még terhesen képzelted?:)

2015. máj. 30. 13:55

Igazán nincs mit. Neked is boldog babavárást, kitartást még erre a kis időre, főleg a nagy melegben majd a nagy pocakkal. :)

De amúgy szuper ez az időszak, élvezd ki a pocakos létet is. :) Aztán majd augusztustól jól felpörögnek a napok. :)

2015. máj. 30. 13:46

Szuper nagyon köszönöm, sokat segítettél:-)


Nagyon sok boldogságos babás napokat kívánok nektek.

16. Szeplakisz (válaszként erre: 14. - Aed6bafa83)
2015. máj. 30. 13:19

Köszönöm szépen, aranyos vagy. Ott a képen még csak 3 hetes. :)


Bajcsy-ba ruhát csak azt kell majd, amibe hazahozzátok. Amúgy azalatt a pár nap alatt, amíg bent vagytok kórházi ruhában lesz. Rá lehet adni akár sajátot is, de nem ajánlatos, mert a csecsemősök fürdetik és öltöztetik a babákat, aztán nehogy elkeveredjen a saját...


Pelenka, textil pelenka, popsitörlő kelleni fog.

A köldökcsonk ápolásához szükséges dolgokat pl. a kórház adja szobánként (alkohol, vatta stb.) Azt majd otthonra a gyerekorvos által írt recept alapján tudjátok kiváltani.


Meg azért biztos, ami biztos alapon egy cumisüveg is. (Nekünk kellett, mert koraszülött volt a babám, és ugyan megindult a tejem, de annyira pici volt, hogy nem ment neki a szopizás) De a kórházban tök jó mellszívó van, úgyhogy így legalább ha üvegből is, de anyatejet kapott.

15. aed6bafa83 (válaszként erre: 12. - Narang)
2015. máj. 29. 21:09
Nekem magas tarkóredőt mér a dokim, mikor fent voltam Ferenczi dokinál ő is azt mondta, hogy necces a dolog és inkább csináljuk meg, én nem ellenkeztem és most már visszagondolva a lehető legjobbat tettem. Ha esetleg megint terhes lennék "ami már nem leszek":-) és nem lenne semmi gond akkor is megcsináltatnám, mert tudom, hogy 99,9 %-os eredmény mutat és ez engem nagyon megnyugtat.
14. aed6bafa83 (válaszként erre: 13. - Szeplakisz)
2015. máj. 29. 21:07

Először is hadd gratuláljak, gyönyörű a kisfiad.


Szeretnék érdeklődni kicsit a Bajcsy felől én is ott fogok szülni augusztusba. Arra lennék kiváncsi hogy a pici részére kell-e külön vinni ruhát és pelenkát, vagy majd csak amibe hazahozzuk. Amúgy a kórházat már ismerem, mert már voltam több alkalommal vizsgálaton meg beavatkozáson is.

13. Szeplakisz (válaszként erre: 11. - Narang)
2015. máj. 29. 12:35

Hamar eljön, hidd el. :)

Én már egy fél éve "túl vagyok rajta". :) Ott szültem. :)

Olyan gyorsan repül az idő, hogy el sem hiszem, hogy már fél éves a babám, mikor nemrég még a pocakomban volt.

12. Narang (válaszként erre: 10. - Aed6bafa83)
2015. máj. 29. 12:28
Te választottad ezt a módot, vagy ajánlották?
11. Narang (válaszként erre: 9. - Szeplakisz)
2015. máj. 29. 12:27
Köszi, remélem is, h minden ok lesz. Pozitív vagyok ilyen tekintetben:) Úgy néz ki, hogy igen, a Bajcsyban fogok szülni, bár most ez még kicsit messzinek tűnik. Neked van ott tapasztalatod, v te is ott fogsz?:)
10. aed6bafa83 (válaszként erre: 1. - Narang)
2015. máj. 29. 11:43
Egy hét kb., chorionboholy-mintavételnél van 4 hét után eredmény, nekem azt csináltak.
9. Szeplakisz (válaszként erre: 8. - Narang)
2015. máj. 29. 11:22

Nyugi! :) Tuti minden rendben lesz.

Bajcsy-ban fogsz szülni?

8. Narang (válaszként erre: 7. - Szeplakisz)
2015. máj. 29. 11:08
Köszi szépen, ez biztató:)
7. Szeplakisz (válaszként erre: 5. - Narang)
2015. máj. 29. 11:04
Igen, a Bajcsyban így volt. Sms jött, és a neten látni az eredményt. Nekem pont egy hétre rá jött az sms.
2015. máj. 29. 10:44

Sztem hivd fel. Nekem anno integralt tesztem volt, de az azert sok ido,mert 2 idopontban is vesznek vert es akozott is eltelik ~ 4 het es meg onnan szamitva 1-2 het az eredmeny.

Akkor (ha jol emlexem) kuldtek kodot, mivel meg lehetett nezni.

5. Narang (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2015. máj. 29. 10:20
De, itt a XVII. kerületi sztk-ban azt mondta a doki, h kb. 3-4 hét... ami kissé lesokkolt, hogy kifizet rá az ember 10500 Ft-ot és ilyen soká lesz meg. Máshol mást olvastam, ezért akarok pontosabban utána kérdezni, hátha a doki tévedett. Vmi olyasmit hallottam, h sms-ben kap hamarabb az ember egy kódot és azzal neten meg lehet nézni...
2015. máj. 29. 10:17
Sztem ez nem korhaz fuggo. Nem mondta a dokid, hgy mikorra varhato eredmeny?
2015. máj. 29. 10:15
Kb. egy hét volt nekem.
2015. máj. 29. 09:58
(a kérdésre nem tudom a választ, de az integrált teszt pontosabb)
2015. máj. 29. 09:55
Érdeklődni szeretnék olyanoktól, akik esetleg mostanában voltak kombinált teszten a Bajcsyban, hogy hogyan és mennyi idő után kapták meg az eredményt? köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook